Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 16. 12. 2008, 20:38:29 delete
e-mail:
 
4Vojta: Tak to asi kabelem nebude. Já mám taky iso obraz, ale mě to funguje normálně. Zkus ten obraz vyrobit ještě jednou i se subkanálovými informacemi (CDClone apod. tohle uměl, ale dobře mi fungoval i obraz z Nera). Nic jiného mě už nenapadá.

4FuManChu: Na starobu se mi ještě umřít nepodařilo.
Jméno: Keeper 16. 12. 2008, 19:58:09 delete
e-mail:
 
Titáni jsou naprosto v pohodě stačí na ně létání a déšť meteoritů a když je hodně many a složení družiny čaroděj,čaroděj,druid,klerik tak je za chvilku poustevníkův ostrov prázdnej to už je mnohem horší dračí písky ale taky to jde pomocí hvězdné spoušti a deště meteoritů ale musí se postupovat postupně dokud jsou draci u země aby to kouzlo na ně zabíralo.
Jméno: KILLER 16. 12. 2008, 18:26:08 delete
e-mail:
 
FuManChu: Jo, je to Božský zásah (už zapomínám, to bude věkem ... ).
Odebere 1 trvalý bod od všech zákl. statů (síla, inteligence atp.).

Keeper: Ale, moc klidu na pohodové napití, tam není, že?
Jméno: Keeper 16. 12. 2008, 18:06:47 delete
e-mail:
 
Na elixír mládí se vyprdni odebírá atributy na poustevníkově ostrově je kašna a ta ti odstraní magické stárnutí zadarmo a atributy nesnižuje.
Jméno: FuManChu 16. 12. 2008, 17:47:06 delete
e-mail:
 
Diki Killer za odpoved

Chcel si povedat Bozsky zasah nie? tam postavy zostarnu o 10rokov co som teraz cital. Este mi neni jasne ze ci vobec postavy mozu zomriet na starobu, alebo mozu mat nekonecno rokov? A niekde som cital ze ked sa pouzie ten "elixir mladi" tak strhne nejake body z atribut? alebo proste bude mat nejaky negativny vpliv, ci nie?
Jméno: KILLER 16. 12. 2008, 15:56:19 delete
e-mail:
 
FuManChu:
1. Ano, je to možné, ale nemusíš se tím trápit, pokud nebudeš moc často sesílat kouzlo "Den bohů" (magie světla), napoprvé dohraješ hru max. kolem 6 let herního času.
2. 28/26 - Tvá postava magicky zestárla o 2 roky (negativní efekt některých monster), lze vyřešit pomocí lektvaru "Elixír mládí".
3. Ano, je. Konkrétně Čaroděj - 6, Kněz - 5, Druid 7.
4. To je sporné. Doporučuji používat obě.

Problém s hudbou mám taky. Dělá to mi to od přechodu na XP.
Jméno: FuManChu 16. 12. 2008, 13:02:35 delete
e-mail:
 
Ahojte. Hram M&M6 a mi tam vadia take veci ako vek postav a jeho znizovanie hlavnych atribut po urcitom veku. 1. A je mozne dosiahnut v hre vek 300 a viac ? alebo mi druzina zomre na starobu? (to len preto sa pytam ze ci sa mam ponahlat s dokoncenim hlav. pribehu alebo si to mozem hrat ako chcem) zatial som len na zaciatku a prave som v druhom roku herneho casu. 2.Pocita sa vek ktory je napisany na pravo alebo na lavo? napr mam vek ze 28/26 (28 je zvyrazneny zltou farbou) 3. je moznost ziskat mistrovsku uroven v 4roch alebo piatich skolach magie na jednej postave? 4. je naozaj magia temna silnejsia ako svetla magia? co som len tak zbezne pozeral kuzla temnej a svetlej magie tak svetla mala vecsia cisla na dmg ale v praxi to moze byt inak. zatial s tymto oborom magie cakam kim budem aspon mister v magie zivlov.

Problem s hudbou v hre> ja mam original z Levelu a ked spustim hru, hudba sa spusti vzdy pri prechode z jednej lokacie do druhej, ked dohraje stichne pokym zasa neprejdete napr z dungeno von.
Jméno: vojta 16. 12. 2008, 12:36:48 delete
e-mail:
 
Je možné, že je problém v tom, že to dvd mám vypálené v iso images a spouštím ho v daemonu, zkoušel jsem to v tom cdex,ale tam nic otevřít nejde.
S běžným hudebním cd nemám nejmenší problém, ale tohle se mi ani nezobrazuje jako hudební cd u KILLERa.
Jméno: Elemir 16. 12. 2008, 09:23:30 delete
e-mail:
 
4Vojta: Tak si zkus do té mechaniky vložit normální hudební CD a spusť ho, jestli ti to bude opravdu hrát . Kopírovat hudební disk přes správce souborů opravdu nelze.

