Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: StriderCZ 15. 2. 2012, 21:17:28 delete
e-mail:
 
Zatím si své poznatky skladuj u sebe... musíme doladit detaily..., až budou Corakovy v provozu, tak se uvidí.

Já bych to viděl asi tak
1. sekce Manuál, obecné herní informace
2. sekce klasický návod, krok po kroku
3. sekce Herní deníky jednotlivých hráčů: Prostě průchod herním světem dnes za dnem, týden za týdnem, měsíc za měsícem - volně zpracované.
Jméno: rengo 15. 2. 2012, 21:11:01 delete
e-mail:
 
díky stridere.... takže jestli to chápu tak svůj poznatek mám napsat třeba do náštěvní knihy, a pokud to bude neco zajimavyho tak to tam majk vloží?
Jméno: Adam23 15. 2. 2012, 20:45:11 delete
e-mail:
 
Já vám budu aspoň fandit a číst zápisky!
Jméno: StriderCZ 15. 2. 2012, 20:34:37 delete
e-mail:
 
Všem co chtějí začít:: doporučuji hrát verzi na AMIGU (http://hobring.esero.net/), je po grafické stránce lepší.
Jinak, než se pustíte do světa, doporučuji ještě v úvodní hospodě se vydat doleva, a pak skrze zeď na jih, na konci krátké chodby (3 políčka) je soubojové pole.
Vyalevelit se alespoň na 4. level.
Pak se pustit do světa.
Jméno: StriderCZ 15. 2. 2012, 20:28:49 delete
e-mail:
 
To je fajn, VELICE by se mi líbilo, kdyby se někdo (Majk?) ujal role editora stránek. Materiálů je vcelku dost - něco málo je již zde u Elemira v sekci k prvnímu i druhému dílu (poněkud chaotický překlad manuálu a průvodce začátkem hry)
Jméno: Elemir 15. 2. 2012, 18:54:43 delete
e-mail:
 
Jj, taky koukám A to už jsem chtěl odejít na odpočinek ... :D

Majkovi jsem poslal mailem instrukce, s přispíváním počkáme, dokud to nebude mít nějakou tu formu (základní nastavení). Manuál k MediaWiki si moc nezadá s Jiráskem.
Jméno: Adam23 15. 2. 2012, 18:48:31 delete
e-mail:
 
Teda kucí, tady se to rozjíždí
Jméno: rengo 15. 2. 2012, 16:11:34 delete
e-mail:
 
no ja doufam ze se nejak zvladnu adaptovat
Jméno: Majk 15. 2. 2012, 16:03:07 delete
e-mail:
 
No tu dvojku, ale upřímně ani se tomu nedá říkat hraní, nemám moc náladu, spíš se snažím dát do kupy sesbírané informace z jiných dílů a přískokama pracuju na češtině do trojky (hned tak to asi nebude)... počítám, že k opravdovému hraní se vrátím až později - uvidím.
Jméno: rengo 15. 2. 2012, 15:46:56 delete
e-mail:
 
super dík ... ty už hraješ?
Jméno: Majk 15. 2. 2012, 15:21:48 delete
e-mail:
 
Elemir: super!!!

rengo: V DOSBoxu si můžeš snížit/zvýšit rychlost emulace (Ctrl+F11 / Ctrl+F12), jak ti to bude vyhovovat.
Jméno: rengo 15. 2. 2012, 14:35:13 delete
e-mail:
 
Já bych to taky zkusil momentálně mam problem jen s rychlostí hry u jedničky, když bojuju nevidím, kdo komu dal damage a tak. Snad to u dvojky nebude?. Přes co to spuštíte?
Jméno: rengo 15. 2. 2012, 14:12:00 delete
e-mail:
 
Email Slondi@centrum.cz
Jméno: Elemir 15. 2. 2012, 12:37:53 delete
e-mail:
 
Corakovy zápisky jsou perfektní, vytvořím k tomu logo Vystihuje to přesně celou ságu do pátého dílu, takže to neni nijak limitující jen pro mm2.

