Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: StriderCZ 16. 2. 2012, 22:09:21 delete
e-mail:
 
Tak, snažil jsem se zeditovat , co se dalo, ale už jsem utahaný, pro dnešek končím.
Ve hře samotné jsem splnil první quest, a jdu spát. Dobrou noc.
Jméno: rengo 16. 2. 2012, 20:59:29 delete
e-mail:
 
Tak jsem ti to na foru Majku napsal, no na nic novyho asi nepridu, moje jedina vec, kterou ostatni nemusej znat je s tím, že nepoužívam svitek létání na to abych se dostal do tajnyho dungenu a že chodím například v Novym sorpigalu po ostrovech bez kouzla. Spíš by to mohlo bejt jen tak zajímavý jako herní deník
Jméno: Majk 16. 2. 2012, 20:50:33 delete
e-mail:
 
Elemir mi psal, že během víkendu zkusí udělat logo a potom nějak ten layout (což já ani udělat nemůžu a popravdě grafická úprava layoutu je jedna z věcí, o kterých u MediaWiki moc nevím - rozhodně je to ale zdlouhavý pišišvoření s CSS. No uvidíme. Až to bude, tak k tomu udělám i odpovídající grafickou úpravu vlastního obsahu).
Jméno: Adam23 16. 2. 2012, 20:36:14 delete
e-mail:
 
Sjednoťte to graficky s hlavníma stránkama?
Jméno: Majk 16. 2. 2012, 18:26:04 delete
e-mail:
 
Díky, rengo. Jo, já myslím, že herní deníky by mohly být i k novějším dílům, nepřinesou sice už nic, co bysme nevěděli (to by byla bomba), ale v zásadě proč ne.

S rozchozením MM2 ti můžu pomoct (a nejen já), ale asi by bylo vhodnější řešit to na fóru. Když budeš mít zájem, napiš tam a popiš, co přesně nejde.
Jméno: rengo 16. 2. 2012, 18:19:02 delete
e-mail:
 
jo chtel jsem se jeste zeptat, jelikoz mm2 nerozchodim mohl bych vytvorit herní deník k mm6?
Jméno: rengo 16. 2. 2012, 17:29:25 delete
e-mail:
 
super=) vypada to dobre=)
Jméno: Majk 16. 2. 2012, 15:28:30 delete
e-mail:
 
Kdyby pak kdokoliv měl problémy/nevěděl by, jak na to, v sekci Nápověda jsou instrukce, jak mi poslat dotaz nebo žádost o pomoc. Těším se na spolupráci!
Jméno: Elemir 16. 2. 2012, 15:21:00 delete
e-mail:
 
A je to tady, testovací provoz Corakových zápisků je spuštěn, kvůli přístupu mi napište email se zvoleným nickem, já na to odešlu rovnou prvotní instrukce.
Jméno: Elemir 16. 2. 2012, 05:08:20 delete
e-mail:
 
Moje představa je jednoduchá V podstatě to vychází z principu Wiki, jen použijeme trochu přísnější pravidlo pro práci s ní. Přístup do Corakových zápisků bude mít kdokoliv, přispívat a editovat však bude jen určitá skupinka lidí. Ty budeme přidávat manuálně (volná registrace nebude) na základě žádosti - samozřejmě přísptup dostanou všichni hráči starších dílů

Ve skutečnosti nějaký nával nepočítám, jde jen o to, abychom se vyhnuli případným problémům s nevhodnou editací a posléze šachama s verzemi dokumentů. Přispívat si tedy budete sami, Majk bude jako administrátor dohlížet nad správou a bude tomu udržovat formu (kategorie témat, tech. problémy apod.). Nakonec byl to jeho nápad a má s tím z nás největší zkušenosti :D Určitě si v tom z počátku uděláme maglajz, minimálně bude chvilku trvat si zvyknout na formu přispívání a práci s dokumenty. Wiki je dost ohebná, ale v první řadě je to encyklopedický systém, takže s tím je třeba počítat.

