Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 10. 6. 2009, 07:52:32 delete
e-mail:
 
4Ramesse III.: Ahoj, samozřejmě si pamatuju

Od té otázky na zelené stráže se toho celkem dost změnilo, poněvadž tam byl problém nakonec úplně jiný. Ono to totiž souvisí s hardwarovou akcelerací, která pak tvoří podobné chyby v grafickém zobrazení. Patche s tím nemají nic společného a nemá to ani vliv na samotnou hru.

Takže k těm artefaktům, tam nejsem o moc dále. Tehdejší diskuse nedošla jednotného závěru, ale ... při úpravě bestiáře jsem nedávno uvnitř datových souborů narazil na část věnující se družině, kde je specielně kolonka pro artefakty. Hlavní důvod, proč tu tato kolonka je, bude asi ten, že hra potřebuje přednostně vědět, co už družina našla a co ještě ne, aby nedocházelo k duplicitám. Také to pořád nahrává spekulaci, že podle toho upravuje množství nalezených artefaktů. Bohužel tato složka je čitelná jen pro šestý díl, u sedmého ani osmého ji editor neotevře, takže se nemohu podívat, co přesně v ní je. Každopádně se tím ještě budu zabývat, takže snad se nějaká spojitost najde. Z toho, co zatím vím lze usoudit, že pravděpodobnost nalezení artefaktu je už sama o sobě malá a protože monster, ze kterých mohou vypadnout neni mnoho, tak se to rozmělňuje i mezi další předměty. Artefakty jsou totiž řazeny do skupiny 6, kam však patří i jiné věci nejlepší kvality. Zkusim to proto trochu jinak a nadefinuju level 6 předměty goblinům a uvidíme

A teď k těm bodům. U lučištníka bych dal body stejně jako u dalších bojovníků více do přesnosti, protože tady platí, že síla sice zvyšuje sílu útoku, ale přesnost zaručuje vyšší úspěch zásahu. K čemu je tedy vyšší síla, když se pak netrefíš. Určitě pak přiřaď nějaké body i do rychlosti. Ideální je vytáhnout to všechno tak ke 20-ti bodům, třebas na úkor moudrosti, inteligence a štěstí. U klerika je pak samozřejmostí zvýšit moudrost, u mága pak inteligenci. Opět stačí okolo 20 a zas nezapomenout na rychlost. U klerika je dobré zvýšit i bojové vlastnosti jako u bojovníků, tak jak zbydou volné body.

Jméno: Adam23 9. 6. 2009, 22:35:30 delete
e-mail:
 
KILLER: Asi tak stejnej cheat, jako cheatujou monstra kdyz se na tebe riti a klickujou, ze skoro nejdou trefit :D
Jméno: Ramesse III. 9. 6. 2009, 21:49:28 delete
e-mail:
 
Ahoj Elemire, nevím, jestli si na mě vzpomínáš - pro připomenutí, před necelým rokem jsi mi pomáhal s výrobou kartiček Arcomage.

Mám problém, o kterém jsem ti psal již dříve. Tedy, že mi z nestvůr v MM7 vypadne jen omezený počet artefaktů (tedy, když jich mám - teď plácnu - získaných už 10, žádný nový už nikdy nedostanu). Dozajista chápeš, že mě toto hodně zlobí, protože rozhodně využívám víc artefaktů/relikvií, než kolik můžu maximálně získat.
Tehdy, když jsem o tom mluvil poprvé, jsi se měl ptal, jakou barvu mají moji strážci v Harmondale, já řekl, že zelenou, a ty jsi mi oznámil, že mají být modří. Nicméně jsem tehdy podstatu problému nepochopil, a nechápu ji ani teď. Chci si ale přes prázdniny zahrát MM7 znovu a rád bych tuto záležitost vyřešil. Pomož mi, prosím... jde to nějak poladit, je to problém při instalaci, s patchem, nebo si musím sehnat docela jinou (třeba originální, ha ha) verzi hry? A pokud ano, tak kde?

A když už tu mluvíme - když nastavuju body lučištníkovi, mám mu dávat pro sílu útoku do síly nebo obratnosti (respektive, poraď mi, jak nejlépe rozdělit body lučištníkovi, rytíři, klerikovi a mágovi)? Díkec!
Jméno: KILLER 9. 6. 2009, 10:10:55 delete
e-mail:
 
fafan: Je to známá věc. Bug to skutečně je, ale jestli to používáš, tak už je to cheat.
Jméno: fafan 9. 6. 2009, 09:51:39 delete
e-mail:
 
Zdravím,

nevím jestli se to tady někde na webu píše (nikde jsem to nenašel), nicméně přišel jsem na takový zajímavý trik při boji. Hodí se např v boji proti těm nejtěžším nestvůrám (titáni, draci,...)

