Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Shadow 4. 6. 2011, 11:24:52 delete
e-mail:
 
Zdravím,

včera jsem si po dlouhé době nahrál svůj nejoblíbenější MM6. Ačkoliv mám windows xp, je pro mě hra nehratelná, jelikož i v základní verzi i s přeinstalací a patchem na 1.1 mě blbnou savy, občas se prostě nechce hra uložit a navíc při výstupu z některých dungeonu hra hodí fatal error nebo něco v tom smyslu a celá spadne. Setkal jste se někdy někdo s něčím podobným? Když jsem hru hrával dříve bylo vše ok, nechápu. Díky za případné rady.
Jméno: Elemir 2. 6. 2011, 10:56:18 delete
e-mail:
 
To je, poslední dobou se podobné věci dějí až příliš často ...
Jméno: Adam23 31. 5. 2011, 22:37:16 delete
e-mail:
 
Sakra, tak to je drsný...
Jméno: StriderCZ 31. 5. 2011, 20:41:52 delete
e-mail:
 
matka příroda je pěkná děvka..... dnes zavraždil manžel mou nejoblíbenější sestřičku z ambulance... hajzl

Nikdy jsem nečekal, že až odejdu z Oder, že už ji nikdy neuvidím...
Jméno: Adam23 25. 5. 2011, 18:52:21 delete
e-mail:
 
Díky za obšírné vysvětlení, Elemire. No musím říct, že zabíjení draků a titánů bez magie je na dlouhé zimní večery... Až tady se naplno zúročují kouzla typu masívní deformace s dmg 1000 a dračí dech :D
Jméno: Elemir 25. 5. 2011, 16:52:27 delete
e-mail:
 
Zdravim přítomné, chvilku jsem se zasekl u NWN apod. , takže jsem neměl příliš času psát. Na víkend konečně chystám pár aktualizací a pak snad přibude i více času.

Adam23: V části Nejen pro začátečníky (kapitolka Magie) mám ty různé odolnosti probrané, ale vztahem odolnosti a brnění jsem se zrovna moc nezabýval. Předpokládám však, že z principu se první zranění zredukuje třídou zbroje a teprve na to, co zbyde, se uplatní samotná odolnost. Vycházím z toho, že odolnost je primární vlastností postavy anebo jinak, je posazena "blíže" tělu, tedy zranění/útok se k ní musí nejprve dostat.

Co se samotné odolnosti týče, tam je to dáno tak, že existuje přibližně 5 stupňů v úrovni odolný (imunita je jasná, takže tu vynechám), které přibližně odpovídají číselné hodnotě odolnosti v rozmězí 1-100. Funguje to pak tak, že každý stupeň redukuje zranění na polovinu. Hází se tedy kostkou.

Příklad: postava se třemi stupni odolnosti je vystavena zranění 32 HP. Pokud bude stíněno prvním stupněm, zredukuje se na 16 HP. Pokud projde druhým stupněm, zbyde z ní 8 HP a pokud i třetím, bude výsledné zranění jen 4 HP. Samozřejmě při chybě stínění projde daným stupněm celá velikost zranění, takže např. první zredukuje na 16 HP, druhým projde a třetí zredukuje na 8 HP, nebo taky pustí a výsledné zranění bude tedy 16 HP. Pokud selžou všechna stínění, bude zranění plných 32 HP (proto se ti podaří toho draka zasáhnout i za plný počet).

Výpočet je to však celkem přibližný, přesné hranice stupňů neznám. Ono se to při testech velice špatně sleduje, ale tuším, že v příručkách je to popsané velmi podobně. Na výsledek hodu má určitě vliv i štěstí a zřejmě s vyšší hodnotou odolnosti to bude posunuto v neprospěch úspěšného zásahu.
Jméno: Adam23 22. 5. 2011, 11:00:52 delete
e-mail:
 
Tedka bojuju s drakama a mam otazku: Jak je to s odolnostma ve vztahu ke zraneni. Kdyz ma zlaty drak 90% odolnost na fyzicky utoky, tak to je jak? Az maximalni, nebo si taky hazi kostkou? Protoze ja mam maximalni damage cca 100 a nekdy mu taky za tech cca 100 zraneni zpusobim. Vetsinou samozrejme o dost min...
Aha ted me napadlo, ze jsem zapomnel na silu zbroje... Mas to tu nekde zpracovany, Elemire?
Jméno: KILLER 22. 5. 2011, 01:40:12 delete
e-mail:
 
