Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 16. 8. 2011, 10:23:05 delete
e-mail:
 
Ahoj a díky.

4Gondik: Tak to je docela zajímavá informace. Na žádnou překážku jsem v tunelech nenarazil. Používáš patch 1.1? Případně bys mi mohl poslat save, pokud ho z těch tunelů ještě máš. Z principu by bylo od hry logické, kdyby bránila až vstupu do Eofolu, ale bránit vstupu do Nighonu je z běžného pohledu zbytečné (samozřejmě by to byl dost velký zásah do taktiky, protože mistrovství v magii vody je klíčová vlastnost ).
Jméno: Ondra 15. 8. 2011, 19:27:43 delete
e-mail:
 
Tady to pořád žije!
MM je fakt nesmrtelná série, jen tak dál!
Jméno: Gondik 15. 8. 2011, 14:06:03 delete
e-mail:
 
Ahoj Elemire. Za prvé bych chtěl pochválit tvoje stránky, je to opravdu důstojný svatostánek téhle skvělé herní sérii.
Za druhé bych měl dotat k tvému článku v sekci Atypické družiny - putování s druidy.
Píšeš tam, že jsi se vydal do Eofolu ještě před smrtí soudce. Já se o to v minulé hře pokusil také, sice až po výběru cesty ale do Eofolu jsem se nemohl dostat.
Totiž východ z tunelů byl blokován skálou. Hra mě v této fázi odmítala do Eofolu pustit.

Zkusím příšte navštívit tunely ještě před srmtí soudce, jeslti mě to pustí
Jméno: Elemir 11. 8. 2011, 10:55:16 delete
e-mail:
 
Aha, díky za upozornění Mapu doplním.

Edit: takže doplněno včetně dřívějších přípomínek k dalším věcem.
Jméno: Adam23 10. 8. 2011, 22:58:44 delete
e-mail:
 
srato:
Najdeš zde:

http://www.the-spoiler.com/RPG/New.World.Computing ...

jihozápad č.23

Elemir jistě doplní...
Jméno: srato 10. 8. 2011, 22:49:07 delete
e-mail:
 
Muj problem se tyka Might@Magic VI kde nemuzu najit podstavec pro sosku v Mocale prokletych. Prosmejdil jsem to snad vsude. Poradite?
PS: jako jedeny neni zakresleny v mapach co jsou zde na serveru (teda alespoj ja ho nenasel)
Diky
Jméno: Elemir 7. 8. 2011, 12:18:43 delete
e-mail:
 
Jenom ještě k té akci na gog.com dodám, že 50% slevu dostanou i ti, co si už některý z nabízených titulů koupili, protože takové už se do celkové nabídky nepočítají. Zaškrtnuté budou jen ty zbývající, takže neni třeba mít obavy, že byste si nuceně kvůli slevě koupili něco 2 a vícekrát

Tak jsem to nakonenec taky zkompletoval. Původně jsem chtěl zakoupit jen Heroes Chronicles. Ovšem ve finále jsem usoudil, že je to jako celek pořád výhodnější, než neustále tahat z pouzdra play CD apod. nebo se dělat s image disků. Na Heroes Chronicles se už těším, konečně uvidím pohled z druhé strany před pádem Enrothu a spol.
Jméno: Adam23 7. 8. 2011, 11:28:29 delete
e-mail:
 
Vosic: Pokud máš platební kartu, kup si z GOG optimalizovanou verzi pro moderní systémy...
$3.59, no nekupte to.
Jméno: Vosic 6. 8. 2011, 22:55:12 delete
e-mail:
 
Tak už se mi to stejně nějak celý roz**** na těch XP
Jméno: Elemir 6. 8. 2011, 19:25:51 delete
e-mail:
 
Přesně tak, to lze až na další štaci. Díky stájím (nebo lodní dopravě) to však neni problém.
Jméno: Vosic 6. 8. 2011, 18:02:48 delete
e-mail:
 
Elemir: Ale v tom prvním městě nemůžu koupit vlastnost luk nebo jo?
Jméno: Elemir 6. 8. 2011, 12:59:58 delete
e-mail:
 
U šestky se mi dobře osvědčil postup, který mám tuším popsaný i v návodu a to je prvotní zaměření všech postav na luk a brzké navýšení do expertní úrovně. Díky tomu se dá rychleji levelovat a trochu to ten začátek celkově urychlí. Ale taky se dá samozřejmě postupovat klasicky krůček za krůčkem, nakonec ono neni kam spěchat Ono tohle totiž funguje jen v šestce, u dalších dílů je třeba zvolit jiný postup.
Jméno: Adam23 6. 8. 2011, 12:32:57 delete
e-mail:
 
Vosic: No tak kouzelník je slaboučký a tak je to správně, zato má časem přístup k nejničivějším útokům (s rytířem těžko uděláš 1000+ dmg jedním útokem
Obecně platí ale, že s rytíři je celkem jednoduchý začátek hry a s magií vše kromě začátku.
Vždy jsem se zaměřoval na magické party v šestce, teď naposledy jsem hrál partu bez útočné magie a byl to super zážitek, úplně jiný.
>>Rozhodně ale doporučuju podpůrná kouzla na lepší damage, zásah atd z magií mysli, těla a ducha. Nevěřil bys, jaký je to rozdíl.<<
Jméno: Vosic 6. 8. 2011, 08:23:14 delete
e-mail:
 
