Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Keeper 16. 5. 2010, 18:15:38 delete
e-mail:
 
Jo jinak Elemire dal jsem se do Crusadersa a už jsem na levelu 230 a stále to jde dál a dál tak uvidíme kam až mě to bude ještě bavit
Jméno: Keeper 16. 5. 2010, 18:14:17 delete
e-mail:
 
Mnohem účinější než Blastery je kouzlo střepina z černé magie démoni stejně jako všechny ostatní nepřátele jdou vyřídit mnohem rychleji a navíc kouzlo střepina jako jedno z mála kouzel účinkuje na všechny příšery v MaM6.
Jméno: lord Hagalaz 16. 5. 2010, 17:03:50 delete
e-mail:
 
Blastery jsou fajn. A vzhledem k tomu, že je člověk získá prakticky až nakonec, takže toho s nimi moc neužije, tak je to zajímavé zpestření.

To mi připomnělo jednu věc. Když jsem hrál MaM VI., tak jsem vlezl do úlu a za pomoci kouzla zrychlení efektivně vyřídil démony pod sebou. Ovšem jakmile jsem skočil dolů, tak jakoby kouzlo zrychlení ztratilo na účinku. Tomu nerozumím. Já myslel, že odtamtud nejde pouze projít městskou branou.
Jméno: BautyF 16. 5. 2010, 10:13:41 delete
e-mail:
 
Co si myslíte o blasterech? Spousu lidí říká že blastery kazí hru. Pravda je že se do jinak středověké hry nehodí , ale když tu máme ďábli z vesmíru tak proč ne ? MaM 6 i 7 se dají dohrát i bez nich , je to mnohem težší ale je to větší sranda. Vystřílet ÚL s blasterovými puškami jde docela snadno.
Jak to vypadá s projektem MaM 10? má o něm někdo nějaké zprávy.
Jméno: Killcan 15. 5. 2010, 09:48:07 delete
e-mail:
 
Staci cist tabulky v kontrolnim centru
Jméno: Elemir 15. 5. 2010, 09:47:55 delete
e-mail:
 
Blastry se neučí v žádné gildě. Budeš je moci používat poté, co si v Kontrolním centru přečteš instruktážní tabuli.
Jméno: Killcan 15. 5. 2010, 08:32:12 delete
e-mail:
 
MaM6 nemuzu najit gildu kde me nauci pouzivat blastry poradte kde ?
Jméno: schveider 5. 5. 2010, 20:45:12 delete
e-mail:
 
Jednou jsem si taky hrál v mm7 s investováním do vzdělávání a to především u mnicha, protože po určité době už jsem měl vytrénované všechny podstatné vlastnosti a tak jsem to cpal do vzdělávání.Nakonec jsem skončil někde u hodnoty 25?To už jsem ale měl nějaký 130. level.Ona pak stačila jedna návštěva Arény a hned se přidal nejméně jeden další.Jinak jak již bylo řečeno z počátku hry nemá smysl to s tím přehánět, protože jsou mnohem důležitější vlastnosti a navíc mm7 lze dokončit mnohem snáze na nízké úrovni než šestka.U té bych i vyšší hodnoty této dovednosti pochopil, ale nikoliv na úkor jiných.
Jméno: BautyF 5. 5. 2010, 15:00:34 delete
e-mail:
 
Tak jsem to vzdělávání testnul trochu pečlivěji. V MM6 je dobré do této hodnoty investovat více bodů ( na experta , mistra . Vyplatí se to v průběhu hry byť jen hlavní dějové linie zabijete spoustu monster a investice se vám vrátí s bohatým úrokem.
MM7 a MM8 to už zaleží na povaze hráče , jestli vše řešíte STEALTH taktikou nebo probíhání ( v MM6 to bez boje moc nejde kvůli větším interiérům ) tak si dovednost pořidtě a prostě jí jen mějte. Pokud si dáte práci a pečlivě vybíjíte dungeony a exteriéri kvůli zkušenostem pak se to vyplatí dát alespoň na experta. další navyšování na mistra ,velmistra pozbívá smyslu protože to stojí příliš mnoho dov.bodů které v průběhu hry určitě využijete lepším způsobem. I když zabíjím na co přijdu tak se mi celá snaha sotva rentuje. Navíc né každé povolání může být mistrem či expertem. Je to dost diskutabilní.
Jméno: naive 5. 5. 2010, 12:11:22 delete
e-mail:
 
Hraju MM6 (verzi staženou z gog.com) a nějak nemůžu najít hudbu ke hře, jen soundracky... vím že s hudbou byl u mm6 vždy problém, ale v této verzi by měla fungovat..poradí někdo?
Jméno: Elemir 4. 5. 2010, 01:45:37 delete
e-mail:
 
