Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Ondra 6. 1. 2012, 13:13:38 delete
e-mail:
 
Ahoj, už pár let hraji MaM6 a až teď jsem si všiml, že se nikdy nedostanu na vyšší počet artefaktů či relikvií než 15... Je to omezeno? Nebo jen nemám takové štěstí? :D
Jméno: Elemir 4. 1. 2012, 06:52:00 delete
e-mail:
 
S tou hudbou je to spíš o náhodě, někomu jde, někomu ne. Kdysi jsem zkoušel taky pár různých (zaručených) úprav, ovšem úspěch nebyl zrovna valný. Základem je CD v mechanice, odkud se pak zvuková stopa tahá. Verze z GOG to řeší zas trochu jinak, ale neni to zrovna moc použitelné pro původní verzi. Na fóru se místy některá řešení mihla, nebude to však nic navíc. Pokud se k tomu o víkendu dostanu, tak bych mohl zkusit k tomu napsat něco podrobnějšího.
Jméno: Lukman 2. 1. 2012, 17:49:37 delete
e-mail:
 
Prosím, potřebuju poradit. Nejdou mi zvuky v MaM 6. Nejdříve jsem nainstaloval hru, potom patch k mm6 z verze 1.0 na verzi 1.1, pak MM6patchLoc, který má právě hudbu na XP, které mám, zprovoznit a nakonec češtinu. Na fórum jsem se díval. Tam o tom téma není a v nastavení hry mám music na max, tak nevím, jak na to. Případné díky za radu.
Jméno: Lukman 31. 12. 2011, 22:53:42 delete
e-mail:
 
Elemir: diky, tak to si teda počtu..
konečně jsem se na tu šestku vrhnul. opuštěný chrám už mám za sebou, tak jsem zvědav, co bude dál.
jinak škoda toho morrowinda. tam ty chyby teda jsou hrozné.
Jméno: StriderCZ 31. 12. 2011, 22:49:27 delete
e-mail:
 
Mod jsem vyzkoušel, zatím jsem hrál jen malou chvilku, vše se zdá absolutně bez potíží (gogovská verze hry).
Vylepšená grafika textur (třeba stěn v dungeonech), změla vzhledu NPC postav (ve městě), jiné obrázky při loadovacích obrazovkách, změna vzhledu najímatelných postav, mírná změna textur cest. Jedná se o grafický mod čínského původu, upraveného tak, aby nezměnil texty ve hře.
Zatím se jedná o vítanou změnu v grafice- je zajímavé vidět staré lokace v novém (lepším?) kabátku.
Díky Killer za tip.
Jméno: Elemir 31. 12. 2011, 18:09:13 delete
e-mail:
 
Zdravím ve spolek, díky za pochvalu a všem přeji Šťastný Nový rok

Gothic a Morrowind jsou klasiky - jedničku Gothica jsem prolezl snad do všech možných koutů, u dvojky snad taky (tedy vyjma Noci Havrana, ten jsem odehrál jen jednou). Morrowind je pak kapitola sama o sobě. Dodnes jsem to ještě neprolezl celé Naneštěstí některé věci znemožňují chybky v češtině. Chvilku jsem se podílel i na betatestu češtiny k Bloodmoonu, ale byla to celkem zbytečná práce ... uvést při oficiálním release, že je tam jen pár chybek a ono tam ve skutečnosti ani nejde zahájit oficiální kampaň, tomu říkám umění :( Bohužel takhle to dopadá, když se o to dohadují dva týmy. Naštěstí je Morrowind obecně dosti přátelský i po té stránce angličtiny, takže jsem si Bloodmoon užil i v originále. No vidíte, to by nebyl správný konec roku, abych hned taky něco nezdrbnul :D

Ještě k těm dopisům u mm6, ve hře se přečíst nedají, jejich obsah je jen v manuálu.
Jméno: KILLER 31. 12. 2011, 11:42:52 delete
e-mail:
 
Mód vylepšující grafiku MM7:

http://www.mmgames.ru/index.php?option=com_content ...

P.S. Nezkoušel jsem.
Jméno: Lukman 30. 12. 2011, 09:52:35 delete
e-mail:
 
Ještě jsem se chtěl zeptat na jednu věc. Dopisy v sekci Might and Magic VI můžu přečíst i ve hře? Řekl bych, že ano a nechi se nechat připravit o překvapení tím, že si je přečtu už tady. Anebo je to jen takový úvod než začne člověk hru hrát?
Jméno: Lukman 30. 12. 2011, 08:15:30 delete
e-mail:
 
Majk: když myslíš, tak já to zkusím bez nápovědy. Něco málo jsem si přečetl a myslím, že by to mohlo už stačit. RPG mi není cizí a tak bych mohl poskládat docela slušnou družinu i tak.
Já hrál do teď hlavně Gothic a Morrowind a to jsou hodně dobré hry. Vidím, že i MaM má svoje velké příznivce, tak snad u toho vydržím.

