Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: KILLER 20. 10. 2008, 17:22:46 delete
e-mail:
 
Dead Boss: Ten je generován náhodně.
Jméno: Dead Boss 20. 10. 2008, 16:08:16 delete
e-mail:
 
Ahoj,

Neviete mi niekto povedať kde v MM8 nájdem meč Elsenrail?
Jméno: KILLER 19. 10. 2008, 17:03:25 delete
e-mail:
 
Elemir: Good idea.

Našel jsem jednu stránku (pomocí Googlu) :

http://members.aol.com/tenernie/Misc/Hidden.html ...

Věřím, že je, aspoň částečně, použitelná.
Jméno: KILLER 19. 10. 2008, 16:36:27 delete
e-mail:
 
Elemir: Všechny byly myšleny jako všechny, kde není voda.
Jméno: Elemir 19. 10. 2008, 14:37:05 delete
e-mail:
 
Killer: Žádný další zdroj jsem nenašel, ale zkouším ještě porůznu prohlížet některé odkazované stránky, co se v té diskuzi objevily.

K těm rohům map: všechny by asi jít neměly. V oblasti Hradu Ironfist mi takto např. nefungoval SV roh mapy. I když na druhou stranu neni divu, takováto zkratka do Mistu by postrádala smysl .
Jméno: Adam23 19. 10. 2008, 11:03:39 delete
e-mail:
 
Killer: Počítals správně, ověřeno všechno, ještě udělám grafiku k tomu :D
Jméno: KILLER 19. 10. 2008, 02:27:03 delete
e-mail:
 
Adam23: Ověřit znamená, ověřit všechny možnosti.

V tvém případě ti zbývá ještě 15 míst k ověření. Tedy jestli umím počítat.
Jméno: Adam23 18. 10. 2008, 22:19:19 delete
e-mail:
 
Killer: Jsem přesvědčen, že jdou všechny. Kromě osvědčeného CI>FH, jsem teď narychlo vyzkoušel všechny směry z Blackshire: SZ Sweetwater, SV Frozen H., JV Močál prokletých, JZ Poustevníkův o.
Jméno: KILLER 18. 10. 2008, 20:42:49 delete
e-mail:
 
Elemir: Ověřuje někdo rohy map v MM6?
Jméno: Adam23 17. 10. 2008, 23:51:46 delete
e-mail:
 
Morrowind rozhodně doporučuju, je to úplně jinak pojatá hra než M&M, ale skvělá. Resty si dodělej, protože ta hra je obří. Pokud budeš procházet všechna zákoutí a questy/dungeony tak je to opravdu zábava na hodně dlouho. Když jsem to hrál poprvý dávno tak mě ta hra uchvátila hratelností a grafikou. Takovej východ slunce na pobřeží, když se ukláníš bohyni Azuře...Jo a hudba!!!
Jméno: KILLER 17. 10. 2008, 19:58:57 delete
e-mail:
 
Elemir: Dělal bych, kdyby bylo co.
Z toho fóra (hidden trasure) jsem "vyextrahoval" jednu drobnost do MM6 a dvě drobnosti do MM9. To je dost málo. Máš snad nějaký jiný zdroj?

Díky za vyčerpávající odpověď. Až si dodělám svoje "resty" tak to zkusím. Nechci totiž riskovat, že mě to chytne v nevhodnou dobu.
Jméno: Elemir 17. 10. 2008, 19:32:07 delete
e-mail:
 
Killer: Nejprve ti musím poděkovat za ty skryté lokace. Zítra se do toho pustim a zkusim ty mapky předělat. Ostatní díly budeš dělat také?

K TES 4: Svým způsobem nejsi tak daleko od pravdy i když já bych toho Dark Messiaha spíše nahradil Gothicem, ale v principu to tak je. TES se ideálně hraje z pohledu první osoby (jde však přepnout i do 3rd person, právě jako je to u Messiaha nebo Gothicu). Má však redukovanou akční složku, stejně jako Gothic. S Might and Magic bych tam viděl společný rys v dialozích (menu s nabídkou apod.), protože ty byly v TES 4 zjednodušeny (v Morrowindu je systém hyperlinků, podobně jako u webové stránky, takže jsou více propletené). Ohledně systému už však jde o zcela jinou hru, protože dovednosti se v TES zvyšují jejich používáním nebo placeným tréninkem. Přitom neni třeba žádných dovednostních bodů, pokud máš peníze, můžeš být mistrem meče hned na začátku . Stejně tak se levely nezvyšují ve cvičírnách a společně s rostoucím levelem lze permanentně zvyšovat i základní dovednosti. Level postavy se přitom odvíjí od levelu dovedností, opět žádné zkušenostní body za zabíjení a plnění úkolů. Systém dovedností je rozsáhlejší a každá postava se v nich může bez ohledu na povolání dostat na maximum (jsou zde jen penalizace za povolání, což spočívá v tom, že se daná dovednost bude zvyšovat pomaleji). Různých předmětů je požehnaně a dočkáš se i možnosti vlastního očarování předmětů. Samotná stránka magie je však taková zvláštní, už od dob Morrowindu jsem jí nepřišel na chuť a používal jsem pár osvědčených kouzel (zapoměň na taková kouzla jako je armageddon nebo dračí dech). Zato se mi líbí dovednost alchymie, ta je opravdu vypracováná velmi dobře. Pěkný je i gildovní systém, protože narozdíl od Might and Magic zde můžeš postupovat v hodnostech a případně se stát hlavou cechu. Úkolů je v TES mnohem více a taky je zde plno "hluchých" lokací, které s žádným úkolem nesouvisí. A nakonec nesmím zapomenout na luk, protože v tom je TES zatím nepřekonaný, v žádné jiné hře jsem si s lukem takto dobře nezalovil .

