Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 8. 9. 2011, 09:26:17 delete
e-mail:
 
S tou níže uvedenou mapou taky plně nesouhlasím i když se dá samozřejmě zaargumentovat, že je to svět fantasy a v něm můžou být určité oblasti klidně jinde, než by bylo obvyklé. Zajímavý je ten pohled na globus, kde je vidět jen část Enrothu a na okrajích nic. Z toho je patrné, že Antagarich a Jadame musí být schovány vzadu a jsou celkově skutečně menší. Asi by stálo za pokus tohle převést např. do papírového modelu a vzdálenosti odhadnout podle oblastních čtverců. Chyba může být už v tom předpokladu sklonu planetární osy, podle toho by totiž Nový Sorpigal byl na rovníku, což neodpovídá tamější vegetaci. Antagarich je pak moc na jihu. Ovšem na druhou stranu, ono to prostě může být podobně jako celý příběh zkompilované dohromady ze všeho možného a vzdálenosti na jednotlivých mapách dílů nemusejí plně odpovídat ... např. Vori.
Jméno: schveider 7. 9. 2011, 17:49:24 delete
e-mail:
 
Pak je tu jeste Karigor(onen ostrov na kterem probihala valka chramu mesice a slunce), u ktereho nebylo jasne specifikovano, zda se jedna o ostrov ci kontinent.MM 6 a 7 tvrdi, ze je to ostrov, zatimco z jedne z mala knih ze sveta Might and Magic - The Sea of Mist je mozne si udelat predstavu o tom, ze to je kontinent.
Co se tyka Enrothu, tak u nej neni uplne jasne s cim sousedi, jelikoz v jedne z map v Heroes 3, kde byl prakticky cely zobrazen je patrne, ze na sever od nej lezi nejaka zamrzla oblast a na jih zase oblast tropicka coz nize uvedena mapa neukazuje
Jméno: KILLER 6. 9. 2011, 19:59:21 delete
e-mail:
 
Tady je topic o mapě celého světa: http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.p ...
Jméno: Elemir 6. 9. 2011, 07:00:32 delete
e-mail:
 
Ahoj, Jadame se svojí rozlohou také řadí ke kontinentům. Takže jsou celkem 3, které známe a u nichž lze jakžtakž tušit polohu vůči sobě. Ve skutečnosti nikdy nebyla žádná oficiální mapa vytvořena, na netu lze však na nějakých ruských stránkách nalézt kompilát z jednotlivých map ... ovšem to si klidně můžeš poskládat taky. Vlevo je Enroth, napravo Antagarich, Jadame kousek pod nima. Přbližně to stačí poskládat tak, aby to odpovídalo vegetačním pásům - tropy s tropama, mírné pásmo s mírným apod. Asi by to šlo dokonce spasovat k sobě přesněji podle přibližných dob cestování, ale problém bude asi s měřítkem map, o kterém taky nic nevíme.
Jméno: Rethos 5. 9. 2011, 23:40:09 delete
e-mail:
 
Zdravím,chtěl bych se zeptat není někde obrázek kompletně celého světa? Myslím jako všechny země světadíly atd. na jednom obrázku protože z toho co jsem četl jsem pochopil že se všechno dehrává na 2 světadílech po nekolika zemích (třeba Jadame) na jedné planetě (pokud to tak není tak mě vyveďte z omylu) nevíte někdo o takovém obrázku na netu protože 2 obrázky jeden s Enrothem a druhý zase Erathií se mi fakt stahovat nechce (ten případný JEDEN orázek chci použít jako tapetu na plochu a navíc se kámoš se mnou vsadil že pokud to existuje najde to dřív něž já) Předem díky za kladnou odpověd. (kdyby jo tak bych prosil odkaz )
Jméno: Zdeněk 31. 8. 2011, 11:30:03 delete
e-mail:
 
Olalá! Ráno moudřejší večera. Editor se musí spouštět jako správce. Při puštění jako správce, jsem změny nenašel, a upravy provedl znovu a zafungovalo to. Hloupé Sedmičky. Díky moc, za ochotu. :D
Jméno: Zdeněk 31. 8. 2011, 11:26:09 delete
e-mail:
 
Ne, nezapoměl. Při kontrole, zda je ssve upraven, je vidět, že je upraven, ale uprava se ve hře neprojeví. Zkošel jsem i hru vypnout a zapnout, atp. ale furt nic.
Jméno: KILLER 31. 8. 2011, 09:58:57 delete
e-mail:
 
Zdeněk: A nezapomněl jsi změny, provedené v editoru savů, uložit?
Jméno: Zdeněk 30. 8. 2011, 20:52:53 delete
e-mail:
 
Ahoj, prosit vás chtěl jsem na MAMVII spustit editor save pozic stažený tu ze stránek, ale po editaci savu, se mi nahraje pozice kterou jsem uložil, ne ta upravená, netušíte čím to může být? Může to být, že používám win 7? Nebo je na to potřeba někjaký speciální patch?
Jméno: Adam23 29. 8. 2011, 16:02:57 delete
e-mail:
 