Díky, mě opravdu hodně zarazilo to, že se nemůžu hýbat v tahovém modu, to je největší změna. luk umí jen 2 lidi a ten mág nedává moc dmg, takže většina soubojů je na blízko a když mi kobra jedním útokem u hrdiny na 5 ubere třeba 75% a z blízka hrozně missuju a nějakej dmg dává jen rytíř i když ostatní už maj taky slušné zbraně, ale jejich dmg se pohybuje tak mezi 1-7 a většinou u tý spodní meze
Jméno: Elemir 6. 8. 2011, 02:15:30 delete
e-mail:
 
Ahoj, MaM se sice navenek může zdát jednoduchá, ale pokud to člověk nehraje denodenně, tak se dá udělat mnoho chyb. Díky za tu pochvalu

Začnu odzadu ... máš nejspíše na mysli kouzlo Statický výboj, to skutečně poskytuje 2-6 damage, ale s tím už mnoho nenaděláš. Vyšší levely v dovednosti vzduchu u tohoto kouzla jen snižují zotavení. Jedinou výhodou je tak to, že toto kouzlo vždy zasáhne.

Zaručená skupina je ta, kterou popisuješ, s tou to zvládne opravdu každý, u ostatních skupin už je trochu třeba vědět, do čeho se jde a podle toho ji cvičit. Tahový režim je u šestky opravdu osekanější, "zkušení harcovníci" ho však ve skutečnosti nepoužívají Když píši, že se základní družinou to zvládne každý, tak musím ještě dodat, že je podstatné, jaký level postav je kdo schopen ukočírovat. Někdo to zvládne při levelu 30, někdo až po 100.

Podstatné je z každé postavy získat maximum, tzn. trénovat ji jen v tom, co umí dokonale využít a udržet pokud možno i rovnováhu v rámci družiny. Při boji je potřeba mít na paměti, že každá specializace je na škodu a je potřeba v rámci celé družiny zůstat všestranný .. tzn. např. pokud mám mága specialistu na magii vzduchu, tak je to sice hezké, ale někdo by měl umět magii vody a někdo by měl opravdu dobře zvládat fyzický boj. To jen takový názornější příklad, vše se opravdu odvíjí až od konkrétní družiny a stylu hraní.

Mám za sebou taky haldu RPG, ale časem jsem se naučil, že to, co v jednom ovládám skvěle, je mi v jiném celkem prd platné ... ostatně přesně o tom ta RPG jsou
Jméno: Vosic 6. 8. 2011, 00:11:52 delete
e-mail:
 
Ahoj, docela mě překvapilo, že jsou furt blázni, co hrají MaM a diskutuje se tu i několik příspěvků denně ale k věci. Několikrát jsem dohrál MaM 7 i 8 a tak jsem si říkal, že zkusím na starým pc, než mi můj opraví MaM6. Nainstaloval jsem to a po zapnutí mě čekalo nemilé překvapení. V tahovém módu se nemohu pohybovat. Nevím jestli to tak u 6 je (mám XP), ale docela mi to znepříjemňuje hru. Zkusil jsem klasickou doporučenou družinu s výměnou rytíře za Paladina a už se tu několik hodin trápím a došel jsem akorát pro ten kód. V chrámu jsem byl už asi 5x a vždycky se musel běžet tim šíleně dlouhým dungeonem vyléčit (samozřejmě po několika přespáních uvnitř). Docela mě to trápí, čekal jsem, že jako "zkušený" harcovník nějak zvládnu a za pár dní si připíšu na svůj seznam další dohraný MaM. Přemýšlel jsem o skupině druid + 3 rytíři, protože jediný rytíř dokáže něco udělat. Četl jsem, že nejjednodušší jsou 3 kouzelníci a klerik, ale u mýho kouzelníka zvýšení levelu nepřidá dmg a tak to první kouzlo vzduchu dává pořád 2-6 dmg a s tím bych moc daleko nedošel. Poradil by mi někdo jak na to? Předem moc děkuji a chválím za skvělé stránky
Jméno: Elemir 5. 8. 2011, 22:58:11 delete
e-mail:
 
Aha, tak teď už je mi to jasné Já zatím od nich pořídil jen tu "novou" šestku v LE a HoMM 1-2. Mají to opravdu dobře zpracované. Pak mám ještě pár dalších her, docela mě udivilo, co všechno dokáží získat.
Jméno: Adam23 5. 8. 2011, 22:31:51 delete
e-mail:
 
Ne, tohle je víkendová akce, taky se jedná o dost her Já si koupil znovu sedmičku, mám z Levelu a osmičku, tu jsem nikdy nehrál, se těším.
Jméno: Elemir 5. 8. 2011, 22:28:44 delete
e-mail:
 
Takže to nejsou ty skryté drahokamy?
Jméno: Adam23 5. 8. 2011, 21:10:40 delete
e-mail:
 
Elemir: No tahle akce na M&M je cely tento vikend.