Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 13. 3. 2012, 06:33:53 delete
e-mail:
 
Hezká prezentace, obzvlášť vzhledem k věku autorů. Vždycky když vidím podobná porovnání, tak mě napadne, zda-li vůbec někdy dokážeme dosáhnout hranic vlastní soustavy, natož cestovat mezi galaxiemi. Jako malý jsem měl o Vesmíru velmi specifickou představu. Stejně jako se lidstvo pídí po nejmenších částicích hmoty, možná někdo nad námi hledá totéž a jednou objeví nás

Ještě k těm herním portálům, teď jsem si vzpoměl, pro mě byly základem na počátku éry RPG dungeony.cz, jejichž archiv pak zachránily právě rpghry.cz. Na ty jsem ještě chvilku chodil.
Jméno: Adam23 12. 3. 2012, 17:43:46 delete
e-mail:
 
Ta vizualizace jako respekt! Konečně pořádný využití pro flash.
Jméno: Majk 12. 3. 2012, 14:59:31 delete
e-mail:
 
No jo, to by byla škoda... tak četli bysme si o BSD a Linuxu, což je taky fajn, ale přece jen takových stránek je i v češtině dost. Tohle je unikát, aspoň rozsahem určitě.

Mimochodem dneska na Technetu odkázali na parádní vizualizaci všehomíra - máte možnost si porovnat velikost nejrůznějších objektů od neutrin přes živé tvory až po největší objekty ve vesmíru (drsná je maximální velikost mapy Minecraftu, to jsem čuměl). Vím, že takových zajímavých věcí je strašně moc a že kdybysme si dávali odkaz na všechno, tak to za chvíli zahltíme, ale tohle je natolik výjimečný, že neodolám. Vytuhnul jsem u toho asi na hodinu. Navíc většina MM fanoušků určitě k vesmírným tématům inklinuje. A autory jsou prej dva čtrnáctiletí kluci, tak to teda klobouk dolů. http://htwins.net/scale2
Jméno: Elemir 12. 3. 2012, 14:30:17 delete
e-mail:
 
4rengo: Ahoj, ještě ne. Probírám se tu teď sedmým dílem.

Dříve to bývalo horší, taky tu mám v zálohách ještě staré abandonware kopie, naštěstí je to dnes sehnatelné zas i normálně. Nejhorší byl vždycky zápas s WinXP, když to prostě nějakou tu dosovku nechtělo vzít. Dlouho se to dalo řešit dualbootem s Win98, ale to šlo jen do většího upgrade. Potom už to deska nepodporovala. Hodně jsem toho ani nikdy nehrál a jak říkal Adam, na GOGu je teď teprve vidět, kolik se mi toho minulo. U mě to bylo dáno ještě tím, že jsem se k vlastnímu PC dostal až v roce 1998 a internet mám od roku 2002. O DM a spol. jsem tak jen slýchával od kolegů. Na Level na stánku si pamatuji taky velice dobře, dneska už tam ten PNS nestojí, sice jsem ho tenkrát nekoupil zrovna v něm, ale nebýt jeho, tak jste tu dneska mohli číst úplně něco jiného, teda pokud vůbec něco
Jméno: rengo 12. 3. 2012, 13:33:57 delete
e-mail:
 
Ahoj elemire. Chci se zeptat jestli ses už podíval na ten poustevnikuv ostrov pro ten krystal tou zkratkou jak jsem tiříkal
Jméno: Majk 11. 3. 2012, 23:28:54 delete
e-mail:
 
Uff, to teda jo. Ještě za dob DOSu jsem vlastně hrál jenom dvě RPGčka, Eye of Beholder a hlavně Lands of Lore, vybaven slovníkem a začátečnickou znalostí angličtiny (kupodivu v těch hrách nikdo nepoužíval užitečné věty typu Kde je John? a Náš dům je hezký). Pak byla dlouho pauza, k jinému RPG jsem se nedostal, až jsem na stánku viděl Level s MM6 a osud se zpečetil. Ale pořád jsem měl mezery, až s rozmachem internetu jsem začal zjišťovat, co všechno mi uniklo (neuvěřitelný, že legendu legend, Dungeon Mastera, jsem hrál až jako dospělej, i když možná to bylo dobře, asi bych si to tak neužil) a nakonec největší porci jsem získal na rpghry.cz (dneska už bohužel neaktivní projekt, i když pořád existuje) - tehdy samozřejmě nic jako GOG nebylo a starší tituly se legálně prostě sehnat nedaly. Ale tak aspoň co šlo, to jsem v poslední době napravil. No ale je toho mraky, co by se dalo hrát, kdyby člověk netočil těch svejch pár milášků dokola, přesně jak říkáš.
Jméno: Adam23 11. 3. 2012, 23:00:14 delete
e-mail:
 
