Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: StriderCZ 24. 3. 2012, 22:12:44 delete
e-mail:
 
Zajímavé video, líbilo se mi. Prima věc, tohle to. Jde vidět, že sis dal na tvorbě záležet.
Jméno: Elemir 24. 3. 2012, 19:35:30 delete
e-mail:
 
4SpellcrosS: Ahoj, je vidět změna přístupu, dokonce i okořeněná humorem - ztracený směr na cvičiště na Havraním pobřeží, menší bloudění v horách Garotovy rokle Nebylo to i tak dlouhé, takže se u toho dala lépe udržet pozornost. Nejvíce mě však zaujal Arcomage, já bych řekl, že on ty zdi vyměnil schválně, aby ukončil to trápení. Razím v něm úplně jinou taktiku, podobně jako v Heroes ... surovin a zdrojů nikdy není dost, takže bylo zajímavé sledovat, když se to hraje jinak.

4Majk: Nakonec jsem to stejně všechno nestihl, ještě mi toho dost zůstává na další týden, ale už by to mělo být vše. Brambor bylo více, než bych čekal Určitě je to zajímavá změna, na PC už tolik času nezbývá, leda až v práci. K tomu softu: nejhorší varianta právě je, že když chce člověk něco jednoduše udělat, tak to moc snadno nejde. Místo toho to chce další specializaci V takových chvílích si vždy pokládám otázku, zda-li se to vůbec ještě vyplatí? Už dělím čas mezi moc věcí, takže ve finále mi toho vázne více, než je zdrávo.
Jméno: SpellcrosS 24. 3. 2012, 11:38:45 delete
e-mail:
 
Zdravím, tak jsem konečně dodělal další díl..
http://www.youtube.com/watch?v=8h8cS5mC018 ... doufám že se bude líbit.
Jméno: Majk 22. 3. 2012, 14:51:36 delete
e-mail:
 
Elemir: Jo, to je právě to, kdybych z toho začínajícího jara aspoň něco měl - věčně u počítačů, včetně víkendů. Dobrá, sadbu brambor bych si asi odpustil, ale udělat ty stromky, pěkně na sluníčku, to ti teď skoro závidím. No jo, však zase bude líp.

Teď nevím, jestli VirtualDub umí upravovat zvukovou stopu, vím že jen uměl vložit jinou než původní, ale taky znám jenom starý verze tohoto programu. Možná už toho umí víc. Ono je taky fakt, že když chce člověk opravdu dobrej výstup, tak už se musí poohlídnout po Sony Vegas nebo Adobe Premiere. Kamarád na zvuk k videu používá Steinberg Cubase, protože k tomu ještě často dělá vlastní hudební podkres. Pochopitelně editovat video v tom nejde, na to má Vegas, ale to je paráda jen sledovat, jak pak otevře video v Cubase, zapne všechny ty virtuální hudební nástroje a synťáky a jede, jak si pohraje s nastavením všech stop... To jsou hračky. No ale všechno to jsou samozřejmě pekelně drahý programy a člověk se pochopitelně musí vyznat v oboru. Výsledek je ovšem luxusní.
Jméno: Elemir 22. 3. 2012, 12:09:20 delete
e-mail:
 
4Liway: Ahoj, co se postavy naučí, to už jim zůstane. V editoru by to však jít mělo.

4Majk: Od minulého týdne jsem pořád na zahradě, nejprve úprava pozemku a hned na to dorazila první várka stromků. Včera jsem dosázel většinu plochy, dneska mě čeká ještě zastříhávání a jdu trénovat sadbu brambor Večer bych mohl být už level 20

K M&M jsem se od té doby ještě nedostal, ale dneska bych chtěl alespoň ozkoušet úpravy záznamu. Možná se mi povede zvukovou stopu separovat a potom to třeba pomocí VirtualDub upravit. Kdysi jsem na nahrávání zkoušel DemoRec, ten byl dost povedený, ale podobně jako Fraps neni zdarma. Holt to pohodlněji asi nepůjde.
Jméno: Liway 21. 3. 2012, 22:05:20 delete
e-mail:
 
Ahoj, dá se nějak v MaM 9 odnaučit co jsem se naučil z knih ? například vnímání, meditace atp. ?
Jméno: Majk 21. 3. 2012, 20:45:47 delete
e-mail:
 
Tak zas po pár dnech, je to hrůza, člověk si myslí, že konečně bude mít víc času a nakonec je všechno jinak. Začínám mít M&M absťák.

