Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 19. 5. 2012, 14:20:01 delete
e-mail:
 
Opět jedna technická, JAVA verze Might and Magic (I a II) nemají s původní ságou nic společného? Mám na mysli mobilní verze hry. Vzpomínám si, že před několika měsíci zde někdo uvedl link na předělávku tuším druhého dílu, ale recenze pro mobil verze mluví o úplně jiném příběhu, tak teď jsem se v tom trochu ztratil. Případně, pokud zná někdo tu předělanou verzi - je to totožné s původní PC verzí?

Včera jsem si vytiskl čtverečkovaný rastr ...
Jméno: Elemir 18. 5. 2012, 16:26:34 delete
e-mail:
 
Zdar, ještě neni důvod to tu odkládat k ledu
Jméno: UfoHasLanded 18. 5. 2012, 14:11:31 delete
e-mail:
 
Čus lidi, docela mě překvapilo že to tady ještě jede. Zase sem se vrátil k mé lásce Might and Magic VII tak sem se sem musel podívat
Jméno: Majk 18. 5. 2012, 00:16:29 delete
e-mail:
 
Jestli ti vyšlo vše podle plánu, tak super. Akvárko jsem měl naposled jako malej kluk, možná není špatnej nápad se k tomu vrátit. Když nic jinýho, za tu občasnou práci to byla ohromně uklidňující podívaná. A děkuju za opravu (pochopitelně slavím).
Jméno: Elemir 17. 5. 2012, 17:32:11 delete
e-mail:
 
Hotovo, jak oprava tak i akvárko
Jméno: Majk 17. 5. 2012, 15:26:04 delete
e-mail:
 
Aha... no, taky dobrá zábava, ale jak je hokej, tak jde pro mě všechno ostatní stranou. Slováci vyřadili Kanadu a jdou do semifinále. Teď ještě musíme my večer...
Jméno: Elemir 17. 5. 2012, 15:21:39 delete
e-mail:
 
Netuším, co se děje ... už několik hodin tu přestavuju akvárko, takže zábavy kopec.
Jméno: Majk 17. 5. 2012, 14:25:12 delete
e-mail:
 
Tak tak, to bylo ono. A právě že nevím, kde v TES to bylo, ale byly dokonce i generované dungeony, nejen krajina. Jestli je toho Morrowind prost, tak snad bych ho někdy zkusil. Jenže teď mám takových herních plánů... no, někdy určitě jo.

Ještě pardon za offtopic, nedá mi to, ale zkrátím to: OBROVSKÁ gratulace na Slovensko! To byla paráda...
Jméno: Elemir 17. 5. 2012, 14:16:01 delete
e-mail:
 
To bude on, tady je krajina pevně daná. Chvilku jsem hrál Daggerfall, takže tuším, co myslíš tím generovaným prostředím. Zkusil jsem si to jen tak zkusmo pěšky kamsi jedním směrem a půl hodiny jsem koukal na to samé
Jméno: Majk 17. 5. 2012, 13:26:20 delete
e-mail:
 
V TES mám docela zmatek, Morrowind je ten díl, kde prostředí nebylo generované? To mě v těch původních dost štvalo, taky jsem je brzo zahodil a na sérii zanevřel a ani o ní nesbíral info. Ale o jednom dílu se povídalo, že je v celé sérii nějak výjimečný, je to tenhle?
Jméno: Elemir 17. 5. 2012, 13:05:02 delete
e-mail:
 
V Morrowindu existovala podobná hádanka, hrálo se tam na krápníkové varhany. Akorát to bylo o něco jednodušší ... tedy vyjma toho bugu, který to občas dokonale hatil :)

Puzzle v MM9 se objevily později, souviselo to ponejvíce s dokončením příběhu, tedy až od druhé poloviny hry.
Jméno: Majk 17. 5. 2012, 11:27:47 delete
e-mail:
 
Teda úplně mi uniklo, že maj nový logo... ale tak jsem se kouknul a z toho se mi chce blejt. Cihlářova grafika měla svoje kouzlo a hlavně takhle nastavili celý grafický koncept zoo. Absolutně nechápu potřebu změny (stejně jako u nového loga ČT) a už radši vůbec nebudu zjišťovat, kolik za tohle dali.

