Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 21. 5. 2012, 00:08:43 delete
e-mail:
 
Adam: doufám, žes to nepochopil jako že to přirovnání myslím vážně. Teď jsem to z toho nějak nepoznal. D3 mi posloužilo jako rukojmí, abych si mohl povzdechnout nad současným trendem: mít dohráno napoprvý za deset hodin je pro mě na dobrodružnou hru prostě sakra málo, ale neodvažuju se hodnotit obsah D3, když prd vím. Ten může být excelentní.

Strider: založil jsem ti ho. Myslím, že herní deníky můžou být na wiki ke kterémukoliv dílu, nejen ke starší půlce.
Jméno: Adam23 20. 5. 2012, 22:49:05 delete
e-mail:
 
Aneb, kdo nedotáhl v DII postavu aspoň na 80 lvl hell, asi těžko pochopí
Jméno: Adam23 20. 5. 2012, 22:38:23 delete
e-mail:
 
A kolik (desítek tisíc) nepřátel zabiješ ve své oblíbené flashové hříčce?
D3 má o úroveň obtížnosti navíc takže mlátíš hlava nehlava do zblbnutí, normálka :D
Jméno: StriderCZ 20. 5. 2012, 22:36:50 delete
e-mail:
 
Ono ke konci už to byla i tak trochu křeč, a do nejrůznějších návodů jsem se koukal (zejména, když jsem nemohl něco najít.
Jsem rád, že jsem ji dohrál....a teď se chci pustit do The Chaos Conspiracy modu... už jsem začal, na nejtěžší úroveň.
Šlo by založit herní deník?
Docela mně psaní deníku chytlo.
Jméno: Majk 20. 5. 2012, 22:15:45 delete
e-mail:
 
Strider: super, jdu se na to kouknout! (Proč vždycky někdo přidá zprávu ve chvíli, kdy taky píšu... to pak píšu nadvakrát )
Jméno: Majk 20. 5. 2012, 22:13:06 delete
e-mail:
 
10 hodin??? Tak to jsem nepředpokládal, že Diablo 3 má velikost flashové hříčky. Jasně, známe trend, kterým se hry ubírají, ale plus mínus 10 hodin za nějakých dvanáct stovek (v těch levnějších krámech), to už je teda vážně drsný. Teda samozřejmě počítám s tím, že je tam multiplayer, ale i tak...
Jméno: StriderCZ 20. 5. 2012, 22:10:29 delete
e-mail:
 
Tak jsem herní deník k MM II dopsal...
Jméno: Elemir 20. 5. 2012, 20:32:28 delete
e-mail:
 
Díky.
Jméno: Adam23 20. 5. 2012, 20:12:53 delete
e-mail:
 
Tak aspoň 10 hodin odhadem.
Jméno: Elemir 20. 5. 2012, 18:28:26 delete
e-mail:
 
Obávám se, že taky nakonec skončim jen u jedné hry Z map si naštěstí moc nepamatuju a pokusím se je při hraní vynechat, ale dopředu bych jen těžko odhadoval, jak to půjde. Pro návod apod. je třeba hru znát lépe a to prostě bez toho asi nepůjde (vyjímkou byla devítka, tam jsem to smolil během první hry, aby mě náhodou někdo nepředběhl , ale stejně se některé věci podařilo objasnit až mnohem později). Budu rád, když si jedničku a dvojku jen zařadim mezi dohrané. Před lety jsem se chvilku protloukal Sorpigalem, možná bych tu ještě někde našel provizorní mapku, ale moc to nešlo ... psát si poznámky a hrát je v tomhle případě docela problém. Podobné obtíže mě dostihly u WOX. Výhoda je, že jsou to krokovací dungeony, takže čas nikam neletí, ale místy mě ten děj docela strhl a to se pak špatně přerušuje

