Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 30. 4. 2012, 19:08:10 delete
e-mail:
 
Jasně rozumim, ono to vlastně umí zálohovat charaktery - mě spíš napadlo, že sis vzal nějaká NPC a degradoval je na level 1. Podobnou věc jsem zkoušel i v jiné hře, ale tam to mělo ve výsledku zásadní význam. Tady to moc věcí neovlivní, jak psal Adam23, na levelu 5 si za chvilku znovu. Rozdíl v boji poznáš určitě, protože máš v družině více postav, než je na začátek běžné. Navíc vzhledem k vlastní definici vlastností a dovedností sis naopak právě ten začátek ulehčil
Jméno: Tindo 30. 4. 2012, 11:34:11 delete
e-mail:
 
Elemir: Já jsem si vytvořil družinu pomocí editoru savů. Vytvořil jsem si ve hře pět postav (5 uložená hra na začátku) a pak jsem si je pomocí editoru vložil do jednoho savu se zachováním všech vlastností, která každá s postav měla po vytvoření ve hře.
Jméno: Elemir 30. 4. 2012, 11:11:56 delete
e-mail:
 
Taková drobná technická ... ono jde v mm8 někde naverbovat postavy na prvním levelu? S editorem jdou sice dělat kouzla, ale jinak v tom žádná odlišnost nebude. Začátek se dá dokonce udělat bez jakéhokoliv boje.
Jméno: rengo 30. 4. 2012, 11:11:19 delete
e-mail:
 
Nevim proc ale ted mi nejde spustit v dosboxu mm2 napise to tam
Not enough memory for 16 colour version.
relase tsrs and retry
nevite co stim?
Jméno: Adam23 30. 4. 2012, 10:50:52 delete
e-mail:
 
Myslím, že ne, na prvním ostrově se dá bezpečně vylevelit, než tě to přestane bavit
Jméno: Tindo 30. 4. 2012, 10:48:34 delete
e-mail:
 
Ahoj,
Mám v plánu hrát MM8 od začátku s vlastními postavami na 1 úrovni. Rád bych se zeptal, jestli to tu někdo už zkoušel? Je takový začátek o hodně těžší, než když si člověk najme postavy na 5 úrovni?
Jméno: rengo 30. 4. 2012, 08:47:45 delete
e-mail:
 
Majk: Na chaos conspiracy existuje návod myslim na prvni část a celkem dost podrobny.
Ty taky hraješ mm2?
Strider: jj tak ted se mu pustit do mm2,protoze kdyz jsem zkouknul tvuj denik tak uz aspon vim co dal protoze ja skoncil po tech stokach a absolutne jsem netusil =D Ale stejne mi nepride ze by mezi 1 a 2 byl takovej rozdil . A pride mi ze na 1 je i vic tipu v anglictine
Jméno: Majk 29. 4. 2012, 23:43:37 delete
e-mail:
 
Strider: no dvojka skoro určitě není větší než třeba i samotná čtyřka, spíš menší nebo maximálně nastejno. Teď se mi nechce počítat všechna patra všech dungeonů. Ale samozřejmě díky nám už známému hernímu systému je mnoho a mnohonásobně delší a těžší. Mimochodem předevčírem jsem si jen tak ze srandy dal trochu MM1, absolutně bez nějakých poznámek a map z internetu, prostě jenom že jsem chtěl chvilku jen tak blbnout. Zabloudil jsem na nějaké poušti a nakonec jsem se i vymotal a s půlkou party mrtvou jsem se ocitl ve městě Dusk. Až za sto let dohraju MM2, tak se do toho musím pustit, to bylo hustokrutopřísný dobrodružství.

Ali: tak ok, když pak někdy budeš mít náladu, určitě by to stálo za to. Rev4mod jsem nezkoušel ani v originále, ale jestli to není podmínka, rád s testem pomůžu.
Jméno: Ali 29. 4. 2012, 23:06:49 delete
e-mail:
 
Majk: Někdy v budoucnu snad ano, teď ještě upravuju češtinu pro MM7Rev4mod. Jestli to bez problémů dohraju, přijde mi vhod někdo, kdo by ho také otestoval.
Jméno: StriderCZ 29. 4. 2012, 22:17:40 delete
e-mail:
 
