Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: wailord 2. 3. 2010, 18:33:07 delete
e-mail:
 
Jak se dostat ke kovárně?
(takto je otázka pochopitelná) dále jen vypisuji na co už jsem přišel a nechce se mi to realizovat. Kde tedy můžu koupit kouzlo chůze po vodě?
Jméno: lord Hagalaz 2. 3. 2010, 17:48:20 delete
e-mail:
 
wailord: Jediným dalším řešením je Lloydův maják, ale ten stejně nejde použít bez alespoň jediné návštěvy onoho místa, takže té Vaší otázce opravdu nerozumím.
Jméno: wailord 2. 3. 2010, 17:23:04 delete
e-mail:
 
Dobrý den.
Předem bych chtěl poděkovat autorovi (Elemirovi) za to že si dal tu práci a stvořil tento web. Moc se mi líbí. Takže ještě jednou děkuji.

A niní k mému malému problému.
Jedná se o 6 díl MaM. Vůbec netuším jak se dostat na Gharikovu kovárnu. Poradil by mi někdo. Přišel jsem na dvě cesty (přes vodu s kouzle chůze po vodě, a nebo pomocí létacího kouzla) ale ani jedno se mi nezdá jako správné řešení.
Předem děkuji za odpověď.
Jméno: BautyF 1. 3. 2010, 20:22:44 delete
e-mail:
 
Zkusil jsem si MM7 zahrát bez HW akcelerace ( už dřívě jsem věděl že na mém současném PC dělá problémy ) a všiml sem si krom barevně sytější ahezčí grafiky hry a častého " objevování se černý kostiček na mém monitoru ) jsem pozoroval zvláštní jev , když se na smaragdovém ostrově vydám po cestě v centrální částy vesničky směrem na východ rychlost chůze je výrazně pomalejší než když se vydám jiný směrem. Pozorovali jste už někdy tento jev?
Jméno: MiK 1. 3. 2010, 17:30:10 delete
e-mail:
 
Zdravím, našel jsem V MaM VI Venkovanku v Aréně a když jsem se koukal do Bestiáře, tak tam nebyla. Udělal jsem nějaký screenshoty, ale to už byla mrtvá, takže jestli chcete její obrázky, napište mi na e-mail.
Jméno: lord Hagalaz 1. 3. 2010, 12:06:38 delete
e-mail:
 
Když tak sleduji tento spor, říkám si, že bychom měli založit univerzitu a udílet titul - MaMDr. Doktor mightandmagicologie.
Jméno: KILLER 28. 2. 2010, 18:05:13 delete
e-mail:
 
Marcel Mráz: Nemyslím si. VM dovednost Mistrovství zbraní zdvojnásobuje všechny dosavadní bonusy, jako i zotavení.
Jméno: Marcel Mráz 28. 2. 2010, 14:26:22 delete
e-mail:
 
#KILLER: Díky.

Myslím si, že mnich dává menší dmg, než rytíř, ale má větší dps (damage per second).
Jméno: KILLER 27. 2. 2010, 18:51:59 delete
e-mail:
 
Rytíř dává vyšší zranění. Mnicha zasáhne méně ran, tj. vyšší TZ a šance vyhnout se útoku. Takže si každý může vybrat, co je mu milejší.
Jméno: BautyF 27. 2. 2010, 18:03:53 delete
e-mail:
 
Lord Hagalaz : rytíř vs mnich jsem už nejednou zkoušel , Rytíř ( V jedné ruce okouzlený meč a v druhé okouzlené kopí/hlapartnu/trojzubec a schopnost Mistr zbarňí na VM ) dává větší dmg než mnich ( Okouzlená hůl, a beze zbraně a mistr zbraně ) protože mnich nemůže být VM v dovednosti mist zbraně.
Ohledně času na uklidnění po úderu to taky vyjde na stejno. Zase díky Mistrovstvý zbraňí na VM.
Jméno: lord Hagalaz 27. 2. 2010, 17:11:44 delete
e-mail:
 
Lotthar: Není zač.

Keiko-Taraka: Eeofolské tunely jsou vcelku otravná záležitost, pokud člověk neví jak na ně. Neviditelnost je jeden způsob, ale je totálně na nic v místech, kde behemoti ucpou cestu. To je lepší je vyřídit postupně, než jim padnout do drápů najednou ze všech stran, což je při zmizelé neviditelnosti vysoce pravděpodobné. Stačí mít po ruce blaster a kouzlo "Zrychlení". Pak projedeš tunely jako nůž máslem.

Elemir: To já znám Star Wars skoro nazpaměť.
Ano, historie je v ní hodně. Kupř. titul jarl skutečně existoval v severských zemích a byl na úrovni knížete nebo vévody.

