Obávám se, že taky nakonec skončim jen u jedné hry Z map si naštěstí moc nepamatuju a pokusím se je při hraní vynechat, ale dopředu bych jen těžko odhadoval, jak to půjde. Pro návod apod. je třeba hru znát lépe a to prostě bez toho asi nepůjde (vyjímkou byla devítka, tam jsem to smolil během první hry, aby mě náhodou někdo nepředběhl , ale stejně se některé věci podařilo objasnit až mnohem později). Budu rád, když si jedničku a dvojku jen zařadim mezi dohrané. Před lety jsem se chvilku protloukal Sorpigalem, možná bych tu ještě někde našel provizorní mapku, ale moc to nešlo ... psát si poznámky a hrát je v tomhle případě docela problém. Podobné obtíže mě dostihly u WOX. Výhoda je, že jsou to krokovací dungeony, takže čas nikam neletí, ale místy mě ten děj docela strhl a to se pak špatně přerušuje
S Diablem to bylo u mě vždycky zvláštní. Kdysi dávno, ještě na Pentiu I, jsem měl možnost u známého hrát chvilku jedničku (stejně tak i tehdy velmi přelomový a populární Half Live). Jo, docela mě to nadchlo, ale protože jsem PC neměl, tak to šlo k ledu a když už jsem ho měl, tak jsem se k tomu už nevrátil ... prostě mě nic nenutilo si na to vzpomenout. Dvojku pak hrál spolubydlící na koleji, chvilku mě zkoušel naučit nějaké fígle, ale tou dobou už jsem měl za sebou Baldur´s Gate a kdo zná, tak už ví Z podstatné části za mou averzí stál tehdejší fan club, který se bohužel za ty léta nezměnil a pořád v diskusích čtu stejné plky typu: "kdo nehrál Diablo, neni RPG hráč" apod. Diablo plní svou úlohu dobře, poskytuje přesně to, co hlásá, jen to neni můj styl hry. Za jiných podmínek by mě to určitě chytlo, ale holt mám raději pomalejší akce, kde si musím taktiku promýšlet a mám k tomu omezené prostředky ... Firkraaga v BG2 jsem svého času smažil třemi mágy dobrou 1/2 hodinu reálného času, zatímco paladin odváděl jeho pozornost (pro neznalé Firkraag je červený drak nemalého levelu a schopností ) Další věcí jsou dialogy a větvený příběh, ta hra mě musí vtáhnout a nesmím se cítit osamocen nebo anonymně (bohužel přesně tohle se mi stalo i u Gothic 3, D2 už je takové z principu).
Každopádně před chvilkou jsem dostal guest pass na D3, takže mě prý čekají min. 2 hoďky zkoušení, ale jak už jsem psal, pravděpodobně zkonstatuji, že to je jen upravé D2 (podobně jako Skyrim je přetexturovaný Oblivion).
4Adam: Nevíš, jak dlouhou herní dobu zaznamenal? |