Oproti Morrowindu se mi však Oblivion zdá místy takový nedotažený, čekal jsem od něj trochu více, neboť Morrowind svého času znamenal revoluci. Grafika je pěkná a neni to zas tak náročné na výkon (např. oproti Gothic 3). Za zkoušku to určitě stojí, poznáš alespoň další dobrou herní sérii.
Jméno: KILLER 17. 10. 2008, 16:51:31 delete
e-mail:
 
Elemir: Jjoseph: V poslední době jsem začal o pořízení TES 4 vážně uvažovat (nikdy jsem žádný TES nehrál). A domnívám se, že je to něco mezi Might and Magic a Temným mesiášem. Dalo by se to tak říct?
Jméno: KILLER 17. 10. 2008, 16:46:58 delete
e-mail:
 
ondrej: Zkus přeinstalovat Windows Installer - dá se stáhnout přímo ze stránek Microsoftu.
Jméno: ondrej 17. 10. 2008, 11:58:17 delete
e-mail:
 
Mam dotaz, nejak jsem nenasel ze by nekdo mel problemy s instalaci mm6 - mam original 2 CD z LEVELU, a pokusel jsem se je nyni nainstalovat a WinXP SP3 - a neprosel setup - respektive ani nenabehl - mate nekdo zkusenost co s tim, ja uz pomalu zacinam uvazovat o instalaci do vmwaru na win 98
Jméno: Elemir 16. 10. 2008, 18:37:19 delete
e-mail:
 
4Jjoseph: Naopak, řekl bych, že Bloodmoon skýtá větší potenciál než samotný Morrowind. Holt celé je to postaveno jinak, někomu kupodivu více vyhovuje systém z TES.
Jméno: Jjoseph 15. 10. 2008, 21:48:57 delete
e-mail:
 
Elemir: Bloodmoon je nic moc. Celý Oblivion v porovnání s MM nemá žádnou šťávu a jen velmi chudý děj, teď už to vím po měsíci hraní s MM . Nevím proč, ale v Oblivionu mě kouzla vůbec nebavila. V MM jsou kouzla na žebříčku důležitosti hodně hodně vysoko. Už se těším na otevření Orákula! Kdepak, Oblivion je opravdu blaf.
Jméno: Jjoseph 15. 10. 2008, 21:45:40 delete
e-mail:
 
Killer: Jasně, že na to myslím, ale v ten okamžik jsem byl tak zaujatý bojem proti těm černokněžníkům, že jsem se zapomněl . A vzpomněl si, až bylo po všem. To už bylo pozdě. A tak jsem stepoval po ostrově, než jsem si na těchto stránkách našel, jak se dělá nápoj zotavení. A potom to už bylo jednoduché, kouzlo chůze po vodě a šup do sorpigalského chrámu. Teď bojuji v doupěti vlkodlaků u Blackshire, vlkodlaky likviduju poměrně lehce, akorát, že je jich tam až příliš .
Jméno: KILLER 15. 10. 2008, 18:37:47 delete
e-mail:
 
Jjoseph: Zkoušel jsi uvažovat o jakési "manové záloze" ? Tj. sesíláš kouzla jen do té doby, dokud ještě nějakou manu na Teleport máš. A když se na hranici dostaneš, tak přestaneš kouzlit.
Jméno: Jjoseph 15. 10. 2008, 12:23:08 delete
e-mail:
 
MMVI: 33 level, mám za sebou Gharikovu kovárnu, taky jsem vylikvidoval draka Longfanga, nebo jaksejmenuje. Kovárna byla brutus, najednou jsem měl šílenou celou partu a málo many pro transportní kouzlo nebo chůzi na vodě. Tak jsem zůstal viset na ostrově, protože se mana šílenému neobnovuje ani po spánku. Nakonec pomohl lektvar Zotavení. Měl jsem přísady akorát tak na jeden kousek .