4StriderCZ: Neni zač, už tomu chybí jenom podrobné recenze. Časem doufám přibydou i nějaké ty ohlasy, tak pak z toho udělám podrobnější výpis - u Maestro modu se dost mluvilo u bugách, ale na "následující" The Chaos Conspiracy už jsou kladné ohlasy. Autor nejspíše ty chyby už opravil.
Jméno: Majk 16. 2. 2012, 01:17:28 delete
e-mail:
 
V některých rpg to i vypadá, že obří krysa je ve skutečnosti maskovaný zlatý drak. No co, taky jsou rpg, kde toho nadělají kvůli jednomu kuřeti, ale když jim hodíš hrnec na hlavu, to je v nejmenším nevzruší.
Jméno: Adam23 16. 2. 2012, 00:14:35 delete
e-mail:
 
Level scaling je příšernost, zlatý drak má být zlatý drak a obří krysa obří krysa.
Jméno: Majk 15. 2. 2012, 23:44:20 delete
e-mail:
 
Stridere, opravdu nevím, jenom hádám. Ale rozhodně se nejedná o typický level scaling (já jsem si ho zas kdysi "užil" v Rytířích grálu), statistiky příšerek jsou neměnné, spíš mám pocit že na stejných místech nastupují tužší a tužší a ve větším počtu.
Jméno: StriderCZ 15. 2. 2012, 23:15:39 delete
e-mail:
 
Jinak do galerie na svých stránkách
http://www.old-games.estranky.cz/ ...
jsem dal pár screnshotů z AMIGA a DOS verze ke srovnání.
Jméno: StriderCZ 15. 2. 2012, 23:13:57 delete
e-mail:
 
Ehm, příšernost zvaná level scaling? Jako v Elder scrolls? No v Ishar III byl u banditů ve městě, takže možné je cokoliv...
Jinak, vzhledem k systému sejvování je dobré zkusit utéct z boje z evidentně silnějšími nepřáteli.


Jméno: Majk 15. 2. 2012, 22:09:11 delete
e-mail:
 
No zatím připravuju technické podhoubí pro wiki, určitě se o to postarám (pěkných pár hodin to ještě zabere) a děkuji Elemirovi i všem za důvěru ve mě vloženou, ale pokud jsem to dobře pochopil, neměl bych snad být jediným editorem, určitě by bylo fajn, abysme na tom pracovali společně, pár lidí; kdo by měl chuť přispívat poznatky nebo herním deníkem, aby měl přístup - já taky přece jenom nemůžu být u té wiki 24/7. Ale samozřejmě jediné slovo, jak to ve skutečnosti bude, má Elemir. Určitě zvolí optimální řešení.

Ke dvojce: předevčírem jsem se dostal na level 6, jsem vyzbrojen a okován až po zuby a stejně mě i v Middlegate seřežou, když se jim zachce... prakticky jsou boje těžší než na úplném začátku a to fakt mluvím o prvním městě. Nemám to ověřený, ale začínám mít pocit, že úroveň nepřátel stoupá zároveň s úrovní postav. Nevím, možná jen dělám něco blbě.
Jméno: StriderCZ 15. 2. 2012, 21:51:26 delete
e-mail:
 
Jinak já si vždy na seznamu dám do vyhledávače Hoborg.
Možná ti instalace Winuae přijde složitější, ale vzhledem k rozsahu hry se to rozhodně vyplatí.
Ono není třeba se ničeho bát, tak jak se emulátory vyvíjejí, je instalace her, i jejich spouštění mnohem jednodušší, než před lety. Když budeš potřebovat větší pomoc, napiš mi na email.
Jméno: rengo 15. 2. 2012, 21:29:13 delete
e-mail:
 
nemohl bys sem akorat prosimte dat jeste odkaz co si teda mam stahnout aby to bylo graficky dobry?
Jméno: rengo 15. 2. 2012, 21:25:11 delete
e-mail:
 
ok super kdyby neco tak se ti zas ozvu pres email ... díky
Jméno: StriderCZ 15. 2. 2012, 21:21:32 delete
e-mail:
 
Ještě jeden detail na začátek- po každém boji zmáčni klávesu S, vyplatí se to

Momentálně jsem dobojoval v putyce svoji 42. bitvu, a mám postavy na 5. levelu... a plánuji, že putyku zítra opustím, a vydám se za prvním questem.

Další informace z hraní si již ale nechám do Corakových poznámek, ať tady nezabíráme zbytečně moc místa.

Jinak Díky Elemire za novou sekci- Modifikace.

Až dohraji druhý díl, tak se do nějaké modifikace určitě pustím.