Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Johnny 11. 1. 2011, 15:20:28 delete
e-mail:
 
No v darkmoonu přímo v hrade hned po tom co jsem se tam objevil - loydův maják. A na mape nic červeného neukazuje, navíc když se tam portnu tak nic ode mne neutíká, protože mají plné zdraví. Nekdy se mi ale stalo že mi nejaké létající oko vletelo mimo texturu, ale po portu do dungu se to vždy spravilo.

V sorpigalu mi to dává cenu snad náhodně.... jednou je za šílenství 10, 20, 30 a dnes to bylo za 60..... není to trochu málo mimoto? Za 10 léčí obvykle bez negativních efektů...
Btw mám jeden a půl mega zlatých
Jméno: Elemir 11. 1. 2011, 01:27:30 delete
e-mail:
 
Vemu to od konce

Cena léčby se odvíjí od nejtěžšího stavu, kterým je postava zasažena. Např. léčení únavy bude levnější, než-li oživení. Samozřejmě by se mohlo jednat i o kumulaci stavů - tedy odstranění 2 současně působících negativních stavů vyjde dráže, než-li odstranění jednoho (např. šílenství + otrava vs jen otrava). Ale to teď jen hádám, vyzkoušené to nemám. Též by to mohlo souviset s dobou, jak dlouho se postava pod vlivem negativního stavu nachází. Každopádně je to dobrý námět na ověření.

S těmi vlky jsem si dříve taky zkoušel hrát, ale po nějaké hodině mě to přestalo bavit (považoval jsem to za bug). Budu to muset taky vyzkoušet a hlavně u toho vydržet

V Darkmooru se některé potvory dokážou dobře zamotat, takže pak bloudí např. po vesnici. "Mimo" mapu (resp. dostřel) utíkají s oblibou spektry a harpyje, možná zrovna stojíš v bodě, kde ji to ještě registruje, ale už na ni nemůžeš.
Jméno: Johnny 10. 1. 2011, 23:14:49 delete
e-mail:
 
Tak hraju mm6 a v darkmoonu mne akorát naštvalo že jsem mel furt žluté na SV od první kostky jakoby nekdo byl blízko.... to by ale musel být mimo mapu....
Pak jsem si všiml že oraculum zadává ty úkoly že jsou jinde, to je ale jedno.
Moje taktika je že jsem se vytrénoval na lvl 7, pak až na 23 a pak 53 a čekám na 5M exp abych mel level 100. Zatím mám 3,2M a dokončuju Alamos, ještě jsem nečistil plošně žádnou oblast jako jsou Dračí písky, Sladká voda a tak.
Mám groupu 3x rytíř a jeden druid.... druid má 210 armor class a kupodivu dřív umírají rytíři než on. Doporučuju maximalizovat spirit magic kvůli heroism a bless, přidá to kotel dmg rytířům.
Ještě jsem si všiml že ve Vlčím doupěti u vlčího oltáře jak se objevují zpětně vlci, tak se jich celkem objeví kolem 200, pak už se nikde v dungu zpětně neobjevují. Chtěl jsem to plošnákovat, ale na to mi nestačil level ani mistr lučišník s lukem co má výbušné šípy... hrál jsem si s nema asi tak dva dny ve hře než se mi je podařilo všechny zabít.
Strašně se mi líbí že mne vůbec nepoškozují kouzla typu šílenství, strach a tak... ani je nedispeluju.
Když se portuju a léčím v New sorpigal, tak někdy vyléčení čehokoli stojí jen 10zlatek, nekdy 20, nekdy 30... podle čeho to je?
Jméno: rengo23 1. 1. 2011, 17:11:49 delete
e-mail:
 
No ja bych si klidne zahral dalsi Might and magic=) konecne snad budu mit cas a vyzkousim chaos conspiraci
Jméno: Elemir 24. 12. 2010, 16:08:17 delete
e-mail:
 
Také se přidám, Veselé Vánoce všem. Sláva Enrothu nikdy nepohasne ... Abdul je ekonom na pravém místě
Jméno: Adam23 24. 12. 2010, 00:30:14 delete
e-mail:
 
Veselé Vánoce vespolek! Ať už jste se učili u Mistra Ki Lo Nee, nebo jste opravdoví Miloši Zemanové :D
Jméno: Elemir 23. 12. 2010, 19:59:44 delete
e-mail:
 
Tak na Nový Sorpigal se opravdu zapomenout nedá. Z dnešního pohledu už by se na to dalo sice dívat více kriticky, ale zkrátka ve chvíli, kdy se rozezní hudba, začíná to pravé dobrodružství, které jen tak rychle neskončí. Já osobně si třebas otevřel velkou papírovou mapu a pro daný den si určil, kam se dnes podívám První 3, reps. 4 oblasti (včetně Mistu) to šlo, ale pak už jsem začal narážet na obtížnější dungeony a ke všemu mi utekl princ Nikolai. Mojí oblíbenou oblastí je Močál prokletých (po stránce členitosti), ale trochu bych si vyhrál s tou vesničkou, pár věcí mi tam chybí. Čeština je výborná, jen se obávám, že Miloše Zemana už dnes málokdo z mladší herní generace zná :D

Kromě hratelnosti je u těchto typů her hlavním plusem herní doba a příběh - herní doba se u "modernějších" her čím dál více zkracuje a příběh pokulhavá za grafickým zpracováním (tedy spíše by se dalo říci, že je jen takovým nutným pozadím).

