Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: StriderCZ 26. 6. 2011, 21:56:43 delete
e-mail:
 
Holka- těžký otřes mozku, na čele tržná rána - trojúhelníkového tvaru 2x2x2 cm....
doufám, že na CT nebude krvácení...
Kluk- ožralý jak dělo, tráva.... blbec (spadl na ni), naražený loket, žebra...

Ale nic moc, pořád se mi to honí před očima
Jméno: anonymní uživatel 26. 6. 2011, 21:23:08 delete
e-mail:
 
Stridere, nějaký těžký zranění? Nebo hůř?
Jméno: StriderCZ 26. 6. 2011, 20:44:18 delete
e-mail:
 
Měl jsem službu na rychlé...

Pánové, až půjdete se svou milou ze zábavy, doufám, že vás nikdy nenapadne jít po špatné straně zábradlí...
Jméno: StriderCZ 25. 6. 2011, 19:11:46 delete
e-mail:
 
Tak jsem se pustil do hraní Wizardry VI...
Kdyby jste někdo měli chuť, jukněte na www.oldgames.sk.
Download plné hry s již nastavenými chraktery (skvělý nápad), úvodní rady, tipy a mapy bez zbytečně podrobných popisků.
Jméno: Yarpen 20. 6. 2011, 16:42:46 delete
e-mail:
 
jo, už sem se mrkl do navodu a ujasnil sem si to
Jméno: KILLER 20. 6. 2011, 14:03:29 delete
e-mail:
 
Yarpen: Pleteš si dva dungeony. Duch Silvera a Ankh je v "Pevnosti stříbrných helem", ale pro povýšení na rytíře musíš do "Vojevůdcovy pevnosti".

mapa: http://www.svetmightandmagic.cz/mmvi/mmvi_obrazkym ...
Jméno: Yarpen 19. 6. 2011, 21:00:43 delete
e-mail:
 
Zdravím, mám zádrhel v MM VI, v pevnosti vojevůdce sem promluvil s duchem J.Silvera, ale nejde mi otevřít tajná schránka za ním. Navíc jak sem zabil vojevůdce a získal jeho ankh, tak mi Temper ten úkol nevzal,nevíte kde je zakopaný pes?
Jméno: Elemir 11. 6. 2011, 17:04:36 delete
e-mail:
 
Ahoj, tuhle stránku znám, ale i tak díky za odkaz. Připomělo mi to, že bych měl znovu aktualizovat sekci odkazů. Je opravdu dobrá, něco jako flamestryke v případě 7-9 dílu (teď jsem zrovna zjistil, že skončil :(). Takhle bych si ty monstra taky představoval. Mám sice Cluebooks, odkud by to šlo v pohodě vytahat, ale neni to ono Čekám i na pokrok s editorem, ale zatim se to moc ke konci neblíží. Něco jde z datových souborů vytahat, ale něco zas ne. S třetím dílem třebas ještě nehli.
Jméno: LoganStoppable 10. 6. 2011, 20:27:08 delete
e-mail:
 
Zdravím,

Elemire, našel jsem obrázky nepřátel pro MM 4 a 5 + další info.

http://shrines.rpgclassics.com/pc/mm4_5/monsters.s ...
Jméno: Elemir 9. 6. 2011, 22:59:53 delete
e-mail:
 
O tom už jsem slyšel, ale neni to ve všech verzích Win7 - tuším, že v Home to třeba chybí. Asi to bude nějak integrovaný MVPC, ale s tím by souvisel i klasický problém s MMIX, který mi v MVPC nešel (u tebe jde?). Naproti tomu VirtualBox nabízí zatím neoficiálně podporu pro 3D, takže jsem zvědav, kam až to dotáhnou. XP Mode bohužel vyzkoušet nemohu, pořád používám WinXP a v práci zas pro změnu nemám dostatečná práva.
Jméno: Adam23 9. 6. 2011, 22:30:03 delete
e-mail:
 
Ohledně virtualizace: Elemire koukni taky na Windows XP Mode pro Windows 7

http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/produc ...