To znám, s "backlogem" her je třeba neúprosně bojovat

No ty tabulky by nemusel být špatný nápad, taková malá "komunitní" část stránek, ve spojení s "atypickými družinami" třeba.
Na toto téma jsem neco málo sepsal ohledně mého posledního hraní MM7. Asi ti to pošlu.
Jméno: Elemir 29. 8. 2011, 11:10:47 delete
e-mail:
 
Gratuluju, já se teď nějak nemůžu k ničemu dostat. Koupil jsem si na GOG Zaklínače a celkem mě to chytlo. Ovšem už mi zas kvůli tomu stojí dohrátí NWN2 apod. Řekl jsem si, že bych to po těch letech měl vzít konečně systematicky a postupně dohrát vše, co jsem za ta léta nastřádal

Jinak mě napadá, uvítali byste, kdybych sem přidal nějakou tu možnost vkládat vaše výsledkové tabulky přímo na stránky?
Jméno: Adam23 27. 8. 2011, 13:04:05 delete
e-mail:
 
Tak jsem dokončil GoG verzi M&M VII

http://uploadpic.org/storage/2011/lc8hhUlDQs43umrW ...

A vzhůru na osmičku
Jméno: Elemir 23. 8. 2011, 15:10:24 delete
e-mail:
 
Před lety jsem si hrál s WinUAE, jeho odvozenina bude asi i to na Androidu. Tehdy jsem někde na ROM narazil, ale po zjištění jejího licencování jsem to zas hodil za hlavu. V současné době se jako nejnadějnější jeví projekt http://www.amigaforever.com/ , kde se rozhodli KickStart zcela přepsat a vyhnout se tak licenci. Bohužel to zatím vypadá jen na záležitost pro Windows. Případně jestli jsi ještě nekoukal, tak možná něco bude i na http://www.amiga.cz/forum/archive/index.php/thread ...
Jméno: StriderCZ 22. 8. 2011, 20:34:59 delete
e-mail:
 
Holt, asi budu muset čekat....
Nevadí, času mám dost. Zatím používám telefon jako takový rozšířený desktop (hraju Space Quest 1, a v telefonu mám oskenovaný návod z Excalibru )
Jméno: Elemir 22. 8. 2011, 19:56:05 delete
e-mail:
 
Tady je opravdu každá rada drahá KickStart je normálně licencovaný produkt, takže podle mě jedinou možností stále zůstává jen nákup. Ovšem hned první odkaz mě dovedl ke komplet balíčku s emulátorem pod Windows a lepší to asi nebude ani jinde (např. WinUAE). Ovšem samotná ROM je součástí jediného souboru, stačí tedy emulátoru předhodit jen ten, resp. holt to koupit jako celek jinde a použít pak jen tu ROM. Tím ale problém nekončí, co hra, to může být jiná verze ROM, tudíž sehnat jen to, kde je více verzí, aby bylo z čeho vybírat.

V tomhle by ti mnohem lépe poradili přímo na některém fóru o Amigách. Na PC to ještě řešitelné je, ale s těmi telefony zrovna zkušenost nemám. Předpokládám, že na tom Samsungu běží Android, takže to by mohlo být půl práce hotovo. Pod Linuxy obecně emulátory Amigy jdou. Možná má Android dokonce někde k sehnání i verzi s KickStart, jako komerční produkt.
Jméno: StriderCZ 20. 8. 2011, 21:35:56 delete
e-mail:
 
Omlouvám se a vím, že tenhle dotaz tady nepatří... Mám samasunga galaxy SII, a chci rozchodit pár skvělých her z AMIGY, a nemůžu za Boha sehnat ROM (kick start). Za každou radu a pomoc budu vděčný....
(ještě bych chtěl rozchodit i další hry- SCUMM, nebo C64, osmibity, ale zatím mi bude stačit AMIGA.
Jméno: Adam23 20. 8. 2011, 11:59:27 delete
e-mail:
 
OK, tak jsem to tam nareportoval.
Jméno: KILLER 20. 8. 2011, 11:45:09 delete
e-mail:
 
Adam23: V příslušné diskuzi, MM7:

http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.p ...
Jméno: Adam23 20. 8. 2011, 10:56:03 delete
e-mail:
 
Neví někdo, kde by se daly hlásit bugy v Grayface patches? Zkoušel jsem jeho email a nic.
Konkrétně jsem našel bug, že u kopí se nepřipočítává damage za expertní stupeň dovednosti. U M&M VII.
Jméno: Gondik 19. 8. 2011, 11:28:19 delete
e-mail:
 
Tak jsem hru rozehrál znova, jak s verzí 1.0 tak 1.1 a do Eofolu se dostat šlo. Takže naprosto netuším proč mě tam hra minule nechtěla pustit (verze 1.0). Save bohužel nemám, takže to ani nemůžu nijak dokázat.
Ale přísahám na zničení celého Enrothu, že ten východ do Eofolu byl zavalen kamením