Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 15. 5. 2012, 13:25:49 delete
e-mail:
 
Vypadá to náhodně, posuny v abecedě tam nebudou, v některých kombinacích by byly na přeskáčku. Ty krátká slova celkem stačí, oni totiž v tomto případě obsahují dost těch četnějších písmen, což bude pro angličtinu asi typické. První věta ze souvětí, po union, šla takto docela dobře (vyjma D=W, to leda z kontextu), spíš to vázne na té angličtině jako takové. Delší slova v druhé části jdou podstatně pomaleji. V první fázi jsem se právě zbytečně zdržel tím testováním posunů Uvidím, k čemu dospěju, nápovědu odkrývám postupně, jak daleko ve větě jsem + tu mám rozepsaný postup.
Jméno: Majk 15. 5. 2012, 11:42:00 delete
e-mail:
 
Takhle - nevím, jestli je úplně náhodný nebo ve hře existuje jen mnoho přednastavených možností - vzhledem k tomu, že jsem se tam sám nikdy nedostal. Jen jsem tu hádanku viděl na internetu v mnoha a mnoha verzích (ale aspoň jsem si jí poctivě vyluštil ), takže hádám, že klíč je vždy zcela náhodný. A neznám programátora, který by radši do hry vložil mnoho přednastavených kombinací než udělal kraťoučký generátor.

Určitě to ale není Caesarova šifra (posunování abecedy). Pochopitelně pro krátká slova to někdy může shodou náhod vyjít, ale ne pro celý text.
Jméno: Elemir 15. 5. 2012, 08:03:28 delete
e-mail:
 
Taková malá technická (otázka) ... ten klíč je úplně náhodný? Tedy jinak řečeno, nedá se odvodit jinak než tipováním? Zkoušel jsem nějaké posuny řad v abecedě ... wrl jsem jako "the" tipl (nebral jsem to podle četnosti), fvz mi pak připadalo jako "for", což taky je, ale jakékoliv pokusy to logicky poté seřadit neuspěly
Jméno: Majk 14. 5. 2012, 22:41:43 delete
e-mail:
 
Super, kdybys měl problém pak vložit obrázky přímo do nějakého článku (takhle je neuvidí nikdo, kdo neví, jak se k nim dostat), dej mi na wiki vědět klasickou cestou.
Jméno: StriderCZ 14. 5. 2012, 22:28:00 delete
e-mail:
 
Tak do Corakových deníků jsem uploadoval 5 screenshotů... včetně toho nejdůležitějšího....

Jdu spát, dobrou...
Jméno: Majk 14. 5. 2012, 21:44:42 delete
e-mail:
 
Tak každýmu jde něco jinýho... hlavně žes to dal, skoro tu slavím za tebe. Jestli nám kluci hokejový letos to MS projedou, tak mám aspoň útěchu.
Jméno: StriderCZ 14. 5. 2012, 21:37:58 delete
e-mail:
 
Nestačila, asi jsem trochu natvrdlý a je fakt, že mně nikdy moc hádanky (zejména v amgličtině) nebavily). I v MM III jsem hádanky dohledával na netu.

Jméno: Majk 14. 5. 2012, 21:04:16 delete
e-mail:
 
Strider: skvěle!!! Už se těším na zpracované info. A jak teda, stačila ta první nápověda?
Jméno: Majk 14. 5. 2012, 21:02:57 delete
e-mail:
 
Uran: právě právě, teď jsem W8 nechal z tohoto důvodu, i když s tím naskenovaným manuálem od Stridera už se dalo hrát trošku líp. Ale přeci jen bych chtěl nejdřív dokončit MM2, pak bych se na Wizardry vrhnul, hrát to obojí napřeskáčku vůbec nemá cenu... určitě se pak nějak o zážitky podělíme.
Jméno: StriderCZ 14. 5. 2012, 21:02:26 delete
e-mail:
 
Dokonáno jest

Teď už jen zpracovat informace, nechat doznít pozitivní emoce, uploadovat nějaké obrázky a vrhnu se na The chaos conspiracy (rozehráno, na nejtežší úroveň).
Jméno: Uran 14. 5. 2012, 18:26:16 delete
e-mail:
 
Je to trochu mimo tema, ale nehraje nebo se nekdo nechysta Wizadry 8? Ze by jsme se podelili o pripadne "zazitky"? Je to docela boj a kazdou chvili ztracim nervy a nechavam toho a pak zase zacinam.
Jméno: Majk 14. 5. 2012, 16:45:54 delete
e-mail:
 
Ještě pro Stridera: kdyby náhodou, další nápovědy (včetně řešení) jsou na wiki v sekci MM2->Hádanky. Jsem si nepřečetl, žes měl tři dny v práci pohotovost, tak tě nechci mučit. :-D
Jméno: Majk 14. 5. 2012, 15:32:07 delete
e-mail:
 
Tomu pocitu úplně rozumím.

