Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 19. 12. 2011, 12:26:48 delete
e-mail:
 
Děláte mi radost

To s tím forem a registrací (přihlášením) mě odradilo od jeho používání, musím říct. Mně by se víc líbilo mít standardní phpBB forum na adrese forum.svet... nebo svet.../forum, ale chápu, že to chceš mít v jednotným designu v iframech.
Jméno: Adam23 12. 12. 2011, 12:42:32 delete
e-mail:
 
Reklama na nejsuprovější a nejférovější obchod s hrami na internetu :D (digital download):

Tak Vánoce se blíží a náš oblíbený DD obchod GOG má Vánoční akci 50% na skoro všechno v už celkem dost rozsáhlém katalogu. Samozřejmě celé serie M&M a Heroes M&M . Tedy, kdo má možnost platit kartou či Paypalem může nakoupit hry za 2.99 a 4.99 dolarů.

Hry jsou vymazlené k maximální funkčnosti na moderních PC a obsahují mnoho bonusového materiálu (soundtracky atd.)
Jo a hry jsou VAŠE žádné DRM

Nechci slyšet už žádný argument pro lidi co kradou hry

Jo to hlavní:

http://www.gog.com/

Konec reklamy, díky Elemirovi za prostor, kupujte a podpořte výborný projekt.

Enjoy!
Jméno: Elemir 3. 12. 2011, 13:28:41 delete
e-mail:
 
Díky. Ono s postupem času a dostupností M&M se změnilo mnohé. Problémy jsou samozřejmě tak jako tak, za nejlepší proto v současné době považuji GOG verzi M&M, která už je patchovaná. S RPG už je to poslední leta všelijaké, odklon ke konzolím nahrává značnému zjednodušování, takže s hrou M&M alespoň podobnou už se nejspíše nesetkáme.
Jméno: Orsey 1. 12. 2011, 10:00:54 delete
e-mail:
 
Děkuju, xD. Jinak tahle stránka je dobrá už jí pár let pozoruji, tak aby se v návštěvní knize taky odemě objevilo něco, co sem patří. Might and Magic forever, kdyby se ted vydávali nové díly, ale ve stejném stylu jako například VI, VII, VIII, IX, byla bych opravdu moc štastná.
Jméno: Elemir 1. 12. 2011, 08:51:42 delete
e-mail:
 
Ahoj, vidím a promazávám No, po sté to tu sice ještě nebylo, ale poprvé taky ne ... viz druhý odstavec nad formulářem. Takže přesně jak radil Adam23.
Jméno: Adam23 29. 11. 2011, 19:31:23 delete
e-mail:
 
No teda, moc se tím nezabývám, mám to ukradený, chci hrát, poraďte mi...
Jméno: Orsey 29. 11. 2011, 11:45:14 delete
e-mail:
 
Ahoj bejbes, doufám, že nejsem stý člověk, který se na toto vyptává, ale potřebovala bych poradit jak spustit Might and Magic VIII na windows 7 jestli je na to nějáký patch nebo něco, nemám originálku a něco mi to tam píše, něják extra se tím nezabývám nemám moc čas, ale chtěla bych si aspon chvíli zahrát, takže jestli by mi někdo byl schopný poradit?
Jméno: Elemir 24. 11. 2011, 18:40:47 delete
e-mail:
 
Jako nápad je to určitě dobré. Od chvíle vystavení Zaklínače 2 jsem čekal, že by se to nakonec mohlo rozšířit i o novou nabídku CD Projektu (obzvlášť, když jsem minulý nebo předminulý rok tak urputně sháněl Might and Magic Kroniki ). Škoda jen výběru jazykových mutací (Zaklínač 2 na GOG neni s českými titulky). Ale předpokládám, že je to záměr kvůli konkurenci směrem do vlastních řad. I když ta cena je oproti krabicovce více než přívětivá.

V dnešní době začínám krabicové verze her vůbec považovat spíše za přežitek ... doby, kdy byla součástí balení hezká krabice a obsah navíc, už jsou vesměs pryč. Tipuju, že Skyrim se od jara bude taky prodávat v levnější edici, kde bude už jen placka a 6-ti stránkový manuál

Zrovně u něj je DRM opravdu výbornou vychytávkou. Od počátku kolem toho slyším samé stížnosti a včera při pročítání recenzí jsem našel další. Upřímně ... kdo chce pirátit, tak pirátit bude. Zatím jsem neslyšel o žádné ochraně, která by tomu dokázala zabránit. Podle mého, jediným bojem proti pirátství je cena. Jsem přesvědčen, že za nižší cenu si to koupí podstatně více lidí a distributor přinejmenším skončí se stejným výdělkem. DRM free určitě vítám, jen jak už jsem naznačil, trochu se obávám o zvládnutí těch lokalizovaných titulů.