Mějte se
Jméno: Adam23 29. 12. 2011, 10:02:03 delete
e-mail:
 
Velmi souhlasím s Majkem. Též jsem objevil hru v Levelu, a 11 let? To to uteklo :/
Jméno: Majk 29. 12. 2011, 01:42:23 delete
e-mail:
 
Lukman: dobře děláš , ale chtěl bych ti říct jedno - před prvním opravdovým hraním nečti zas tolik podrobností. Elemir odvedl opravdu fantastickou práci a odhaluje zde dokonce herní mechanismy, které by vlastně nikoho jen tak hledat ani nenapadlo. Řekl bych, že hru si daleko víc užiješ, když jí poprvé projdeš bez manuálů libovolného druhu a teprv po dohrání začneš objevovat všechna skrytá pravidla. Je úžasný vzpomínat na první zážitky s "šestkou", když se tenkrát před víc než jedenácti lety objevila jako příloha Levelu, jenom s minimální, prakticky zanedbatelnou nápovědou uvnitř časopisu... od tý doby jsem hru prošel snad stokrát, hned po prvním dohráním jsem si pořídil takovou tu knížku "official strategy guide", abych odhalil neodhalené, ale přestože zůstala (společně s Mafií) mojí nejoblíbenější hrou všech dob, nikdy už to nebylo stejný jako to objevování bez nápověd poprvý... jasně, napoprvý ti prostě spousta skrytých mechanismů unikne, ale nejsou důležitý k úspěšnýmu dohrání (byť to bude trvat šest let herního času), a věř mi, že se ke hře budeš chtít vracet znova a znova a teprv v tom momentě uplatňovat takový ty vyšší znalosti. Krásný nový rok tobě i všem fanouškům!
Jméno: Lukman 28. 12. 2011, 16:09:23 delete
e-mail:
 
Tak jsem se rozhodl začít s Might and Magic 6. Vždy jsem o této sérii věděl, ale nikdy ji pořádně ani nehrál. Ještě předtím se snažím zjistit co nejvíce informací a narazím na tyto stránky. To bych nečekal, že se bude někdo se stránkami o hře tak píplat. To je super. Autor zaslouží uznání. Já zkusím co nejvíce nastudovat a pak hurá do hry. Mějte se. Hezká nový rok.
Jméno: Majk 22. 12. 2011, 23:01:55 delete
e-mail:
 
To je pak už z právního hlediska úplně jedno, jestli je to z knihy nebo přímo ze hry, obojí je chráněno AZ (Amíci se se svou fair-use policy mají, tohle asi u nás jen tak nebude, i když na druhou stranu nutno uznat, že na použití na fan-stránkách aspoň zatím každý kašle...) Ale je pravda, že ať už by se to vytáhlo z pdf nebo udělal screen, samotný mapy v cluebooku jsou už značně zkomprimovaný jpegy a jakákoliv další úprava by to mohla dost znečitelnit... no, uvidíš, jak to půjde.
Jméno: Elemir 22. 12. 2011, 22:09:27 delete
e-mail:
 
Z clubooků by to nejspíše šlo vytáhnout, případně na tohle existuje "trik" se screenshotem obrazovky, ale používat takovýto materiál by bylo docela ošemetné kvůli autorským právům k úpravám. Navíc jsem radši, když mám k dispozici přímo neupravené obrázky v plném formátu. Zkusím proto ještě kouknout na to, jak se to tváří přímo jako formát souboru a kdyby nic, tak to bude holt po staru z rozehrané hry .
Jméno: Majk 22. 12. 2011, 19:03:21 delete
e-mail:
 
Tak tak, doufal jsem, že třeba zrovna na ty obrázky monster ti to pomůže. Aspoň něco, že to neumí indoor mapy jsem zapomněl zmínit, škoda. Leda je nějak vysekat z cluebooků (nezkoušel jsem, jestli jsou ty pdfka chráněný), ale dřina by to byla. Kdybych na něco přišel, dám zas vědět.
Jméno: Elemir 22. 12. 2011, 15:54:35 delete
e-mail:
 
Ono to má na druhou stranu svoje výhody. Člověk si takto alespoň ověří, jak moc umí myslet dopředu ... no, s tímhle jsem opravdu dopředu moc nepočítal :D V podstatě je to nakonec ústupek té otevřennosti přispívání.

