Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: rengo 28. 4. 2012, 18:55:56 delete
e-mail:
 
Dík... praveze na netu jsem nasel jen to ctrl ale vedel jsem ze na to byl nejakej prikaz diky ...
Tak dvojku uz dela Strider takze bych chtel zkusit neco malinko napsat o 1 dílu
Jméno: Majk 28. 4. 2012, 13:49:24 delete
e-mail:
 
No, člověče, taky je strejda Google, co to zjistí během deseti sekund, ale tak dobrá. Ctrl+F11 snižuje rychlost (resp. počet cyklů), Ctrl+F12 jí zvyšuje. Anebo druhý způsob, před hrou zadej příkaz "cycles 1500" (bez uvozovek), to je tak akorát na MM1, případně trochu experimentuj. Ale teda jestli jsi nevydržel u MM2, tak nevím nevím... jednička je ještě podstatně míň přehledná. A není tam třeba už vůbec možnost automapingu. Dvojka je proti ní docela pokročilý software.
Jméno: rengo 28. 4. 2012, 12:27:41 delete
e-mail:
 
Ahoj,
tak po delší době se snad zas do stanu do světa MM. Řekl jsem si, že bych zkusil podrobnějc zkouknout MM1. Akorat jsem zapoměl jak správně pouštět přes dosbox MM abych měl správnou rychlost hry mohl by mi to někdo prosím znovu říct
to elemir: Koukal si v mm6 na ten hrad na Ostrově jak jsem ti o tom psal?
Jméno: Adam23 27. 4. 2012, 18:35:13 delete
e-mail:
 
No to potěš Tak nejdřív aktualizace a pak až zábava :DD
Jméno: Elemir 27. 4. 2012, 12:10:46 delete
e-mail:
 
Když už to tu trochu ujelo bokem ... aktualizace budou, ale ráno mi dorazil Zaklínač 2 ...
Jméno: Majk 26. 4. 2012, 00:42:27 delete
e-mail:
 
No tak já právě viděl včerejšek , dneska jsem se k tv nedostal. Škoda, vkládal jsem do toho naděje, že to bude lepší. Mehm... já si taky rád pokecám o jinejch věcech než MM, ale neměli bysme s tím jít někam, kde to nebude dělat svinčík? Minimálně v Hospodě na fóru založit offtopic téma nebo něco takovýho...
Jméno: Adam23 26. 4. 2012, 00:08:27 delete
e-mail:
 
Jinak viděl někdo Real - Bayern? To bylo pokoukáníčko né jako den před tím :D
Jméno: JasMan 24. 4. 2012, 13:27:18 delete
e-mail:
 
Díky moc.
Jméno: Elemir 24. 4. 2012, 12:39:13 delete
e-mail:
 
Ahoj, http://www.gog.com
Jméno: JasMan 24. 4. 2012, 12:15:51 delete
e-mail:
 
Čau,
mám takovou prosbu. Nedávno se mi bohužel rozbilo CD s hrou Crusaders of might and magic. Je to hra z dětství a tak bych si ji chtěl zahrát znovu. Nevíte, kde bych si ji mohl stáhnout? Anebo neznáte nějaký jiný způsob jak bych si ji mohl znovu zahrát. Prosím. Poraďte.
Jméno: Elemir 24. 4. 2012, 09:57:24 delete
e-mail:
 
Takže vše sem prohlídl, připravil si sadu podkladů a postupně se na to vrhnu.

Nejvíc mě teď daly zabrat konzolové Let´s play pro Crusaders a Warriors. Čímž bych řekl, že mám už trochu jasněji i v této oblasti. Musím říci, že to ani nebylo tak nudné, koukat, jak hraje někdo jiný ... teda místy jsem skřípal zubama, ztratit se např. v rovném tunelu je docela umění, ale co už ... :D

Jinak jsem prolítl pár klasických stránek o rpg a koukám, že RPGhry.cz to s aktualizacemi zabalily. Absence aktuálních novinek jsem si všiml již dříve, ale out je už i fórum.
Jméno: Elemir 21. 4. 2012, 01:30:06 delete
e-mail:
 
Díky, kouknu na to
Jméno: Majk 21. 4. 2012, 01:24:09 delete
e-mail:
 
Nalezeno a posláno na e-mail. Teď ještě dát do kupy ten zbytek, ať už se taky wiki může aktualizovat i z mé strany, teď na tom chudák Strider dělá samojediný...
Jméno: Elemir 21. 4. 2012, 00:37:22 delete
e-mail:
 
Jasně, mapy určitě sem. Našel jsem kdysi ještě jednu variantu, kde je písmo černě, ale rozlišením byly jinak stejné. Potíž se čtením je hlavně u I a II, to je už na docela slušné luštění.
Jméno: Majk 20. 4. 2012, 18:12:34 delete
e-mail:
 
Chjo, Ultima je nezpochybnitelná klasika, jen kdybych už někdy překousnul tu nechuť k jiným než first person RPGčkům. Ale tak zase když je v tý "akci"... dík za tip. Jinak jo, slušovickej byl 16-bit, opravdu klon IBM PC.