Já díky GOGu vidím, co všechno vyšlo v historii a co jsem nehrál na poli RPG. No je toho strašně moc :D Což je problém (časový), když člověk hraje dokolečka do zblbnutí ty svoje miláčky.
Jméno: Elemir 11. 3. 2012, 22:47:48 delete
e-mail:
 
Jsem rád, že nejsem sám. Docela jsem se u toho bavil. SoD mi taky moc nesedl, vlastně mám dohranou jen jednu kampaň. Obávám se, že do budoucna budou naše sbírky to jediné, co bude stát za to. Dnešní trend v podobě Skyrimu a spol. mě zrovna neneadchnul, dodnes raději hraju 10 let starý Morrowind apod. Za špičku grafiky považuju Gothic 3 z roku 2006 a tím to končí. Před chvilkou jsem odklepl Betrayal at Krondor a Return at Krondor, GOG opravdu vede.
Jméno: Majk 11. 3. 2012, 21:29:43 delete
e-mail:
 
Mám stejný názor - Chronicles jsem dlouho odmítal hrát kvůli tolika špatným recenzím, no nakonec jsem neodolal (i kvůli sbírce) a dobře jsem udělal, bavil jsem se vlastně úplně stejně jako v "plné" trojce a popravdě víc než u SoD, ta mi až tak moc nesedla (ani vlastně nevím pořádně čím). Za ten sranda peníz pro GOG to stojí zcela určitě.

Taky mám v šuplíku ještě hromadu věcí, co bych chtěl dokončit, zrovna dneska jsem si vzpomněl, že jsem kdysi rozehrál Ultima Underworld, to je taky pecka.
Jméno: Elemir 11. 3. 2012, 21:03:06 delete
e-mail:
 
Budu muset kouknout po zálohách, někde ten save určitě vyhrabu. Nerad nechávám něco nedohrané. Jeden čas jsem přemýšlet udělat tomu web stránky, ale to by toho už bylo na mě moc. Dokonce jsem o tom přemýšlel více jak o stránkách pro NWN. V šuplíku tu mám leta vůbec zajímavé hry, jenomže jsem se k nim ještě nedostal. Nedávno jsem si akorát střihl jednu kampaň v Heroes Chronicles - musím říct, že to neni takový propadák, jak se o tom psalo. Dokonce si dovolím tvrdit, že v některých faktech ty recenze docela kecaly, resp. recenzent to podle mě nedohrál do konce.
Jméno: Majk 11. 3. 2012, 18:41:23 delete
e-mail:
 
Tak člověče to vypadá opravdu zajímavě (že Rusové hry umí, o tom není pochyb, i když teď jsem si zrovna vzpomněl jen na ukrajinský, ale na tomhle poli je to vlastně to samý... ). Jestli to v nějakém smyslu boří konvence, tak to teda vyzkouším!
Jméno: Elemir 11. 3. 2012, 17:27:48 delete
e-mail:
 
Golden Land je docela zajímavý klon izometrických RPG, ono se to mnohdy nezdá, ale rusáci dokážou udělat výbornou hru (podobně jako před lety Rage of Mage). Funguje tu i vyšší kovařina, tedy hraje se podobně jako ve WoX dost na kvalitu materiálů. Někam jsem si zašantročil save, takže jsem to ještě nedohrál. Ono to má totiž zajímavý zvrat. V třetí třetině hry jsem zjistil, že mám malý level a prostě se dál neprobojuju Tahle hra mi dokonale zbořila zaběhnutý systém pro izometrická RPG, doporučuju vyzkoušet. Viděl jsem ji ke koupi snad i v Albertu. Jenom bacha na patch, pro hraní je nezbytný.
Jméno: Majk 11. 3. 2012, 15:59:29 delete
e-mail:
 
Wow, o Golden Land slyším poprvý, screeny se mi moc líbí - někdy musím překonat tu mojí nechuť k isometrickým RPG (pro strategie vynikající, ale u RPG mi to vždy kazilo zážitek, i u takových legend jako Albion nebo Fallout a Baldury jsem pro jistotu ani nezačal, ale o tom už jsme si tady koneckonců psali).

