Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: KILLER 23. 12. 2008, 13:44:01 delete
e-mail:
 
MP: Je to tady:

http://www.svetmightandmagic.cz/mmvi/mmvi_navod.ph ...

Konkrétně 4.odstavec
Jméno: MP 22. 12. 2008, 23:39:55 delete
e-mail:
 
MM6
Netuším, jestli je to tady někde napsané, ale křišťálová lebka absorbuje radiaci (část radiace)
Jméno: scorpioo 22. 12. 2008, 16:18:24 delete
e-mail:
 
2 Elemir : Díky.Mesto už čistím Skvelé rady ešte raz dík.Inak je to velmi dobré RPG.
Jméno: Elemir 22. 12. 2008, 14:03:52 delete
e-mail:
 
4Keeper: Takhle je to popsáno přímo v manuálu. V principu to totiž má značit, že se ty body od hodnoty zotavení odečítají a čas potřebný na zotavení tak klesá, což je dobře.

4scorpioo: Rady do začátku ... vyčisti město, za zkušenosti vytrénuj postavy a ujisti se, že alespoň 2 postavy umí pathifing (pokud ne, tak ve městě je možné se tento skill naučit). Pak se vydej ven do oblasti a pročisti celou jižní oblast (díky pathifingu budeš moci chodit i lesem) a navštiv Witch Tower (+ splň samozřejmě příslušný úkol v domečku jižně od věže). Tím získáš dost zlata a hlavně slušnější výbavu. Odtud se pak vydej do Dwarf Mine a splň i druhý úkol z Vertiga. Od této chvíle už je pak vcelku jedno kam se vydáš, ovšem ještě pro úplnost doporučuju navštívit co nejdříve město Rivercity a naučit se i skill swimming a případně i mountaineer (je dost drahý a zatim nebude tolik třeba).

Teď k těm dovednostem, ty se prakticky nijak nepoužívají, družina s nimi jen získává určité bonusy - např. pokud nikdo v družině neumí cartography, tak se nebude tvořit automapa, pokud nebudou všechny postavy ovládat swimming, družina nebude moci plavat. Rozdíl je to jen v případě thievery, když máš možnost něco otevřít, tak ti hra dá sama na výběr, která postava má tuto akci provést, takže tady můžeš vybrat přímo zloděje.
Jméno: scorpioo 21. 12. 2008, 22:26:54 delete
e-mail:
 
Mám menšiu otázočku.Hrám práve World of Xeen a rád by som vedel ako sa použivajú jednotlivé dovednosti ako napríklad cathography a spol.
Jméno: FuManChu 21. 12. 2008, 17:44:01 delete
e-mail:
 
a zabudol som dodat ze dostanes sa tam pomocou kuzlom/zvitkom - chozde po vode alebo lietanim.
Jméno: FuManChu 21. 12. 2008, 17:42:09 delete
e-mail:
 
Polom: vyzera to ako mali domcek a v nom je oltar. mne ten oltar pripomina ruru na pecenie alebo pec v Z.Paseraku je tusim v lavom hornom rohu na mape(ked si das pozret mapu) je na takom malom ostrove obklopeny jasterimi lucisnikmi.
Jméno: Polom 21. 12. 2008, 14:08:55 delete
e-mail:
 
Prosím vás kde se nachází ty kapličky které mám obejít od věštce, mám ji najít v zátoce pašeráku a netusím kde by mohla být, nebo aspoň jak vypadá
Jméno: scorpioo 21. 12. 2008, 13:30:15 delete
e-mail:
 
No tak pustil som sa do Might and Magic:World of Xeen Nejaké rady do začiatku?
Jméno: Keeper 21. 12. 2008, 07:39:48 delete
e-mail:
 
Elemire na tom tvém odkazu o dva příspěvky níže je napsáno u sekery a meče: Na expertní úrovni dává tato dovednost za každý bod dovednosti -1 k zotavení nemělo by tam být spíš +1 k zotavení?
Jméno: MP 19. 12. 2008, 15:27:36 delete
e-mail:
 
Elemir: Uff, už jsem se chtěl nechat prohlásit za nésvéprávného a nechat se zastřelit před nastoupenou jednotkou orků...
Jinak na tom Tvém odkazu to je, takže děkuju
Jméno: Elemir 19. 12. 2008, 14:24:15 delete
e-mail:
 
MP: Vím, co máš na mysli, ale takhle "stručně" to je skutečně u šestého dílu napsané. Obecně je lepší se podívat např. na tu samou kapitolu u sedmého dílu viz http://www.svetmightandmagic.cz/mmvii/mmvii_dovedn ... , kde je to popsané podrobněji (tak jak to už popsal Killer). Ale jinak máš pravdu asi to budu muset trochu přepracovat i u šestky, aby to bylo zřejmé hned (teď si nejsem jist, jestli to byl opis z datového souboru nebo z popisu dovedností v info okně).
Jméno: MP 18. 12. 2008, 21:08:57 delete
e-mail:
 
KILLER: Omlouvám se, ale asi neumím číst, já to tam nevidím.
Kdyžtak to smažte, ať to tady nezaclání, ale můžu poprosit o řádek (třeba 15), nebo alespoň odstavec?
Díky.
Jméno: KILLER 18. 12. 2008, 10:19:45 delete
e-mail:
 
MP: Ale, ono to tam napsané je.

http://www.svetmightandmagic.cz/mmvi/mmvi_dovednos ...

Uvedu př. (Sekyra a Kožená zbroj):
Sekyra - za každý bod mistra nad 8 se útočné číslo zvedne o 1 (základní úroveň), zvýší rychlost zbraně (expertní úroveň), zvýší poškození o 1 (mistrovská úroveň).
Kožená zbroj - za každý bod mistra nad 10 se TZ (Třída zbroje) zvýší o 1 (základní úroveň).

A jestli to za to stojí? Záleží na složení družiny a ostatních potenciálních dovednostech.
Jméno: MP 18. 12. 2008, 09:23:21 delete
e-mail:
 
Dotaz k MM6
Má nějaký smysl investovat body nad mistrovskou úroveň u zbraní (8), a u brnění (10)? U magie to smysl má, nicméně třeba u zbraně, když mám meš 3k3, zvedne se nějak šance zásahu nebo velikost zranění, když tam budu mít 20 bodů? Stejně tak u brnění?
Možná by stálo za to dopsat do kapitoly "dovednosti", jak se projeví zvýšení nad mistrovskou úroveň a jestli vůbec.
Jméno: scorpioo 18. 12. 2008, 01:34:08 delete
e-mail:
 
2 KILLER:
Díky
Jméno: KILLER 17. 12. 2008, 23:12:24 delete
e-mail:
 
scorpioo: Můžeš mít oba druhy magie ve skupině, dokonce oba druhy magie na jedné postavě.
Jméno: scorpioo 17. 12. 2008, 22:14:12 delete
e-mail:
 
2 KILLER : Myslel som MM6
Jméno: KILLER 16. 12. 2008, 22:04:22 delete
e-mail:
 
Keeper: To je způsob pro zkušené hráče, ne začátečníky.

scorpioo: MM9 je komplikovanější, MM8 je takto koncipována, v MM7 to možné není a v MM6 není Lich (jako povolání). Který díl jsi myslel?
Jméno: scorpioo 16. 12. 2008, 21:41:35 delete
e-mail:
 
Mám takú otázočku: Môžem mať v skupine aj bielu mágiu aj čiernu.Napríklad mág by bol Lich a Clerik by mal bielu mágiu