Nedávno jsem třebas dohrál Risen, který je ještě světlou vyjímkou, ale už i zde byl vidět současný trend. Vývojáři nakonec docela obstojně vykradli sami sebe a Risen je tak po příběhové stránce nápadný prvnímu Gothicu. Chybí mu však ta správná atmosféra ... vše je prostě velmi povědomé a nekoná se žádné překvapení.

Byl bych na jednu stranu rád, kdyby Ubisoft ságu Might and Magic oživil, ale na druhou stranu se bojím o výsledek. Raději zůstaneme u té kostičkované grafiky s podmanivou hudbou
Jméno: Oliver 22. 12. 2010, 12:49:29 delete
e-mail:
 
Ondra: I já mám z téhle hry pocit nadšení i mnoha letech a po opakovaném hraní. Ze šestky určitě nejlepší, i když hrávám i sedmičku a osmičku. V šestce je největší volnost a to mi vyhovuje. Rozhodně nehraji na rychlost - já si tu hru chci pokaždé užít. Pokaždé se třeba nesmírně těším do White Cape. dostanu se tam poprvé, skvělá hudba, sněží..vesničanky tam vesele pochodují v krátkých rukávech, jakoby se nechumelilo...))))))
Jméno: Ondra 22. 12. 2010, 00:54:20 delete
e-mail:
 
Zdravím všechny, chci tímto poděkovat za tento web. Teď jsem po několika letech (7?) nainstaloval mm6, a řeknu Vám, je to stejné jako kdysi. Nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem se v Novém Sorpigalu poprvé otočil nalevo, a vešel do stájí. Je ale zajímavé jak si člověk dodneška pamatuje, na obyvatele Enrothu, na jejich jména, na jejich fotky a mapy měst zná jako svoje boty. To jen dokládá, jak silný zážitek mi tahle hra poskytla. Jsem moc rád, že tahle hra je u skalných fandů pořád v kurzu!
PS: Taky Vás velice překvapily(pozitivně) plasmové pušky a blastery? A taky čeština ve hře "Budu učit jen ty největší padouchy, prostě opravdové Miloše zemany"
Jméno: Oliver 21. 12. 2010, 22:09:26 delete
e-mail:
 
KILLER: tak jsem vyzkoušel "přesun v čase" , míněno do dubna a do Blackshire a tam vše funguje naprosto v pohodě. Chyba se tedy pravděpodobně týká lokace v Zátoce pašeráků.
Mok´s patch (mm610-13.exe)mám nainstalovaný.
Jméno: Elemir 21. 12. 2010, 09:54:21 delete
e-mail:
 
Dát je sem teoreticky můžu, ale mě třeba nefungujou . I když už jsem se dostal k reinstallu systému, takže můžu konečně zkoušet taky. Ve finále jsem zjistil, že minulý systém byl nakonec ještě ke všemu zavirovaný. Každopádně to ještě chvilku potrvá, StriderCZ mi poslal návody k dalším dílům první série, takže to vydám pak najednou.

Jinak chyba v odesílání příspěvku byla opravena. Způsoboval ji typ použitého apostrofu, který nyní filtr už automaticky převádí.
Jméno: KILLER 21. 12. 2010, 09:41:05 delete
e-mail:
 
Oliver: Tento problém by měl řešit neoficiální Mok´s patch, který najdeš zde v sekci "Ke stažení" (levý sloupec stránky). Nebo můžeš stáhnout GrayFace patch, který má v sobě tento patch zabudovaný a poskytuje i další opravy, stáhneš ho odsud: http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.p ...

Elemir: Nechceš sem ty Gray Face patche už dát? Nemusíš je testovat, komunita na Celestial Heavens je "testuje".
Jméno: Oliver 20. 12. 2010, 20:10:16 delete
e-mail:
 
KILLER: To je škoda. Tu odpověď bych rád znal
Jméno: KILLER 20. 12. 2010, 11:28:49 delete
e-mail:
 
Oliver: Rád bych ti odpodvěděl, ale nefunguje mi odeslání příspěvku.
Jméno: Oliver 19. 12. 2010, 23:05:16 delete
e-mail:
 
Omlouvám se za mystifikaci v mém předchozím příspěvku. Jedná se pochopitelně o MM6
Jméno: Oliver 19. 12. 2010, 23:03:17 delete
e-mail:
 
Zdravím všechny a prosím o radu. Stala se mi totiž, v MM9, velmi neobvyklá věc. Hraju tuhle hru snad už podesáté, ale poprvé se mi stalo, že přijdu do cirkusu (tentokrát Zátoka pašeráků a prosinec) a zatímco hlavní stan je funkční, ostatní okolní stany jsou zcela prázdné a nejsem tedy schopen hrát nějakou hru o zlaté pyramidy... .
Stalo se vám to někdy někomu??
Díky za odpověď.
Jméno: Sius 19. 12. 2010, 10:35:03 delete
e-mail:
 
Jako fanda MM jsem rád, že existuje tenhle web a hlavně, že to tu žije! Dlouhý život Elemirovi!
Jméno: anonymní uživatel 15. 12. 2010, 17:08:29 delete
e-mail:
 
švf
Jméno: Adam23 15. 12. 2010, 16:58:17 delete
e-mail:
 
Na www.gog.com mají Vánoční slevu na spoustu her, mimo jiné M&M 6 za 6 dolarů.
http://www.gog.com/en/gamecard/might_and_magic_6_l ...
Jméno: Ivo 30. 11. 2010, 20:16:14 delete
e-mail:
 
pro Hrot
můžeš zkusit hrát upravené verze hry MaM 7 a 6 modem. Bližší informace najdeš na foru .
Mod pro mam 6 to má velikost přes 800 mb.
Našel mě to strejda Google před chvíli .