S Diablem to bylo u mě vždycky zvláštní. Kdysi dávno, ještě na Pentiu I, jsem měl možnost u známého hrát chvilku jedničku (stejně tak i tehdy velmi přelomový a populární Half Live). Jo, docela mě to nadchlo, ale protože jsem PC neměl, tak to šlo k ledu a když už jsem ho měl, tak jsem se k tomu už nevrátil ... prostě mě nic nenutilo si na to vzpomenout. Dvojku pak hrál spolubydlící na koleji, chvilku mě zkoušel naučit nějaké fígle, ale tou dobou už jsem měl za sebou Baldur´s Gate a kdo zná, tak už ví Z podstatné části za mou averzí stál tehdejší fan club, který se bohužel za ty léta nezměnil a pořád v diskusích čtu stejné plky typu: "kdo nehrál Diablo, neni RPG hráč" apod. Diablo plní svou úlohu dobře, poskytuje přesně to, co hlásá, jen to neni můj styl hry. Za jiných podmínek by mě to určitě chytlo, ale holt mám raději pomalejší akce, kde si musím taktiku promýšlet a mám k tomu omezené prostředky ... Firkraaga v BG2 jsem svého času smažil třemi mágy dobrou 1/2 hodinu reálného času, zatímco paladin odváděl jeho pozornost (pro neznalé Firkraag je červený drak nemalého levelu a schopností ) Další věcí jsou dialogy a větvený příběh, ta hra mě musí vtáhnout a nesmím se cítit osamocen nebo anonymně (bohužel přesně tohle se mi stalo i u Gothic 3, D2 už je takové z principu).

Každopádně před chvilkou jsem dostal guest pass na D3, takže mě prý čekají min. 2 hoďky zkoušení, ale jak už jsem psal, pravděpodobně zkonstatuji, že to je jen upravé D2 (podobně jako Skyrim je přetexturovaný Oblivion).

4Adam: Nevíš, jak dlouhou herní dobu zaznamenal?
Jméno: Majk 20. 5. 2012, 17:39:55 delete
e-mail:
 
Adam: tak když mu sedne, proč ne... v tomhle jsem na stejné lodi s Elemirem, antidiablista, ale taky znám hodně lidí, kterým dvojka přináší mnohaletou spokojenost a pořád ho hrají. Sám jsem šanci dával jedničce i dvojce, nechytlo mě to, ale to prostě neznamená, že to jsou špatné hry. Jen nejsou pro mě. (O trojce teda zatím nevím nic.)
Jméno: Majk 20. 5. 2012, 17:36:25 delete
e-mail:
 
To si myslím taky, mapy jedničky i dvojky jsou přímo nabušené. Ale hraj takovou hru podruhé... fakt budu rád, pokud se mi to podaří dokončit. A přiznávám, semtam na nějakou mapu mrknu, i když ne často... ale nemůžu tvrdit, že to je 100% čistá hra.
Jméno: Adam23 20. 5. 2012, 17:32:49 delete
e-mail:
 
Ad Diablo III. Bratr který byl odkojený ´dvojkou´, si ho v pátek koupil a dohrál to skoro v kuse a vypadal spokojeně
Jméno: Elemir 20. 5. 2012, 16:23:03 delete
e-mail:
 
Určitě bych to tam dopsal. O těch potvorách a SNES se píše i ve spojitosti s mm1, ale já bych teď chtěl přednostně vůbec rozjet PC verzi a pak uvidím. Když jsem viděl popisky jedné mapy, tak mě nadšení docela opustilo. To si přímo říká o opakované hraní, jinak se toho dá dost minout Zatím nemám promyšlenou celou metodiku, ale vzhledem k obsahlým walkthrought a cluebooks asi část práce odpadne.
Jméno: Majk 20. 5. 2012, 12:32:54 delete
e-mail:
 
Elemir: kdybys narazil při zkoumání těch různých verzí na něco zajímavého, co ještě není na wiki, budu moc rád, když rozšíříš článek. Zvlášť jestli se dostaneš k nějakým verzím, které tam zatím chybí.

Taky jsem teď objevil zajímavost, že třeba ve SNES verzi dvojky se nejspíš složení nepřátelských band negeneruje náhodně. Ať už jsem na první boj v Middlegate narazil kdekoliv, složení nepřátel bylo vždy stejné - to samé u druhého boje a dalších. Ještě jsem neověřoval, jak se SNES verze chová na políčkách, kde jsou v počítačových verzích nepřátelé přednastaveni natvrdo, jen jsem chvilku experimentoval, přece jen dohrát Amiga verzi je teď priorita. Ale celkově tohle už považuju za docela zásadní rozdíl... možná toho bude ještě víc, v čem se různé verze liší.
Jméno: Elemir 20. 5. 2012, 01:13:25 delete
e-mail:
 
Ad MM9) Co vím, tak neexistuje. Patch 1.3 byl jediný větší zásah do hry.

