Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 2. 2. 2012, 18:21:08 delete
e-mail:
 
Yarpen:
http://www.irfanview.com/
Jméno: Yarpen 2. 2. 2012, 14:42:41 delete
e-mail:
 
Zdravím,
zrovna jsem dohrál MM VIII. Chtěl sem ukázat score list, ale má koncovku .PCX. Nevíte někdo přez co to otevřít?
Jméno: ZecK 28. 1. 2012, 21:51:13 delete
e-mail:
 
Ano to čekají... ale tohle se zase přesune jinam na P2P sítě, na torrenty, apod. a polovinu planety prostě zavřít nemůžou, to nejde...
Jméno: Elemir 28. 1. 2012, 19:23:46 delete
e-mail:
 
Prozatím taky spoléhám na to, že náš právní systém je "naštěstí" v mnohém nekompatibilní, ale co naplat. Cílem EU je jednotnost, takže to dostaneme nařízené přímo direktivou a bude veselo. Podobně je to s dříve tolik omýlanými softwarovými patenty ... ono to sice zdánlivě utichlo, ale ve skutečnosti nikdy nebyly vydány žádné záruky. Zmrazení je jen výsledek neskrývané averze EU proti Microsoftu, ovšem to se může klidně změnit ze dne na den. ACTA nejspíše platit bude, otázkou už je jen to, kam až budou ochotni zajít, abych ještě nemusel Ubisoft dodatečně žádat o svolení ke kopírování chráněného obsahu Nakonec tohle je extrém, který by se týkal haldy webů. Svolení je jedna věc, ale tipuju, že skutečným smyslem je výběr poplatků a to si prostě nevýdělečné weby dovolit nemohou. Klika je, že distributoři tohle berou jako velmi užitečnou formu reklamy, která je prakticky nic nestojí a tak to myslím zůstane i dál přehlíženo. Hůře dopadnou weby pro sdílení obsahu a kontrola postihne i slavné sociální sítě. Čekají nás holt zajímavé časy.
Jméno: Adam23 27. 1. 2012, 13:35:21 delete
e-mail:
 
Je to tak, ACTA apod je vylozene zlo, brutalni zasah do osobni svobody pokud pouziji nektere paragrafy (kompletne neslucitelne s Ustavou a Listinou) jenze ty hajzlove (politici) jsou schopny na objednavku udelat cokoliv.
Jméno: Majk 27. 1. 2012, 09:49:40 delete
e-mail:
 
Hmmm, tak to asi nebude nic pro mě, podíval jsem se na nějaký gameplay - ne že by to vypadalo zle, ale ten futuristický žánr a temné vize nemusím (ať už je to hra, film nebo kniha). Vyloženě vesmírný sci-fi jo, ale tohle nějak není můj šálek. No nevadí, však se určitě najde hodně lidí, co si to rádi koupí a to GOG přeju.

Jinak co se v poslední době (hlavně zrovna v těchto dnech) děje, nad tím už fakt zůstává rozum stát. Přesně jak píšeš, každý to ví, GOG a pár dalších firem to dokazuje - stačilo by prodávat umění za rozumný ceny, vydělali by podstatně víc a nikdo by žádný SOPA a PIPA a ACTA a jánevímco nepotřeboval. Takhle se akorát stahovací služby přesunou do Ruska nebo se najdou jiný cestičky, ničemu to nepomůže, pirátství se nijak výrazně neomezí a poctivý občan bude akorát ještě víc šikanován. Grrr.
Jméno: Elemir 27. 1. 2012, 08:40:41 delete
e-mail:
 
To je škoda, Deus Ex je výborné futuristické RPG. S JC Dentonem jsem se do jeho světa podíval hned několikrát a jako správný hrdina se oháněl především mečíkem Před lety to na Xzone vyšlo jako kompilace s dvojkou dohromady.

Cesta DRM free je správná, ale jak tak poslední dobou sleduju dění v Americe, tak to spíš vypadá na další sadu restrikcí ... pokud se podaří prosadit podobná pravidla o odstavování serverů i v EU, tak to zůstane v mnohém při starém ... tedy teď myslím ceny her, hudebních CD, filmů apod. Přitom by stačilo snížit ty nehorázné ceny za ně a vydělali by na tom všichni. Přál bych GOG, aby se mu podařilo do té doby nasmlouvat co nejvíce firem.
Jméno: Majk 27. 1. 2012, 01:08:00 delete
e-mail:
 
No jo, tak Deus Ex jsem nikdy nehrál (jenom vím, že to existuje), takže tu postavu neznám. Ale aspoň že jsem se s Dentonem nesekl, to potěší. V každém případě pro GOG všechny palce nahoru, takhle to má vypadat, když se chce někdo vypořádat s pirátama! Bohužel jak to vypadá, jen tak si z nich nikdo příklad nevezme.
Jméno: Adam23 26. 1. 2012, 13:15:55 delete
e-mail:
 
GOG jedou jako lavina, viditelně jim byznys šlape a dolary se sypou, když podepisují s jedním vydavatelem za druhým, včetně nejlepších her. DRM free way to go.
Jméno: Adam23 26. 1. 2012, 13:09:03 delete
e-mail:
 
