Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 17. 1. 2012, 13:29:09 delete
e-mail:
 
Tohle video neznám, ale připomělo mi to několik starých screenshotů, u nichž jsem nevěděl, kde to v té hře vzali. Podle toho videa to vypadá, že to jsou screenshoty právě z bety. Škoda té kvality.

Edit: Zkusil jsem schválně něco naťukat do gůglu, ale vedlo to spíše k něčemu jinému ... až teď mi došlo, jak je Ubisoft mazanej :) Pojmenovat nové Heroes s přívlastkem Might and Magic VI znamená, že halda dotazů na tento legendární díl skončí právě na stránkách o Heroes.
Jméno: Majk 17. 1. 2012, 00:47:00 delete
e-mail:
 
Ano ano, Darkmoor je esence šílenství, a to nejen poprvé, ale kdykoliv ho hraju. Pro mě fakt nejšílenější dungeon všech RPG, vždycky jsem rád, když je za mnou. Naopak jak hrobku VARN, tak Alamos vždycky prolezu rád do posledního koutku, i když je to zbytečné a ve výsledku se to odráží na herním času = skóre. ale nemůžu si pomoct, prostě skvěle postavené dungeony, které mi holt v sedmičce občas chybí.

Mimochodem, napadlo mě, znáte video z betaverze šestky, z roku 97? Bohužel nijak dobrá kvalita (vzhledem k datu pořízení pochopitelné), ale je to zajímavá exkurze do historie. Nejvíc mě baví zakulacené tunely (asi zase nějaké stoky), vůbec nechápu, proč tohle zrušili... vypadá to fantasticky.
http://www.youtube.com/watch?v=RjjZyZ3zxGU ...
Jméno: Elemir 16. 1. 2012, 13:53:51 delete
e-mail:
 
Přesně tak Hrad Darkmoor mě dováděl místy k šílenství ... tolik hodin zahrabaný kdesi v nehostinných chodbách, dokonale frustrován, konce nevida ... další hodiny jsem se probíjel haldami létajících ok, abych zjistil, že jdu špatně :D Hrobka VARN už byla jenom vrchol všeho, ale zas musím říci, že po Darkmooru to byla mnohem světlejší chvilka. Hrad Alamos byl pro změnu zajímavý tím, jak mi dal naději rychlého průchodu - z počátku jsem zástupy nepřátel kosil rychlostí tornáda, ale jakmile jsem se přiblížil ke krystalu, bylo zřejmé, že tu ztvrdnu podstatně dýl. Vždycky jsem byl rád, když už jsem byl zpět na povrchu a měl zcela jasno, že mi nic nemůže vpadnout do zad a tak je tomu od té doby u jakéhokoliv RPG. Z archeolooga jsem přešel do role ekologa a raději se kochám volnou krajinkou. Je pravdou, že v sedmém díle je podobných dungeonů s takovouto atmosférou méně, ale v NWC neměli moc na výběr - pamatuju si, jak byla šestka hodnocena kvůli své obtížnosti :D
Jméno: Adam23 15. 1. 2012, 23:26:37 delete
e-mail:
 
Před mnoha lety jsem se v dungeonech šestky ztrácel a připadaly mi obří, teď už bych snesl i ještě větší hardcore dungeony :D Taková hrobka VARN, to je krása. Hrad Darkmoor mě vždycky dost děsil a bez dračího dechu to je komplikovaný :D
Jméno: Majk 15. 1. 2012, 14:53:56 delete
e-mail:
 
To je zajímavé - mně naopak přišly dungeony sedmičky většinou malé (ony zas tak malé nejsou, samozřejmě) a v šestce akorát. Na druhou stranu to že byly menší mi samo o sobě nevadilo, ale někdy mi spíš přišly nenápadité. Jak kdy, nedá se to říct obecně, ale určitě je v sedmiče daleko víc dungeonů, kde stačí vymlátit jednu dvě místnosti a na bloudění/objevování a použití mozku zrovna nedojde. A občas mám v sedmičce i problém s uvěřitelností, jak jsem naznačil níž - třeba pod Svobodným přístavem jsem neměl problém uvěřit, že se procházím ve stokách. Erathijské stoky mi naopak přišly jako cokoliv ujetýho, jen ne jako stoky, i kdybych popustil uzdu fantazii sebevíc. :-D Takových míst, které mi sedmičku kazí, mám víc (Chrám Světla, oba chrámy na Evenmoru, Tulareanské jeskyně, Chrám Baa, prakticky celá Jáma, Věž 6...) Ale nic není černobílý - hrady Harmondale a Gryphonheart, Riverstride, vinný sklípek, strašidelný dům, Lincoln... to jsou místa s perfektní atmosférou. Je ale zvláštní, že i v šestce je několik míst, která bych v zájmu spravedlnosti taky musel označit za ne zrovna uvěřitelně postavená (Alamos, Síně pána ohně, Gharikova kovárna a další) - jenže jsou tak nabitá různými zákoutími, tajnými chodbičkami a hádankami, že nad tím ani jeden nemá čas přemýšlet.
Jméno: Elemir 15. 1. 2012, 13:31:14 delete
e-mail:
 