Edit: malá oprava - tak Zaklínač 2 už má cenu srovnanou.
Jméno: Adam23 24. 11. 2011, 12:36:52 delete
e-mail:
 
Tak GoG vyhlásili, že se nebudou specializovat pouze na staré dobré hry, ale vstoupí na pole distribuce i novinek. To vše s jejich přístupem: tzn hlavně bez jakékoliv DRM. Jsem na to moc zvědav, neboť se ukazuje, že DRM prostě nefunguje a akorát obtěžuje platící zákazníky. Mohl by to být průlom. Co vy na to?
Jméno: Elemir 23. 11. 2011, 19:34:15 delete
e-mail:
 
Vím, vím ... v síni slávy je opět error Preventivně jsem upload zkoušel znovu otestovat, ale vše je v naprostém pořádku. Mám pro tohle jen jediné vysvětlení, Zabijak zkrátka nemá zapnutý JavaScript a zapoměl zvolit soubor, tudíž nebyl na chybu upozorněn. Vlastně ještě jedno by tu bylo, soubor se ztratil po cestě. Tady bych doporučil zkusit tu listinu uploadnout ještě jednou. Vypadá to, že bez mé asistence se to občas asi neobejde.

Zajímavý je spíše druhý případ. Ten neni v síni slávy vidět, ale v databázi byl z 18:06 záznam mířící na úložiště mm6, ovšem opět bez souboru a tentokráte i bez jména a hlavně neměl vyplněn díl, což by se také stát nemělo. U toho mě napadlo, že se to tváří jako spambot.

Nechám to vše zatím být a uvidím podle dalších přicházejících listin.
Jméno: Elemir 22. 11. 2011, 19:46:34 delete
e-mail:
 
Díky za info, teď mám ten skript trošku rozvrtaný (kvůli ošetření chyb - ke všemu jsem si omylem smazal revizi, takže ten "úspěšný" víkend nejspíše pokračuje dál ), ale podle nahraných souborů je chybka jinde. On je to totiž ve skutečnosti originál bmp formát, který má jen změněnou koncovku na jpg. Budu muset ten návod napsat trochu lépe. Každopádně tohle v pohodě opravim.
Jméno: KILLER 22. 11. 2011, 13:43:56 delete
e-mail:
 
Další error v síni slávy - MM9 (20.11.2011,22:42:49). Místo náhledu vidím černo, ale obrázek rozkliknout jde.
Jméno: Elemir 19. 11. 2011, 06:20:01 delete
e-mail:
 
Samostatnými kolonkami bych to asi neřešil, stačí to dopsat do textu pod obrázkem.
Jméno: ivo 17. 11. 2011, 11:01:55 delete
e-mail:
 
Jen mě napadlo, jestli by bylo možné přidat do síně slávy i ty dvě upravené Verze hry tj. 6,7 ?
Jméno: Elemir 14. 11. 2011, 18:28:35 delete
e-mail:
 
Díky za upozornění. Tohle budu muset ještě nějak pořešit. Omylem jsem vybral obrázek se špatnou příponou a zkusil ho vložit. Namísto odmítnutí zapsat záznam se vše až na ten obrázek zapsalo. Zkusím to ještě ošetřit chybovými hlášeními.
Jméno: KILLER 14. 11. 2011, 17:25:03 delete
e-mail:
 
Elemir: V Síni slávy dílu MM9 vznikl nějaký error u příspěvku z 14. 11. 2011, 13:15:10.
Jméno: Adam23 13. 11. 2011, 17:28:01 delete
e-mail:
 
Tak síň slávy se pomaloučku plní
Jméno: Elemir 13. 11. 2011, 07:32:49 delete
e-mail:
 
KILLER: Budu muset nejprve prohledat staré zálohy. Ty první listiny už ale asi nenaleznu ... možná jen tu první z mmix. Mám tu řádku různých DVD s všemožným obsahem a trochu (no, trochu více ...) tomu chybí řád
Jméno: KILLER 13. 11. 2011, 00:44:07 delete
e-mail:
 
Elemir: Měl bys do síně slávy nahrát něco vlastního.
Jméno: Elemir 12. 11. 2011, 21:45:04 delete
e-mail:
 
Díky za upozornění, tohle je naštěstí jen chybka copy and paste (pomotaly se mi znakové sady při finišování skriptu). Bohužel tu mám problém s jedním hostovaným webem a tam ta diakritika skutečně vypadla. Přitom se všechno zdá být v pořádku. Tak snad se to neobjeví i tady.

Edit: Tak problém nalezen. Z nepochopitelných důvodů se v druhé databázi objevila jako defaultní jazyk švédština. Alespoň už vím, na co si dávat příště v případě potíží pozor :).