Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 3. 4. 2012, 18:33:00 delete
e-mail:
 
Zkusil jsem to s tím BSPlayerem a beze změny. Převod na stremované video provedu zítra, teď už se k tomu nedostanu, je to přeci jen 1,5 GB na 20 minutové video, takže bych to před prací býval nestihl Při CamStudiu se mi kápánek hra seká, což je to, čemu sem původně ten rozchod se zvukem přikládal, ale zajímavé je právě to, že to navenek vypadá nahrané +/- vše. Pokud by byl ten zvuk jen blbě ukotvený, pak by to asi šlo opravit a měly by to poté zvládnout všechny přehrávače. Vyzkouším ještě pár věcí a pak uvidím.
Jméno: Majk 3. 4. 2012, 15:01:22 delete
e-mail:
 
Tak jsem si s tím chvilku hrál a člověče, děje se zvláštní věc. Když výsledek z CamStudia otevřu třeba v KMPlayeru nebo VLC nebo v tom jeho vlastním Playeru, tak se opravdu velmi brzo začne video zpožďovat, ale když to otevřu ve starém BSPlayeru, tak je synchronizace dobrá až do konce. Teď už tomu nerozumim vůbec, ale je tak. Tak nevím, zkus to kdyžtak taky, anebo rovnou uploadnout nějaký pokusný video na YouTube, třeba se to tam při konverzi srovná...
Jméno: Elemir 3. 4. 2012, 06:19:28 delete
e-mail:
 
Počítač s tím problém nemá, výpočetního výkonu mám nadbytek. Klidně by tu půlhodinku mohl držet v paměti bez zápisu na disk, ale to jsem u CamStudia nenašel. 7Cove Demorec nebo ten Bandicam chodí zcela normálně (mám v nich taky přímý zápis na disk). V CamStudiu jsem zkusil stlačit FPS opravdu na hranici minima a stejnak to s tím nehnulo. Ke zpožďování dochází už okolo 5. minuty. Možná jinde funguje normálně, třeba mu u mě jen něco nesedí, zatímco ostatní programy to zkousnout dokážou. Ono to spíše vypadá, že ty framy natahuje, můžu zkusit ještě nahrávat obrazovku externě a pak to porovnat
Jméno: Majk 2. 4. 2012, 21:49:20 delete
e-mail:
 
Elemire, jak to píšeš, tak mi přijde, jestli to není spíš otázka hardwaru. Samozřejmě nevím, co máš za počítač, ale předpokládám, že silnej dost, aby ten proud dat stačil zpracovávat. Když jsem si před několika lety pořídil DVB-T kartu, tak jsem měl takovou trochu starší šunku a po několika desítkách minut sledování jsem byl i o víc než půl minuty za televizí, i když na oko to nebylo poznat. Jenom bylo super, že celý sídliště řvalo gól a u mě teprv naskakovali hráči na led. Ale zpátky k tématu - nemohlo by to být třeba tím, že nemáš na disku dostatek místa v jednom kuse? Že by jako přeskakoval pořád jinam a tím mohlo docházet při zpracování proudu k určitýmu zpoždění. Prostě hádám, nevím, ale pořád se mi to úplně nezdá jako chyba CamStudia.
Jméno: Elemir 2. 4. 2012, 15:11:24 delete
e-mail:
 
Jen na okraj ještě jednou ke CamStudiu. Zkusil jsem schválně ještě jednu variantu záznamu, obraz jsem nahrával CamStudiem a zvuk samostatně pomocí Audacity. A jaký byl výsledek? Byť má videozáznam v rámci možností +/- shodnou délku, obraz z CamStudia je prostě záhadně zpožděný (odstup se postupně směrem ke konci záznamu zvětšuje), takže ona to bude nejspíše přímo vlastnost tohoto programu. Navenek se ten obrazový záznam zdá identický, ale podle mě má CamStudio potíž s ukládáním, jak se soubor zvětšuje, musí tam dohrávat data, která v předchozím kroku nestihl atd. Na časových místech se pak objevuje starší snímek, než by měl. Hrátky s počtem FPS na to nemají vliv.

Ostatně to je asi odpověď na to, proč všechny jiné 100% funkční programy jsou placené Ale na druhou stranu jsem se alespoň zas něčemu přiučil
Jméno: Majk 1. 4. 2012, 19:53:38 delete
e-mail:
 
Jo, to ještě nějakou dobu potrvá. Si vždycky říkám, že už se k tomu vrátím a pak se nakonec buď vyskytne něco nečekanýho nebo už na to nemám sílu. Ale samozřejmě to za hlavu nehážu, zas bude líp. Jsem rád, že Strider teď jede.

