Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Spell 13. 4. 2011, 18:16:30 delete
e-mail:
 
Dpbrý den, začal jsem znova hrát díly M&M 6-8.
Nedávno jsem dohrál M&M 6 a nemohl jsem si nevšimnout věží c některých městech co po vás střílí ohnivé koule když létáte. Mají ve hře nějaký skrytý záměr? A hlavně jak se dají vypnout.
Jméno: LoganStoppable 11. 4. 2011, 17:14:54 delete
e-mail:
 
Oprava: Amulet zeleného mužíčka je v seznamu artefaktů, které obsahují černé truhly.
Jméno: LoganStoppable 11. 4. 2011, 16:57:45 delete
e-mail:
 
Opravdu, Amulet zeleného mužíčka nemůžu v artefaktech najít. Pamtuju si, že jsem se u toho questu pořádně zapotil :D


MM9 - artefakt Excala Banna - to vypadá na narážku staré textovky, Eric the Unready.
Určitě to musí být ono, protože i samotný popis říká: "Prý jej nosíval jejich hrdina Erik, jenž vypadal, jako by nikdy nebyl připraven k boji"
Jméno: StriderCZ 11. 4. 2011, 15:57:54 delete
e-mail:
 
Image to není, je to samorozbalovací soubor (něco jako setup), takže velikost souboru je zmenšena. Prostě mají to vychytané-třeba u MM I-VI dvakrát klikneš, rozbalíš jej, a nainstalují se všechny hry, na ploše budeš mít ikony všech dílů, a hry jsou automaticky spouštěny před DOSbox (ten instalovat vůbec nemusíš)- pohoda
Jméno: Vladislav Pokorný 11. 4. 2011, 13:59:35 delete
e-mail:
 
Díky za tip na gog, a jen pro upřesnění. CD neposílají, jsou to image, je to tak? Ale u toho 6packu kde je MAMIV se mi zdá velikost dost malá, vždyť to byly dvě CD, plus ty první díly, ale ty budou mít zřejmě málo MB.
Jméno: StriderCZ 11. 4. 2011, 06:31:20 delete
e-mail:
 
To Michal:
Mám MM VIII originálku, zakoupenou před X lety, v kamenném obchodě, ale instalace mi taky nešla, CD je po těch letech zřejmě poškozené ...(proto jsem si MM koupil znova na gogu). Zkus CD ještě na jiném počítači, ideálně s XP, aby si zjistil, kde je chyba.
(Nefungují mi originálky k MM VII a ani k VIII)
Jméno: michal 10. 4. 2011, 23:13:47 delete
e-mail:
 
cauves.prosimvas mam problem.kdyz vlozim original cd MM8 do svyho notasu abych hru nainstaloval nic to neudela a kdyz to zkousim otevrit v pruzkumniku tak taky nic :-/
Jméno: Adam23 10. 4. 2011, 22:45:50 delete
e-mail:
 
Clovek, ktery neobetuje ani par dolacu za svoji oblibenou (srdcovou) hru, neni snad ani fanda...
A krom toho z GOG.com je to jako na podnose, vsechno vychytany, to warez verze dnes rozhodne nebudou.
Jméno: Elemir 10. 4. 2011, 21:49:19 delete
e-mail:
 
Warez je bohužel nekonečný, některé lidi jsem ochoten ještě pochopit, resp. v době, kdy ty tituly u nás došly, ale dnes ... ta cena na GOG.com je už opravdu bezkonkurenční. Docela jsem přehlídl, že už to tu je kompletně vysvětleno Spíš mě překvapuje, že teď je to distribuováno formou mdf, dříve to bylo klasicky iso. No, nakonec oni se ti vývojáři malware musí nějak živit
Jméno: StriderCZ 10. 4. 2011, 20:43:39 delete
e-mail:
 
Chlapci...warez tady netahejte... hru si kupte (třeba na www.gog.com)
Jméno: Elemir 10. 4. 2011, 20:41:20 delete
e-mail:
 
Yarpen: medailon zeleného mužíčka jsem taky už získal, ale asi jsen na něj z nějakého důvodu úplně zapoměl. Jestli to máš někde aktuálně, tak ho klidně popiš více. Při rekonstrukci sekce devátého dílu si taky nevybavuju, že bych na něj narazil někde v popisech. Nedávno jsem takhle musel dávat dohromady artefakty v šestém díle, protože v české verzi je u nich zamtečný popis, na což mě před nějakou dobou upozornila jedna čtenářka webu. Zjistil jsem, že jak to mám už tolikrát odehrané, tak mě některé věci už ani nepřijdou, že nejsou zcela srozumitelné.

4Allara: Ahoj, po opravě jen ve stručnosti ... GOG.com a stáhnout si originál. Je to bez virů apod. a jistý úspěch instalace

