Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 7. 5. 2012, 21:19:01 delete
e-mail:
 
Barvy jsou určitě jedna z věcí, proč miluju staré DOS hry. Ručně kreslená grafika a vhodně vybraná paleta 256 barev dokázala v rozlišení 320x240 moje srdce rozplesat víc než prakticky jakákoliv dnešní hra. A nejen u RPG, i takový kouzelný adventury jako Kyrandia, Simon the Sorcerer, Indiana Jones a Atlantis... Ano, nostalgie JE nebezpečná, už jsme se o tom mnohokrát přesvědčili a už v tom ZASE lítáme.
Jméno: StriderCZ 7. 5. 2012, 21:00:04 delete
e-mail:
 
Wizardry VIII jsem si koupil v 2003 jako odměnu po atestaci. Nedohrál jsem ji, a to hlavně pro příliš časté, kolové souboje (podobně jako v Realms of Arkania, či Albionu) a poněkud chaotický děj. Časem to napravím.
Morrowind jsem hrál mnoho a mnoho hodin, nicméně:
Co se týče Morrowindu (a TES celkově) jsou přehypované, časem jsem zjistil, že připomínají Potěmkinovu vesnici: obrovské prostory, ohromné počty různách postav, ale tak nějak jsem necítil tu chuť prozkoumávat další a další lokace (ony se taky stále opakují jako přes kopírák, interiéry budov i dungeonů jsou stále identické). A to nemluvím o odporném Level scalingu (morrowind na tom byl ze všech her TES nejlépe). Další věc, která mi ma moderních hrách vadí je barevná škála: všimně te si, že většina nových her je v šedém ladění: chybí mi takové ty zářivé, hezké barvy, místo toho koukáte na šedozelenou trávu, prší, nebo je "mlha". Proto se mi líbil Oblivion (dohrán) oproti Skyrimu (možná dohraji až po nějaké modifikaci grafiky a herního systému).
Uf Uf, to jsem se rozkecal... ta nostalgie je VELICE nebezpečná.
Jméno: Adam23 7. 5. 2012, 19:56:41 delete
e-mail:
 
Morrowind byl IMHO koukatelný HODNĚ
Jméno: Elemir 7. 5. 2012, 17:00:04 delete
e-mail:
 
Ve středu uvidím, už jsem to objednal. Přechod RPGček do plného 3D byl šílený asi všude. Jako první koukatelný počin byl Morrowind, kde to hlavně nepůsobilo jenom jako kulisa. V MM9 to byla zase jen koridorovka ... vyjma tedy možnosti horolezectví u Sturmfordu. Ovšem to byl zřejmý grafický bug (pro neznalé, ono se na Anskramskou tvrz dá totiž také seskočit z "hor"). Dosti velké zklamání byl pro mě i Aurora engine, tedy jeho implementace v Neverwinter Nights. Co naplat, že to bylo plné 3D, když zmizela ta krásná, bohatá a detailní grafika z původního izometrického ztvárnění. Na úkor 3D odflákly ten zbytek. Už v době vydání to vypadalo jako notný krok zpět. Nehledě na to, že koridory to mělo taky Přitom o několik let mladší Zaklínač působí mnohem příjemněji a přitom je to tentýž engine. Některá studia si asi holt myslela, že bez 3D by působila směšně a tak musejí nějaký ten 3D "hit" taky stvořit. Když už jsem zmínil Aurora engine, ten měl docela zajímavé omezení a tím byl dohled ... v podstatě několik stop od družiny vše postupně přecházelo do houstnoucí žluté mlhy. I sluneční den na palouku působil spíše jako mýtina v hustém lese.
Jméno: Majk 7. 5. 2012, 14:43:35 delete
e-mail:
 
Snad jo, když se prodávaný titul jmenuje přímo Score DVD. I když jeden si nikdy úplně jistý být nemůže. Wizardry VIII taky patří k hrám, které jsem nikdy nedohrál, asi se taky k tomu zkusím vrátit. Člověk musí překousnout tu místy i odpornou 3D grafiku (tak plus mínus na úrovni MM9), opravdu jen těžko chápu, proč v těch časech všichni přešli na komplet 3D, když 2.5D poskytovalo mnohem krásnější zážitek. Mělo se ještě počkat. No jo holt, byznys s magickým slůvkem 3D. Ale jinak to byly Wizardry se vším všudy. Hm... jestli najdu cédéčko, tak po hokeji asi taky zkusím.
Jméno: Elemir 7. 5. 2012, 08:02:58 delete
e-mail:
 
4EvilEye: Díky.

4StriderCZ: Shodou okolností, nemáš tušení, v jakém časopise byly Wizardry VIII přiloženy? Našel jsem celkem nedávno jeden web (měli chvilku i takový rychlý obchod u nás v Kauflandu), kde jsem je tuším zahlídl. Byl to nějaký zlevněný výprodej na motivy Levných Knih. Jenom si vzpomenout.

