Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Solitary 2. 9. 2010, 21:39:24 delete
e-mail:
 
Tak samozrejme o urcitych imunitach, napr. draku ani nechci pochybovat a imunitu vuci magii u draka beru jako dogma, stejne tak jako imunitu elementalne zalozenych monster (viz zmineni ohnivy drak/ohen, nebo treba primo elementalove). Spis mi slo o to, ze v urcitych dungeonech jsou prakticky vsechna monstra proti kouzlum vzdy imunni a prislo mi to uz jak naschval. Ikdyz nektera monstra maji vetsinou sve slabiny, tak mnohdy nestoji za zminku a cloveku uz to skoro vyslo na stejno s fyzickou silou.
To ze Carodej s dykami taky umi davat uchazejici rany vim, ale tak nejak jsem spis stale cekal, ze misto bodani by mel spis utocit kouzlama a dyky prijdou na radu jen v pripade nouze nebo kdyz dojde mana. Nejak jsem necekal, ze ty dyky budou nakonec mozna lepsi nez ty kouzla kvuli odolnostem a imunitam. Proste mi jde o to, ze spousta tech kouzel proste nema vyuziti, protoze na monstra, na ktera by je bylo moudre je pouzit je pouzit nelze.

No nevim, particka 4 magu... na druhou stranu ona zase particka 4 rytiru je tim pak teda zvyhodnena, kdyz ta fyzicka sila je uprednostnena pred magii. Rany dvema mecema jsou pak zdrcujici. Ale to pouze co se tyce utoku, v realnem nasazeni neni ani jedna druzina moc efektivni.

Co se tyce Draku/Titanu, tak je fajn, ze jdou sejmout temito kouzly, ale s draky a titany clovek do styku v dungeonech neprijde (krome dvou vyjimek) a vylozene s nimi ani bojovat nemusi, spis mi slo o monstra, ktera clovek potka na ceste po questu. Plus to jsou jen venkovni kouzla, takze asi tak.

Za tip na strepinu dik, toto kouzlu jsem si ani nekoupil, jelikoz jsem ho nejak odignoroval a soustredil se na jina, byl jsem z te magie trosku frustrovany. No dnes jsem MM6 dohral (~85lvl), takze se jeste pujdu podivat na zoubek tem par lokacim jako draci pisky apod. Nasledne se asi pustim do dalsi Levelovky, Wizards and Warriors... kdysi jsem to zkousel hrat a nebylo to spatne, ani uz nevim co mi nasledne hrani prekazilo. Na MM7,8 nejak chut nemam... MM6 je z nich stejne nejlepsi , ale urcite si dam HoMaM 2, skoda jen ze tam neni rasa Kreeganu, to by bylo epicke
Jméno: Elemir 2. 9. 2010, 19:16:38 delete
e-mail:
 
Jak už psal Keeper, jde o to vybrat vždy vhodné kouzlo podle skupiny monster. Těch opravdu imunních ve skutečnosti zas tolik neni a jejich imunita je z mého pohledu zcela opodstatněná. Vychází to z tradičního pojetí bestiáře, kde jsou např. draci velmi odolná stvoření, zejména proti elementu, k němuž náleží. Ohnivý drak musí být tedy imunní proti ohni, ale má naproti tomu sníženu odolnost na chlad. Pokud to porovnám např. se ságou Baldur´s Gate, tak tam mohou na draka nastoupit kouzelníci až poté, co mu dostatečně sníží magickou odolnost, případně se obratem naučí jedno z ultimátních kouzel. V opačném případě riskují nulový efekt ... a pokud to nestihnou tak to vyjde na stejno Podobně bych mohl vzpomenout třeba na mága specialistu z Diabla, kdy existují imunní protivníci vzhledem k danému elementu a je třeba si poradit jinak. Pokud by tomu u MM bylo jinak, možná by to nakonec toho mága o to spíše degradovalo, protože by se stal ultimátní postavou a partička 4 mágů by hrou prošla velmi rychle a snadno.

Plošná kouzla jsou u MM dost silná a je dobré, že mají také nějakou tu hranici. Mě třeba Hvězdná spoušť na titány nefungovala, ale naopak se osvědčilo kombo Zpopelnění a Dotek smrti. Účelem plošných kouzel je dle mého spíše se zbavit většího počtu dotěrných slabších monster nebo tuto skupinku ovlivnit nějakým negativním stavem. Hvězdná spoušť je v kombinaci s Létáním příliš "silná" .

