Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Karlos 8. 2. 2012, 20:43:19 delete
e-mail:
 
Cau mam problem stahnul jsme si MaM 7 a 8 a nejde mi to ani nainstalovat.. mam Visty a zadny problem mi to nehlasi.. proste se to jenom nespusti..
Jméno: Elemir 8. 2. 2012, 10:53:26 delete
e-mail:
 
Aha, tam jsem nehledal, díky za info, kouknu.
Jméno: Ali 8. 2. 2012, 08:28:56 delete
e-mail:
 
K souborové češtině jsem přibalila info o instalaci. Je to souhrn instal-infa co vydal BDJ.
Jen tam schází ta pasáž o kompatibilitě při spuštění TCCPt2Installer.exe. V případě problému se má spustit v modu "Win 98".
Jméno: Elemir 8. 2. 2012, 01:54:15 delete
e-mail:
 
Já je lákal nahoru k VARNU, dalo se tak na ně snáz dosáhnout. Ale obvykle to řeším spíše blastery Teď bych taky rozbil tábor, ovšem jen o pár kilometrů dále, ještě 4 hodiny a padla. I když před devátou už mám být zas u zubaře.

Ali mi včera poslala MM6Mod včetně češtiny, takže mě čekají hrátky s ním. Stihnul jsem to akorát přesunout na web a pak dumal nad tím, jak se to instaluje. Do toho mi pak pořád něco skákalo.
Jméno: Adam23 8. 2. 2012, 00:57:16 delete
e-mail:
 
Tak Alamos hotovej, oblíbenej dungeon. Teď jsem objevil vychytávku ve vesničce v Dračích pískách je mistr léčitel, kromě machrů přes lítání a městký brány. Asi přesně pro skupinu co mám teď já Takže můžu zde rozbít tábor se zázemím. No ale ti draci, to je hukot, no nevim :D
Jméno: Elemir 7. 2. 2012, 11:44:29 delete
e-mail:
 
Díky, naštěstí už jsem za polovinou. Horší je to s čajem, naštěstí tu mám velký výběr a občas to proložim kávou.

Virtualizace jako virtualizace ... jsem rád, že mám tohle už jenom jako koníčka. Když mám náladu, tak zkouším, když nemám, tak na to třebas několik týdnů ani nevzpomenu. Podobně to mám s programováním, čas od času pro někoho něco udělám a rovnou to domluvím jako otevřený termín.

Mě ten bestiář Grimrocku připoměl právě Baldury, potažmo přímo svět Forgotten Realms, ale je pravda, že tyhle hry vycházejí ze stejných kořenů a bestiář se dost často v základu dědí.

U mě to bude právě asi tím, že jsem k RPG přišel relativně pozdě, takže vlastně ke každé z níže uvedených ság mám podobně kladný vztah. Byť například přechod do čistého 3D u izometrického pohledu jsem už zrovna nevítal, ale stalo se a dnes už je to alespoň koukatelné ... ovšem zas ten děj a ta atmosféra :/ Je pravdou, že u her typu Gothica nebo Elder Scrolls je ta stránka pravidel podstatně skrytější a volby vývoje se tak zjednodušují (do světa Gothicu se chodím spíše kochat procházkami krajinou), ale třeba u Baldurů to neni o moc jiné než u MM, jen je zvolena jiná ergonometrie (rozhraní). Byla by škoda kdybys je vynechal. Minimálně budeš vědět, čemu se do budoucna vyhnout.
Jméno: Majk 7. 2. 2012, 11:06:10 delete
e-mail:
 
Tak ti přeju brzké uzdravení! Antibiotika jsou opruz.

To já mám právě radši tyhle čtverečkárny ze starý školy, vlastně jediný 3D RPG, který mě kdy kdy chytlo, je právě Might and Magic. je to divný, ale u žádného dílu Elder Scrolls nebo u Gothic a dalších jsem vlastně nikdy nevydržel dýl než pět minut. Ani isometrický RPG (Baldurs a spol) mě nikdy nebraly - nevím čím to je, určitě zrovna Baldury bych jednou dohrát chtěl, no uvidím.

