Taky si myslím, že největší cenu mají herní deníky. (Stačí se kouknout na www.oldgames.sk). Teďka mně trošku brzdí Legend of Grimrock, ale hraji dál MM II. Jak jednička, tak dvojka jsou obrovské hry, řekl bych, že větší než třeba IV+V dohromady. Pro Renga: MM I je v dnešní době nehratelný (pokud nejsi šílenec typu crpgaddict, mně nejvíce chybí Wizard Eye, popř. automapping). I. díl jsem rozehrál (a úvod probral v návodu, kde je i několik tipů ke hraní do začátku. Snad by se dal i dohrát a třeba mně jednou popadne amok, a pustím se do ní...ale pochybuji.
MM II píšu fornou deníku + průběžně doplňuji návod. Postup ve hře jde hlemýždím tempem, a přiznám se, že semtam kouknu do anglického návodu. Až hru dohraji, tak ještě celý deník i návod v klidu přepracuji do nějaké použitelnější podoby. (zejména návod bych přepracoval- a to i ve stylu: vyvarujte se chyb těch a těch (tvorba družiny, specializace, kouzla pod.) + tipy do začátku + stručný průvodce kam jít ze začátku a kam později.
|