Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: raven 20. 8. 2008, 20:10:37 delete
e-mail:
 
ahoj Elemire k tomu travianu... mas pravdu v tom ze nadseni z travianu po par mesicich upadne, ale zase nadruhou stranu musim rict ze pozdejsi vyvoj serveru stoji za to.. mozna ze jsem mel to stesti, ze jsem hral na s9, kde jsem potkal skupinu naprosto super lidi a skvelou multi alianci se kterou jsme dokazali postavit div na lvl 100 a tudiz vyhrat (jinak sry ze spamuju) )
Jméno: KILLER 20. 8. 2008, 13:58:39 delete
e-mail:
 
Elemir: V podstatě stejné povolání - Kouzelník (později Lich). Rozdíl bude hlavně v tom, že k Temné magii mě čeká hodně dlouhá cesta a ani Déšť meteoritů nebude snadné získat, ale věřím že s mými znalostmi MM7 to nakonec zvládnu.
Jméno: Elemir 20. 8. 2008, 12:52:29 delete
e-mail:
 
4Jirka: Ahoj, pokud už je rada pryč (tedy splnil si už i úkol pro Jirsu Trol, což asi ano), tak Svena uvidíš nejdříve až v Arslegardu. Pravděpodobně ti poté úkol také uzná, ale do Arsledardu je to ještě pěkný "kus cesty", takže spíš doporučuju použít starší save a zahrát to znovu.

4Killer: To bylo pěkné, gratuluji. Ani jsem netušil, že to může být tak snadné. Já jsem zatím jen četl podobné putování s Temným elfem, ale ještě jsem neměl odvahu to zkusit. U toho sedmého dílu to zkoušíš za jaké povolání?

4Keeper: Level 200 je v osmičce maximum, tam už žádná jiná cesta neni. Ale chtěl jsem se pro změnu na něco zeptat já . Našel jsi v Crusaders of MaM někdy Fire shield? Začal jsem předevčírem dělat obrázky předmětů a přesně o tenhle předmět se s Lordem Haartem v popisech liším (i když ani on nepíše, kde ho našel). Našel jsem ho sice v datovém souboru, ale tam je ve skutečnosti podobných předmětů "navíc" ještě několik, tak nevim jestli je to vůbec reálný předmět.
Jméno: Keeper 20. 8. 2008, 09:52:54 delete
e-mail:
 
Killere a ten level 200 je v MaM8 maximální? Já jsem to taky chtěl hrát za jednu postavu ale protože MaM8 neznám tak zpaměti jako MaM6 tak jsem to po chvilce vzdal a přibral jsem ještě jednoho Nekromancera a Klerika. A k tomu mám dvě mrtvoly s sebou a používám je jako nosiče zjistil jsem že zkušenostní body za splnění úkolů se připisují i mrtvým postavám.
Jméno: Jirka 19. 8. 2008, 21:12:30 delete
e-mail:
 
Ahoj.prosím tě hraju MM9 a nevím si rady se splněním úkolu pro druhé povýšení pro paladina...Jde o to,že jsem sice zastihl vraha v aréně,který chtěl zabít jarla Stena,ale pak jsem svolal radu a nějak jsem odskočil od tohoto úkolu.No a teďka Sten není k nalezení...Nevíš,kde bych ho mohl najít k jeho kontaktu?
Jméno: Elemir 19. 8. 2008, 18:26:33 delete
e-mail:
 
Kdepak, hudba nefunguje, právě k tomu je třeba to CD a proto je lepší řešit to pomocí virtuální mechaniky. Zkusím se na to ještě podívat, možná to přeci jen nějak půjde vyřešit. Pak se podívám i na ten tvůj příspěvek, zatím jsem to jen proběhl a vypadá to zajímavě.
Jméno: KILLER 19. 8. 2008, 16:55:27 delete
e-mail:
 
V současnosti se pouštím do hraní MM7 za jednu postavu. Jestli nevíte jak, "návod" je na screenu:

http://resize.like.cz/images/1219157454MM7.JPG ...

