Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Jjoseph 27. 9. 2008, 08:38:37 delete
e-mail:
 
Killer: Díky.
Elemir: Mám první větší problém. V Chrámu Pěsti (MMVI,Win XP, 1 GB RAM, Nvidia 8500GT, Celer 1,8) se mi hra při pokusu o uložení zasekne a spadne. Stalo se to už někomu? Co s tím? Pls. Poprvé mi spadla, když jsem experimentoval s lektvary v lokaci Zátoka Pašeráků.
Jméno: KILLER 26. 9. 2008, 23:18:46 delete
e-mail:
 
Jjoseph: Kouzlo magie ohně. Viz zde (druhé odspoda) : http://www.svetmightandmagic.cz/mmvi/mmvi_kouzlaoh ...

Ty kostlivce jsem zabil jen jednou (nemám takovou trpělivost jako vy). Konkrétně pomocí blasterů.
Jméno: Jjoseph 26. 9. 2008, 21:42:31 delete
e-mail:
 
Na kostlivce zásadně používám luk a šíp . Samozřejmě všichni jsou na experta. Vylákám jich z deset, dvacet, uděláme kolečko, je po nich. Vylákám další a tak pořád dokola, dokud mí čtyři borci nejsou v přesile . Co je to Inferno?
Jméno: Adam23 26. 9. 2008, 21:12:37 delete
e-mail:
 
Jjoseph: tak na ty kostlivce jedině s infernem, mam z nich vitr
Jméno: Adam23 26. 9. 2008, 21:11:15 delete
e-mail:
 
KILLER: hmm tak teď jsem kouknul i na další a prej 5!! dní
http://www.castlegobs.nl/MM6/score.html ...
odkazy xena a seoman vlevo nahoře...
co si o tom myslíte?
Jméno: Jjoseph 26. 9. 2008, 21:09:54 delete
e-mail:
 
Killer: Jasan . Napřed jsem ukradl gong a vyběhl ven. Pak se vrátil a s přestávkami všechny pobil. Udělali jsme si kolečko chodbami kudy střílí fireball ze stěny. Na závěr byla likvidace knězů, kterým se za mnou moc nechtělo. Už jsem si na to moc nepamatoval a napřed si myslel (tak jako poprvé, co jsem to hrál), že gong je ten zvonek , až potom mně došlo, že je to o kus dál za tajnými dveřmi.
Jméno: KILLER 26. 9. 2008, 20:06:30 delete
e-mail:
 
Jjoseph: Včetně všech kostlivců, kteří se objeví ve velkém sále, když se pokusíš sebrat gong?
Jméno: Jjoseph 26. 9. 2008, 19:34:47 delete
e-mail:
 
Elemir:Adam23: MMVI: Tak CD zvukem ani hardwarovou akcelerací to není. Hudba nehraje. Ale nevadí, hraje ve Winampu . Už mám level 11 a za sebou vyčištěný Chrám Baa v Ironfistu.
Jméno: KILLER 26. 9. 2008, 16:21:48 delete
e-mail:
 
Adam23: To je nemožné (bez cheatů).
Jméno: Adam23 26. 9. 2008, 16:10:40 delete
e-mail:
 
Tak teď jsem se dočetl na castlegobs.nl že někdo dohrál šestku za 24 dní ve hře, bohajeho! Každopádně ty Gatemastery najímat a zase propouštět je super nápad.
Jméno: Elemir 26. 9. 2008, 14:26:17 delete
e-mail:
 
4Killer: Ale pořád to bude určitě rychlejší, než u mě. Já se teď poslední dobou už nemůžu k ničemu pořádně dostat. Rozpracoval jsem plno věcí najdenou, až jsem se nakonec na všechno vybod . Navíc, jsem ještě ani neudělal poslední report chyb v češtině do Bloodmoonu :(.

4Jjoseph: K té hudbě, hardwarová akcelerace zvuku je vypnutá? Na WinXP s SP2 je stále zajímavý problém, mě tam např. hudba funguje, ale vypadávájí zvyku chůze apod. Na WinXP s SP1 je to bez problémů. Jinak ten Adamův postřeh může být taky příčinou, už se mi párkrát hlasitost CD taky vypla (asi mi to dělá nějaký software).

Já se do srovnání MM a série TES moc zapojovat nemůžu, poněvadž mám rád obě . Oblivion jsem teprve rozehrál, ale s Morrowindem toho mám už mnoho prožité. Osobně vidím hlavní rozdíl v tom, že MM je příběhově vyvážená a skončí dříve, než by stihla omrzet. Zatímco Morrowind byl od počátku náhradou za MMORPG a díky tomu obsahuje mnohem více úkolů a množství volnosti. Každá část má však svůj konec a když už se člověk se světem sžije, tak zjistí, že už se vlastně jen bezcílně potuluje krajinou. Správná chvíle pro pluginy, ovšem to nechce mít v tu chvíli nainstalovanou i češtinu .
Jméno: Adam23 26. 9. 2008, 13:56:55 delete
e-mail:
 
Jjoseph: Ztlumenou hlasitost CD přehrávání v systému náhodou nemáte? Jinak já sem si nainstaloval pomocí MS Virtual PC virtuální PC s Win 98 a pak stejně jako vy image mm6.iso v Daemonu a hudba mi hrála, i když každá písnička jen jednou po vstupu na mapu a pak ticho :(
Jméno: Jjoseph 26. 9. 2008, 13:45:45 delete
e-mail:
 
