Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Spell 31. 3. 2011, 19:03:53 delete
e-mail:
 
Zdravim, prism vás jak se krade v MM VII?
Jméno: LoganStoppable 29. 3. 2011, 19:33:33 delete
e-mail:
 
Tak jsem na to přišel, jestli se někomu spustí MM6 v okně a nepůjde zvětšit, nechť stiskne F4 a přepne se to do full screenu
Jméno: LoganStoppable 29. 3. 2011, 12:28:57 delete
e-mail:
 
Zdravím,

tak po těžkých chvílích s MM6 a GrayFace patche se mi ukázal další problémek. Hra jede v okně, kterou nemůžu za boha zvětšit. Předtím jsem si s tím nějak poradil, ale už nevím jak. Má na to někdo nějaký lék?
Jméno: Shnek 28. 3. 2011, 20:56:16 delete
e-mail:
 
sry jen bych chtel rict ze sem dal na forum novy prispevek s 2 problemama v Mam VI tak prosim kdokoliv nejen admin kdo by vedel jak helfnout at napise..thx
Jméno: Shnek 28. 3. 2011, 20:43:41 delete
e-mail:
 
k tomu ktere verze bezi a nebezi...ja si instaloval vse dle navodu tady (musim jen a jen pochvalit super popis) 6,7,8 funguje jak ma ta 9 taky jede ale je tam problem s tim nacitanim ani jina knihovna nepomohla takze 9 sla do kose bohuzel ale aspon ze ty 3 bezi jak maji asi je to fakt u kazdyho jiny
Jméno: dan 28. 3. 2011, 16:39:44 delete
e-mail:
 
Elemir:Já to samozřejmě znám také a celkově srazy se koordinují špatně ..u nás v Plzni nejsme např. ani mezi spolužákama si dát sraz ze základní školy:D a co se týče herních to jde obtížně...hudba je lepší - sejdete se na koncertu oblíbeného interpreta/kapely
Myslím, že by to nebylo uplně od věci..ono probrat se tématem serie MaM je na večer samo o sobě, natož se bavit o jiných titulech a myslím, že zde určitě by se našlo společné téma na serii The Elder Scrolls, které je neméně legendární, Baldurs Gate, Diablo 1-2LOD-3, Neverwinter Nights etc. No a hlavně jsme na stránkách zabývající se serií might and magic, takže příběhu, zážitku, záseku, srand a smutku se dá vyprávět hodiny a nejeden lektvar by padl :D Klidně se zhostím, ale spíše se bojím neúspěchu ^^ u nás tady je k tomu skvělá krčma...arcomage tady sice není, ale poslouží...stejně jako v Praze apod.
Pavouk: no já sem si dělal OST klasicky rip z herního cd ^^ a z GOG bych to kdyby to šlo vykoupil vše :D
Jméno: Elemir 28. 3. 2011, 08:19:27 delete
e-mail:
 
A pak z toho budem všichni oranžoví s větší výdrží proti pádu ... Neprotestuji, ta výdrž se při tom stavu docela hodí, už kolikrát jsem přišel domu notně potlučen :D

Ale teď vážně, zas tak od věci to není, ovšem jak znám z jiné hry, ty srazy se obtížně koordinují. Ovšem pokud by se toho chtěl opravdu někdo zhostit, tak ho klidně podpořím

4Pavouk: Ten soundtrack neni na oficiálním CD hry? Vždycky tam totiž na GOG přidaj něco, co nemám, ale to bych takhle musel kupovat ty samé věci stále dokola :D Jenomže ono to neni jen MaM, ale i jiné moje oblíbené hry jako je třeba Baldur´s Gate apod. Už se mi tu ty různé verze docela kupí. U některých her pak mám haldu CD-klíčů, že bych si mohl založit vlastní klan :)
Jméno: dan 27. 3. 2011, 17:08:37 delete
e-mail:
 
jednoho dne bychom se měli všichní sejít a prodiskutovat problematiku a zkušenosti s hraním a popít nějaký ten červený lektvar : ) nebo žlutý :D
Jméno: Pavouk 25. 3. 2011, 21:19:23 delete
e-mail:
 
Zdravím, jen pro info. Na GOG.com jsou mimo MM I-VI nově i MM VII a VII, dále také HoMM IV včetně horko-těžko sehnatelného soundtracku!
Jméno: KILLER 25. 3. 2011, 13:00:36 delete
e-mail:
 
