Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 10. 3. 2012, 17:55:55 delete
e-mail:
 
To je zajímací nápad, s těma videama! Ze Světa MM se pomalu stává web 2.0. Ale jsem strašně rád, že tyhle hry pořád přitahujou tolik lidí.

Ze SpellcrosSova videa jsem viděl ráno jen asi pět minut, chystám se na to - pro mě je to zvláštní taktika, dát tak nízké hodnoty pro odolnost (málo hitpointů) a intelekt (s tím, že nebude kouzlit) a od začátku investovat do osobnosti, která má u temného elfa smysl fakt jen kvůli obchodování - a stejně to bude potřeba až hodně později. Ale proč ne! Každý má jiný styl hraní, rád se kouknu i na ten tvůj. Nechci moc připomínkovat to, co už řekli ostatní, určitě se rozmluvíš. Chce to hlavně poslouchat sám sebe (i když málokdo rád slyší náhrávku vlastního hlasu) a pak trénovat a snažit se vypilovat nedostaky. Na druhou stranu rétorikou se určitě neživíš a živit nebudeš, takže v pohodě. Hlavně vydrž!
Jméno: Adam23 10. 3. 2012, 12:57:04 delete
e-mail:
 
No tak jsem se do toho obul, Kontrolní centrum vyčištěno pomocí kombinace záseků o rohy a blasterových pušek.
A jako sladká odměna bylo lítání s blastery (bez ´cheat modu´ s rychlostí :D) od rána do večera v Dračích pískách 5 artefaktů a 2 relikvie Moc krásný zlatý brnka pro mé rytíře.

Cheat mod pomocí svitku musím schovat na titány a pak ďábly.
Jméno: Elemir 10. 3. 2012, 12:14:50 delete
e-mail:
 
Ad terminátoři: Jinak než střelecky si to nedokážu vybavit. Kdysi se mi při jedné hře podařilo v Rajském údolí najít Percival, to byla pak panečku jízda Nejhorší byl jeden z průlezů v lodi, na jehož konci byla zrovna terminační koule a měla mě hezky v dostřelu. Musel jsem to vzít jinudy. Pravděpodobnost vymýcení se tuším snižuje s rostoucím levelem, podobně jako "ochrana" proti Doteku smrti. Ochrana proti magii se mi v šestém díle vůbec nezdá nějak moc účinná.

Ad videa a YouTube: Taky se na jednu, řekněme specialitku, chystám Napadlo mě věnovat tomu nějakou tu kapitolku a mohlo by se do toho zapojit více lidí. YouTube tu asi bude ještě dlouhou dobu, takže jako platforma pro uchování videa se mi to zdá celkem dobré (asi i nejjednodušší). Neviděl bych to jenom jako Let´s Play, hodily by se k tomu např. krátké návody pro zákysová místa nebo neotřelé herní postupy. Pokud by byl zájem, můžeme to zkusit - tedy pokud by se našlo více lidí, aby to za chvíli nebylo jako video z přelomu 90. let dabované jednou osobou :D

Jinak ke SpellcrosSovu videu, já jsem zatím viděl jen první čtvrthodinku a závěr, takže to zatím nemohu moc posoudit, ale po té technické stránce mě tam nejvíce rušilo to usekávání vět, kdy konci věty už nešlo rozumět. Zkusil bych to podle připomínek MP. Sám jsem zvědav, jak budu zápasit s technikou já, s mikrofonem je to opravdu někdy boj.
Jméno: MP 10. 3. 2012, 12:08:57 delete
e-mail:
 
Trému naprosto chápu, nicméně je potřeba si "vsugerovat", že to není na živo a že kdykoliv se dá cokoliv předělat, přestřihat, přemluvit takže bych se asi nebál ani ukládání v průběhu hry,nicméně to nechám na tvém zvážení a tvém konceptu. A máš pravdu, zvuk bude chtít poladit, hudba (jak jsi o ní mluvil) nebyla slyšet.
Prosím, tykej mi, nejsem ani rozdvojená osobnost, ani důchodce )
Držím palce a přeju hlavně výdrž, výdrž a výdrž, to ostatní je u tohodle asi nedůležité
Jméno: SpellcrosS 10. 3. 2012, 11:49:34 delete
e-mail:
 
