Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 12. 11. 2011, 10:40:45 delete
e-mail:
 
U síně slávy na stránce uploadu je se mi špatně zobrazuje diakritika.
Jméno: Adam23 11. 11. 2011, 19:33:22 delete
e-mail:
 
Jsem na tom podobně, ještě jsem nehrál datadisk k Oblivionu, a u Skyrimu počkám, až vychytají mouchy. Steam mi nevadí, už mám na účtu dost her.
Jméno: Elemir 11. 11. 2011, 19:30:08 delete
e-mail:
 
Nějakou chvilku mě včera cukal prst nad předobjednávkou Skyrimu (tedy, ne že by ta LE byla pro mě zrovna nějakou vysněnou metou ...), ale nakonec jsem se přemluvil, že počkám. Trochu mě odradily v první řadě některé zmínky z preview a v druhé řadě ta navázanost na Steam. Když to nakonec od rána sleduju, tak jsem asi nijak neprohloupil. Zatím to provází různé potíže, takže o dnešním volném víkendu bych si to beztak neužil. Holt zítra navlíknu montérky a jdu malovat Ono to má i své pozitivum, zas by mě to leda tak rozptylovalo od práce zde. Počkám po novém roce, až ceny klesnou. Vlastně jsem ještě ani nedohrál Oblivion, tak to budu muset vzít hezky po pořadě.
Jméno: Adam23 9. 11. 2011, 21:26:06 delete
e-mail:
 
Jo Skyrim bude doufám pecka, taky se těším
Jméno: StriderCZ 9. 11. 2011, 16:15:01 delete
e-mail:
 
Pokračovatel série? Záleží na tom, co tě v sérii M&M nejvíce zaujalo.
Můj favorit je bezesporu TES (Oblivion, nebo Skyrim, na který se těším jak malé děcko).

Baldurs gate, pokud se ti líbí izometrický pohled.

Wizadry jsou fajn, mně ale nepasuje soubojový systém. Navíc jsou dost těžké (zejména na počátku hry). Na www.oldgames.sk si můžeš stáhnout hry včetně vytvořených postav (vyplatí se to).

Ultima- tu jsem ale nikdy nehrál....

Albion- pokud tě neotráví chyby dané překladem hry.

Ishary pro kouzelnou atmosféru. je jak nádherná ženská- krásná, ale chytlavá, a velice nebezpečná.

Hry ze série Realms of Arkania- zcela originální svět, s originálními pravidly (zejména tvorba postav je dost komplikovaná) Das Swarze Auge (něco jako náš Pán prstenů), s fantastickou atmosférou a hudbou (zejména třetí díl je naprosto dokonalý).

Na závěr bych dodal, že pro většinu těchto her je dobré si načít nějaké informace na webu, manuál apod. Často čerpám z www.oldgames.sk, a spoustu (doufám, že užitečných) rad můžeš najít na mých stránkách www.old-games.estranky.cz
Některé hry si lze koupit na www.gog.com...
Jméno: Yarpen 9. 11. 2011, 16:14:18 delete
e-mail:
 
Zdravím, pokračování přímo od vývojářu asi není, ale jsou dva amaterské týmy které dělají MM X, poláci dělají Might & Magic X: Children of the void, je už i nějaké hratelné demo,(tady sem se o tom dočetl http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=179&t=777 ... ) byla by to paráda kdyby se jim to dobře podařilo
Jméno: Elemir 8. 11. 2011, 09:53:59 delete
e-mail:
 
Ahoj, následovník v pravém slova smyslu neexistuje. Ono se totiž od konce dob Might and Magiců přešlo na jiný systém zobrazování a tím pádem i jiný systém vedení družiny. Zkrátka po vzoru Diabla se přešlo na izometrický pohled, který poté nejvíce proslavilo (ve smyslu družiny) studio Bioware se ságou Baldur´s Gate.

Dark Messiah je trochu něco jiného, jedná se totiž o 3D akci z pohledu první osoby (a taky tam skutečně běhá vesměs jen jedna postava). Je to hratelné, místy to neni vůbec špatné, ale neni to RPG. Je to po grafické stránce takový vylepšený Crusaders of M&M. Pohled z první osoby v podání jednoho hrdiny je druhý způsob zobrazení hry, který patří mezi standardy.