Jinak ale ten děj série 1-5 jsem si už kdysi někam sepsal, a docela podrobně, když ho najdu, tak bych ho tam mohl uploadnout, aby sis mohl počíst. Teď jenom na kterým disku je... a kde...

Sorry, k tvojí první otázce se nemůžu asi dost dobře vyjádřit, protože jsem pořád viděl jen první díl, tak ani nevím, jak dopadly všechny ty problémy, o kterých jsi tu psal. Ale obecně bych asi nechtěl koukat na přeskakovanej letsplay. Spíš by asi stálo za to pořádně si naplánovat postup ve hře, pořadí všech úkolů, kdy se budu vracet do které lokality a když už tam jsem, co všechno tam teda vyřídit a zařídit. Pak se to hraní určitě tolik prodlužovat nebude.
Jméno: SpellcrosS 31. 3. 2012, 21:23:52 delete
e-mail:
 
Konečně jsem dohnal co jsem spatným uložením ztatil (prostě jsem si přeuložil hlavní save a zjistil že video je v pr....). Snažil jsem se vše dělat podle videa. Teď bych se chtěl zeptat na váš názor, při posledním (zpackaném díle) jse mi hrání strašně prodloužilo kvůli povyšování (expert mistr atd..) tak si říkám že to budu ve videu přeskakovat.

Ke Corackovým zápiskům velmi se těším až budou dodělány a mohl plně pochopit děj série.
Jméno: StriderCZ 31. 3. 2012, 19:23:47 delete
e-mail:
 
Měl jsem mírnou krizi při hraní MM II, ale už jsem se do hry plně ponořil (po dvou měsících hraní, to je výkon :D), plně pochopil herní mechanismy, plním jeden quest za druhým... a už se nebojím, že bych hru nedohrál.... A pilně doplňuji Corakovy zápisky.
Herní deník teď píši v první osobě, ale až hru dohraji, celý herní deník přepíši do (rádoby) literální podoby.
Jméno: Majk 29. 3. 2012, 20:57:14 delete
e-mail:
 
Jéé, Grimrock vyjde už za pár dní? Ještě začátkem roku to vypadalo, že si počkáme, moc jsem nedoufal, že to bude opravdu letos... no tak teď už se nemůžu dočkat! Mé kobkařské srdce plesá a vyhlašuje vepřové hody jakož i státní svátek. Teda... taky doufám, že to nebude ptákovina, ale na druhou stranu tyhle hry dneska vyráběj už jenom lidi, kterejm se po starejch časech stejská, dá se říct že velkou důvěru mám.

K tomu Mystu - taky si pořád říkám, že bych ho měl zkusit, ale vždycky mě odrazovalo to provedení, na stejný způsob byla (pokud se nemýlím) série Atlantis a tam jsem se vždycky ztratil. Mám rád takový ty klasický ručně malovaný adventury (Kyrandia, Simon, Indiana Jones...), no ale zase tolik lidí léta hovoří o Mystu s nábožnou úctou, že nejspíš neodolám. Koneckonců GOGu se dávaj peníze s úplně jiným pocitem. Hrál jste ho někdo?
Jméno: Elemir 29. 3. 2012, 20:30:34 delete
e-mail:
 
Jáma je děsivá, obzvláště, pokud jsi na opačné straně

Na GOG jsem se díval, už je tam Legend of Grimrock, uvidím. Betrayal at Krondor mám od minule, Master of Orion už mám řadu let, Baldury samozřejmě taky, ale o Mystu už jsem mnohokrát uvažoval. U adventur se jen obávám, že mi to ne vždy sedne. A Duke3D je klasika, dodnes si pamatuju na první level, kdy jsem na záchodcích kopal do zrcadla v domnění, že vidím nějakou tu potvoru :D Dnešní mládež by tomu asi jen stěží uvěřila, jak bývala tehdy grafika uvěřitelná :D
Jméno: StriderCZ 29. 3. 2012, 20:20:24 delete
e-mail:
 
Tak jsem si objednal ke svátku Legend of Grimrock
Doufám, že bude tak dobrý, jak očekávám, pořádný dungeon ala DM + Black Crypt.
Držme si palce, ať to vyjde...