Jde o to, že zakouzlíte létání a ve vzduchu při konfrontaci s nějakým monstrem přepnete do tahového režimu. Při střelách vašich nepřátel se totiž můžete v reálném čase pohybovat nahoru a dolů (bug?) a tím se vyhnout veškerým útokům z dálky (včetně kouzel samozřejmě). Skupinu nepřemožitelných titánů potom můžete za použití tohoto triku přemoci bez ztráty zdraví
Jméno: Tsakalaki 8. 6. 2009, 19:30:36 delete
e-mail:
 
Cawte pls vite nekdo kde se da stahnout MM 10 , slysel jsem ze uz je
Jméno: Elemir 4. 6. 2009, 09:20:25 delete
e-mail:
 
4radeva a Milo: Zdravim a děkuji za pochvalu.

MM mají docela výraznou výhodu, že je vysoká šance je spustit i s novým hardwarem a systémem. U řady jiných her už začínám mít obtíže, protože se třebas část věcí nezobrazuje apod. Snad to MM vydrží i s příchodem Windows 7.
Jméno: radeva 2. 6. 2009, 19:54:03 delete
e-mail:
 
Dobrý den, díky za tyto perfektní stránky, protože již zase mohu hrát MM6 a MM7. Pořídila jsem si nový počítač a syn prohlásil, že se můžu s MM6 a MM7 rozloučit, protože na něm již nepůjdou hrát. Po delší době jsme zabruslila na tyto stránky a zjistila, že hrát lze. Již mám opět nainstalované obě hry a právě dohrávám MM7. Ještě jednou díky za tyto stránky
Jméno: Tsakalaki 1. 6. 2009, 22:46:57 delete
e-mail:
 
To je normal hra - jak ostatni jine - jen si stahnout přislusny patch a najit nejaky servr )
Jméno: melkorn 31. 5. 2009, 21:27:16 delete
e-mail:
 
Tsakalaki:a kde se to da hrat ty legends of Might and magic?
Jméno: Tsakalaki 30. 5. 2009, 16:43:29 delete
e-mail:
 
jo a xD zkuste si Legends of might and magic je to online - moc lidi to nehraje - ale nejaky servr jsem nasel - a jsou tam solidne dobri hraci . ale moc jsem si snema nepokecal - nemecky moc neumim
Jméno: Tsakalaki 30. 5. 2009, 14:51:55 delete
e-mail:
 
Dobrý den , ted jsem tu cetl ze uz je mm 10 ,
nevite - jestli se to da nekde stahnout ? diky
Jméno: Milo 30. 5. 2009, 09:19:00 delete
e-mail:
 
Zdravím, děkuji mnohokrát za fajn stránku, kde sem našel hafo věcí který sem potřeboval k MM6 a k HOMAM 3 Díky moc !!
Jméno: Elemir 27. 5. 2009, 15:12:28 delete
e-mail:
 
Je to tak, při úspěšném zásahu je to automaticky 100%, protože tady se vlastně nemůže uplatnit snižování efektu odolností jako je tomu u útočných kouzel, která mají rozsah poškození. Odolnost může bonusový útok jen zablokovat anebo pustit. Ještě to budu dneska psát do vysvětlivek + to doplnim do tabulky, některá monstra můžou na postavu seslat více "střel" najednou, takže postava pak musí odolat všem, jinak efektu podlehne.
Jméno: Adam23 26. 5. 2009, 21:37:38 delete
e-mail:
 
Elemire, super vylepšený bestiář! Také mě vždycky zajímalo, jak hra počítá zasažení postavy tou tzv. speciální schopností monster, je to 100% při úspěšném zásahu, nebo jiné procento?
Jméno: Elemir 22. 5. 2009, 13:15:10 delete
e-mail:
 
4Zantira: Je to dobrý nápad, u 6-8 dílu by to možná ani nebyl takový problém, protože datové soubory obsahují informaci o složení monster v jednotlivých lokacích. Horší je to u devítky (i když tam zas neni lov měsíce), tam jsem ještě ani pořádně nepřišel na všechny monstra. Každopádně jsem docela ve skluzu a teprve teď jsem se dostal k starším věcem, takže nevim, jak rychle seznam vytvořim.
Jméno: Drak 22. 5. 2009, 11:57:05 delete
e-mail:
 
Galda: Ale na MMX se už dávno začalo pracovat. Viz: http://i43.photobucket.com/albums/e400/Roadster99/ ... Ale je to jen fanouškovský projekt
Jméno: spellcross 21. 5. 2009, 15:11:27 delete
e-mail:
 
hmm nebyj jsem tu nejmíň 8 měsícu a pořádje to tu super
Jméno: galda 20. 5. 2009, 19:58:08 delete
e-mail:
 
Čim jsem starší tím víc bych si přál dožít se Might and Magic X . Nevíte koho vopíchat aby na tom začal ten(Ta raději) někdo dělat ?
Jméno: KILLER 18. 5. 2009, 18:20:08 delete
e-mail:
 
Zantira: Zajímavý nápad, ale jak podrobné by to mělo být?