S tím CamStudiem nevím nevím - jo, je to na jednu stranu asi ten nejlepší software z těch zdarma dostupných, nicméně nejsi první, kdo takovou věc říká. O podobných problémech jsem četl víckrát. On je to asi prostě program určený spíš na krátké videonávody běžných okýnkových aplikací, než na záznam hry. A Fraps už prej taky není co býval, ale to nemůžu potvrdit, rovněž to nemám z vlastních zkušeností. Vypadá to, že dobrej soft na nahrávání aby člověk pohledal...

Jen tak pro změnu zase odskočím od MM k mým oblíbeným čtverečkovým dungeonům - vývoj české Cardhalia 2 se zase posunul kupředu a autoři dali k nahlédnutí pár screenshotů prostředí. Je to mazec, zejména poslední dva mi vyrazily dech. Tohle se musí líbit každému, i když třeba klasickým dungeonům neholduje.
http://www.say-realm.com/forum3/viewtopic.php?f=8& ...
Jméno: Elemir 18. 3. 2012, 18:14:08 delete
e-mail:
 
Nene, tahle varianta mě sice taky napadla, ale zavrhl jsem ji přesně z těch důvodů, co jsi napsal. Myslel jsem to jako oddělené nahrávání - obraz jedním programem, zvuk druhým, aby se s tím dalo případně pohrát, pokud by se to zas oproti sobě posunulo. Nebo najít takový program, kde uvedený problém nebude. Zkoušel jsem zatím jen CamStudio a tam to šlo jen přibližně 15 minut, pak už to skákalo. Potíž je asi v tom, že nahrávání zvuku je snažší, než-li obrazu, takže v případě potíží se nenahrává každý frame, kdežto zvuková stopa zůstane kompletní. Ono to v druhé polovině záznamu místy vypadalo komicky, i když na druhou stranu bych nezávislému pozorovateli mohl připadat jako velmi slušný věštec :D
Jméno: Majk 17. 3. 2012, 22:21:48 delete
e-mail:
 
Taky jsem přemýšlel, jak bych takovou věc řešil (ne že bych se chystal dělat letsplay, aspoň v dohledné době určitě ne) - ale nejsem si jist, jestli by dotáčený komentář právě u tohoto "žánru" měl tu správnou šťávu. :-D U nějakých kratších tipů nebo u recenze je to určitě lepší, resp. nezbytný postup, ale u LP bych spíš volil při hraní zvuk do sluchátek, aby to mikrofon nebral (nebo bral tak minimalně, že to ani slyšet nebude).
Jméno: Elemir 17. 3. 2012, 20:02:35 delete
e-mail:
 
S hudbou problém nemám, používal jsem GOG verzi. Naopak musel jsem si pohrát s hlasitostí, protože to docela rušilo a mikrofon to zachytával. Přemýšlel jsem, že bych to celé nahrával odděleně a smíchal až na závěr.
Jméno: SpellcrosS 16. 3. 2012, 22:03:56 delete
e-mail:
 
j s tim mikrofonem jsou problemy. Chci se ale zeptat jestly mas taky problemy s hudbou ve hre, ja furt nemuzu prijit na to co s tim.
Jméno: Elemir 16. 3. 2012, 10:31:44 delete
e-mail:
 
Odkaz je směrovaný přes web, už jsem si toho všiml dříve u jiného odkazu. Buďto blbne úprava při nahrávání zprávy, nebo je to vkládáno jinak, než jsem při návrhu skriptu počítal Každopádně na tom videu je jen znělka.