Pokud už dojde na fyzický boj, tak bych dobře trénovaného mága nijak nepodceňoval, ten trojitý zásah dýkami je někdy docela pěkná šlupa.
Jméno: Keeper 2. 9. 2010, 16:46:03 delete
e-mail:
 
Tak Solitary musíš taky používat jiné kouzla ale je kouzlo které působí na všechny monstra a je pěkně silné je to střepina z černé magie to funguje úplně na všechny, jinak na Draky je nejúčinější hvězdná spoušť na titány déšť meteoritů atd. Dračí dech je nejlepší na oka v Darkmooru.
Jméno: Solitary 1. 9. 2010, 00:23:04 delete
e-mail:
 
Hojte, prave prehravam MM6 (po druhe), poprve jsem MM6 dohral kdyz vyslo v Levelu, to mi vsak bylo asi 13let, takze mi uslo spoustu detailu. Ted jsem si vsak vsiml (hlavne diky bestiari na techto strankach), ze kdyz jsem dohledaval pametove krystaly a vymlatil VARN a navstivil Kontrolni centrum (resp. skoro cele probehl bez boje, kvuli Terminacnim hlidkam), ze prakticky veskera monstra ze zaveru hry (tedy ta nejsilnejsi) jsou naprosto imunni vuci magii (a nekdy i elementalni magii). Utika mi nejaky vtip nebo to je opravdu takto spatne navrzene? Ne ze bych nemel rad vyzvu a dobrou obtiznost (coz MM6 rozhodne ma) a osobne povazuju MM6 za jednu z nejlepsich RPG se skvelym RPG systemem, ale tohle je slusne ujete. Ty nejsilnejsi kouzla jako masivni deformace, imploze, draci dech, dotek smrti apod. jsou magicka (nikoliv elementalni), ale prave diky imunite tech silnych monster je clovek vubec nevyuzije a ve vetsine pripadu potom tedy postradaji smysl. Draci dech jsem napriklad nevyuzil opodstatnene ani jednou. V zaveru hry mi prijde, ze se z Carodeje stava jakysi pouhy zaklinac, teleporter a chaby bojovnik. Napr. na Dozorce VARNu neplati nic jineho nez fyzicka sila, takze nic nez tupy nabeh a rubani nefunguje. O unavnem rozbijeni predmetu prakticky kazdeho druheho silneho monstra se uz ani nebudu zminovat. Sorry za muj hnidopissky komentar, ale jsem castecne zvedavy jak to vidi ostatni fandove serie MM a prijde mi to jako zajimave diskusni tema.
Jméno: Ramesse III. 27. 8. 2010, 19:04:20 delete
e-mail:
 
4 Dave_Jame: Páni... to rozhodně musím zkusit
A když už tu řešíme MM7... neznáte někdo způsob, jak by se dal u postav v družině (mám namysli jen portréty) nastavit vlastní obrázek? Je to vůbec možné?
Jméno: Dave_Jame 16. 8. 2010, 12:43:34 delete
e-mail:
 
Ještě malá oprava.. spletl jsme se.. truhla není v Líhni ale v kolonii Zod
Jméno: Dave_Jame 16. 8. 2010, 12:41:56 delete
e-mail:
 
To ramses:
Zdravým tě chlape. Ohledně tvého dotazu na artefakty.

Fakt je ten že v MaM 6 a 7 je počet artefaktů omezen (nepletuli se na 12kusů)
V MaM VI je však celkem 5 artefaktů které jdou získat 2 (jsou herně dané místa kde se dají najít a zároveň jsou jdou náhodně najít v bestiich). Jedná se o Mordred (úkol), Guinever, Morgan a Aphrodite (Obelisky) a Excaliber (Kámen u hradu alamos)

V MaM VII takto umístěné artefakty nejsou.( místo nich jsou speciální předměty jako Odměna za Arcomage a spol) ale je jedno místo kde se ti artefakty neustále objevují ať jich máš kolik chceš.. jedná se o černou truhli v líhni.. Zde se ti vždy když sem vstoupíš a je oblast obnovená objěvý artefakt. A to klidně i takový který již vlastníš.