Jenom ještě takový dodatek k hrám ze světa MaM, spolu s Keeperem a několika málo dalšími jsme u nás asi jediní, kdo dokázali ocenit takový Crusaders of Might and Magic. To je hra, která dopadla oproti MM9 mnohem hůře a přitom ten potenciál v ní byl zřetelně vidět. Holt pokud vyvojářské studio vezme pod svá křídla podivná marketingová společnost, pak jdou všechny ideály stranou :( I Bioware na to nakonec doplatilo se svým Dragon Age 2.
Jméno: dan 10. 4. 2011, 20:29:03 delete
e-mail:
 
to melkor. http://www.game2k.cz/search.html?q=might+and+magic ... zde

allara: musíš si stáhnout program na image.. http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/vypalovani ... ... pak už jen si ti v pravé systémové liště u hodin objeví jeho ikonka a ty pravím si na to klikneš a nastavíš si počet virtuálních mechanik .. já dávám jednu.. a pak až si nastavíš počet, bude to chtít pravděpodobně restart.. restartuješ a dále si zase pustíš daemon a na zase klikneš tentokráté levým na tu jeho ikonku dole u hodin a klikneš na DEVICE 0: číslo jednotky No Media a pak už si jen vybereš mm7disk1 z tvýho umístění a pak v instalaci tě to v pulce požádá o druhý disk, tak to uděláš to samé, jen vybereš druhý disk a je to .. ale ty stahované hry budou chtít asi crack..nevím. mrkni na cd normálně, zda-li není součástí už
Jméno: Allara 10. 4. 2011, 18:18:39 delete
e-mail:
 
zdravim nedavno jsem si stahla z netu MM7.kdyz jsem otevrela slozku,nachazeji se v ni slozky CD1,CD2,cestina a patch.a v CD 1 a 2 jsou dva soubory ktere vypadaji takto:
Mm7_disk1.mdf Mm7_disk1.mds Mm7_disk2.mdf Mm7_disk2.mds
vubec netusim co s tim mam delat :-( poradte mi prosim prosim.moc dekuji
Jméno: Yarpen 10. 4. 2011, 16:19:37 delete
e-mail:
 
Jo ještě jeden předmět sem nějak nenašel v tvoji databazi k MM IX,
nevim, jesi se s nim setkal, je to "medailon malého zeleného mužíčka"
nebo tak nějak se jmenuje, kdyžtak napíšu o něm víc, ale teď nejsem na starem pc už.
Jméno: melkorn 10. 4. 2011, 15:26:18 delete
e-mail:
 
to dan:a nevis kde bych je u nas mohl sehnat?mas nejaky tip?
Jméno: dan 10. 4. 2011, 14:41:23 delete
e-mail:
 
juj..sem trochu zaspal:D:-X
MM9 je přesně a souhlasím jen nedotáhlým veledílem. Kdyby se jim dalo pár let navíc a 3DO neteklo do bot, tak by vzniknul opravdu zajímavý titul, který by mohl konkurovat morrowindu. vždyt už jen známka je záruka kvality stejně jako the elder scrolls . je to škoda a ubisoft si sice licence koupil, ale nemá to už to kouzlo jvc : ) a navíc stejně asi MaM nebude a sice je moc pěkné, že je jakási MaM:X v přípravě, ale nevim teda no:D
Dneska sem po dlouhé době zkoušel speedplay might and magic VI a tam kde sem obvykle za měsíc, sem za týden:D zábavička a to ani necheatujete
to melkorn: no dají se koupit i u nás přes net a nestojí to dneska už skoro nic a budeš mít originál a tuta serie si to zaslouží.
a miluju to tu..nejsem tu pár dní a nestačím se divit..taková aktivita..to tu snad nebylo nikdy:D
Jméno: Elemir 10. 4. 2011, 14:17:23 delete
e-mail:
 
Dneska jsem zrovna z nostalgie četl recenze na dílka ala Baldur´s Gate a jak šel čas a vycházely nové hry, tak hodnocení pomalu nabývalo následujícího znění: "Pro znalce série nutnost, pro ostatní průměrná hra s řadou nepochopitelných chyb a nelogičností ..."

MM9 je už od pohledu i ve finální verzi jen betatest. Ta hra měla obrovský potenciál, který zůstal ke vší škodě nevyužit. Stačilo se jen více zamyslet nad scénářem a některými drobnostmi. Svět Axeothu působí opravdu příliš barbarsky a vytratila se z něj vší kultivovanost předchozích dílů, ale to byl nejspíše také záměr, na který měl navázat díl X.

3DO už tou dobou teklo do bot a tak pospíchali, co to šlo. Dneska neni pochyb, že MMIX nikdy nemohlo v této podobě konkurovat Gothicu 2 nebo Morrowindu, což byl hlavní tahák, proč si tento díl série koupit. JVC vždy rád experimentoval, ale tentokrát nedostal potřebný čas. Chyba už byla v použitém enginu hry; na jednu stranu postavit hru na původním enginu, by už taky nebylo z pohledu prodejnosti nejlepší a na stranu druhou, 3DO (potažmo NWC) si nemohlo dovolit použít "lepší" 3D engine z důvodu rozpočtu.

Právě ta změna herního systému bez dalšího vyladění, slabé historické zázemí apod. nakonec udeřily i mezi fandy série a devítka holt zůstala v povědomí tak, jak zůstala.

Hodně je v ní vidět převaha magie, stačí mít dva mágy v družině a je z toho akční počin ... řetězový blesk je prostě zcela dostačující kouzlo na kosení zástupů nepřátel.

Neni to už hra pro každého, ale zahrát si jí prostě mezi nutnost patří :D
Jméno: melkorn 10. 4. 2011, 12:32:27 delete
e-mail:
 
a nedaji se nekde sehnat zdarma? :-D
Jméno: Adam23 10. 4. 2011, 12:02:53 delete
e-mail:
 
to melkorn:
Koupit a stáhnout se dají jednoduše tady:
http://www.gog.com/en/gamecard/might_and_magic_6_l ...

http://www.gog.com/en/gamecard/might_and_magic_7_f ...

http://www.gog.com/en/gamecard/might_and_magic_8_d ...

Jméno: melkorn 10. 4. 2011, 11:58:51 delete
e-mail:
 
zdravim.nevite nekdo zda se da nekde stahnout MM6-8? dik moc