No ale zpátky k našemu tématu - dneska je to pro mě samý překvapení. Tím že jsem devítku nikdy nedohrál (zkoušel jsem jí dvakrát a pokaždé skončil zhruba na stejném místě, protože mě to začalo příšerně nudit), tak ani nevím, že tam jsou takové hádanky jako třeba šachy. Vzpomínám si na jednu, co se mi líbila, i když to nebyla logická hádanka. Člověk měl z varhan odposlouchat melodii a pak jí zahrát na zvony, aby odněkud vyhnal mnichy na modlitbu, důvod už si moc nepamatuju. Tak to bylo takový osvěžující zpestření. Fakt škoda přeškoda, že devítka je prostě taková nedomrlá, mohla to být opravdu výjimečná hra.
Jméno: Adam23 17. 5. 2012, 10:42:00 delete
e-mail:
 
... a navíc je neskutečně hnusný.
Jméno: Elemir 17. 5. 2012, 09:06:37 delete
e-mail:
 
Právě takový MM9 byl v tomto ohledu docela zajímavý. Kromě hádanky obsahoval i několik zajímavých puzzle, šachovou partii apod. Myšlenka návratu ke starším principům to byla dobrá, ale kazil to místy nedotažený zbytek. Desátý díl by byl býval určitě opět přelomový.

Prodejnost je hrozná věc, nejhorší je však pro mě ta rozmělněnost mezi PC a konzole, tím pádem přizpůsobení hry širšímu publiku a vymýšlení nesmyslných úprav. Taky si myslím, že vyšší obtížnost hry (tedy myšleno přidáním klasických prvků) neni na škodu, leč jak jsem nedávno někde četl, vývoj současných her je příliš drahý a firmy si musejí určitou část návratnosti zajistit v podstatě už na počátku a tak se to tomu celé podřídí. Podle mě je to podobné jako u filmů, halda věcí je nesmyslně předražených (... teď trochu bokem, když jsem slyšel, nakolik přišlo logo pražské ZOO ...).
Jméno: Majk 16. 5. 2012, 10:39:20 delete
e-mail:
 
Ono je to vidět i v MM. Prvních pět dílů je přímo prošpikováno hádankami, v MM6 už jich je jen pár, navíc mnohem jednodušších (typu nilbog nebo notoricky známých z Hobita), v MM7 je snad jenom ta jediná šifra s tou hrobkou, i když ta nebyla špatná... teda samozřejmě ani v těch novějších dílech nechybí hádanky se správným pořadím pák a tlačítek.

Docela nedávno jsem četl rozhovor s jedním německým studiem vyvíjejícím adventury (Secret Files nebo Lost Horizont, jestli znáte) a v něm práskli, že MÁ smysl vyrábět adventury, protože vůbec není pravda co se říká, že je dneska nikdo nehraje. On se ten trh na rozdíl od ostatních žánrů vzhledem k předchozím rokům jen příliš nezvětšuje, ale ani nezmenšuje, velký je dost. Anebo jak je teď celý svět nadšený z Grimrocku. Prostě hádanky pořád mají ve hrách svoje místo a lidi to chtěj hrát. Jenomže, pánové z Ubi a Valve a Bethesdy, jak ta hra nezlomí rekord v prodejnosti, tak nemá smysl jí vyvíjet, co...
Jméno: Elemir 16. 5. 2012, 08:22:12 delete
e-mail:
 
Eh, to jsem si opravdu prohodil písmenka Na papíru jsem si to taky poznamenal chybně s g.