Jak už jsem párkrát někde poznamenal, u mě to bylo jednoduché. První do ruky se mi dostala šestka, potom osmička a nakonec sedmička. Moje předchozí hraní Heroes mi ani jedno nepředurčilo ... nakonec moje peripetie s hraním sedmičky taky nejsou neznámé

Trochu odbočím k obecnějšímu, osobně si totiž myslím, že podrobná škálovatelnost postav/povolání je u každé RPG s možností hraní za skupinu (ať nuceně nebo volitelně) ve finále anulována. No, lépe bych měl asi říci, že jsem ještě nepotkal RPG, kde by to takto nedopadlo. Systém tréninku postav v sedmém díle je zajímavý, ale vynucená omezení se projeví max. u první hry. Na hru samotnou to totiž nemá podstatnější vliv a díky volbě skupiny se tomu dá dobře přizpůsobit. Proto je šestkový systém tolik opěvován. Bohužel, vyšší škálovatelnost se neuplatnila ani u dalších dílů ... tedy zpět, uplatnila se u osmičky, kde šlo regulérně hrát za jednu postavu. Ano, když jsem zmínil tohle, tak bych samozřejmě měl zmínit atypické družiny. Asi ano, jenomže v tomto bych atypické družiny pro jednou spíše považoval za hraniční možnost. Ve skutečnosti je to všechno opravdu jen v preferovaném stylu hraní.

Sedmička má výhodu v kratší herní době, děj se žene kupředu opravdu svižně a hráč nezůstává na pochybách, co dál. Tady si nemohu nevzpomenout, jak jsem byl mile překvapen z redukce velikosti dungeonů. Musím přiznat, že některé šestkové dungeony mi jako nováčkovi připadaly přinejmenším nekonečné Narozdíl od modernějších her se však nejedná o žádné umělé natahování herní doby. Byť třebas směr, jakým se ubírá The Elder Scrolls, mi přijde také vcelku nenásilný. Po těch letech hraní M&M už se tak kategoricky nekloním ve prospěch jediného dílu, ale šestka pro mě stálé zůstává a nejspíše asi již zůstane na pomyslném prvním místě.
Jméno: Majk 14. 1. 2012, 19:53:52 delete
e-mail:
 
Taky mám nejradši šestku. Sedmička i osmička jsou príma, mají prvky, které by se mi v šestce líbily (třeba pokročilá alchymie - síla lektvarů nebo vlastní sídlo), ale právě kvůli té volnosti a level designu, který mi přijde podstatně uvěřitelnější i hezčí než u pozdějších dílů, šestka vede. Ale spousta lidí naopak nedá dopustit na sedmičku a šestku pokládá za slabší. Je fakt, že sedma je nejvíc provázaná s HoMM, jak píše Strider - to dělá hodně (co si budem povídat, spousta lidí zná Heroes, ale přitom o originální sérii ani nikdy neslyšeli). Rozhodně stojí za to zahrát si obě (a pak osmičku), ale v pořadí, jak jdou za sebou. Dohromady je to vlastně jeden velký příběh, i když se každý díl odehrává jinde a s jinou partou, sága pokračuje.
Jméno: StriderCZ 13. 1. 2012, 20:14:19 delete
e-mail:
 
Záleží na stylu hraní- mně vyhovuje šestý díl, protože zde máš absolutní volnost, každá postava se může naučit jakoukoliv dovednost, na nejvyšší útovni. Spousta soubojů je ve venkovnívh prostorech, a tak uživíš mnohá, velice účinná a nádherná kouzla (taková déšť meteoritů nemá chybu). Sedmička je naproti tomu svázána vobou rasy a povolání, mnoha lidem vyhovuje její vazba na děj Heroes M&M, možnost dohrát hru jak za světlou , nebo za temnou stranu.
Poprvé jsem hru dohrál asi za 4 měsíce.