Je to asi specialne pripraveny MVPC pro XP kompatibilitu, ja s tim mam velmi dobre zkusenosti.
Pro lidi s W7 je tak moznost mit zadarmo i virtualni XPcka.
Jméno: Elemir 9. 6. 2011, 18:34:55 delete
e-mail:
 
Ahoj Shadow, už delší dobu se chystám na nějaký ten článeček k Virtualizaci, ale jak to tak obvykle chodí, poslední pokusy přinesly více otázek, než-li odpovědí

V principu jde o to, že příslušný program vytvoří jakýsi fiktivní počítač (hardware) a umožní v něm nainstalovat nějaký operační systém. Klasickými příklady jsou Microsoft Virtual PC 2004 Service Pack 1 nebo VirtualBox. Oboje je stažitelné jako free a oboje mám ozkoušené. Ten VirtualPC je zaměřen "spíše" jen na Windows, což z něj dělá pro tebe vhodného kandidáta (navíc se snadno instaluje a nastavuje), bohužel si až tak moc dobře nerozumí s instalací na Windows XP Home (jde to, ale je to pak očesanější). Naproti tomu VirtualBox je univerzálnější, ale zas se o trochu hůře konfiguruje. Nakonec zkusit můžeš oba a pak uvidíš.

K virtualizaci patří ještě jedna významnější drobnost, pokud máš vícejádrový procesor s možností hardwarové virtualizace, pak to poběží svižněji (nastavuje se později pro konkrétní stroj).

Zprovoznění je pak jednoduché. Nainstaluješ jeden z výše uvedených programů a v něm si připravíš za pomoci průvodce virtuální počítač. Do mechaniky vložíš CD s Windows 98 (případně to jde i z image) a virtuální stroj restartuješ (je tam na to položka). Pak normálně naběhne instalace a zbytek už je klasika. Windows 98 pak vždy spustíš přes ten program. Dá se tomu nastavit halda věcí, ale doporučuju se v tom raději moc nevrtat, nebo si nejdřív udělat zálohu - virtuální stroj se uloží jako normální soubor na disk (jo, málem bych zapoměl, nastav mu při tvorbě vlastnost pro dynamické zvětšování, on pak poroste s obsahem, jinak by měl pevný velikostní limit).
Jméno: Shadow 9. 6. 2011, 10:19:59 delete
e-mail:
 
Ahoj Elemire. Zkusil jsem všechny tvé rady ani jedna nepomohla, krom té virtualizace (ještě jsem nezkoušel). Můžeš mě prosím tě napsat v čem to spočívá, jak to funguje,kde to seženu a jestli to jde spouštět normálně pod XP. Na netu to nemohu najít. Díky.
Jméno: ZecK 8. 6. 2011, 18:32:12 delete
e-mail:
 
mám tak Win7 64 bit (verze Professional) a MM6 se mi neseká, ale je fakt že to nehraju z originálních CD ale z virtuální mechaniky z vytvořeného image disku... třeba by to pomohlo i ostatním kterým se to seká... nebo bych zkusil odněkud stáhnout ty image disků stáhnout a nainstalovat a hrát to z nich...
Jméno: Elemir 8. 6. 2011, 18:12:46 delete
e-mail:
 
4Yarpen: NWN jsem po netu ještě nehrál. Párkrát už jsem se k tomu chystal, ale vždycky z toho nějak sešlo. Když jsem viděl ta všemožná pravidla na českých serverech, tak mě to spíš odradilo.
Jméno: Vladislav Pokorný 8. 6. 2011, 13:38:53 delete
e-mail:
 
Mě se MM6 občas hryzne při loadování ať už ze save, nebo při změně lokace. Mám Win7 64 bitové.
Jméno: Shadow 7. 6. 2011, 00:03:26 delete
e-mail:
 
Díky za rady. Reinstalace hry, jiný patch, virtuální CD, reinstal directů zatím nepomohlo, ale snad na něco příjdu. SP3 samozřejmě mám.
Jméno: Yarpen 6. 6. 2011, 11:48:12 delete
e-mail:
 
Shadow mě se to stava u starších her hdyž se zapomenu a napíšu nazev savu s diakritikou, a ty pady hry možna zpusobuje SP 2 nebo novější jesi je. Hra mi začla padat až po nainstalovaní SP2, teď mam myslim SP3 a zatím hra drží když ji hraju

Elmire hraješ NVN po netu ?
Jméno: Elemir 5. 6. 2011, 08:12:43 delete
e-mail:
 
Zkusil bych přeinstalovat DirectX. O podobných problémech slyším taky prvně. Nakonec bych zkusil i nějaký ten neoficiální patch nebo podle rychlosti (resp. možností) PC třebas rovnou virtualizované Windows 98.
Jméno: StriderCZ 4. 6. 2011, 21:36:09 delete
e-mail:
 
Mně se tohle nikdy nestalo....
Ale já hraji na netbooku ASUS 1000 HD, s Windows XP, což považuji za absolutní ideál ke hraní starých pecek s VGA grafikou a podobně.