Děkuji, velice si vážím vašeho komentáře.Je to mé první video a musím říct že jsem měl trému.
Momentálně se snažím zesílit hlasitos mikrofonu, ve videu jsem málo slyšet a to jsem mluvil dost nahlas až mi to bylo blbý :D. Dám na vaše rady a udělám sí poznámky k příštím dílům.
Jméno: MP 10. 3. 2012, 10:51:20 delete
e-mail:
 
SpellcrosS: Dovolím si několik postřehů (zpozice diváka, ne hráče)k tvému hraní, musím je napsat sem, na youtube nejsem zaregistrovaný:
ZPOMAL, nikam nespěcháš, je vidět, že to máš nahrané, že víš co a jak, ale je to občas nepřehledné. Často si něco pro sebe huhláš, není tomu rozumět, buď je to pro diváka, pak by mělo,nebo ne a pak je to rušivé. Když bereš úkol,buď ho slovně řekni, nebo to nech na obrazovce dýl, aby bylo vidět, co je to za úkol, takhle je to strašně zmatené, někam přijdeš, bum, splněný úkol a divák tápe. Ideálně při nabrání úkolu tento okomentuj (kde se dá splnit, úskalí, výhody...). Často říkáš "to nevadí", "to nic", "nechám to".... divák netuší, o co jde a ruší to. V inventáři jsi opět rychlý, nasazuješ něco někomu, ale většinou je to nepřehledné, není poznat (nekomentuješ) jaký to má na postavu vliv. Takže bych doporučil, před každým dílem videa si uspořádat myšlenky, klidně si udělat poznámky, vytýčit si pro ten díl úkol(y), zajímavosti, komentáře... a toho se držet. Ať to má nějakou celistvost a úroveň, ne jen pro diváka zmatené pobíhání. Je to příběh, roleplay, předměty, úkoly, příšery, kouzla, npc... takže komentuj, popisuj a hlavně, zpomal
Tak snad je to k věci a snad to pomůže.
Jméno: Adam23 10. 3. 2012, 10:22:32 delete
e-mail:
 
Mě vždy připadali terminátoři hratelný, protože jsem je řešil namaxovanejma střepinama, ale teď s rytířema to je teda něco
Jméno: Majk 10. 3. 2012, 06:06:21 delete
e-mail:
 
Ahh, vůně vymýcení. Tyhle hlídače dělám klasickým zásekem o roh (sám schovanej za rohem, aby byl vidět jen kousek nepřítele, takže ho můžu lechtat párátkem a on pálí do zdi). Jasně že ne všechny se podaří dostat do vhodné pozice, ale řekl bych že velkou většinu jo. Ano, je to srabácký přístup, ale já mám taky jenom jedny nervy...

Nevím, jestli by fungovala vysoká odolnost proti magii, logicky by měla snižovat úspěch paprsků smrti, ale na 100% to říct nemůžu, nikdy jsem si nedělal průzkum.
Jméno: KILLER 9. 3. 2012, 20:30:42 delete
e-mail:
 
Adam23: Load/Save. Také postupně přecházej na blastery a blasterové pušky.
Jméno: Adam23 9. 3. 2012, 16:13:31 delete
e-mail:
 
Jinak teď jsem se čtyřma rytířema v kontrolním centru a snažím se vymlátit jednotky pouze meči a kopími. Nějaké tipy a triky? Terminátoři jsou děs a hrůza
Jméno: SpellcrosS 9. 3. 2012, 16:01:37 delete
e-mail:
 