Deus Ex atd.
Jméno: Majk 26. 1. 2012, 01:34:31 delete
e-mail:
 
Jsem volaký zmetěný... Poslední nápověda od GOG vede na čárový kód, který mi čtečky zobrazují jako "33.22 -97.13". Což by se dalo chápat snad jen jako souřadnice, ale neznám hru nebo herní společnost, která by měla něco společného s městem Denton v Texasu (o kterém slyším poprvé)... no jsem zvědavý, ale že tu hádanku nejspíš nerozlousknu mě štve.
Jméno: StriderCZ 25. 1. 2012, 15:21:40 delete
e-mail:
 
Gog oznámil, že získal nového vydavatele... a k této příležitosti - t.j. zítra 26.1. budeme moci (zřejmě zdarma) získat dvě nové hry.
Jméno: StriderCZ 21. 1. 2012, 22:16:03 delete
e-mail:
 
Calibre taky funguje, díky kluci :D
Jméno: StriderCZ 21. 1. 2012, 20:31:53 delete
e-mail:
 
To MP:
Díky, zamzar funguje bezvadně.
Jméno: MP 19. 1. 2012, 21:09:50 delete
e-mail:
 
StriderCZ: http://www.zamzar.com/
Jméno: schveider 19. 1. 2012, 15:42:45 delete
e-mail:
 
Muzes pouzit nasledujici sluzbu http://convertpdftoword.net/Default.aspx ...
Dalsi variantou je Adobe Acrobat(komercni varianta Readeru).
No a nakonec tu je Calibre.To ale neumoznuje primo prevod do wordu, ale jen do txt.Ma ale tu nevyhodu, ze se musi dobre nastavit, aby vstup odpovidal vystupu .
Nez vymyslet takovehle hacky(!=háčky :D) radeji bych ti doporucil zkusit treba VuDroid.Mam taky Galaxy SII a diakritika v nem funguje vyborne.
Jméno: Adam23 19. 1. 2012, 13:02:56 delete
e-mail:
 
Já žádný takový program neznám, a to byly doby, kdy jsem vyzkoušel hodně konvertovacích programů. Od tý doby prostě PDF pro mě je pouze finální formát, ostatně tak jak to má být. Doporučuju hledat zdrojový soubor v jiném formátu.
Jméno: StriderCZ 18. 1. 2012, 19:41:02 delete
e-mail:
 
Vím, že to tady nepatří, ale potřeboval bych poradit- neznáte dobrý program na převod z PDF do wordu? K narozeninám jsem dostal Samsung Galaxy SII, na kterém jsem ((mimo jiné skvělé programy a funkce) nainstaloval DOKONALOU čtečku Cool reader. Dokáže obyčejné texty ve wordu zobrazit jako vytištěnou kniku (s poněkud zažloutlými stránkami), prostě dokonalost sama.
Momentálně si čtu Kulhánka- Cestu krve (o které jsem přišel ještě za povodní o devadesátém sedmém).
Bohužel čtení ostatních knih v pdf není nic moc- bílý podklad, a černý text.
Většina klasických free programů, co jsem zkoušel, dělá moc chyb- má potíže s háčky, čárkami a podobně.
Tak kdyby jste věděli, byl bych Vám moc vděčný.
Pozn. spěchá, dočítám třetí, závěrečný díl :D
Jméno: Elemir 17. 1. 2012, 19:22:18 delete
e-mail:
 
Vidiš, to minus by mě nenapadlo, já jsem ještě z AltaVisty naučen používat logické operátory Podrobnější vyhledávání na gůglu používám zřídka, ale teď celkem začínám chápat, proč mi při použití "-" některé očekávané výsledky vypadávají. Nějak jsem si za ty roky na něj zcela nezvykl, prostě první vyhledávám na seznamu a pak porovnávám s gůglem (vyjímkou jsou jen věci, o kterých rovnou vim, že by se o nich u nás zmínka objevila jen těžko). Ubisoft očividně jen využívá gůglovské schopnosti indexace. V tomhle si právě cením našeho Seznamu, že si jde svou cestou a nezavrhl staré dobré způsoby.

Tak, teď jsem si krásně zanadával a opět zpět k věci ... Vypadá to, že budu muset začít aktivněji vyhledávat vše co se dá a zálohovat to zde. Ještě nedávno jsem měl jako dobrou výmluvu omezený datový prostor, ale to už teď neplatí, takže je na čase s tím začít něco dělat, nebo přijdem o kus historie.
Jméno: Majk 17. 1. 2012, 15:11:42 delete
e-mail:
 
Jo, přesně. Taky to považuju za tah vyčuranej jak díra do sněhu... v Googlu aspoň můžeme zadat -heroes, aby to bylo o něco relevantnější, ale zajímavá videa z MM6 na YouTube se hledají čím dál hůř.

I já jsem hodně let pátral po původu těch raritních screenů, které se semtam někde objevily. Taky mi to osvětlilo až tohle video.