Já ti taky musim naposílat nějaký věci, jenom už se sakra dostat k tomu prohrabat všechny disky a posbírat kde co mám. Někde jsem měl i scany těch krásných map k MM1-5 v podstatně větším rozlišení než jsou zde na webu, nádherně čitelné - stál bys o ně, jestli se mi je podaří najít?
Jméno: Elemir 20. 4. 2012, 08:57:59 delete
e-mail:
 
Mimochodem, na GOG je Free (volně ke stažení) Ultima IV: Quest of the Avatar viz http://www.gog.com/en/gamecard/ultima_4, ... takže pro zvědavce vhodná příležitost vyzkoušet tuto legendární sérii.
Jméno: Elemir 20. 4. 2012, 08:16:03 delete
e-mail:
 
Internet jsem zažil až na VŠ v 97., k nám to šlo všechno pomaleji, ale zase na druhou stranu snad ještě chvilku před mileniem tu už byl kabelový internet, což nám mnohde docela záviděli (2001 jsem se připojil i já, ještě v první pětistovce). Horší byla rychlost toho prvního PC. Staré hry jsem si tak musel nosit ze školy hezky po disketách Pokud to bylo na více jak 10 disket, tak jsem to vozil i dva týdny, pěkně zapakované pomocí arj na více částí. Holt neoriginál CD bylo tehdy docela přemrštěné, abandonware vlastně ještě neexistoval, ale naštěstí tu byl LEVEL, který tou dobou uváděl do oběhu celkem nové tituly. Warez jako takový byl jako nyní, rip hry + haldy a haldy virů apod. Pár dobrých věcí se dalo koupit i v Levných Knihách, jinak jsem měl v Praze oblíbenou prodejnu na Zlatnický, hned vedle prodejny modelů.

U Didaktiku jsem měl už disketovku, ale u kámoše na Commodore nebo u bráchy to bylo z kazet ... někdy i více jak 7 minut pípání a na konci nějaký prima error :D Nejhorší byly ty české joysticky, houbelec vydržely, ale po zkušenostech od bráchy jsem si dával na zlomení dobrý pozor. BASIC jsem docela zvládal, ale chyběl studijní materiál, na PC jsem pak velmi dlouho operoval s Pascalem - BASIC jsem jen vyzkoušel, ale oproti osmibitům se to docela lišilo. U těch Slušovic, nebyl to náhodou 16-bit??

Ale to jsem se zase rozkecal ... no, o víkendu jsem pomáhal zahrabávat výkop po novém potrubí a docela mě chytly záda, dneska už se mi konečně líp sedí ... nakonec jako vždy, neb večer jdu zase do práce :D Ještě tu mám několik aktualizací, např. savy od Stridera, tak to zkusím sfouknout všechno najednou a udělám jedny novinky - Wiki už tu jede jak dlouho a ještě jsem se k tomu ani nedostal
Jméno: Adam23 19. 4. 2012, 22:43:27 delete
e-mail:
 
Moc se nedojímejte, já měl doma PC jen necelý rok před internetem :D
Jméno: Majk 19. 4. 2012, 22:01:36 delete
e-mail:
 
John-ka: to by bylo bezvadný, kdybys mohl pomoct, jak říkal Strider. Jestli máš cokoliv, co by pomohlo zkompletovat dílo, ať už nějakou vlastní mapu, poznámky nebo i jen vzpomínky...
Jméno: Majk 19. 4. 2012, 21:30:50 delete
e-mail:
 
No jo, Didaktik... já osmibit nikdy neměl, u nás se koupilo někdy kolem rozpadu federace rovnou PC. Takže jsem byl za spolužáky s Didaktikem, ZX nebo Commodorem pozadu. (A stejně jsem se Basic naučil dřív než oni... ) Ale jo, dřív se vždycky šlo k někomu pařit, zvlášť na cvrlikání kazet vzpomínám - a na skupinové modlení, aby se tentokrát kazeta načetla. To je prostě nezapomenutelná atmosféra. Na škole jsme hry nesměli hrát vůbec, to bylo přísně hlídaný... ale vzpomínám si na svoje úplně první hraní na počítači - u tatínka v práci, to bylo ještě před revolucí, ale už tam snad měli PC (možná ten slušovickej klon), ze vzpomínek mi to nepřipadalo jako osmibit. A byl to klasickej had v textovým režimu na monochromatickým oranžovým monitoru. Tak já se jdu taky vybrečet.