Marcel Mráz: Mnich při velmistrovství "Uhýbání, Hůl a Beze zbraně" dává takové rány, že je lepší, než ten sebelépe vytrénovaný rytíř.
Jméno: KILLER 27. 2. 2010, 14:24:57 delete
e-mail:
 
Marcel Mráz: Pokud aspoň 1 tvá postava není "oslabena", tak je to bug. Opravuje to tento neoficiální patch: http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.p ...
Jméno: Marcel Mráz 27. 2. 2010, 14:16:12 delete
e-mail:
 
Čauves.

Tady na webu jsem se dočetl, že NPC - kouzelník (Fallen Wizard) umí na družinu použít kouzlo "Hodina moci".

Zároveň i přímo na stránkách jsem se dočetl, co si mám představit pod "hodinou moci":

Současně zakouzlí Zrychlení, Hrdinství, Štít, Kamenná kůže a Požehnání na všechny tvé postavy se čtyřnásobnou dovedností v Magii Světla.

NPCčko jsem si v Nighonu našel. Když na mne použije hodinu moci, chybí mi tu zrychlení. Dost mi to vadí, protože vlastně pouze jen kvůli zrychlení jsem NPC hledal (ostatní kouzla mnich umí sám).

Ví někdo, co s tím? Nebo vám hodina moci od NPC poskytne i zrychlení?
Jméno: Elemir 27. 2. 2010, 10:11:28 delete
e-mail:
 
Je to tak, máte pravdu, hned to opravim. Díky oběma za upozornění.
Jméno: KILLER 26. 2. 2010, 18:21:55 delete
e-mail:
 
Marcel Mráz: Tvoje strategie za mnicha je správná. Max artefaktů/relikvií ve hře je, ale není to 7, ale 12-14.
Jméno: Marcel Mráz 26. 2. 2010, 16:28:25 delete
e-mail:
 
#Killer: Díky.

Pokud tomu dobře rozumím, tak je lepší mít za mnicha dovednost "beze zbraně" a dovednost "hůl" na velmistra. Společně s "mistr zbraní", kouzlem "kladivové pěsti" a tak dále může mnich dávat větší damage.

Další otázka. Dostal se ke mně názor, že za jednu hru může hráč (ne postava) získat max. 7 (nebo jiný počet) artefaktů/relikvie. Ví tu o tom někdo něco více?

Marcel
Jméno: KILLER 26. 2. 2010, 09:27:42 delete
e-mail:
 
Marcel Mráz: Až se naučíš VM hole, tak se ti bude sčítat zranění atp. plynoucí z boje beze zbraně a boje s holí (pokud ji budeš držet). Kouzla na holi budou pochopitelně fungovat. O mistrovství zbraní jsem ti už psal.

Elemir: V popisu dovedností MM7/Dovednosti/Hole je opravdu chybka. Vzniklá pravděpodobně okopírováním z MM8.
Jméno: Marcel Mráz 25. 2. 2010, 22:25:34 delete
e-mail:
 
Ahojves,

mám tu jeden dotaz pokročilejší dotaz.
Hraji HC hru za mnicha.
Uvažujme. Dám dovednost "beze zbraně" na velmistra. Dále si dám dovednost "hůl" na velmistra. Tato úroveň používání hole nám říká, že je použitelná s dovedností beze zbraně.

Mě zajímá, co to znamená použitelná. Že se postava bude tvářit, jako by žádnou zbraň neměla?

(mimochodem na těchto stránkách v sekci dovednosti jsem našel popis velmistrovské úrovně hole:
Na velmistrovské úrovni dává tato dovednost za každý bod dovednosti +1 ke zranění.

není to chybka?)

Co například další dovednosti, bonusy a kouzla, vztahující se na hůl. Řekněme mistrovství zbraní. Týká se i hole.
Jméno: Elemir 25. 2. 2010, 09:20:43 delete
e-mail:
 
lord Hagalaz: Tak oni vývojáři byli už od počátku dost ovlivněni sledováním scifi, ale spojitost se Star Wars mě v devítce tak nějak unikla, ale to bude tím, že je nemám zas tak dobře skouknuté Mě tam spíš zaujal ten samotný výběr jmen a pojmenování měst, což asociuje spíše s pozemskou minulostí, viz třeba právě ten Lindisfarne. Když se však vrátím ke starším dílům, kde je znatelně vidět zas vliv Start Treku, tak musím říci, že od té doby, co jsem ho začal opět pečlivě sledovat, tak už mi začíná být jasnější ta příběhová různorodost.
Jméno: KILLER 25. 2. 2010, 04:50:31 delete
e-mail:
 
Keiko Taraka: Můžeš projít i s neviditelností.