Preambuli naší ústavy už si nepamatuju, byť jsme jí taky museli umět nazpaměť, ale taky je pravdou, že kdybys to na wiki nepoznamenal, tak by mě asi nedokleplo, že ve hře je úryvek z ústavy USA. V tu chvíli by nebylo samozřejmě nic jednoduššího, než to vygooglit :) Spíš mě docela překvapilo, že vzhledem na datum uvedení hry a tehdejší možnosti získávání informací to pro řadu lidí muselo opravdu znamenat podrobné luštění. To už by dneska chtěl málokdo absolvovat. Z her postupně mizí i ty nejjednodušší hádanky, případně je to jen součástí nějakých vedlejších úkolů.
Jméno: Majk 15. 5. 2012, 23:24:13 delete
e-mail:
 
Elemir: dokonce "tranquility", ale asi tam máš jen nechtěnou záměnu q<->g. Nehledě na to, že úplně správně je to "tranquillity", ale to už je chyba ve hře. Ale díky za upozornění, na wiki opraveno.

Jasně, pro amerického hráče je to snadnější, pokud mu to dojde, může hrát na předpokládaná slova a tím to bude mít rychlejší. Mimochodem kdo z nás ale zná preambuli ústavy ČR... bysme asi byli namydlený. (Ale rýpu i do sebe.) Na druhou stranu jejich text je prostě známější i tím, že se objevuje ve filmech atp, je to pro ně prostě součást (pop)kultury.
Jméno: rengo 15. 5. 2012, 22:25:28 delete
e-mail:
 
to strider: gratuluju
Jméno: Elemir 15. 5. 2012, 20:05:46 delete
e-mail:
 
Hotovo, zabralo mi to teda více, než-li 15 minut ... postupně jsem se k tomu vracel v průběhu směny a dokončil to doma (měl jsem tam i nějakou chybku v opsaném textu, takže mi to trochu haprovalo při otipování dalších dvou písmen). Možná kdybych na to měl souvislý čas, tak by to šlo rychleji, takhle jsem se musel párkrát zorientovávat ve vlastních poznámkách Ke složení potřebného klíče nakonec stačí jen ta první věta + rozluštit slovo establish.

Kdo ten text zná (u američanů snad povinnost), tak to muselo jít snadno. Šel jsem na to podobně, mě totiž v první chvíli napadlo podobné řešení jako u šifry v Ta´sarově akademii (mm9). Základ byl tedy v krátkých slovech, kam patří hlavně členy, zájmena a předložky - wrl jsem určil jako the, spojení fvz wrl pak jako for the (tedy čistě zkusmo s tím, že jedno z toho by the mělo být). Samostatně stojící h nemohlo být nic jiného než neurčitý člen, tedy a. Z tohoto jsem zkusil poskládat začátek, zda-li to dá něco smysluplného. Kupodivu dalo. Další podstatnou věcí bylo doplnit spojení form a more, pak už to vyplynulo samo. Druhá část byla více o hraní, jako první jsem měl hotová ta nepodstatná slova.

Určitě to bylo zajímavé, nerad nechávám něco nedořešené Jenom tam máme menší rozdíl ve slově tranguility.
Jméno: Majk 15. 5. 2012, 13:50:04 delete
e-mail:
 
To je super, že to zkoušíš! U anglických textů se postpuje tak, že se najde písmeno E, což je nejčastější znak (jen strašně málokdy a u velmi krátkých textů to vyjde jinak), pak se podíváme, kolik tříznakových řetězců končí na E, protože ta kombinace, která se opakuje nejčastěji, je pravděpodobně slovo "THE", za chvilku nám vyplyne, jestli to jednoznakové slovo je písmeno "A" nebo "I" no a pak... pak už to chce jenom slovní zásobu, bez té to opravdu nejde. Což teď pro tebe není v podstatě žádná nápověda, tam už jsi, spíš jenom tak pro zajímavost, jak se obyčejně u téhle šifry postupuje.