Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: StriderCZ 9. 4. 2011, 23:47:55 delete
e-mail:
 
Je mi skoro 40...a když tak hodnotím celou sérii M&M tak jsem poněkud shovívavý. 1. díl je spíše zajímavou exkurzí do historie, 2. díl je již hratelný (tedy pokud jste vyrůstali na osmibitech). Díl třetí mě velice příjemně překvapil- a v mnohém mi připomínal díl šestý. Díly 4+5 byly fajn, i když díl pátý jsem nedohrál. Šestý díl považuji za nejlepší. Sedmý
díl jsem také nedhrál (trpěl jsem dejavu- stále jsem jej srovnával s dílem předchozím). Osmičku beru jako jedno z posledních RPG staré školy. Kvůli devítce jsem upradoval PC, a i když bylo zklamáním, nemůžu upřít jeho kvality (zejména dabing, a ani herní příběh nebyl špatný...
Jméno: LoganStoppable 9. 4. 2011, 20:47:38 delete
e-mail:
 
Yarpen: když vyšla tak jsem se na ní strašně těšil. Zklamání to bylo velký - oproti předchozím dílům okleštěný skoro ve všem. Vše bylo o grafice a enginu a VŠE kolem mělký.

Postupem času musím říct, že MM6 má úžasný pixelart, to tomu dává ten správný nádech
Jméno: Yarpen 9. 4. 2011, 12:07:09 delete
e-mail:
 
Tak jsem zrovna dohral MM IX, http://belmine.rajce.idnes.cz/Might_and_Magic_IX/# ...
Musim, řict, že je to važně nejhorší díl:(
Konec uplně o ničem, pobihal sem po Hrobce tisíce hrůz a pak zatahl za paku a konec.
Navic mi hrozně moc chyběla nějaka větší historie Chedianu, tak jak to bylo v předchozích dílech.
Mimo to myslim, že nejsem nijak extrra velky lvl ale obtižnost byla lehka, uplně s přehledem sem si daval veškere nepřátele i v chumlu(nejspiš dobra sestava)
Jméno: KILLER 8. 4. 2011, 22:39:06 delete
e-mail:
 
drak86: Nedávno jsem to zkoušel a dopadlo to katastrofálně. Zvětšilo se pouze to, co postavy vidí. Celý interface (obličeje, minimapa, knížky, a také inventář atd.) zůstal stejný. Obličeje proto byly vlevo dole, pak byla díra a minimapa a spol. byly zase u pravého horního rohu.
Jméno: drak86 8. 4. 2011, 20:09:17 delete
e-mail:
 
Náhodou už někdo textury a rozlišení vylepšoval, pouze ale pro MM7. Vylepšuje textury pro D3D mod a zvětšuje rozlišení na 1024x768. Podivejte na odkaz, najdete tam i screeny.
http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.p ...
Někde na tom foru se dá najít i topic s novější verzí ke stažení.
Jméno: LoganStoppable 8. 4. 2011, 16:59:11 delete
e-mail:
 
Si myslím, že by se s tím dalo něco dělat - nedávno jsem viděl předělávku Duke3D HR, tuším. Původní D3D byl taky spritový, ale tohle ho předělalo do plně 3D. Možná bysme se mohli časem tak dočkat
Jméno: Vladislav Pokorný 8. 4. 2011, 13:23:38 delete
e-mail:
 
Tak jsem pátral a pátral a našel jsem MM6VIEW, který dokáže extrahovat nejen obrázky. Když jsem to viděl, tak mi bylo hned vše jasné. Postavy vznikaly v 3DMaxu a jsou nasnímané v různých polohách. Takže aby to mělo nějakou úroveň, muselo by postavy být znovu vytvořené ve 3D a znovu nasnímané. Co se týče textur, tak by to bylo jednodušší, ale myslím si, že by tam nastal jiný problém. Ty textury jsou vlastně dobré, jen jsou v nízkém rozlišení. Ale větší být pravděpodobně nemohou, muselo by se zvednout rozlišení hry, všechno by bylo menší a tudíž hezčí.
Takže závěrem, na těch našich obřích monitorech to bude takové, jaké to je a nedá se s tím nic moc dělat.
Jméno: LoganStoppable 7. 4. 2011, 21:16:18 delete
e-mail:
 
K MM8 - mě se líbila snad ještě víc než MM7, ale jak bylo zmíněno níže, vypiplané postavy jsou vypiplané postavy. Každý díl byl něčím unikátní a bylo v něm něco nového. Až na to, že jsem nedohrál MM6, ale snažím se to dohnat )


MM9 mě příšerně nas...mál jedním z nejhorších bugů. Nikdy, ale NIKDY nepřepisujte jeden a ten samý save, později se vám poškodí a váš postup je navždy ztracen. Jednou se mi to stalo a s tímhle dílem jsem na rok skončil xD
Mělo jít o průlomový díl v technologiích...ale přišel mi strašně - mělký. Ve všem - příběh, popis předmětů, herní svět.
Jméno: Vladislav Pokorný 6. 4. 2011, 12:17:02 delete
e-mail:
 
Zdravím všechny goblinobijce! Chlapi nehledali jste někdy lepší textury pro mam6, nebo další?
Jméno: Elemir 5. 4. 2011, 19:15:13 delete
e-mail:
 
Obor biomedicínské inženýrství, ale už jsem dobrých 7 let mimo.

Pro mě jsou samozřejmě všechny díly velmi povedené, nakonec nic jiného ani říct nemůžu Ale prostě šestka byla první a ty zážitky z ní jsou nejsilnější. Docela mě třeba překvapil 4 a 5 díl (spojený jako WOX) svou hratelností, škoda jen, že času není tolik.