Jméno: Adam23 29. 3. 2012, 19:53:22 delete
e-mail:
 
Jinak kucí z GOG to zase rozjeli, nově nabízejí indie hry, samozřejmě bez DRM a s bonusy. Tak ať se jim sypou ty dolary, šéfe, dolary.
Jméno: Adam23 29. 3. 2012, 19:24:53 delete
e-mail:
 
Grafické rozhraní je strašný, zato Jáma je děsivá. A teď babo raď.
Jméno: Elemir 29. 3. 2012, 06:33:04 delete
e-mail:
 
Pokaždé volba padne na stranu světla Za temnotu jsem to hrál jen v rámci přípravy návodu. Protože nejsem zrovna zatížen magií, tak mě vlastně výhody černé vs bílé magie nikdy nepřišly podstatné. Za temnotu je to docela zajímavá alternativa, připadalo mi to i poněkud jednodušší, ale finále je už víceméně identické. Zajímavé bylo řešení některých povyšovacích úkolů. Trochu nepřehledně působí grafické rozhraní, hůře se mi na tom sledovaly aktivní efekty družiny.
Jméno: Coco_Crystal 28. 3. 2012, 21:43:04 delete
e-mail:
 
Ja teda pre tentokrát zvolím tú temnú stranu, zaujali ma v nej hlavne niektoré kúzla, teda útočné kúzla. A teda Oblačné mesto nie je zas až také strašidelné, ako bola Jama, tam som sa pred pár rokmi toľko navrieskala :D Tada hrali sme to kedysi ako partia a bolo to super, lenže to sme boli ešte deti :D takže to bolo riadne dávno. Potom som si každý MM chcela odohrať aj sama.
Šestku som mala rada, aj keď je v podstate zo všetkých asi najdlhšia. Ale grafika bola naozaj fájn a v osmičke sa mi zas veľmi páčilo, ako boli spravené postavy
Tak ak si raz tiež budete vyberať medzi svetlom a temnotou, tak prajem veľa šťastia :P
Jméno: StriderCZ 28. 3. 2012, 20:43:42 delete
e-mail:
 
Kvůli MM IX jsem poprvé apgrejdoval počítač.
To už je nějaká doba zpátky. Dohrál jsem ji asi do 3/4, některé části hry se mi docela líbily, a některé questy byly zajímavé. Ale jinak celkově jsem byl ze hry zklamaný, a i přes vcelku zajímavý dabing jsem hru nedohrál
V MM VII bych preferoval nejpve stranu světla, a na podruhé stranu temnoty (ta je údajně zajímavější). Ale nikdy jsem VII nedohrál až tak daleko, a za stranu světla jsem zpackal jeden quest, a tak se (někdy časem) k volbě vrátím).
Jméno: SpellcrosS 28. 3. 2012, 20:20:21 delete
e-mail:
 
Vždy jsem preferoval světlou stranu :D pokud ale budu dělat lest play na tento díl (zcela určitě budu :D) tak o tom nechám rozhodnout vás na jakou stranu mám jít. MM IX se mi taky moc nezamlouvá ale chci jí zkusit (nebudu jí zavrhovat když jsem ji ani pořádně nehrál. MM VI má pěknou grafiku (textury jsou jasnější a detajlnější.)
Jméno: Coco_Crystal 27. 3. 2012, 23:51:05 delete
e-mail:
 
Dôležitá otázka: čo si myslíte, je lepšie sa v MM VII pridať na svetlú stranu, alebo skôr na temnú? (som veľmi zvedavá na reakcie, ak nejaké budú)
Inak MM IX sa mi vôbec, ale vôbec nepáčila, aj keď to bolo už veľmi dávno čo som ju začala hrať ale VI VII a VIII bola proste niečo úplne iné. Sklamala ma tam grafika, inventáre, výzor postáv aj celkový štýl hry. Skrátka to už podľa mňa vôbec nebolo Might and Magic.

Teraz som po dlhom čase zas začala hrať sedmičku a kedže som predtým bola na strane dobra, teraz to asi skúsim na tej druhej strane, už len kvôli kúzlam v čiernej mágii. Šestku a osmičku som si odohrala dvakrát a tak mi ostala už len sedmička :P Ale najradšej mám asi tú osmičku

Tak to len tak, môj subjektívny názor
Jméno: SpellcrosS 27. 3. 2012, 20:16:41 delete
e-mail:
 
Mám malý problém, právě jsem dotočil 3 díl přez bandicam (mimochodem skvělý prográmek) bohužel se mi v půlce videa začal šíleně rozpadat zvuk a já vůl si zapoměl udělat záložní save.... jediný blízky je tak jak jsem se pokoušel "cheatovat" a draci jsou na mě nastvani :D šlo by to přez save editor nějak zařídit?
Jméno: Elemir 27. 3. 2012, 19:57:44 delete
e-mail:
 
V MM8 tom mám trvale odškrtlé, ale všiml jsem si, že u MM7 u GOG verze je to pro změnu zaškrtlé. Nijak se mi to nemění. GOG verze MM8 mi však nefunguje úplně korektně, tam ty různé hrátky se zaškrtáváním a odškrtáváním vedly ke kolapsu. U klasických verzí s xp-patchem se to však chová úplně normálně.

Ad PayPal: Teď si nejsem příliš jist, ale mám pocit, že přes PayPal se dá zaplatit i obyčejným bankovním převodem - oni zaplatí za tebe, ty zaplatíš jim.