Proto není ve hře žádná chyba že artefakty nemůžeš najít.. jen si neuvědomuješ jak jsi jich předtím získal tolik.
Jméno: Lawrence 9. 8. 2010, 12:38:16 delete
e-mail:
 
Zdravím,
potřeboval bych pomoct s M&M7, u questu povýšení na arcimága (přinešení knihy božského zásahu z líhně v Deyji), problém je v tom, že když jsem přišel k truhle kde by měla knihá být, tak truhla byla prázdná...je nějáká možnost jak to vyřešit? Díky za radu.
Jméno: Elemir 17. 7. 2010, 18:11:10 delete
e-mail:
 
4Ramesse III.: Ahoj, kdepak, na žádnou jinou teorii jsem nepřišel Bohužel zkoušky s Windows 98 jsem musel odložit, takže je to stále ještě otevřené.
Jméno: Ramesse III. 17. 7. 2010, 16:10:45 delete
e-mail:
 
To Pipicz:
V mé starší hře, kdy mi ještě artefakty nezlobily, se mi to stávalo docela běžně
Jméno: Ramesse III. 17. 7. 2010, 16:06:14 delete
e-mail:
 
Ahoj Elemire,
řešili jsme spolu (nebo spíš řešíme?) už nějaký ten měsíc (rok) můj problém s artefakty, nevím, jestli si vzpomínáš. Jde o to, že mohu ve své verzi MaMVII získat jen omezený počet artefaktů/relivkií, tuším, že to je okolo 13. Říkal jsi, že máš teorii, že to způsobuje stejná věc, která dělá mé vojáky v Harmondale zelené, namísto modrých, ale pak jsi povídal, že to tím není...
Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli tě nenapadla nová teorie
Jméno: Sylv 7. 7. 2010, 17:24:49 delete
e-mail:
 
Zdravim.. Mám takový problém.. M&M7 mi na Vistách v klidu jede, jenže.. Po jednom vypnutí a zapnutí se mi dodrbala jedna věc.. V nastavení mám Spellbook nastavenej na V, rychlý kouzlo na C.. Když zmáčknu V, nic to nedělá, ale když C, tak se kouzlo sešle aji otevře spellbook.. Reinstal nepomohl, nevíte někdo, co s tím? Ty dvě tlačítka jakoby se sloučila.. Kdyžtak ICQ 215 023 820 Díky moc
Jméno: Pipicz 7. 7. 2010, 15:54:24 delete
e-mail:
 
Zdar lidi,
právě se mi stala taková poměrně podivuhodná věc - v MM7 jsem získal artefakt Železný brk dvakrát za jednu hru. Jeden jsem našel v truhle v Clankerově laoratoři a druhý ze Zeleného draka v Titánské pevnosti. Stává se tento úkaz se dvěma stejnými artefakty či relikviemi za hru často?
Co si o tom myslíte? Kdyby náhodou někdo toužil po důkazu, pro jistotu jsem si udělal screen.
Jméno: -izak- 2. 7. 2010, 17:26:57 delete
e-mail:
 
Velke dik za tu cestinu na mm9 ... KONECNE
Jméno: GotHammer 1. 7. 2010, 21:20:42 delete
e-mail:
 
Ahojky lidi
Tohle jsou nejlepší stránky o hrách Might and Magic.Opravdu skvělá práce.Přeji hezký den
Jméno: Elemir 28. 6. 2010, 19:12:05 delete
e-mail:
 
Na kvalitě tolik nezáleží, jen bych rád viděl, jak je to zpracované. Přeci jen je to o proti následujícím příručkám o něco větší bichle, takže by tam nějaké ty skryté informace ještě být mohly
Jméno: LoganStoppable 28. 6. 2010, 18:30:32 delete
e-mail:
 
Elemire, to bude na hooodně dlouho, ale pustím se do toho Jenom bude trochu problém s kvalitou, aby se to vešlo jako příloha do mailu, ale to nějak vykoumám. Naštěstí to tady máš hodně komplexní takže jen minimum těch informací bude k něčemu ( tuším mapy a návod)
Jméno: KILLER 22. 6. 2010, 10:45:09 delete
e-mail:
 
Killcan: Mohl bys to napsat ještě jednou, ale tentokrát srozumitelně?
Jméno: Killcan 21. 6. 2010, 09:57:54 delete
e-mail:
 
nejde mi spustit MMlevel aditor mam tem jen k otevreni mam 6 jak na to
Jméno: Elemir 19. 6. 2010, 13:41:56 delete
e-mail:
 
Předně děkuji za pochvalu. Bohužel teď nemám mnoho času na stránky, tak mi to tu docela vázne. Návrhy si opět přidám mezi rozpracované úkoly a podívám se na ně.

4LoganStoppable: mohl bys tu šestku oscanovat? Já už takové štěstí neměl. Od té doby, co to bylo na aukru už jsem to nikde neviděl. Tedy krom anglické verze.

4schveider: No vidiš, na tuhle stránku jsem úplně zapoměl. Budu to muset dát někam k odkazům - tušim, že jsem to měl zmíněné kdysi jen v novinkách.