Navíc šestkou jsem začínal, a tak mám na ni spoustu zcela nepopsatelných zážitků.
Jméno: Adam23 13. 1. 2012, 18:57:33 delete
e-mail:
 
Každý díl je "úplně" jinej, baví mě všechny (6-8) ale šestka je prostě srdcovka.
Jméno: Lukman 13. 1. 2012, 18:49:55 delete
e-mail:
 
Adam23, Troska: Díky. Já slyšel, že šestka je nejlepší. Hru bych chtěl dohrát, ale ostatní díly si asi nezahraju.
Jméno: Troska 13. 1. 2012, 11:35:04 delete
e-mail:
 
Lukman: hraci dobu pri prvnim hrani odhaduju tak na 70 hodin, mozna i vic.
Vzpominam kdyz jsem ji hral poprve tak jsem nemohl najit nejakyho ucitele, nebo zadavatele Q ktery by me postrcil v pribehu dal ale nakonec to dopadlo
Ja jsem vlastne zacal MaM serii u sedmeho dilu a ten mam nejoblibenejsi, je takovej uzivatelsky privetivejsi. V sestce neni automaticky zaznamenani ucitelu a podobne takze je to dost tezky a snad bych u toho ani nevydrzel nebyt sedmicky ktera me zaucila
Jméno: Adam23 12. 1. 2012, 12:58:58 delete
e-mail:
 
Strider: to vypadá zajímavě, já ještě nikdy MMVI nemodoval.
Jméno: StriderCZ 12. 1. 2012, 05:41:42 delete
e-mail:
 
Tak jsem se pustil do restartu MMVI- našel jsem dva mody:
http://www.moddb.com/games/might-and-magic-6/mods ...
Oba mody jsou si v mnohém podobné, po váhání a vyzkoušení jsem nechal suicide squad mod, (protože nemění ikony postav, na které jsem za ty léta zvyklý)
Ve zkratce tyto mody fungují tak, že:
1. Průchod hrou ve skupině 4 rytířů je jednodušší, s mágy naopak složitější.
2. Grafická úprava předmětů v inventáři + jejich vlastností
3. Přeházení účitelů, a dalších NPC ve městech, takže je hra zajímavější.
Jméno: Adam23 11. 1. 2012, 22:14:27 delete
e-mail:
 
Lukman: to záleží
Po kolikátý to hraješ (a nakolik znáš systém hry), co všechno splňuješ za úkoly, kolik hodin (sic) denně bys tomu věnoval atp.

Hra je samozřejmě velmi rozsáhlá, já ji znám jako svý boty (určitě stovky hodin), nicméně pokaždý objevuju nový věci.

Takže se neptej, nemeškej a hrej
Jméno: Lukman 11. 1. 2012, 19:02:09 delete
e-mail:
 
Ta šestka má jak dlouhou hrací dobu? To je asi trochu na dýl, že?
Jinak docela mě na ni vadí, že NPC nemají ty zajimavé řeči, co jsem zvyklý z Gothica. Docela to beru jako minus hry.
Jinak Elemire, na ten zvuk potom, jak bude čas, se určitě mrkni. Díky.
Jméno: Elemir 11. 1. 2012, 18:20:34 delete
e-mail:
 
Ahoj, díky. Podívám se na to.
Jméno: ZecK 11. 1. 2012, 16:18:12 delete
e-mail:
 
Ahoj, chtěl bych nahlásit drobnou chybku v seznamu umístění učitelů u MM8. Expert magie světla se nachází na Havraním pobřeží, nikoliv na Souostroví dýky, jak je chybně uvedeno v tabulce.
Jméno: Elemir 7. 1. 2012, 23:42:25 delete
e-mail:
 
Nedá se to obejít.
Jméno: Ondra 6. 1. 2012, 18:58:33 delete
e-mail:
 
Dá se to nějak obejít?
Jméno: KILLER 6. 1. 2012, 16:51:44 delete
e-mail:
 
Ondra: Je to omezeno.