Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 6. 10. 2008, 13:09:14 delete
e-mail:
 
Killer: Takže max. se objevují jen 2? To by odpovídalo tomu, co jsem si s ladys vyměnil přes email. Připoměl mi, že v mm7 bylo třeba mít vlastní balíček karet, tudíž odtud se dá tušit, že ke hře jsou zapotřebí min. dva balíčky. Pokud by se karty objevovaly max. 2 stejné, pak je to možná tak, že se oba balíčky před hrou smíchají a rozdává se z tohoto společného balíčku. Je to čirá spekulace, ale nic lepšího mě nenapadlo .

Edit: Ještě k tomu prodeji MaM, ta cena za díl neni přibližně 450 Kč, ale vychází dokonce jen na nějakých 350 Kč, tak se omlouvám za chybu.
Jméno: Jjoseph 6. 10. 2008, 06:13:25 delete
e-mail:
 
Už to mám . Je to v http://elemirspage.wz.cz/pmm/pmm_tabulky.php. ...
Jméno: Jjoseph 6. 10. 2008, 06:11:23 delete
e-mail:
 
Dotaz - kde na tomto webu najdu, kolik potřebuju bodů dovednosti, abych se mohl stát mistrem? (MMVI) Zjistil jsem, že je to různé, někde dvanáct a někde třeba jenom osm...
Jméno: KILLER 5. 10. 2008, 14:09:35 delete
e-mail:
 
Elemir: Taky jsem se "seknul".

Chtěl jsem napsat, že jsem měl některé karty víckrát (pravděpodobně max. 2x) ve stejnou dobu. Př. Vidím 6 karet k vyložení a 2 jsou stejné.
Jméno: Jjoseph 5. 10. 2008, 14:08:16 delete
e-mail:
 
Killer: Mám klasiku - Paladin - Lučišník - Kněz a Čaroděj. Získal jsem první artefakt - dýku Mordred, to potěší . S pákou (místnost s pastí) v Pevnosti žoldáků jsem si poradil tak, že jsem se teleportnul (neznám telekinezi) do města a pak znovu zpět, vymlátil zbytek posádky a sebral dýku. Žoldáci jsou nepříjemní, nutné byly neustále opravy vybavení.
Jméno: Elemir 5. 10. 2008, 12:05:37 delete
e-mail:
 
Ano, přesně to jsem čekal, že se seknu . Je jich 34. Víckrát je určitě během hry dostaneš, to je právě to, že přesně nevim, jak běží losování karet. Nedával jsem zas tak dobrý pozor, ale vyhozené a odložené karty se určitě nějak vracejí zpět do talonu.
Jméno: KILLER 5. 10. 2008, 11:45:02 delete
e-mail:
 
Elemir: Opravdu není některých karet v balíčku více kusů jednoho druhu? (Některé jsem měl určitě (při hře) víckrát a některé jen jednou.)

P.S. Chtěl jsi každopádně určitě napsat 34 od každé barvy.
Jméno: Elemir 5. 10. 2008, 08:42:43 delete
e-mail:
 
Zas jsem po delší době dostal ke stránkám, takže jako obvykle děkuju za všechnu vyjádřenou pochvalu a pokusím se zodopovědět na všechny dotazy. Ještě pár týdnů budu pracovat na Bloodmoonu, ale průběžně tu některé kapitolky stále opravu, jen jsem to zapoměl uvést do novinek, takže to pak udělám souhrně.

4ladys: Karet je přesně tolik, kolik je uvedeno v sekci Arcomage, tedy 31 od každé barvy. Koupit se to nikde nedá, ale můžeš si je snadno vyrobit, soubor z češtinou neni nic jiného, než velký obrázek, ze kterého je můžeš vytahat (vytisknout).

4Killer: K tomu předchozímu ověření jsem se ještě moc nedostal, ale Štít zatmění je skutečně artefakt, jen nemá stanovenu žádnou cenu, proto je neprodejný. Ty tajné lokace jsem si z té diskuze vytahal už před časem a před týdnem jsem je začal testovat (mm8). Ještě to však nějakou dobu potrvá, než to uveřejnim.