Taky si myslím, že největší cenu mají herní deníky. (Stačí se kouknout na www.oldgames.sk). Teďka mně trošku brzdí Legend of Grimrock, ale hraji dál MM II. Jak jednička, tak dvojka jsou obrovské hry, řekl bych, že větší než třeba IV+V dohromady. Pro Renga: MM I je v dnešní době nehratelný (pokud nejsi šílenec typu crpgaddict, mně nejvíce chybí Wizard Eye, popř. automapping). I. díl jsem rozehrál (a úvod probral v návodu, kde je i několik tipů ke hraní do začátku. Snad by se dal i dohrát a třeba mně jednou popadne amok, a pustím se do ní...ale pochybuji.
MM II píšu fornou deníku + průběžně doplňuji návod. Postup ve hře jde hlemýždím tempem, a přiznám se, že semtam kouknu do anglického návodu. Až hru dohraji, tak ještě celý deník i návod v klidu přepracuji do nějaké použitelnější podoby. (zejména návod bych přepracoval- a to i ve stylu: vyvarujte se chyb těch a těch (tvorba družiny, specializace, kouzla pod.) + tipy do začátku + stručný průvodce kam jít ze začátku a kam později.


Jméno: Majk 29. 4. 2012, 21:51:59 delete
e-mail:
 
Pokud CZW myslíš Corakovy zápisky (wiki), tak samozřejmě otravuj kdykoliv.

Ale když jsme u té wiki -- nemohlo mi uniknout, kolik lidí hraje The Chaos Conspiracy a kolik dotazů je na fóru a stále přibývají. Nestálo by za to taky tuhle modifikaci nějak zpracovat? Ať už formou deníků nebo prostě herních poznámek libovolným stylem... Největší přehled má evidentně Ali, asi taky díky překladu, nechtělo by se ti do toho? Nebo ostatní, co hrají?
Jméno: rengo 29. 4. 2012, 16:18:23 delete
e-mail:
 
ok díky za odpoved , mozna te v budoucnu budu otravovat s CZW =D
Jméno: Majk 29. 4. 2012, 15:41:51 delete
e-mail:
 
Ano, čeština do trojky vzniká, ale přískokama, rozhodně mi to nejde tak rychle jako čeština pro 4+5 a většinou na to ani nemám náladu. Nechci vůbec slibovat kdy bude, i když určitě bude.
Jméno: Elemir 29. 4. 2012, 13:34:57 delete
e-mail:
 
Přesně tak.
Jméno: rengo 29. 4. 2012, 13:10:50 delete
e-mail:
 
Chci se ještě zeptat jednou tady někdo říkal,že tvoří češtinu na trojku chci se zeptat jak to jde?
Jméno: rengo 29. 4. 2012, 13:10:12 delete
e-mail:
 
Takže jestli chápu jak to myslíš tak bych klídně mohl deník dělat na Dvojku?
Jméno: Elemir 29. 4. 2012, 13:07:00 delete
e-mail:
 
V takovém případě si otevře Cluebook anebo si vystačí s manuálem (kouzla apod. už zpracovával Strider). To je právě mimo jiné důvod, proč se ani moc nevyplatí tvořit návod pro sérii I-V, max. provést překlad Cluebooks a porovnat to s vlastními zkušenostmi s hrou (a ty tu právě chybí ). Naopak, když to nedohraješ, tak to budeš mít v deníku popsané i s důvody a můžeš se k tomu vrátit později. Spíš takhle nějak to směrovat.

Rozhodně tě nemám v úmyslu od něčeho odrazovat, ale bude to chtít asi více promyslet.
Jméno: rengo 29. 4. 2012, 12:43:00 delete
e-mail:
 
Nojono , ale stim už nic nudělám, protože si myslím, že najdu místo ve hře kde už nebudu vědět kudy kam. A myslím, že pokud by někdo začinál a měl by na CZW například kouzla mapy nebo kousek bestiáře tak by mu to mohlo pomoct
Jméno: Elemir 29. 4. 2012, 12:40:04 delete
e-mail:
 
A to je přesně ta naznačená zbytečná práce, nemá smysl se pouštět do něčeho, co víš, že nedotáhneš do konce. Sepisovat kompilát na základě pár hodin hraní a informací ze všech možných webů, neni zrovna to pravé. Pokud to někdo rozehraje a bude to chtít dohrát, tak si určitě nebude číst, jak má udělat to či ono, ale deník jiného hráče si přečte až poté, co bude sám hotov. Proto jsou to deníky a nikoliv návody.
Jméno: rengo 29. 4. 2012, 12:02:19 delete
e-mail:
 
Je fakt, že od sebe nečekám,že tu hru dohraju, ale chtěl bych pomocí svých poznatků přímo ze hry a toho co najdu třeba na anglických stránkách usnadnit začátek někomu kdo to bude zkoušet po mě a doufam,že to jednou někdo dohraje celé.