Taky si vzpomínám, když jsem poprvý vyběhnul do patra za čarodějnicema, daly si mě ke svačině. Od tý doby poctivě, splnit úvodní quest ve Vertigu, vyčistit povrchový doly a louky kolem věže a tím vytrénovat tak na ten level 5. Ale musím říct, že WoX je nejtěžší právě tak do toho 10. levelu, pak už to byla víceméně brnkačka, spíš na potrápení mozku u hádanek než na strategie kolem boje, ty už šly samy. No však uvidíš.
Jméno: Elemir 11. 3. 2012, 15:41:40 delete
e-mail:
 
Ne že by mě to vysloveně vadilo, ale je to značný nezvyk. Když jsem naběhl do té věže, tak na mě vyběhly hned tři čarodějnice a dlouhou dobu mi jen problikávaly portréty, než jsem se konečně dostal na řadu Tahový režim jsem si užil už v Golden Land (podobně je to i v Pool of Radiance), což byl taky docela slušný rozdíl oproti Baldur´s Gate a spol., kde se kola počítají jen u samotného boje, tedy bez přepínání režimu.

U WoX je to holt potom dost o přemýšlení a nejde se vrhat do každé bitvy. Já mám tuším postavy lehce přes level 5, sundal jsem jen ty obyčejné Yangy (po jednom), kapitána jsem jen škrábl. Ale je to škoda, už se mi v Rivercity začínalo líbit
Jméno: Majk 11. 3. 2012, 14:40:35 delete
e-mail:
 
No jo, dyť já vim že burák, začal jsem si tomu tak říkat interně před lety a teď už se toho nezbavím... kurňa, vždyť jsem to tak dal i do překladu!

Kapitána Yanga dávám tak na dvanáctém levelu, dřív si netroufnu - pochopitelně naboostovanej z fontán + štít, požehnání a příspěvek svatých. Mně zas ten tahovej systém starších MM naprosto vyhovuje, naopak v novějších MM jedu spíš realtime, holt každýmu sedne něco jinýho.
Jméno: Elemir 11. 3. 2012, 13:41:34 delete
e-mail:
 
To ti závidím, já jsem vždycky jenom super burák

Ve WoX jsem stále na začátku. Nemůžu se k tomu pořád dokopat, ale nezapomenu hned na tu věž čarodějnic na jihu od Vertiga. Kdybych se býval lépe podíval na walkthrú, tak bych tam býval na druhém levelu nelezl :D Ale dal jsem to. Ten tahový systém bojů je tady opravdu děsivý. Např. Captain Yang mě prakticky nepustil k boji. Teď mi došlo, že jsem zapoměl u bestiáře na vysvětlivky, tak pro ostatní, ta 6 u útoku znamená, že zasáhne každou postavu v družině a protože je rovnou taky dost rychlý, tak hned opakovaně. Slabá družina ho zvládne jedině z dálky, ovšem kdyby byl sám
Jméno: Majk 11. 3. 2012, 11:17:48 delete
e-mail:
 
Jojo, přesně tam jsem tuhle zbabělou taktiku používal nejvíc. Vždycky nakonec zatoužím po titulu super-bouráka.

Mimochodem teprve minulý týden se mi tento titul podařilo dosáhnout ve WoX, prolézám to teď znova a znova kvůli kompletaci poznámek pro wiki. A získat superbouráka v MM6 je proti WoX procházka růžovým sadem, zlatý terminátoři.
Jméno: Elemir 11. 3. 2012, 10:47:12 delete
e-mail:
 
Ještě v rychlosti k těm terminátorům, na spodku Kontrolního centra (hangár pod přídí?) fungovala jedna zajímavá taktika. Po otevření dveří stačilo couvnout, všechny koule se shromáždily u stěny a poté šlo s družinou bezpečně "nakouknout" přes roh. Koule střílely do stěny kus od dveří, kdežto krajní postava družiny mohla v pohodě koule likvidovat. Něco podobného jako sál lichů v hradu Darkmoor. Některé kombinace prostorů a monster nejsou moc vychytané, tedy naštěstí :D
Jméno: SpellcrosS 10. 3. 2012, 22:32:33 delete
e-mail:
 
Konečně! Povedlo se mi zesílit mikrofon takže budu moct mluvit normálně :D. Ty videa jsem chtěl dělat už dříve, ale chtěl jsem být originální. Na českém youtube je v podstatě jen minecraft a amnesia. Pak jsem si vzpoměl na M&M a na tento web, tak jsem si řekl proč ne? Fanoušků to má dost a vše co potřebuju najdu zde :D.
Btw: Až budu dělat alianci tak budete moc rozhodnout hlasováním komu pomůžu tak doufám že se zapojíte
Jméno: Elemir 10. 3. 2012, 21:30:01 delete
e-mail:
 
A bude hůře, tohle bude první web 3.0 na světě :D Chtěl bych ty videa zkusit, podle mě to herní scénu minimálně oživí. Tedy je mi jasné, že na úkor toho se budou asi zanedbávat jiné věci, ale ... no tak ... M&M si to přeci zaslouží :D