Elemir: zkusil jsem použít tvůj návod (se souborem mm6.ini) na spuštění MM7 bez CD. Hra se sice spustila, ale nefunguje mi hudba. Tobě ano?
Jméno: KILLER 19. 8. 2008, 13:13:19 delete
e-mail:
 
Nějak se mi tam nezobrazuje poslední věta, měla znít:

Snad jsem na nic důležitého nezapomněl, jestli chce někdo ještě něco vědět, rád odpovím.
Jméno: KILLER 19. 8. 2008, 13:11:37 delete
e-mail:
 
Tak po "stech letech" (odpočinek od RPG, zkouškové období, prázdniny) jsem se vrátil k MM8 kde jsem hrál úplně celou hru za jednu postavu - Necromancer (Lich).

Stručný průběh:

Prvnímu dungeonu (na Ostrově Dýky) jsem se vyhnul pomocí kouzla chůze po vodě, které jsem zakoupil v obchodě, díky němu jsem jednoduše aktivoval teleport u lodi a odjel na Havraní pobřeží. Splnění jednoduchých nebojových úkolů mi vyneslo přibližně 14. level. Dovedností body jsem přednostně použil na mistra magie ohně (Ohnivá střela na blízku, Ohnivá koule na dálku, Déšť meteoritů venku). Takto jednoduše jsem zabíjel třeba vlky a zlobry.

První krize mě zastihla kolem 20. levelu, kdy mi došly jednodušší úkoly (Moc životů jsem opravdu neměl), naštěstí mi Keeper řekl, že z pomocí Armageddonu se dají získat zkušenosti ze zabitých nestvůr. Tím skončily mé největší starosti, zanedlouho jsem měl 90. level (nejvíce zkušeností bylo v Rovinách vody, vzduchu a ohně) a rozhodl jsem se pokračovat v plnění úkolů.

V Dungeonech jsem používal hlavně kouzla Dračí dech, Toxický mrak, ale i Neviditelnost. Další důležitý krok bylo odvodnění Minotauřího doupěte (Mistr magie vody), Městská brána mě tradičně dost urychlila.

Druhá krize mě potkala při plnění úkolu na licha. Do magií živlů jsem dával jen tolik dovednostních bodů aby mi to stačilo na velmistra a tak jsem dával drtivou většinu bodů do magie temnoty. Bohužel obyvatelé Laboratoře šílené Nekromancerky jsou imunní vůči magii temnoty. Nakonec jsem to zvládl s neviditelností, ale vzhledem k úzkým chodbám to bylo hodně těsné.

Poté jsem již vyrazil na Regnu a k závěrečných úkolům. Pak už jsem potkal jen 1 "problémek": Nepřátelé v krystalu na mě byli i na téměř maximální úrovni moc silní. To mi spadl hřebínek. Stará klasická neviditelnost to vyřešila.

Pár drobností k putování: Finanční krizi jsem nikdy neměl, v magii temnoty jsem měl, celkem daleko před koncem hry, maximum díky spoustě dovednostních bodů a prstenu, který mi magii zesiloval - Celkem 60 bodů (Armageddon za 110, Toxický mrak cca za 350, Dračí dech cca za 750), léčil jsem se pomocí chrámů (pokud byly blízko), ozdravného spánku, v pozdější fázi hry s pomocí Lloydova majáku a kouzla Vysát duši. Všechny body ze sůdu připadlo jedné postavě, dost mi pomohlo třeba vysoké štěstí, díky němuž mi truhly způsobovaly pouze minimální (někdy i žádné) zranění. Bugy hry jsem využíval, kde se dalo

Pár zajímavostí obecně ke hře: Náhodou jsem zjistil, že úkol zabij všechny zlobry (draky) v oblasti se dá udělat i tak, že je zabijete 2x venku (podruhé po respawnu), s drakobijci a vlky jsem to nezkoušel. Maximum dovednostních bodů v dovednosti je asi 60 protože se zesilujícím prstenem jsem došel k těmto výsledkům: 36+18,37+18,38+19,39+19,40+20,41+19,42+18, bohužel jsem na to přišel až když jsem měl 45 bodů v dovednosti.

2 screeny z konce hry:
http://resize.like.cz/images/1219101108MM8_Win.jpg ...
http://resize.like.cz/images/1219100977Lich.JPG ...