Tak napíšu to takhle - je to obyčejná substituční šifra. Tzn. každé písmeno odpovídá jinému písmenu v abecedě. A nejčastější písmeno v angličtině je E. S tím bys to měl vyluštit a tím pádem znát správná písmena pro hádanku. Kdyby ti to nešlo vyluštit (ale měl bys s tím být do 15 minut fakt hotový), tak ještě přidám další. Nechci ti poslední gól Nagana úplně zkazit...
Jméno: StriderCZ 14. 5. 2012, 15:14:12 delete
e-mail:
 
Napiš velkou nápovědu (malou třeba uveď někde bokem). Ono, byl jsem tři dny v práci- na rychlé, a na pohotovosti- a během té doby jsem (tzv. při čekání na práci) se freneticky snažil MM II dohrát. Proto jsem taky nedoplňoval deník, aní návody, jen si zběžně psal poznámky do sešitu.
Byl to mazec, ale ten pocit z "téměř úplného" dohrání je fantastický (něco jako kdybych vyhrál NAGÁNO).


Jméno: Elemir 14. 5. 2012, 13:49:50 delete
e-mail:
 
4MP: Ne, ne, tohle mě u toho ani nenapadlo Mě v tu chvíli jen vytanuli na mysli právě Icewind Dale, kde jsem tento koncept taky postrádal.

4Strider: Taky se přidávám ke gratulaci, na přečtení deníku si však počkám až na skutečný konec.
Jméno: MP 14. 5. 2012, 13:10:41 delete
e-mail:
 
Elemir: Já tím příspěvkem vůbec nechtěl říct, že by se mi (například) jiné díly M&M nelíbily, to vůbec ne, třebas VI považuju za nejlepší z celé série, co jsem hrál, nicméně řeč byla o RPG a co to pro koho znamená a z tohodle pohledu pro mně jasně vede VIII.
Jméno: Majk 14. 5. 2012, 12:38:16 delete
e-mail:
 
Stridere, ten rébus znám, ale teď jde o to, jak ti poradím... chceš velkou nebo malou nápovědu?

Jinak bravo, bravo pane, máš můj neskutečný obdiv! Sám se tam ještě nějakou chvíli nedostanu, ale tvůj úspěch mi dává naději, že se tak stane.
Jméno: StriderCZ 13. 5. 2012, 22:35:20 delete
e-mail:
 
V MM II jsem prakticky u konce, teď už jen potřebuji přijít na to, jak vyřešit slovní rébus (heslo k odvrácení směřování CRONU) do slunce.
Kdyby jste měli něhjaký návrh, sem s ním, jinak se nad ním zamyslím až nebudu TAK STRAŠNĚ UNAVENÝ. Square Lake Cavern mi dal docela zabrat, ale teď už je v pohodě (jsem tak trochu maximalista, a parta pomalu směřuje k maximálně možnému levelu (tuším, že se jedná o level 266).
Když zpětně hodnotím hraní MM II, musím uznat , že se jednalo o jedno z nefantastičtějších dobrodružství (i když mně semtam dohánělo k šílenství).
Jméno: Elemir 13. 5. 2012, 17:18:21 delete
e-mail:
 
Jen ještě dodatek k té úloze postav, co MP uvedl. Je pravda, že u M&M mi tohle nijak nepřišlo (všechny postavy jsou si rovny), ale třeba u her od Bioware to už takové nebylo. V Icewind Dale je tvorba družiny čistě na hráči, žádná hlavní postava, žádný životopis - vyjma toho, co si hráč vymyslí. S takovou družinou jsem měl docela problém se sžít, stalo se z toho docela anonymní dobrodružství. Podobně jsem na tom byl u multiplayeru Baldurů, je to zajímavé, ale neni to ono U skupinového dobrodružství je o to více třeba, aby příběh dokázal tu skupinu vtáhnout do děje.
Jméno: rengo 12. 5. 2012, 22:12:33 delete
e-mail:
 
To byl hra kuli ktery jsem v detstvi brecel kdyz jsem jeste nemel net a ztratil jsem disketu na ktery byla =D ..... ta hra ma vpodstate jen jeden jedinej minus v tom ze kdyz soupere neznicis rychle tak dojdou nerostny suroviny...