Takže to máme probráno zobrazení ve hře a teď to druhé a tím jsou pravidla a herní svět. A v tom je M&M samozřejmě stejně jako ostatní jedinečný, takže ať ti poradíme jakoukoliv jinou ságu nebo jen samotnou hru, tak už se to bude někdy i dosti výrazně lišit.

Z izometrického pohledu mohu vřele doporučit právě Bioware se ságami Baldur´s Gate, Neverwinter Nights, Icewind Dale, možná i Lionhearth (nemám ještě dohráno, tak nemohu ověřit ty negativní reakce) a Dragon Age (tedy tady jsem taky na začátku a hned musím říci, že mě to nějak nechytlo ... ??). Z pohledu první osoby je to pak jednoznačně série Gothic a TES (Morrowind, Oblivion).

Tak, to máme probrány analogie. Druhá možnost je skutečně ta, že si zahraješ starší díly M&M anebo sáhneš po jiných sériích z té doby, jako je třeba Ishar. I když jedna věc mě napadá, jeden čas se dost často tvrdilo, že hodně podobné k M&M jsou Wizardry. Bohužel se mi tuto sérii nepodařilo ještě dostat do rukou, tak nemohu posoudit.
Jméno: Majk 6. 11. 2011, 18:54:17 delete
e-mail:
 
wailord: Následovník ve smyslu přímo značka MaM? No existuje ten Dark Messiah, což je akce s náznakem RPG, v podstatě něco na způsob Crusaders. Ale nehrál jsem to, jsem fanoušek originálních světů od NWC a cokoliv, co vyšlo pod křídly Ubisoftu považuju za zneuctění MaM. Militantní názor, já vím, ale jinej nebudu. Lidi, co hráli Dark Messiah, jej většinou chválili, zlý to asi nebude. Jinak bych doporučil zahrát si ještě starší MaM, trojku až pětku.

Brány Skeldalu - jednička byla skvělá, byly tam i poměrně zajímavý možnosti taktizování (třeba rozdělení party). Už je to dlouho, co jsem to hrál, ale vzpomínám v dobrém. Dvojka už byla něco jinýho, mix adventury (ještě vcelku dobrá část hry) a rádoby taktických soubojů na hex poli (a to mi přišlo místy zoufale nudný, místy naopak frustrující, že jsem to nedohrál).
Jméno: wailord 6. 11. 2011, 18:06:41 delete
e-mail:
 
Ahoj,
existuje nějaký následovník hry? Aktuálně hraji MaM VI tak nějak oddechově a ze vzpomínkami na minulé časy. Takže mě čekají ještě 3 díly + Crusaders. Pokud tedy 6 někdy dohraji. Ale zajímalo by mě jestli se našel nějaký následovník? Ještě tak trochu OT co si myslíte o branách skeldalu?
Jméno: ZecK 6. 11. 2011, 15:04:09 delete
e-mail:
 
Škoda že to nedotáhli, protože hrát za druida jako za jedinou postavu MM8 s tím, že se člověk musí prokousat přes bazilišky a v kruhu narazí na elementály a vandaly... hm to bylo maso )))
Jméno: Elemir 6. 11. 2011, 14:06:28 delete
e-mail:
 
Přesně tak. Ono když se to pak takto začne po kousíčkách skládat, tak z toho začnou vyplývat "nové" a zajímavé skutečnosti. Podobně tomu bylo už u mm6, kde jsou viditelné např. náznaky pro dovednost kradení, použitou až v následujícím díle.

Tým v NWC nejspíše chtěl osmičku dokonale vyšperkovat a pomalu si připravit cestu pro devátý díl. Podle mě jim do toho marketing 3DO skočil a vývoj urychlil. Devátý díl pak už byl nuceně postaven na novém "engine".