Ještě dotaz. Mám MMVI na Win XP, rozjel jsem si CD z Daemona, jak jste radili, ale hudba stále nehraje. Nepřišel na to už někdo? Zatím si pouštím hudbu MM z Winampu na pozadí. Zkusil jsem si také propojit mechaniku audio kabelem a pořád nic. Na Win98 to je bez problémů. V čem by mohl být háček... Na netu v anglickém fóru jsem našel info, že audio kabel zabírá, ale u mě ne.
Jméno: KILLER 26. 9. 2008, 12:09:44 delete
e-mail:
 
Elemir: Kdybych to rychle projel, tak by ten mód nebyl kvalitní.
Jméno: Jjoseph 26. 9. 2008, 07:56:40 delete
e-mail:
 
Ještě jsem přemýšlel o grafickém rozdílu mezi TES (Oblivion, Morrowind) a MM VI. Když si v MM vylezu na hrad Ironfist nebo k věštci a podívám se dolů, tak se mi zatočí hlava z té výšky. Když si v Oblivionu vylezu nahoru a podívám se dolů, nedělá to se mnou nic. Když zavítám v MMVI na sever a zahraje do toho podmanivá hudba se zvuky větru, tak se mi srdíčko tetelí blahem. Co chybí MM na bohatosti grafiky (stromy, tráva), to doplňuje zvuková kulisa (hmyzoidní zvuky), která má vlastně podobný úmysl jako v Albionu a hru nádherně dotváří. Oblivion vypadá až příliš fantasticky a dokonale na to, aby dlouhodobě zaujal. Oblivion je pojatý víc akčněji a v podstatě se odvíjí jako film. MM nutí hráče, aby si zapisoval, kde je který expert, mistr, kde se nachází která lokace, aby se díval do lokální mapy i mapy světové . Aby se do družiny více vcítil. Psychologický prostor (a možná i "fyzikální"), na kterém se odehrává MM, je tedy mnohem rozsáhlejší než Oblivion a Morrowind dohromady. Proto miluji MM .
Jméno: Elemir 25. 9. 2008, 15:42:10 delete
e-mail:
 
4Jjoseph: Díky, palce budu držet, byla by škoda to nedohrát .

4Killer: Díky za odkaz, podívám se na to také. Podle toho, co jsi psal, to bude určitě lepší, než to, co jsem si tehdy stáhl já. Pak to přidám i někam do odkazů, nebo možná zkusim založit novou sekci přímo pro mody. Jak tak tuším, tak to budeš mít určitě brzy projeté a podělíš se s námi o zážitky . Na ten štít kouknu ještě dnes, mám nainstalováno, tak kouknu do datového souboru. A s těmi bonusy jsi mě teď dostal, já to zkusím nejdřív nastavit u sebe s editorem a podívám se na to, ale když jsem to zkoušel s jinými předměty, tak to bylo tak, jak bylo diskutováno, je to zajímavé.

4Honbri: Díky za slova chvály. Jsem rád, že stránky hráčům umí dobře pomoci. Musím přiznat, že mě vždy mile překvapí, kolik lidí bez rozdílu věku dokáže Might and Magic oslovit. Věřím tomu, že tato sága se jako jedna z mála bude hrát i za mnoho dalších let. Myslím, že jsme na tom dnes podobně. Nejvíce vítězných konců jsem zažil také právě s M&M .
Jméno: Jjoseph 25. 9. 2008, 15:25:24 delete
e-mail:
 
Pár postřehů a srovnání. MMIX je nepřehledná, ale graficky zajímavá, přesto nesplnila očekávání. Série TES - Oblivion a Morrowind graficky nad MM zvítězily, ale dějově a po stránce hratelnosti, popisu předmětů (a jejich historie), pohádkovosti, hudby, povzbuzením fantazie hráče, zůstávají o stupínek níž za Might and Magic. I když... možná je to tím, že s MM jsem se setkal dřív... Každopádně se mi zapsaly do paměti jako nej nej nej hra na světě .
Jméno: Jjoseph 25. 9. 2008, 15:21:18 delete
e-mail:
 
Tyto stránky jsou fajn. S MMVI jsem poprvní přišel do styku prostřednictvím časopisu Level. Super hra, ale nikdy jsem ji nedohrál. Stejně tak jsem nedohrál MMVII, VIII a IX , ale všechny jsem vyzkoušel. Teď hraju znovu od začátku a tak doufám, že to tentokrát vyjde. Držte mi palce .
Jméno: KILLER 25. 9. 2008, 10:26:11 delete
e-mail:
 
Elemir: V sekci MM8 / Artefakty, relikvie, speciální předměty máš mezi artefakty Štít zatmění. Věřím, že spíš patří mezi Speciální předměty (nedá se prodat).

Když hraju MM8 za jednoho rytíře, tak mám (mimo jiné) tyto dva artefakty: Rukavice hbitých prstů (mimo jiné +8 do mistrovství zbraní) a Mezník (mimo jiné +7 do mistrovství zbraní). Podle nedávné diskuze o bonusech předmětů by se měl počítat jen ten silnější, ale počítají se mi oba dva (+15). Nejsme tam kde jsme byli? Mám tentokrát i save, kdyby ses chtěl podívat.
Jméno: Honbri 24. 9. 2008, 22:00:08 delete
e-mail:
 
Klobouk dolů, tyto stránky mě fascinují svým zpracováním, obsahem a vůbec vším. Jsem sice už důchodce (62 let), ale hry hraji stále (počínaje Commodorem 64 v roce 1990) a absolutní jedničkou jsou RPG. K MM6-9 se vracím nejčastěji a právě tady jsem našel nejvíc velezajímavých informací a pomocí.
Ještě jednou díky za skvělé stránky
Právě jsem si zopakoval MM6 a díky zdejším radám pohodlně nainstaloval MM7 pod XP (původně nešlo). Šlape i virtuální disk (Alcohol 120%) a nemusím si huntovat originální CD.