Nevím, jestli mi bestiář Grimrocku připomíná něco konkrétního, možná jedna nebo dvě potvory Dungeon Master II, ale ony se všechny ty dungeony taky inspirovaly navzájem. Čtverečkové M&M a zrovna DM2 taky mají pár hodně podobných potvor.

O virtualizaci mi ani nemluv - i když máš na mysli jinou než já, ale souhlas, dokáže to být tááákhle úžasná hra (zvlášť s klientem, kterej neví co chce)...
Jméno: Elemir 7. 2. 2012, 05:37:47 delete
e-mail:
 
Noční pták dnes ani tak ne, jsem holt na noční :D Klidně bych si býval lehl, od pátku polykám antibiotika, ale nechtěl jsem si plácat dovolenou.

Grimrock vypadá zajímavě, použitý bestiář mi je silně povědomý. Ovšem já nemám se starými dungeony moc velké zkušenosti, takže se mi to míchá dohromady. V takovémto kabátku to určitě bude zkousnutelné i pro "modernější" kobkaře, konečně jsou zas někde puzzle na úrovni.

Což mě připomělo, že jsem nějak vynechal v novinkách zmínku o připravovaném článečku o virtualizaci. To je taky prima hra
Jméno: Majk 7. 2. 2012, 01:53:22 delete
e-mail:
 
Koukám, Elemire, taky noční pták!
No taky nedoufám v MMT ještě aspoň rok či dva, ale pár RPG projektů, co by mohly být dříve, doufejme je. Jednak se strašne těším na Cardhalii 2, tam to vypadá, že snad už to získává velmi konkrétní obrysy - a jednička je nezapomenutelná, tu si dávám s chutí znova. A pak jsem objevil (lépe řečeno chalani z oldgames.sk objevili) další nově vyvíjené, taky čtverečkové RPG, ale za použití moderních technologií - doporučuju mrknout se na video. Za tohle velmi rád zaplatím, jestli to dotáhnou do konce:
http://www.grimrock.net/screenshots-and-videos/ ...
Jméno: Elemir 7. 2. 2012, 01:24:56 delete
e-mail:
 
Od MM jsem si musel na chvilku odpočinout ... Od rozehrání devítky jsem se nikam dál nedostal. Dragon Age nápodobně a Neverwinter Nights 2 o nic jináč - hned na začátku druhého datadisku. Vlastně jsem se nakonec nedostal vůbec k ničemu Ovšem dnešní aktualizace je kupodivu hotová :D

Je zvláštní, jak často mi nálada pendluje mezi MM a Baldurama. Přitom třebas Icewind Dale neni o nic méně dobrý, byť postrádá tu ukecanost Baldurů. Ovšem ta mi zrovna naposledy taky moc nesedla, dialogy jsem odklikával po paměti.

Nj, opravdu by to chtělo něco nového, ale obávám se, že MM Tribute jen tak ještě nějaký ten rok, dva nevyjde.

Taky wishuju luck a sundej jednoho temňase i za mě
Jméno: Majk 7. 2. 2012, 00:17:08 delete
e-mail:
 
No tak to už máš téměř hotovo, Adame. I wish you best of luck, ale už je to skoto zbytečný. Čtyři rytíře jsem rozehrál na sklonku loňskýho roku a v chrámu Tsantsa mě to přestalo bavit či co - nevím, asi se k tomu zkusím ještě vrátit, ale pouze cesta síly nejspíš není to pravý ořechový pro mě. Jasně, na jednu stranu skvělá rubačka, ale na tu druhou už mi to přišlo skoro jako (přeženu) Doom.