Za sebe bych řekl, že v plánu bylo spíš postavit vlastní engine, nebo vylepšit stávající, na zakládě osmičky, ale to už se asi holt zdálo managamentu příliš zastaralé - potažmo i fanouškům (?) ... no asi spíš "novým" hráčům. Použít Litech nebylo moc šťastné, ale na druhou stranu má NWC můj obdiv. Dokázali velmi rychle zvládnout neozkoušenou technologii a nevznikl z toho vyslovený propadák ... proto si ta hra podle mě nezaslouží takovou kritiku, jaká se na ní snesla.
Jméno: ZecK 5. 11. 2011, 18:46:02 delete
e-mail:
 
To mara: v MM8 NENÍ žádných mnich!
To Elemir: mám stejný pocit, viz druidská čelenka, která podle mě souvisela s povýšením druida na veledruida (viz popisek u tohoto předmětu, kde se o tom píše)
Jméno: Elemir 5. 11. 2011, 18:07:11 delete
e-mail:
 
Ad Kladivové pěsti ... výborný dotaz, připisuju si na seznam. Podle mě je to kouzlo však na správném místě a funguje stejně jako v MM7. Podle všeho mělo být ve hře k dispozici i povolání (postava) druida a podle analogie s MM9 by ta dovednost náležela bývala jemu.
Jméno: mara 5. 11. 2011, 17:26:48 delete
e-mail:
 
@ZecK:
Ahoj posiluje to boj beze zbrane ,ale pokud nemas postavu, ktera umi tu dovednost tak je ti to k nicemu...musis mit mnicha napr....
Jméno: ZecK 5. 11. 2011, 16:00:05 delete
e-mail:
 
Mám otázku: k čemu je kouzlo Kladivové pěsti v MM8? V popisu kouzla je zmíněna dovednost beze zbraně, jenže tu se přece nikdo v MM8 nemůže naučit... Jaký je tedy význam tohoto kouzla ve hře?
Jméno: mara 5. 11. 2011, 09:02:24 delete
e-mail:
 
@Elemir:
vřele děkuji měl si pravdu mam sedmicky jen sem v nastaveni pocitace vypnul v rizeni uz. uctu opravneni a uz to bezi uklada OK
Jméno: Elemir 5. 11. 2011, 05:41:53 delete
e-mail:
 
Proti gustu žádný dišputát Zrovna včera jsem prohlížel staré emaily z tohoto roku, abych smazal zas nějaký ten rest a narazil jsem zrovna na info o tomto cheatu, ale taky tam nic neni o verzích hry. Kdysi jsem míval v plánu sem sekci o podobných "podvůdcích" zavést, jenže pak jsem to z nějakého důvodu zas zavrhl.

Jakou máš verzi Windows? Pokud jsou to sedmičky, tak tam je tuším problém s tím UAC, či jak se to jmenuje ... nastavení oprávnění. Holt hra nemá povolen přístup k zápisu.

4Adam23: Díky za info. Takže k tomu nakonec skutečně došlo Koukal jsem, že tam mají i Crusaders of M&M.
Jméno: mara 4. 11. 2011, 19:51:37 delete
e-mail:
 
No tak sem dostal trosku nostalgie nainstaloval mm6 uspesne za ctyri dny dohral s cheatem jak rikate na arcimaga mel na sobe zeuse nyni sem se pustil do sedmeho dilu, po nekolika problemech s instalaci ( vyresil to motch patche ) hra bezi supr, jen se nemuzu ukladat hru...radu prosím od někoho ! Jinak chválím stránky o této hře, jsou dokonalé bere mi od roku 2000 a vždy si ji zahraju velmi rád znova a znova vždy v jiném složení...
Jméno: Adam23 4. 11. 2011, 11:09:11 delete
e-mail:
 
==========Reklamní okénko=========
Na GoG teď nově prodávají poslední díl naší oblíbené série za mrzkých 5,99 dolarů. Nebudu hodnotit hru, přesto někdo ji třeba sháněl.

http://www.gog.com/en/gamecard/might_and_magic_9 ...

==========Reklamní okénko=========
Jméno: Elemir 2. 11. 2011, 18:01:18 delete
e-mail:
 
4Mara: Ahoj, mám navíc pocit, že tohle nefunguje ve všech verzích hry. Někde už jsem to viděl a bylo to tuším jen pro základní verzi, ale osobně nezkoušeno, taky si na cheaty moc nepotrpím. Ono to totiž působí dost proti přirozenosti i když za poslední léta se čarodějové v lesklé plátovce objevili už i ve filmech Nehledě na to, jak se třebas Gandalf oháněl dlouhým mečem ...