Hudební stopa by na tom CD být určitě měla, tak jak to popsal Killer bys to tam měl vidět taky, popř. si stáhni např. program cdex a zkus to play CD otevřít v něm.
Jméno: KILLER 15. 12. 2008, 21:22:39 delete
e-mail:
 
vojta: Vlož CD do mechaniky, spusť (ručně) VMP a vyber kartu "Kopírovat z disku CD" a vyber příslušné CD, pak zatrhni zvolenou hudbu a zmáčkni "Zahájit kopírování z disku CD"

Příslušný Screen: http://resize.like.cz/images/1229372285VMP.JPG ...
Jméno: vojta 15. 12. 2008, 19:56:25 delete
e-mail:
 
Po vložení cd se spustí disk a ptá se na play a exit, žádná nabídka se neobjeví.
Skusil jsem zkopírovat disk 1 a 2 do složky, pak jsem ho spustil v programu a spustily se jenom ty soubory se zvuky co tam byly normálně ke spuštění(ARMYMEN,HIGHLITE).
Je možný, že tam tu hudbu nemám?
Jméno: Adam23 15. 12. 2008, 17:57:17 delete
e-mail:
 
vojta: Vrazis CD do CDRom a mělo by ti to nabidnout nabidku, kde si vyberes prehrat napr. (Windows) Media Playerem. Tot vse.
Jméno: vojta 15. 12. 2008, 16:39:13 delete
e-mail:
 
Přehrávače mám winamp,media player, ale já myslel, že jde ta hudba spustit i bez toho kabelu?
Nebo nejde někde stáhnout?
Jméno: Elemir 15. 12. 2008, 01:17:25 delete
e-mail:
 
Play CD Might and Magic jde přehrát v běžném přehráváči CD. V počítači pro to musíš mít taky přehrávač - u různého software pro mp3 apod. jsou na to obvykle pluginy. Pamatuju si, že software pro přehrávání CD býval i součástí Windows. Každopádně přes správce souborů nic neuvidíš.

Krom toho je zde jiný zádrhel. Na to, aby šlo CD přehrát přes zvukovou kartu, tak s ní musí být nejprve jednotka CD/DVD propojena příslušným kabelem.
Jméno: vojta 14. 12. 2008, 22:48:40 delete
e-mail:
 
Ale já tam žádný audio stopy nemám, všechno jsem prohlížel, je tam jenom audio zvuk jako gong nebo autorun.
Ve složce se hrou je sounds a v ní soubor Audio, ale nejde přehrát.
Jméno: scorpioo 14. 12. 2008, 20:52:01 delete
e-mail:
 
2 Elemir :
Díky moc, vážne som si to tam nevšimol všetko ide v pohode a som happy .
Najprv si prejdem MM6 a potom sa pustím do tejto klasiky.
Jméno: Adam23 14. 12. 2008, 17:39:23 delete
e-mail:
 
vojta: hudba je na CD se hrou jako audio stopy! Staci prehrat jako hudebni CD Vyzkousej.
Jméno: vojta 14. 12. 2008, 17:03:51 delete
e-mail:
 
Mám takový problém s Might and Magic 6 všechno funguje, až na jednu podstatnou věc a ta je hudba. Nevíte prosím vás někdo co s tím?
Zkoušel jsem hledat všude možně, nebo nevíte jak získat hudbu, abych si ji mohl když tak přehrát v přehrávači?
Bez hudby to není ono, ta hra strašně ztratí na atmosféře.
Jméno: Elemir 14. 12. 2008, 02:58:54 delete
e-mail:
 
A dočetl jsi tu kapitolku o DOSBoxu (viz http://www.svetmightandmagic.cz/omm/omm_dosbox.php ... ) do konce? Otevři si soubor install.exe, zmáčkni N a přenastav zvukovou kartu. Pro hudbu Sound Blaster a pro zvuky buďto taky Sound Blaster nebo Sound Blaster Pro, výstupy a přerušení nech na default. Pokud by pak v intru bylo hudba hlasitější než zvuk, tak si to nastav přesně obráceně.
Jméno: scorpioo 14. 12. 2008, 00:43:34 delete
e-mail:
 
Mám takú menšiu otázočku ohľadom World of Xeen.Stiahol som to s tu uvedených stránok a po spustení cez Dos-Box my to spustí intro a tam to skončí.Please poradte mi ako to mám spusti chcel by som si to zahrať.