ZecK: Jenom dodám, že softwarová akcelerace je lepší než hardwarová, viz:
http://www.svetmightandmagic.cz/pmm/pmm_akceleram7 ...
Jméno: ZecK 25. 3. 2011, 09:21:29 delete
e-mail:
 
Hraju teď MM6 a nemám problém na Windows 7. Po aplikaci Loc patche (je uveden zde v sekci ke stažení) mi jde dokonce i hudba a doprovodné zvuky. Stejně tak mi jde i MM7 a MM8. Nenastavoval jsem žádnou kompatibilitu ani neinstaloval xp patche. Je nutno ovšem používat softwarovou akceleraci, u HW akcelerace mi hra pokaždé spadne. Takže suma sumárum, na Widows 7 mi tyto hry fungují líp jak na Windows XP.
Jméno: Elemir 24. 3. 2011, 21:57:10 delete
e-mail:
 
Osmičku mám taky ještě z té původní krabicové verze, akorát jsem to nekupoval v JRC, ale ve Zlatnický v GameShopu, či jak se ta prodejna jmenuje

Zrovna teď jsem odpovídal na spouštění MM9 pod Win7. Prostě je to o náhodě, přestože starší díly (6-8) jde dnes v pohodě zprovoznit i v rámci virtualizovaného systému (případně "emulovat" na Linuxu), devítka je prostě pořád mimo. Opravdu zaručený způsob jejího provozu spočívá ve starším PC s max. WinXP.

Ač se Win7 jevily jako docela dobrá koupě, tak o tom začínám jaksi pochybovat. V práci narážím na další problémy související s "přechytračelostí" tohoto systému.
Jméno: Yarpen 24. 3. 2011, 19:36:10 delete
e-mail:
 
Lidi tak mam MM9 na starem pc a jede uplně v pohodě, žadne dlouhosáhlé načítání ani jiné problemy, ale taky mě napadlo,že to mohlo u te win 7 byt i tím, že sem neměl dane virtualni CD. Bo jak sem ho měl tak mi hra jela i na win7...budu to muset někdy ještě zkusit
zatím hraní zdar
Jméno: dan 23. 3. 2011, 16:36:30 delete
e-mail:
 
no tak nepomohlo, takže asi jedině změna HW :/
Jméno: dan 23. 3. 2011, 10:52:06 delete
e-mail:
 
elemir: zkusím to teda nejdříve tuto, pak uvidíme no...

adam: jééééééé tu mám ještě z jrcčka originalku:D
Jméno: Adam23 22. 3. 2011, 16:17:11 delete
e-mail:
 
"Je to dobrá zpráva, takže už bude chybět jen osmička."

http://www.gog.com/en/gamecard/might_and_magic_8_d ...

To jsou fakt pašáci :D
Jméno: Elemir 22. 3. 2011, 07:57:08 delete
e-mail:
 
Přeinstalovat DirectX a ovladače grafické karty. Může být problém klidně i v systému. Před lety jsem měl dost často problémy s jedním typem optických myší, nakonec pomohla až změna hardware
Jméno: dan 21. 3. 2011, 23:11:47 delete
e-mail:
 
tyjo... já stále nemužu přijít na to, proč mi ty mm6 a nejen to reagují pěkně tupě. jak sem již popisoval, tak např. zmáčknu tlačítko pro otočení a oni se otočí mnohokrát na jednu stranu a ne, že se jen pootočí.../mám nastavenej uhel jemný/ ... nebo když jdeme..tak oni stále jdou a jdou a jdou a nepopojdou, jak byl muj puvodní umysl..něděje se to ale právě celou dobu ale v ruzných intervalech... tu hru chytne amok a jeto:/ nesetkal se s tímto někdo ? nebo nevíte kam mě odkázat /nemusíte uplně až TAM:D/..rád bych si zahrál. jak řikám, mm6 to dělá, mm7 už ani ne ...a mm8 taky ne...mm9 ne..dále se mi to děje např. při serii soldier of fortune...alien vs. predator také ...ale ty mm6 mě štvou nejví, protože už jsem takovej kousek od dohrání:/
Jméno: dan 17. 3. 2011, 23:32:16 delete
e-mail:
 
nevím čím to, ale poslední dobou co sem nevlezu denně se podívat, tak ten den není úplnej
Jméno: Elemir 17. 3. 2011, 18:43:32 delete
e-mail:
 
Díky oběma.

Hrad v láhvi jsem našel, ale mezi předměty jsem ho neuváděl. Oboje je však popsané v mapách.