Nejdříve se budu muset prokousat základním nastavením (komunikace s poštou apod.), což doufám zvládnu během noci, případně během pár dnů. Pak bychom zkusili autorizaci, no a pak to na někoho hodim :D

Ještě před dvěma lety bych cokoliv ohleně Wiki kategoricky zamítl, ale čistě z praktického hlediska nemá smysl vymýšlet nebo programovat něco, co už existuje a funguje. Vyzkoušíme a uvidíme.
Jméno: Majk 15. 2. 2012, 03:19:21 delete
e-mail:
 
Wow, to jsem ani nečekal, takovouhle odezvu. A to jsem si byl velmi dobře vědom, že Elemirův postoj k wiki nejrůznějších forem je právě a jen vlažný.

MediaWiki opravdu umožňuje daleko víc, než se na první pohled zdá, se správou uživatelů a jejich právy není nejmenší problém, jakož i s čímkoliv jiným. (To jen wikia.com se svou implementací bohužel przní všechny potenciálně dobré projekty.) Jak říkám, rád pomůžu s nastavením čehokoliv bude třeba. uesp wiki teda neznám, vidím jí poprvé (taky jasně, když E. Scrolls jdou mimo mne), ale na první pohled je tam snaha přiblížit už od začátku herní sérii i těm, kteří jí neznají - a tady je kámen úrazu, to není úkol pro wiki systém. Mám spíš vizi mít wiki jako pracovní platformu. I když zase bych nerad, aby to bylo jen čistě o sbírání informací a ztratil se z toho ten původní nápad o herních denících. Nejsem si sice jist, jestli bych sám psal zrovna deník, určitě bych si sle moc rád dílka ostatních četl.

Corakovy zápisky je krásný název. Hezky český a má návaznost na to, co se píše v manuálech a cluebookách k MM, moc se mi to líbí. Nebo možná "Corakovo memorandum".
Jméno: StriderCZ 14. 2. 2012, 21:52:17 delete
e-mail:
 
http://www.oldgames.sk/discuss.php?article=289 ...

Název: něco oficiálního? Deník MM II?, Nebo Corakovy zápisky?
Jméno: Elemir 14. 2. 2012, 21:16:10 delete
e-mail:
 
V pohodě, mám to již nainstalované u sebe k testování. Vypadá to, že s instalací zde nebude taky problém, takže to zítra nahodím na web.

Nějak jsem ty deníky na www.oldgames.sk nenašel, můžeš sem nahodit link?

Jo, abych nezapoměl, když už tady ta MediaWiki bude, co její název?
Jméno: StriderCZ 14. 2. 2012, 20:36:59 delete
e-mail:
 
Souhlasím, a je mi vcelku jedno, kam přispívat.
Mně insirovaly herní deníky, které píšou nadšenci na www.oldgames.sk (Fate:gates of Dawn apod.), zároveň bych chtěl, aby se všemožné informace zpracovaly do použitelné formy (klasický návod) apod.
Jméno: Elemir 14. 2. 2012, 17:56:36 delete
e-mail:
 
No, jak bych to ... můj postoj k Wiki ať už v jakékoliv podobě je mírně řečeno vlažný Ale teď vážně. Mě ten encyklopedický systém řazení a čtení nikdy nepřipadal moc přehledný, tedy pokud budu mluvit za sebe. Znám tohle z uesp wiki (sága The Elder Scrolls), ale asi je to otázka dobrého systému kategorií o což mám trochu obavu.

Na druhou stranu ano, tomu popisu pro rychlou výměnu informací to asi vyhovuje velice dobře. Navíc pokud to bude mít možnost povolení editace jen vybraným přispěvatelům, tak bych v tom neviděl problém.

M&M wiki existuje v anglické mutaci, kdybych si tolik neliboval v těch různých restech, tak už jsem tu dávno měl odkaz Mailem mi sem chodí různé věci a odkazy, jen to nějak zapomínám sem řadit.

Takže předpokládám, že s Adamem23 jste právě dva potencionální přispěvatelé, tak uvidíme, co Stridercz
Jméno: Adam23 14. 2. 2012, 16:27:54 delete
e-mail:
 
Četl jsem správně M&M wiki?...