Tak samozrejme o urcitych imunitach, napr. draku ani nechci pochybovat a imunitu vuci magii u draka beru jako dogma, stejne tak jako imunitu elementalne zalozenych monster (viz zmineni ohnivy drak/ohen, nebo treba primo elementalove). Spis mi slo o to, ze v urcitych dungeonech jsou prakticky vsechna monstra proti kouzlum vzdy imunni a prislo mi to uz jak naschval. Ikdyz nektera monstra maji vetsinou sve slabiny, tak mnohdy nestoji za zminku a cloveku uz to skoro vyslo na stejno s fyzickou silou.
To ze Carodej s dykami taky umi davat uchazejici rany vim, ale tak nejak jsem spis stale cekal, ze misto bodani by mel spis utocit kouzlama a dyky prijdou na radu jen v pripade nouze nebo kdyz dojde mana. Nejak jsem necekal, ze ty dyky budou nakonec mozna lepsi nez ty kouzla kvuli odolnostem a imunitam. Proste mi jde o to, ze spousta tech kouzel proste nema vyuziti, protoze na monstra, na ktera by je bylo moudre je pouzit je pouzit nelze.
No nevim, particka 4 magu... na druhou stranu ona zase particka 4 rytiru je tim pak teda zvyhodnena, kdyz ta fyzicka sila je uprednostnena pred magii. Rany dvema mecema jsou pak zdrcujici. Ale to pouze co se tyce utoku, v realnem nasazeni neni ani jedna druzina moc efektivni.
Co se tyce Draku/Titanu, tak je fajn, ze jdou sejmout temito kouzly, ale s draky a titany clovek do styku v dungeonech neprijde (krome dvou vyjimek) a vylozene s nimi ani bojovat nemusi, spis mi slo o monstra, ktera clovek potka na ceste po questu. Plus to jsou jen venkovni kouzla, takze asi tak.
Za tip na strepinu dik, toto kouzlu jsem si ani nekoupil, jelikoz jsem ho nejak odignoroval a soustredil se na jina, byl jsem z te magie trosku frustrovany. No dnes jsem MM6 dohral (~85lvl), takze se jeste pujdu podivat na zoubek tem par lokacim jako draci pisky apod. Nasledne se asi pustim do dalsi Levelovky, Wizards and Warriors... kdysi jsem to zkousel hrat a nebylo to spatne, ani uz nevim co mi nasledne hrani prekazilo. Na MM7,8 nejak chut nemam... MM6 je z nich stejne nejlepsi , ale urcite si dam HoMaM 2, skoda jen ze tam neni rasa Kreeganu, to by bylo epicke  |