Edit: A to je jako naschvál, jen jsem to dopsal, tak jsem si vzpoměl na motto obchodu a hned jsem to našel :) viz http://www.cdmc.cz/index.php?score-casopis-vyprodej. Jen doufám, že tam to CD opravdu je, budu to muset vyzkoušet.
Jméno: StriderCZ 6. 5. 2012, 19:31:31 delete
e-mail:
 
Tak jsem v MM II postoupil trošku dále- Jsem Tripple crown winner a mám povýšeny (téměř) včechny postavy (socrerer jde bohužel povýšit jen jeden). Na nějakou dobu si od hraní odpočinu, ale o víkendu budu pokračovat dále (jen co pro DJ (www.oldgames.sk) naskenuji český manuál k wizardry VIII.



Jméno: EvilEye 5. 5. 2012, 23:16:47 delete
e-mail:
 
Super stranka , velmi pomohla pri hrani
Jméno: StriderCZ 5. 5. 2012, 22:14:27 delete
e-mail:
 
F4 pomohlo, díky za tip.
Mám dneska více volna, a tak jsem si to zkusil nainstalovat. Se samotným hraním budu muset chvíli počkat (chtěl bych dohrát MM II- ale jde mi to jak psovi pastva....)
Jméno: Ali 5. 5. 2012, 21:50:23 delete
e-mail:
 
Také mi vyběhla tabulka, párkrát jsem klikla na pokračovat a jde to i bez cd. A na to okno F4 nepomůže?
Jméno: StriderCZ 5. 5. 2012, 21:17:34 delete
e-mail:
 
Nainstaloval jsem si Chaos conspiracy mod, a kromě toho, že jsem musel v Daemon tools načíst MM VI Disk 2 (i když mám verzi z Gogu) tak se mi hra spustí jen v okně. nevíte někdo, co s tím (mám netbook, s Windows XP)
Jméno: h4rry 3. 5. 2012, 20:36:49 delete
e-mail:
 
*splnit, ne zjistit :D
Jméno: h4rry 3. 5. 2012, 20:36:05 delete
e-mail:
 
Save poslán, nicméně ve hře jsem trošku od té doby pokročil, navíc sekeru už nemám u sebe (ani dopis), vyházel jsem je, když jsem zjistil, že quest nelze vzhledem k bugu zjistit. Ale stačí zajít za věštcem na havraním pobřeží a on ti dá všecky věci, který jsou důležitý pro plnění questu, ale už je u sebe nemáš (to ale asi víš ).
Jméno: Uran 2. 5. 2012, 15:59:20 delete
e-mail:
 
h4rry: posli save
Jméno: h4rry 2. 5. 2012, 14:01:23 delete
e-mail:
 
Zdravím,

zřejmě jsem narazil na bug v MM8. Když jsem si vytvořil alianci (resp. odvodnil jsem minotaurům to doupě), tak jsem u vůdce dal tvorba alinace. Odcestoval tedy na havraní pobřeží. Problém nastává ve chvíli, pokud nemáte ještě splněný úkol s baltazarovou sekyrou. Mám jí v inventáři, stejně jako dopis potvrzující pravost, nicméně ani v doupěti u vůdce ani u velvyslance na havraním pobřeží na to vůbec nereagujou. Nevíte náhodou co s tím ? Hru hraju metodicky a rozčiluje mě, že tenhle úkol nemám splněný...dík.

Prolezl jsem tenhle web aj net a nic jsem o tomhle bugu nenašel. Btw. hezký web
Jméno: Elemir 2. 5. 2012, 08:23:04 delete
e-mail:
 
4Kamil: Ahoj a díky.
Jméno: rengo 1. 5. 2012, 18:32:33 delete
e-mail:
 
diky
Jméno: schveider 1. 5. 2012, 16:41:48 delete
e-mail:
 
@rengo: Je treba pouzit loadfix. http://www.dosbox.com/wiki/LOADFIX ...
Jméno: Kamil 1. 5. 2012, 09:43:23 delete
e-mail:
 
Ahoj, tak jsem se po dlouhé době zase pustil do MM6... vážně nostalgie, už se těším, až budu kropit titány ohnivým deštěm... Každopádně chválím parádní web, je tu toho plno. Takže si tu určitě ještě párkrát počtu.
Jméno: Elemir 30. 4. 2012, 19:08:10 delete
e-mail:
 
Jasně rozumim, ono to vlastně umí zálohovat charaktery - mě spíš napadlo, že sis vzal nějaká NPC a degradoval je na level 1. Podobnou věc jsem zkoušel i v jiné hře, ale tam to mělo ve výsledku zásadní význam. Tady to moc věcí neovlivní, jak psal Adam23, na levelu 5 si za chvilku znovu. Rozdíl v boji poznáš určitě, protože máš v družině více postav, než je na začátek běžné. Navíc vzhledem k vlastní definici vlastností a dovedností sis naopak právě ten začátek ulehčil