Díky za ten odkaz. Upřímně řečeno, poslední dobou jsem nikde moc nehledal, takže tohle vše mi zcela uteklo. Čekal jsem totiž na oficiální vydání editoru od těch zakladatelů Xeen Wiki, ale tam se to nakonec stalo dost nepřehledné a pomalu jsem tam nenašel ani to, co jsem si dříve uložil přímo zalinkované. Podle mě tenhle encyklopedický systém neni pro podobné projekty to pravé ořechové. Ale abych neodbočoval, ten softík je přesně to, co se mi teď dokonale hodí k získání obrázků monster apod. Škoda, že to nejde i pro MM3 (tedy dofám, že je to opět jen dočasné). Indoor mapy budou asi zatím taky problém.
Jméno: Majk 20. 12. 2011, 17:01:03 delete
e-mail:
 
Aha, takhle to máš s tím antispamem. Jsem si říkal, že konkrétně tvému fóru se to vyhýbá až příliš zázračně (no ale 1340 registrací, to je drsný )

Jinak k těm utilitám - já věřím, že se vývoj nezastavil, že se určitě dočkáme dalších funkcí. Ještě jsem pro Xeen objevil prográmek z jiné dílny - možná o něm víš, ale pro jistotu. Jmenuje se Xeen Studio a je to prohlížeč obsahu CC souborů (něco z nich umí i extrahovat, import zatím ne) - hlavně je to dost použitelný na obrázky, na mapy, statistiky potvor atd...

http://www.rebirthofxeen.com/files/XeenStudio.zip ...
Jméno: Elemir 20. 12. 2011, 09:26:07 delete
e-mail:
 
Mě bylo phpBB sympatické tak ještě ve verzi 2.x, ale jeho použití bezpečně zabránil hosting na WebZdarma. Navíc ještě před necelým rokem jsem pro zdejší hosting využíval databázi právě toho předchozího. Viděl jsem jednu ze stránek o M&M, kde bylo nainstalováno, ale už to nebylo nic svižného, tohle to pobralo lépe. Jak jsi správně poznamenal, horší je to dneska s phpBB s tím spamem, ještě před pár měsíci jsem s kolegou na diskusním fóru řešili jeho odstranění a byl to docela běh na dlouhou trať (captcha nepřipadala v úvahu). Někdy si spíš myslím, že už začínám dost lenivět a jen si hledám "odborné" důvody, jak se tomu vyhnout

Na miniBB se úpravy kódu provádějí díky té minimalizaci lépe. Ve skutečnosti na něm antispam mám (je to vylepšená verze tohoto z návštěvní knihy), ale je namontován až na přídavek příspěvku (právě kvůli volitelné registraci). Takže když jsem minule upravoval to logování, tak jsem si samozřejmě nemohl nevšimnout toho množství podezřelých nicků (podle databáze je zde nějakých 1340 registrovaných uživatelů )

Na Terru si určitě počkáme, ale WoX nejspíše taky nějaký čas zabere a překlene to čekání :) Koukal jsem i na těch několik dalších nástrojů, co je na stránce. Vypadá to docela dobře, škoda jen, že i v rámci té bety to přeci jen už něco málo nedělá.
Jméno: Majk 20. 12. 2011, 01:27:25 delete
e-mail:
 
No jo, byť je phpBB i můj oblíbený systém (a se začleněním do stávajícího webu se daj dělat kouzla), tak by to asi fakt bylo jako jít na mouchu s kanónem. miniBB má zase jednu výhodu, nějak zásadně neláká spamboty, přestože proti nim prakticky žádnou ochranu nemá - takže si sem může o radu napsat i člověk, kterej se kvůli jednomu příspěvku nechce registrovat. Takhle otevřít phpBB, tak je vymalováno...

Jo, Elemire, díky za přidání cz do downloadů a žes to tak hezky zmínil - po včerejším smutném dni to zahřálo u srdce. Teď abych si teda s Terrou pospíšil.
Jméno: Elemir 19. 12. 2011, 22:46:31 delete
e-mail:
 
Ono to právě v iframe neni, ve skutečnosti je to začleněné do stránky přímo. Osobně nejsem pro změnu moc zastáncem samotných stránek pro fórum Mě to vždycky přišlo takové odtržené od kontextu. Kdyby phpBB nebylo v dnešní době už takový moloch, tak bych o něm i uvažoval a možná to i osamostatnil, leč miniBB mi poskytuje víceméně vše, co potřebuju. A hlavně ono teď už cokoliv předělávat by bylo na dost práce.