Zdravím, jak jsem již dříve psal natočil jsem první Lets play na hru M&M VIII. zde je odkaz http://www.youtube.com/watch?v=yqkp5GSkAR8 ...
Doufám že se vám bude líbit. Za chyby se předem omlouvám je to mé první video a to intro byl jen nápad který jsem nestihl dodělat HF
Jméno: Majk 7. 3. 2012, 02:12:18 delete
e-mail:
 
Ty bláho, Cheater ještě jede? No to mě... na holý záda! Kdysi jsem tomu strašně fandil, pamatuju si, jak to vycházelo jako příloha na Level CD. Kde jsou ty časy (nostalgická slza)...
No tak to je moc hezký, že ses tam dostal!
Jméno: Elemir 7. 3. 2012, 00:56:18 delete
e-mail:
 
Tak gratuluji. Ani jsem netušil, že Honza ještě pokračuje v aktualizacích. Kdysi jsem navštěvoval tamější fórum, tedy dokud existovalo.
Jméno: StriderCZ 6. 3. 2012, 23:00:26 delete
e-mail:
 
Nechci se moc chlubit, ale Jan Svatoš (z Scorpion`s Webu) mně požádal o souhlas se zveřejněním návodu na MM III
(http://www.cheater.cz/winch/online.htm). ...
Jméno: KILLER 6. 3. 2012, 19:48:29 delete
e-mail:
 
SpellcrosS: Lokace některých úkolových předmětů byly přemístěny. Hledej.
Jméno: SpellcrosS 6. 3. 2012, 17:45:45 delete
e-mail:
 
Zdravim, mám dotaz ohledně modu pro M&M VII - MM7Rev4mod. Je sidce hezké že hned na začátku najdu luk z kosti šlechtice (teda byl neidentifikovaný ale vypadal jako tento luk z M&M VIII)ale nemůžu nalést parádní klobouk.... Pokud si pamatuju měl ho ten rytíř na kopci ale ten tam prostě není.
Jméno: Elemir 5. 3. 2012, 19:03:48 delete
e-mail:
 
4Půlskřet Cooldžej: Ahoj a díky. Zkusím si to někam poznamenat, časem bych měl asi pro problémy s Win7 vytvořit nějaké to samostatné téma.

4SpellcrosS: Chvilku jsem měl něco podobného v plánu, ale když jsem si představil, jak sedim doma s mikrofonem a komentuju kdejaký pohyb myší, tak mě to zas přešlo :D Já tedy určitě nic takového netvořím.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 3. 3. 2012, 18:55:16 delete
e-mail:
 
Především díky Elemirovi za tyhle stránky.
A druhak - proč sem vlastně píšu. Mám M&M 1-6 z GOGu a win XP a 1-5 jede v pohodě přes přibalenej dos-box, ale 6ku jsem nemohl ani za boha rozjet, když jsem klikl na ikonu, tak to házelo chybu a odeslat/neodeslat a dál jsem se nedostal. Pokud máte někdo stejnej problém, tak řešení je jednoduchý jak facka, pravým klikněte na ikonu - vlastnosti, karta kompatibility a tam místo defaultního win95 vyberte win98/ME a bude vám to šlapat jako hodinky.
Jméno: SpellcrosS 3. 3. 2012, 17:46:35 delete
e-mail:
 
Zdravým, chtěl bych se zeptat jestly už nekdo nedělá Lets play na nějaký z dílu M&M. Chtěl bych udelat Lets play na M&M VIII (ten aspoň znám na spaměť :D). ptám se proto aby nebylo na youtube 10 ruzných verzí, už teď je hodně lidí co točí a člověk se v tom už nevyzná :D
Jméno: Keeper 2. 3. 2012, 19:51:02 delete
e-mail:
 
Kdyby měl ještě někdo zájem o oficiální příručky k sérii might and magic (protože web http://knihy.stuare.cz/ je již nedostupný) tak ted to prodává nějakej týpek na Aukru za pořizovací cenu:
http://pocitace.aukro.cz/oficialni-prirucka-might- ...