Devítku bych jako nejslabší díl takhle přímo neoznačil, je to prostě něco trochu jiného (změna světa, nová úprava pravidel, 3D engine a bohužel s tím i častější bugy, na které mělo docela dost lidí štěstí). Díky tomu má třeba rychlejší spád, bohužel ke konci se mění spíše až v akční řežbu.

Postava druida získala v devítce zcela nový rozměr, který mě osobně byl celkem sympatický. S novým systémem magie se vnesly větší rozdíly mezi možnostmi postav, ale to bych řekl, že vyplynulo z herního stylu v předchozích dílech. Je to holt o zvyk, ale hrálo se mi to dobře.

Myslíš Arénu v Thjorgardu?

Jméno: Yarpen 5. 4. 2011, 17:41:57 delete
e-mail:
 
Vy si tu všichni povidate o peckach MM6-8, ale hral někdo 9 ? MM6-8 mam projete hodně X tak mě už moc nepřekvapí. Ale přijde mi, že z cele serie (6-9)je snad 9 nejslabší. Přijde mi jako oškubany chudy bratranec, co se tyče magie i vlastností postav.
Každopadně sem zvědavy na konec, mimo to nevite někdo jak se v MM9 dostanu do areny ?
Jméno: dan 5. 4. 2011, 14:24:51 delete
e-mail:
 
a co je tvůj kumšt, že je poptávka malá?)
mm8 je docela dost samo o sobě dosti zajímavý díl. už je tam cítit nádech nové doby a ani mi nechybí blastery:D já sem si jí nahrál nedávno a dal sem si klasiku..no temnej elf jako hlavní a pak healer, maga, bojovníka a upíra a je t o dobré. jenže práce mě vytižuje, tak po nocích se brouzdám jadame a to z toho moc nemám no:/ .. a to najímání mi přijde dobrej nápad. sice to není takové o tom být v jedné grupě, ale je to osvěžující prvek. je fajn, že si na 4 levevu nemužeš najmout 50tku, kterej by za tebe dřel: ) mm8 je vyváženej díl
a líbí se mi taky, jak to ožilo tady ;D
Jméno: Elemir 4. 4. 2011, 19:26:59 delete
e-mail:
 
Jj, taky gratuluju k novému místu. Sám uvažuju o změně, resp. o návratu k oboru, jenomže ta poptávka je stále jaksi slabá

Osmý díl je postavený s výběrem postav docela zajímavě, ale já dávám přednost vlastnoručně piplaným charakterům. Je to pro sžití se s postavami lepší. Samozřejmě, že jsem zkoušel i takovou tu družinu plnou draků s Temným elfem jako hlavní postavou, ale v tu chvíli se to celé změnilo v akční řež

Naštěstí pravidla světa M&M jsou v tomto ohledu příznivá, takže ty postavy na vyšších levelech nejsou žádná ořezávátka, jak se mi to přihodilo v sérii Baldur´s Gate. Tam postavy k najmutí levelují společně s hrdinou, což by ani tak nevadilo, jenomže náhodný hod se týká i počtu životů, takže neni nic horšího, než si najmout mága na 4 levelu s nějakými 8 HP - ten umírá, už jen co se na něj vlk podívá
Jméno: LoganStoppable 3. 4. 2011, 18:46:59 delete
e-mail:
 
Já teď obracím MM6-8. Máš pravdu, takový poryv nostalgie *fňuk*
Ten engine tomu dává takový zvláštní kouzlo, který prostě nevyprchalo. Zase se můžu ponořit do světa, ale zase už vím co brát a co ne. Takže postavy jsou teď efektivnější než když jsem začínal (kvantita neznamená kvalita xD )
MM8 strašně zkazil fakt, že si členy party najímáš a dlouho trvá než si najdeš ty správný aby se doplňovali. Sice stačí ti "základní" který se dají nabrat a vycepovat je. Jenže je strašně demotivující když pak najdeš pako na 50lvl.

Gratuluju k místu
Jméno: dan 3. 4. 2011, 15:43:52 delete
e-mail:
 
hehe.. já sem si mm8 kupoval v jrc a miloval sem už jen tu krabici :D
a gratuluji k novému jobu:D já zase nastoupil do hotelu na recepci při studiu tedka jako práci:D takže mužete se u mě ubytovat zase:D a v salonku si mužem pustit projekci o might and magic)
Jméno: StriderCZ 1. 4. 2011, 20:30:53 delete
e-mail:
 
Nedolal jsem a koupil jsem si na gogu MM VIII /originální CD "jaksi" nefunguje/. Při hraní si připadám jako u návratu ztraceného syna. Hru jsem skoro deset let nehrál, a teď mně jen tak baví se šourat po prvním ostrově a koukat okolo, a vůbec, absolutně vůbec nikam nespěchám.
Jinak dneska jsem nastoupil do nového zaměstnání- stal jsem se primářem lůžek následné péče Therapon Kopřivnice. Takže kdyby jste dostali cévní mozkovou, nebo přežili infarkt, máte u mně protekci
Jméno: Spell 1. 4. 2011, 11:31:39 delete
e-mail:
 
Dík musim totiž získat tu ovládací krychli ale na to abych ho zabil nemam zkušenosti :-(
Jméno: KILLER 1. 4. 2011, 01:59:31 delete
e-mail:
 
Spell: Ctrl + LMB
Jméno: Yarpen 31. 3. 2011, 20:38:33 delete
e-mail:
 
Spell
kradeni si rozmysli, kradene předměty totiž neprodaš nikde jesi se nepletu
Jméno: Spell 31. 3. 2011, 19:04:16 delete
e-mail:
 
*prosim