Jinak obecně jedna dobrá zpráva, našel jsem dovozce pro Might and Magic (např. aktuálně Platinum edition obsahující díly 6-9) a kdo sledoval příspěvky v knize návštěv, tak ví, že se mi ozvali z Game2k. Cena je více než přijatelná (přibližně 450 Kč za každý díl) a k sehnání by mělo být dokonce originální krabicové balení. Naposledy byla před 2 roky možnost sehnat 6 a 7 díl na XZone, ale tam byla cena poněkud vyšší, průměrně 750 Kč a málo kdo to stihl, potože to bylo velmi omezené.
Jméno: KILLER 4. 10. 2008, 15:18:56 delete
e-mail:
 
Ramesse III.: Síla zvyšuje vždy zranění fyzického útoku na blízko a Přesnost vždy zvyšuje přesnost fyzického útoku na blízko i na dálku (šanci na trefení). Vyšší zranění lukem ovlivňuje jedině VM luku. To je velice pohodová družina, až na otvírání truhel bys neměl mít problémy.
Jméno: Ramesse III. 4. 10. 2008, 14:35:37 delete
e-mail:
 
A máte nějaký speciální rady nebo vychytávky při tvorbě družiny - mám toto složení: lučištník, rytíř, klerik, čaroděj (nebo kouzelník nebo jak že se to jmenuje)
Jméno: Ramesse III. 4. 10. 2008, 14:33:12 delete
e-mail:
 
Hola!
Co má v MM7 vliv na sílu útoku lučištníka?
"Síla" nebo "Přesnost"?
Jméno: KILLER 3. 10. 2008, 23:09:06 delete
e-mail:
 
Jjoseph: Jo, to je dungeon s hodně tuhým závěrem.

Jaké máš složení družiny?
Jméno: Jjoseph 3. 10. 2008, 21:06:24 delete
e-mail:
 
MMVI: Mám za sebou Šíleného Erika, taky už jsem z toho skoro šílený . Brrrrr . Ale už je tuhej, jako nikdo druhej.
Jméno: KILLER 3. 10. 2008, 16:02:33 delete
e-mail:
 
Elemir: Na fóru "celestialheavens" jsem kromě módu našel i diskuzi o skrytých pokladech v Might and Magic. Je tady na stránkách něco podobného (možná je, jen jsem to nenašel) ? Jestli ne, tak bych je mohl začít ověřovat. Mohla by z toho být další sekce na stránkách.
Napiš prosím, jestli máš zájem nebo ne. Jestli ne a potřebuješ něco ověřit nebo doplnit, tak také nabízím pomoc (Kromě tvorby webových stránek) ohledně čehokoliv v MM6-MM9.

Diskuze o skrytých pokladech:

http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.p ...
Jméno: ladys 3. 10. 2008, 14:35:30 delete
e-mail:
 
Ahoj.
Před lety jsem hrál Might and magic VII a hrozně mě tam chytla hra arcomage.
Dneska jsem si na to ve škole vzpomněl když mi spolužáci ukázali českej klon s názvem "Mravenci" a tak jsem si znovu vzpomněl na Arcomage a dostal jsem nápad,pořídit si skutečnou,papírovou,karetní verzi této hry.
Když už jsem našel návod,napadlo mě že se poptám tady,takže-dá se tahle hra někde koupit,nebo si ji budu muset vlastními silami zhotovit?A pokud dojde k druhé možnosti,kolik kusů od každé karty se ve hře vyskytuje?
Pokud mi někdo dokáže odpovědět,pište prosím na můj mail.
Předem moc díky
Jméno: KILLER 3. 10. 2008, 13:03:02 delete
e-mail:
 
Je tady někdo (kromě Elemira), kdo vážně uvažuje, že by si to zahrál?
Jméno: KILLER 2. 10. 2008, 21:02:33 delete
e-mail:
 
Informace a download:

http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=12 ...

Fórum:

http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.p ...
Jméno: KILLER 2. 10. 2008, 20:59:50 delete
e-mail:
 
2. krize mě postihla při pocitu, že hra je při skvělém vybavení moc lehká. (zpětně už vím, že to bylo dáno spíš mojí hodně dobrou znalostí originálu).

Po zvolení cesty, je možnost si zvolit jen dobro, což dost zamrzelo, se začal příběh dost zamotávat a některé questy byly dost poutavé i obtížné (např. dungeon, který musíte projít na jeden zátah, a jsou v něm protivníci, kteří umí kouzlo Odstraň magii a další, kteří odčerpávají veškerou manu (hezká kombinace). Přesto je možné se naučit magii temnoty. V jednom ze dvou nejlépe zpracovaných questů (Záchrana Erathie) se dají získat Blastery (po splnění úkolu i dovednost). Tentokrát jsou považovány za luky (bohužel grafickém vyjádření útoku jsou to šípy, fungují ale normálně). Druhým questem je získat kontrolní kostku (oba úkoly jsou součástí hlavní linie).