Také jsem před pár dny jsem rozjel MM6 bez magie (4 rytíři). Zatím jsem, ale jen vymlátil dva úvodní dungeony (za pomoci NWC dungeonu) a splnil pomocí NPC s kouzlem létání všechny nebojové úkoly. Tím jsem se z levelu 1 vytrénoval rovnou na 24. Absence pochodně mi nevadí, stačí mi znalost dungeonů, minimapa, detekce nebezpečí a střílení luky naslepo.
Jméno: StriderCZ 21. 5. 2011, 23:06:25 delete
e-mail:
 
Do MM VI se taky jednou pustím- ale s 3x Rytíř, lx Lučištník (v dungeonech bez světla, to je skutečný vopruz, a i další kouzla budou jen pomocná
Jméno: Adam23 21. 5. 2011, 21:58:27 delete
e-mail:
 
Jojo je to závislost Já momentálně hraju _opět_ MM VI. Poprvý ale pořádnou rubačku zbraněma a žádný útočný kouzla. Je to úplně novej svět V jedný ruce meč, v druhý pořádnou halapartnu, za zvolání hrdinského pokřiku a ve zlaté lesklé zbroji čelím Zlatému draku
Jméno: StriderCZ 21. 5. 2011, 21:45:57 delete
e-mail:
 
Tak MM VIII dohráno, vrhám se na MM VII, Božem jak já tuhle sérii miluji.
Nějakou dobu jsem uvažoval o EoA, nebo isharech, nakonec jsem na gogu neodolal a koupil sedmičku
(mám doma sedla z Levelu, ale ten rád, velice rád nechám bratry poláky vydělat. jen ta dál, hoši.
Celou sérii nyní hraji asi rok a půl, a konec v nedohlednu... jak dohraji VII, tak zkusím dohrát pětku, pak datadisk, a pak dvojku (a to bude maso )- Slibuji, že jak dohraji dvojku, zveřejním návod.
A pak hohraji Ishary, RoA, a zkusím Wizardry VII, TES- Arénu, Daggerfall a pak už jen pár dní a budu v důchodu.
Jméno: SCHIZO93 21. 5. 2011, 20:21:18 delete
e-mail:
 
Myslím že si sa trochu pomýlil uxi. Hovorili sme o hre Crusaders of might and magic (COMAM) nie o might and magic VII (MM).
Jméno: StriderCZ 20. 5. 2011, 21:57:50 delete
e-mail:
 
Problém vyřešen...

MM8patch.rar
Díky Elemire
Jméno: StriderCZ 20. 5. 2011, 21:44:28 delete
e-mail:
 
Mám problém, v MM VIII vejdu do Esgarothova paláce v rovině rovin a hra vždy spadne.
Nevíte co s tím ?
Jméno: uxi 20. 5. 2011, 15:05:48 delete
e-mail:
 
Obrázek, koukni.
http://imageshack.us/m/834/6416/53387823.jpg ...
Ale hudba nesedí potom ve hře, prostě hraje. Alespoň něco ne?
Jméno: SCHIZO93 19. 5. 2011, 16:17:47 delete
e-mail:
 
Na CD som ich nikde nenašiel. V ktorej zložke ich máš ty.
Jméno: uxi 19. 5. 2011, 13:47:02 delete
e-mail:
 
Hudbu by měl načítat přímo z CD jako hudební CD jsou tam normalně tracky.
Jméno: SCHIZO93 18. 5. 2011, 18:00:27 delete
e-mail:
 
Toho sa práve najviac obávam ,že s prichádzajúcimi novými operačnými systémami zanikne akákoľvek kompatibilita so starými aplikáciami.Ale späť k veci, neviete náhodou z akej zložky hra načítava hudbu.Hľadal som v zložke ,,Sound" ale tam nebola.
Jméno: Elemir 16. 5. 2011, 06:56:35 delete
e-mail:
 
Ono to bude kombinované i s nekompatibilitou s hardware. Co jsem tak měl WinXP na různých sestavách, tak čím novější to bylo, tím více problémů. Ta implementace DirectX je u MM docela zajímavá.
Jméno: KILLER 14. 5. 2011, 22:16:30 delete
e-mail:
 
Elemir: Také jsem ji zkoušel různě zprovoznit, ale nikdy to nefungovalo. Viděl bych to spíše na nekompatibilitu s novějšími operačními systémy. Protože např. s Might and Magic jsem měl na XP různé problémy s hudbou (na 98, Millenium ne), dokud je neopravil GrayFace patch.