Snad jsem na nic důležit
Jméno: KILLER 19. 8. 2008, 11:51:33 delete
e-mail:
 
Díky za radu, MM8 jsem včera dohrál na virtuální mechanice. Nějaké podrobnosti o mém putování viz další příspěvek.
Jméno: Elemir 19. 8. 2008, 10:35:01 delete
e-mail:
 
Tak a mám tu řešení pomocí ini souboru i pro mm7 (pro mm8 jsem to ještě nezkoušel). Takže nejprve je třeba z instalačního CD hry zkopírovat soubor Magic7.vid do adresáře Anims a pak v kořenovém adresáři (tam, kde je mm7.exe) vytvořit obyčejný textový soubor s obsahem:

[settings]
use_cd = 0

Soubor se zcela typicky nepojmenuje mm7.ini, ale mm6.ini! Pak půjde hra i bez CD.

Edit pro Spellcross: Tak ten bílý meč (Elsenrail) se skutečně objevuje náhodně, takže budeš muset hledat (při hledání předchozího řešení jsem shodou okolností narazil i na stránku, kde jsou vypsané výskyty artefaktů).
Jméno: spellcross 18. 8. 2008, 20:10:35 delete
e-mail:
 
jj elemir ma pravdu takhle sem to viřešil i ja s mm7
Jméno: Elemir 18. 8. 2008, 16:42:17 delete
e-mail:
 
Náhodou vim . Krom těch pokusů okolo ini souborů, s kterými jsem se zatím nikam nedostal, existuje jedno spolehlivé řešení. Uděláš si obraz play CD (např. pomocí WinISO, CDClone apod.) a pak si ho spustíš pomocí virtuální CD-ROM (např. Daemon Tools).
Jméno: KILLER 18. 8. 2008, 15:57:10 delete
e-mail:
 
Víte někdo jak spustit MM7 a MM8 bez CD?
Originál sice mám, ale pravděpodobně vinou mechaniky mi většina CD (DVD) při práci dost nepříjemně hučí, takže ji využívám minimálně.
Jméno: Elemir 18. 8. 2008, 10:42:43 delete
e-mail:
 
Řada artefaktů a relikvií se generuje náhodně, takže tam, kdes ho našel minule, už dnes může být něco jiného. Napadá mě tak ještě základna pirátů a ty části kolem.
Jméno: spellcross 16. 8. 2008, 12:09:43 delete
e-mail:
 
ten jeden meč (černej) sem už vihrál ale ten druhej meč (bílej) si nemužu spomenout kde jsem ho našel (když jsem to hral před pul rokem tak jsem ho nekde našel ale už nevim kde)
Jméno: Elemir 16. 8. 2008, 08:42:50 delete
e-mail:
 
S tím mečem si nejsem teď jistý, ale jeden z nich by měl být cenou za výhru turnaje v Arcomage.

K těm videím. Až budeš hotov, tak mi je můžeš poslat a já se na to kouknu.
Jméno: spellcross 15. 8. 2008, 14:47:08 delete
e-mail:
 
jo a elemire za nedlouho budu mit všechny videa z MM8 takže jestli je chceš tak ti je pošlu
Jméno: spellcross 15. 8. 2008, 14:44:19 delete
e-mail:
 
Pls neví někdo kde najdu meč Elsenrail (předem dík)
Jméno: Elemir 13. 8. 2008, 12:39:33 delete
e-mail:
 
Tak to překvapilo i mě, řekl bych, že taky vždycky držim celou dobu SHIFT . Ale ono to jde i jinak, u mm6 je totiž možné vytvořit konfigurační soubor, kde se to aktivuje (mm6.ini). Nedávno jsem na to přišel při experimentování s Mok´s patchem pro mm6. Bohužel se mi zatím nepodařilo zapracovat konfigurační soubor do mm7 apod., tak jsem o tom ještě nechtěl psát.

4Keeper: Beru i save, alespoň to budu moci porovnat s těmi svými, kde se mi ty cesty uzavřeli.

Edit: Už jsem to našel. Tak tedy vytvoří se normální textový soubor a do něj se vloží řádky:

[Settings]
AlwaysRun=1
FlipOnExit=0
LoudMusic=0
use_cd = 0

Celý soubor se pak uloží pod názvem mm6.ini a uloží se do kořenového adresáře hry. Krom toho, že družina bude vždy běžet, tak k hraní nebude třeba používat play CD.