Ad MM8) Jen takový malý postřeh - na mě je ten videotutorial moc rozvláčný, 46 minut je opravdu moc. Smrsknout to do těch 14-ti minut by pro pochopení zcela stačilo.
Jméno: Templayer 19. 5. 2012, 23:35:45 delete
e-mail:
 
Snažil jsem se marně najít na internetu jakýsi ... ehm opravný mód pro MM9. Existuje něco takového? Něco, co by "dodělávalo" hru? Například - nahrazení inventářních obrázků/sketchů (návrhů na vzhledy postav >_> ) na klasickou kvalitu? Ta hra je tak těžce nedodělaná, až to nedokáži hrát. O TELP iniciativě vím, bohužel toho nechali, mám patch v 1.3. Mimochodem, kdybyste si někdo chtěli vytvořit v MM 8 CELOU družinu (stejným způsobem jako v MM6, 7 a 9), tak si mně najdete na youtube (Might and Magic VIII custom group tutorial a mělo by to najít ... kdyby něco, tak dodat Templayer). Přináší to lepší hratelnost, když člověk nemusí mít počáteční skupinu složenou z ty upírky, Devlina, Fredricka a Simona :-( . Nebo nikoho. Chcete-li abych odpověděl na jakoukoliv zprávu/dotaz či mi poslat odpověď, pošlete mi email na Templayer@seznam.cz
Jméno: Elemir 19. 5. 2012, 23:02:58 delete
e-mail:
 
To bude asi ono, jen jsem měl pocit, že to bylo uvedeno i zde v knize návštěv ... no, možná to byl email, už si opravdu nejsem jist. Moc jsem se na to nedíval, jenom mi to zůstalo v povědomí. Někde je tu snad i link na nějakou webovou verzi mm2, budu se na to muset podívat (resp. přes emulátor v prohlížeči). Dával jsem si teď k sobě nějaké informace o mm1 a rozdílu mezi platformními verzemi, takže mě právě zajímalo, jak věrně je to na všech zpracováno - aby to třeba nebylo jako rozdíl v cmm na PC a PS. U mm1 jsou to třeba jen "drobnosti".

Když už jsi nakousl to Diablo, málem jsem se nechal chytit. Ač anti ... nahlodalo mě svědomí a řekl jsem si, že bych tomu měl dát šanci, naštěstí je vyprodáno. Nicméně mám slíben guest key, takže budu nejspíše rychle vyléčen. Kolega dneska přišel do práce celý zkroušený, že se dostal do patové situace ... tak dlouho čekal na předobjednávku, v práci si to vytrpěl, než mohl doma zasednout a nakonec je z toho rozčarovaný.

Dneska se tu probírám Golden Landem, že bych si ho střihl před mm, abych ho měl konečně dohraný. Při té příležitosti jsem na RPGhry našel dosti shazující posudky, nějak si nevybavuju, že bych měl podobné problémy. Problém nastane spíše zítra, až nenajdu save pozice
Jméno: Majk 19. 5. 2012, 20:28:03 delete
e-mail:
 
Tak jsem chvilku hledal - a tady nikde nemůžu žádný link na nějakou předělávku najít, vyjma předělávky Heroes 2, tu jsem postoval já, není to ono? To by i časově odpovídalo těm pár měsícům.

Jediný aspoň trošku uskutečněný remake zanikl před lety v aplha verzi, zbyl z něj akorát obrázek: http://telp.org/mm7/tavern/anyboard/posts/23573.ht ... - a o ničem jiném nevím, tak jsem teď taky trochu zmaten, jestli mi přece jen něco neuniklo.
Jméno: Majk 19. 5. 2012, 19:55:46 delete
e-mail:
 
Kdepak, mobilní hry vůbec nic společnýho. Jednak se to odehrává v Erathii (teda nehrál jsem to, ale vsadil bych se, že z Erathie nezůstal kámen na kameni), zadruhý vypadá to na značně zjedodušený systém (a la Diablo). Což ale na mobilu nemusí být mínus, tam bude člověk těžko hrát komplexní hru. No, nejsem mobilní hráč, nechám to jiným, ale mohly by to být (samozřejmě vzhledem k platformě) dobré hry.

A tou "předělanou verzí" myslíš něco ještě úplně jiného nebo to stále patří k mobilním MM?