Zdravim přítomné, chvilku jsem se zasekl u NWN apod. , takže jsem neměl příliš času psát. Na víkend konečně chystám pár aktualizací a pak snad přibude i více času.
Adam23: V části Nejen pro začátečníky (kapitolka Magie) mám ty různé odolnosti probrané, ale vztahem odolnosti a brnění jsem se zrovna moc nezabýval. Předpokládám však, že z principu se první zranění zredukuje třídou zbroje a teprve na to, co zbyde, se uplatní samotná odolnost. Vycházím z toho, že odolnost je primární vlastností postavy anebo jinak, je posazena "blíže" tělu, tedy zranění/útok se k ní musí nejprve dostat.
Co se samotné odolnosti týče, tam je to dáno tak, že existuje přibližně 5 stupňů v úrovni odolný (imunita je jasná, takže tu vynechám), které přibližně odpovídají číselné hodnotě odolnosti v rozmězí 1-100. Funguje to pak tak, že každý stupeň redukuje zranění na polovinu. Hází se tedy kostkou.
Příklad: postava se třemi stupni odolnosti je vystavena zranění 32 HP. Pokud bude stíněno prvním stupněm, zredukuje se na 16 HP. Pokud projde druhým stupněm, zbyde z ní 8 HP a pokud i třetím, bude výsledné zranění jen 4 HP. Samozřejmě při chybě stínění projde daným stupněm celá velikost zranění, takže např. první zredukuje na 16 HP, druhým projde a třetí zredukuje na 8 HP, nebo taky pustí a výsledné zranění bude tedy 16 HP. Pokud selžou všechna stínění, bude zranění plných 32 HP (proto se ti podaří toho draka zasáhnout i za plný počet).
Výpočet je to však celkem přibližný, přesné hranice stupňů neznám. Ono se to při testech velice špatně sleduje, ale tuším, že v příručkách je to popsané velmi podobně. Na výsledek hodu má určitě vliv i štěstí a zřejmě s vyšší hodnotou odolnosti to bude posunuto v neprospěch úspěšného zásahu. |