V případě MM6 jsem postavám navyšoval vzdělávání jen do těch 10 bodů kvůli mistrovství. U 7-8 dílu jsem to zas musel přizpůsobit k povolání, ale nakonec jsem začal tuto dovednost vynechávat

Prospěšnost je relativní, pokud máš dost bodů a nevíš kam s nimi, tak neni moc co řešit. Aby si se např. u 6 dílu dostal k hranici bonusu 100%, tak je třeba dovednost navýšit na krásných 30 bodů v mistrovské úrovni. Osobně se mi navyšován bodů vyplatilo u kleriků, protože ti mi kupodivu začali vždy v družině zaostávat, dokonce i mágové na tom byli lépe. Bude to nejspíše tím, že klerici jsou oblíbeným cílem nestvůr a proto taky trpí bezvědomím častěji :D
Jméno: Adam23 3. 5. 2010, 22:01:46 delete
e-mail:
 
BautyF: No posledni hry jsem daval celkem dost, tak na mistra a 15 bodu.
Jméno: BautyF 3. 5. 2010, 20:30:55 delete
e-mail:
 
Mě by zase zajímo jaké množstvý bodů je zdravý prospěšné investovat do vzdělávání. Obecně uznávám že je dobré si dovednost vzdělávání sehnat co nejdříve to půjde. Je vhodné do ni dále investovat či ne? Jak to vidíte Vy?
Jméno: Adam23 2. 5. 2010, 17:27:51 delete
e-mail:
 
No ono takových 40 bodů v černé magii není špatných :D
Jméno: Elemir 2. 5. 2010, 00:09:56 delete
e-mail:
 
Díky za pochvalu

ad 1) do určité míry to smysl má, podstatnější je však efektivnost rozdělování bodů. Už jen k dosažení mistrovské úrovně je spotřeba dovednostních bodů opravdu znatelná, takže další navyšování už jde na úkor jiných dovedností. Osobně nepřekračuju 15 bodů v dovednosti, ale dokážu si představit i situaci, kdybych svého mága cvičil jen v jedné magické dovednosti. Krom dovedností samotných záleží taky na základních vlastnostech, takže postava s vysokou rychlostí a přesností může být efektivnější i s nižším počtem investovaných bodů.

ad 3) smysl té místnosti mi také uniká, jednou jsem to pár hodin vydržel obcházet, ale k žádné změně nedošlo - lichové se stále obnovovali
Jméno: Zuran 1. 5. 2010, 21:19:42 delete
e-mail:
 
to killer:
1. díky, má tedy smysl přiřazovat body např.dovednosti meče i když už je v něm třeba dávno mistrem, ano?
2. tak nějak jsem to předpokladal
3. je to ta čtvercová mistnost na mapě mezi body 5 a 6, ve prostřed je nejaký pětiúhelník a okolo a si 5 plošinek...
Jméno: KILLER 1. 5. 2010, 15:46:28 delete
e-mail:
 
1. Předpokládám, že myslíš přiřazené body dovedností v jednotlivých dovednostech. Když na ně klikneš pravým tlačítkem zobrazí se ti co to na základní, expertní a mistrovské úrovni dělá. Meče konkrétně: základní - zvyšuje šanci na zásah, expertní - snižuje dobu zotavení, mistrovská - můžeš bojovat dvěma meči. Rozdíl mezi 6 a 7 tedy je, že máš vyšší šanci na zásah a současně jsou tvé útoky rychlejší (pokud jsi aspoň expertem).

2. Je to časový interval mezi jednotlivými útoky. Čím je tedy doba zotavení nižší, tím rychleji útočíš.

3. Můžeš, např s pomocí této mapy, upřesnit co máš na mysli?
http://www.svetmightandmagic.cz/mmvi/mmvi_obrazkym ...
Jméno: Zuran 1. 5. 2010, 13:27:05 delete
e-mail:
 
díky autorovi za vyjímečné stránky, MM6 hraju poprvé a jsem nadšenej. mám par otázek:
1. je nějaký rozdíl v útoku nebo zranění když mám např. meč na 6 nebo na 7? mě přijde že ne..
2. co znamená doba zotavení?
3. k čemu je místnost v hradě darkmoor s plošinkami, které po stoupnutí na n ě teleportují do místnosti několik lichů? má smysl na ně stoupat a liche vybíjet?

díky komukoliv za odpověď
Jméno: radeva 15. 4. 2010, 20:18:34 delete
e-mail:
 
killer: díky za informaci.
Jméno: radeva 15. 4. 2010, 20:17:20 delete
e-mail:
 
killer: díky, zranění jsem přikládala bedně