Mimochodem, zkusil jsem před pár hoďkami svůj test a je to docela zajímavé. Je pravdou, že jsem zprvu s tím mikrofonem taky trochu zápasil, ale horší je ta "nepříprava". Nakonec mi to zhatil nahrávací soft, neb se mi rozjel zvuk od obrazu. Bude to chtít ještě nějaký ten trénink, nahrát necelou hoďku nebyl celkem problém a přitom jsem se skoro nikam nedostal ... a to jsem se nikde nezdržoval ;)
Jméno: StriderCZ 16. 3. 2012, 09:51:43 delete
e-mail:
 
Odkaz nefunguje..
Jméno: SpellcrosS 16. 3. 2012, 08:56:05 delete
e-mail:
 
Zdravím pokud čekáte na další díl mého lets playe, tak nebojte brzy bude. Teď ale proč mi to trvá tak dlouho dělal jsem na tom úvodu a tady je výsledek http:http://www.youtube.com/watch?v=N5xjxbBBncc ... Dělal jsem to v
Sony vegas pro 10 tak doufám že se vám to bude líbit. Furt to jeste není dle mých představ, ale nejdřív udělám ten druhý díl
Jméno: Fenri 14. 3. 2012, 15:16:06 delete
e-mail:
 
Majk: Rozšíření se opravdu není důvod bát, nepoznáš co v původní knize nebylo, věř mi A jak jsem koukal, vyšel již i druhý díl, oheń na vodě, ten si obědnám já. není za co
Jméno: Majk 14. 3. 2012, 10:05:41 delete
e-mail:
 
Fenri, tak to je paráda, to jsem vůbec netušil! Sice se trošku bojím toho rozšíření, ale podle všeho to vypadá, že to rozšířil sám Dever, takže snad v pohodě. Když to doporučuje jiný znalec, tak na něj dám. A ta cena je luxusní, jdu to objednat. Opravdu díky!
Jméno: Fenri 14. 3. 2012, 07:35:11 delete
e-mail:
 
Nuže, pokud máš opravdu tak rád Lone Wolfa, jako já, tak by tě mohlo potěšit, že nakladatelství Mytago bude znovuvydávat gamebooky Lone Wolf, již vyšel díl "útok ze tmy", jakmile byl na pultech jsem si jej pořídil a můžu to jen doporučit Cena není nijak strašná a gamebooky jsou lehce rozšířené, krásně ilustrované a vcelku v pevné vazbě Tady máš odkaz: http://lonewolf.mytago.cz/
Jméno: Majk 14. 3. 2012, 00:53:59 delete
e-mail:
 
Ali: děkuju moc, ale samozřejmě znám. Dokonce mám i v češtině elektronicky víc dílů než kdysi fyzicky, jen to nepočítám do té "pravé" sbírky. To prostě nejde. Ale i tak je to od tebe príma, navíc je príma zjistit, že někdo jiný zná a ví - opravdu mě to strašně potěšilo!
Jméno: Ali 13. 3. 2012, 16:28:53 delete
e-mail:
 
Majk: Sice to sem nepatří, ale mohlo by tě to zajímat.
http://www.projectaon.org/en/Main/AllOfTheBooks ...
Jméno: Majk 13. 3. 2012, 15:19:10 delete
e-mail:
 
Přesně tohle mě taky kdysi v dětství napadlo (třeba že náš vesmír nebo aspoň galaxie je buňka živého tvora) a jeden člověk mi pak i říkal, že je to dokonce docela známá teorie, i když ta z míň pravděpodobnejch. No nicméně pro dobro těch "nahoře" doufám, že tam fungujou jiný fyzikální zákony, protože to by se jim hlava nacházela ale v úplně jiným časovým pásmu než nohy. Uf, tak jsme si zaintošovali a zpátky k RPG, máš pravdu.

Když jsem tak o tom přemýšlel, tak vlastně moje první RPG, ještě chvilku před počítačem, byly gamebooky s Lone Wolfem. Takový jednodušší, ale naprosto dostačující RPG systém, i jakýsi způsob levelování mezi knížkama. Naprosto mě to uhranulo, vždycky jsem si dokázal živě představit popisovanou scénu. Měl jsem tři, no jak se říká co nechceš mít půjč, takže dneska z těch vzácností mám akorát jednu. Ale nikdy na to nezapomenu.