Jo, všimli jste si, že Might and Magic Tribute se po dlouhé době zase posunul dopředu? Už jsem v ten projekt ani nedoufal. Co je taky pozitivní (z diskusí na Round Table), že upustili od tý hovadiny vydávat Karigor za severní část Jadame a bude to ostrov, podle kánonu... no přeju jim, aby už to tentokrát klaplo. Úplnej optimista nejsem - ale přeci jen byla by to nádhera. Mají teď novou adresu: www.mmtribute.com
Jméno: Adam23 6. 2. 2012, 20:24:08 delete
e-mail:
 
Jinak já momentálně (jo zas a znova) hraju MM6, ale tentokrát se čtyřmi rytíři, rubačka. Už čistim Alamos a chystám se do Dračích písků. Wish me luck
Jméno: Adam23 6. 2. 2012, 19:09:23 delete
e-mail:
 
Hehe, tak to další update vidím tak na květen :D
Jméno: Elemir 6. 2. 2012, 18:25:34 delete
e-mail:
 
Díky K těm modům, chvilku to potrvá, než se k tomu prokoušu. Zatím tu vesele hromadím řadu připomínek a oprav. Pomalu se začínám ztrácet v tom, co už mám hotovo a co ne Jako každý rok, tak i tento jsem skluz krásně navýšil ... ovšem na mody dojde celkem brzy. Díky tomu krásnému počasí jsem musel zahradu odsunout stranou, takže jedinou hrozbou je pohled do herního seznamu ... řešili jsme teď problém se savy z mm8 a můj zrak podezřele dlouho utkvěl na Baldur´s Gate :D
Jméno: M 6. 2. 2012, 14:24:41 delete
e-mail:
 
Lukman: http://www.youtube.com/watch?v=U25j-lw-Lho&feature ... ... nevím jestli všechny ale od pohledu soundtracky tam jsou, tak můžeš stáhnout z YT.(http://www.youtube.com/watch?v=42k4_AgcafE, ... nebo jsou na to programy)

Jinak za sebe, vrývám svůj podpis do knihy. Právě jsem si našel čas na dohrání MM8. Nakonec vládne spokojenost, ačkoliv ze začátku rozmazlen MM6 jsem trochu nadával.

Přidám ještě poděkování Elemir-ovi. Bez jehož návodů bych zamrzal o podstatní častěji, aneb: Kliknu na krystaly, hmm, wtf??? ... www. ... aha, zopakovat sled .

Mimochodem dočetl jsem se něco o upravených modech, opravdu by mě to zajímalo, bohužel jsem se nedočetl o co se jedná, podle YT to vypadalo jen na změněné ne příliš přitažlivé postavy.( http://www.svetmightandmagic.cz/forum/index.php?ac ... ). Uvítal bych rozhodně na těchto stránkách .

Nuže, díky, M.
Jméno: Lukman 5. 2. 2012, 13:16:47 delete
e-mail:
 
Nemohl byste prosím někdo uložit soundtrack šestky na ulozto?
Jméno: Elemir 4. 2. 2012, 21:22:49 delete
e-mail:
 
Vidím a opraveno. Chyba byla v použitém řazení, resp. původní způsob z nějakého důvodu nefungoval korektně. Promázl jsem rovnou neúspěšné nahrávky listin.
Jméno: Adam23 3. 2. 2012, 18:41:15 delete
e-mail:
 
Jo sorry, přehládnul jsem to, nějak blbne řazení.
Jméno: Adam23 3. 2. 2012, 11:36:23 delete
e-mail:
 
Yarpen: tak uploadni score list, v Irfanu to přeulož jako PNG a hotovo.
Jméno: Yarpen 2. 2. 2012, 22:49:06 delete
e-mail:
 
Tak jsem dojel MM VIII.
Zvolil sem si na začátku upíra.Později jsem si vytvořil "temnou" partu. 3upíři a 2nekromanti. Nabral jsem postavy na 15lvlech a postupně je vypiplal. Průchod hrou byl velice lehký.Žádná obluda mi nekladla moc velký odpor.Upíry jsem všechny naučil postupem času mistrovství těla.Hl. postavu sem naučil ještě mysl a 2.upíra ducha oba mistrovsky.Nekromanti měli 1.oheň,voda,temnota a 2.vzduch,země,temnota vše na max.Navíc měli oba přez 800many.Upíři měli meče a štíty,ale nejvíc sem používal upíří kouzla.S mlžnou podobou byla tahle skupina neporazitelná.