Dál psát nebudu, protože bych zbytečně spoileroval, pouze pár dodatků:

Konec hry (Labyrint, Eofolské tunely, Kolonie Zod, Lincoln) jsou s Blastery moc jednoduché a bez nich moc těžké (téměř až nehratelné). Dost často jsem byl na fóru, kde jsem hledal řešení zákysů (většinou tam, ale jsou). Pokud to bude mít někdo další nějaký zákys může tam také pohledat nebo se zeptat mě. Ve hře jsou i Mantikory (v originálu jsou jedině na vyšších levelech v aréně (sám jsem je, ale nikdy nepotkal). Cestování mezi některými lokacemi je pomocí portálů (quest). Některé dungeony jsou nepřístupné (jsou použity v jiných questech). Nejdůležitější upozornění: Až budete používat portál v Harmondale, který v originálu vedl do Země obrů (o urychlení cesty ze Země obrů a zpět nepřijdete, jen vede teleport jinam) musíte mít u všech postav 2. povýšení a kouzlo Městská brána (ve hře je i pár svitků pro nekouzlící družiny). Osobně, ale doporučuji si aspoň na poprvé vzít Klerika i Čaroděje jinak se nevyhnete potížím, vzhledem k lukům by nebylo marné vzít do družiny Lučištníka. To, že předmět podle vzhledu znáte, neznamená, že se shoduje funkcemi. Hratelnost je dost kolísavá, ale za aspoň jedno zahrání to stojí. Hra podporuje XP patch.

Na závěr jsem si nechal angličťinu: Je důležité mít alespoň průměrné znalosti jinak se moc nepohnete.

Jestli vás zajímá ještě něco, nestyďte se zeptat
Jméno: KILLER 2. 10. 2008, 20:59:32 delete
e-mail:
 
MM7Rev4mod (MM7 mód) :

První dojem byl velmi dobrý (po pročtení fóra, kde bylo zmíněny “nové“ vybavení (některé zůstalo, jiné je převzato z jiných dílů MM a některé je i úplně nové), nové questy a pár screenů).

Na Smaragdovém ostrově mě příjemně překvapila možnost se na ostrov vrátit, je to podstatné, protože někteří učitelé i zadavatelé povýšení žijí právě tam. Současně je řečeno, že není známo, jak se dostat zpátky. Dračí jeskyně je magicky zapečetěna, aby drak neohrožoval okolí. Již zezačátku jsem dostal dost dobré vybavení (hlavně luky) a jakousi opozici v módu tvoří zvýšené množství nestvůr (cca 2x-3x). Některé řešení úkolů sběratelské soutěže byly změněny a hledání ztracené družiny mělo také zajímavé vyústění. Jediným mírným zklamáním na Smaragdovém ostrově bylo malé množství vážek (nahradily jiní nepřátelé).

V Harmondale jsem si začal více všímat jiných umístění některých učitelů a “povyšovatelů“.
Hrad jsem tradičně nevybíjel hned (v originálu ho vybíjím až po slnění povyšovacího úkolu na čaroděje (zas tak moc to nespěchá, mezitím se povýším na vyšší levely a v hradu mi bude pomáhat kouzlo Regenerace a Zlatý Golem).

Začal jsem poznávat svět, až mě lítání po kontinentu dost otrávilo (1. krize). Za každou cenu jsem se snažil splnit nebojové úkoly jako první, ale kvůli některým novým umístěním a řešením úkolů do dalo dost zabrat. Taky se mi nelíbil (zpětně se mi líbí) – Festival Five Months – při kterém se nezadávaly žádné povyšovací úkoly, a proto jsem se rozhodl vrátit do hradu Harmondale ještě před povýšením na Čaroděje. Nakonec to nebylo tak těžké, protože jsem tam našel 2 dobré luky s explozivním dopadem (očarování z originálu). Zvláštností oproti originálu byla nutnost vybít i první patro (vchody do něj jsou sice zavřené, ale v přízemí je možnost dostat se nahoru jinak… ). Poté se moje dojmy zase zlepšili, protože jsem začal vybíjet oblasti (našel jsem přitom i třetí luk explozivního dopadu (čtvrtý je možno získat po respawnu)) a plnit bojové úkoly. Přesto jsem se, seč se dalo, vyhýbal Mohylovému údolí. Nebudu blíže specifikovat, jen se zmíním o mohylách: Klíče k otevřením plánů mohyl nejsou v těch samých mohylách, kde jsou klíčové dírky, proto je tam snadné zabloudit. Současně při přechodu z mohyly do mohyly se nedostanete na začátek, ale zpravidla do míst, kde je nejvíce nestvůr.