Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 23. 5. 2012, 16:50:31 delete
e-mail:
 
Elemir: To bude ono, mejdan Pradávných ve světě Ej-dý-en-dý nemohl skončit dobře. Mimochodem včera jsem se dostal k PS verzi Crusaders (přes emulátor a samozřejmě nebudu popisovat praktiky, které tomu předcházely ). Jestli pořád platí, žes tu verzi nehrál, tak bys to měl asi zkusit, ten rozdíl oproti PC verzi je daleko větší než jsem tušil. A vcelku jsem se i bavil. Kdyžtak se nějak domluvíme přes mail, kdyby něco...
Jméno: Elemir 23. 5. 2012, 16:34:57 delete
e-mail:
 
Jeden ze starších editorů na mm6 dokázal do savů zaručeně nasekat chyby. Ale teď obecně, čím více se editor používá, tím vyšší je pravděpodobnost vzniku fatální chyby i u klasiky (mmXche). Opravit to nelze.

4Templayer: Chyba hry to neni - použil si editor? Použil, takže je to jasné Je aboslutně jedno, kdy se tak stalo, ta úprava v tom save prostě zůstane.

4Majk: To je dualclass cleric/mage ... sice jiná hra, jiná pravidla, ale buhví, na koho všechno ti Pradávní nenarazili :D. Normálně by člověk volil druida.
Jméno: Majk 23. 5. 2012, 15:35:30 delete
e-mail:
 
Když čaroděj umí klerická kouzla, tak to pokládám za důkaz vyšší moci nad Enrothem, nikoliv v podobě Pradávných, ale v podobě editoru. Zas bych to nepsal, kdybych si nebyl jist. (A navíc nějaký pofidérní editor je přímo v tom zipu se sejvama.)

Připadá mi prostě daleko pravděpodobnější, že ten soubor zkriplil editor než samotná hra (mohlo by se to stát, ale šance je proti první variantě mizivá). Tak jak tak, rozhodně v něm chybí tuna informací, které ve fungujících sejvech jsou.
Jméno: Templayer 23. 5. 2012, 15:05:16 delete
e-mail:
 
Já měl též menší soubor a to jsem si s editorem nehrál (jako důkazní materiál může být předložen můj videonávod na youtube - kde je/nebo spíš bude po nahratí tato chyba zaznamenána a bylo by vidět, kdybych něco upravoval editorem). Tedy v průběhu videonávodu, na samotném začátku jsem jej použil .

Jen předkládám, že si možná Zafira nehrál(a) s editorem. Pokud tedy nemá upravenou postavu při otevření editorem, jestli tedy lze otevřít (zkoušet to nehodlám :D
Jméno: Majk 23. 5. 2012, 13:13:15 delete
e-mail:
 
SerRolandzee-Zafira-Winterfell: Blbne ti save, se kterým sis hrál v editoru a všechny další sejvy od tohoto sejvu odvozené - už když se podíváš na velikost těchto souborů, poznáš, že něco není v pořádku. S tím se holt musí počítat, že žádný program není dokonalý a když takhle experimentuju, udělat si nedotknutelnou zálohu... bohužel nemám tušení, jak to opravit a obávám se, že to ani nejde.
Jméno: Templayer 23. 5. 2012, 11:42:57 delete
e-mail:
 
@ SerRolandzee-Zafira-Winterfell
Takovou chybu jsem již zažil v mm8, uložil jsem hru, když jsem mněl zrovna v ruce předmět, poté jsem ho hodil do vody, načetl pozici, udělal dalších pár podivných věcí a hra začala blbnout (nějak se mi povedlo zabít vesničana přes celou mapu :S) a nakonec jsem zjistil, že když se pokusím jakýmkoliv způsobem opustit mapu, hra se sekne na načítání :S.
Jediným řešením bylo nahrát save, který nebyl takto postižen, jenže jsem savy párkrát špatně přepsal a díky tomu jsem ztratil cca nějaké tři hodiny (včetně braní sudů, rozhodnutí atd.) a musel jsem to udělat zpětně. :(
Jméno: SerRolandzee-Zafira-Winterfell 23. 5. 2012, 11:06:37 delete
e-mail:
 
http://www.sendspace.com/file/k0x5vx ...

sejvy z M&M6 - chyba v sejve č.1(tuším), resp. v tých sejvoch, kde je pozícia uložená v Gharik´s Forge - pri pokuse o opustenie tejto lokacie(dungeonu), hra začne načitavať(?) dalšiu zvolenú lokaciu ale spadne do win :/( treba skusiť (sú to tie sejvy v Gharikovej kovárne)

ano vidím, že je tu úplný raj pre fanušikov klasickích, ale aj novích (zvačša) rpg-hier, ale ted by som poprosil o pomoc, doslova OPRAVU tej mojej uloženej pozicie v Garikovej kovarne :p
kdo viete skuste nejakom editore, alebo pod iným Win., (alebo možno to u vás pojde normalne, bez padania), sa dostať z toho dungeonu nekam inde,preč (ten quest čo sa v nom mal splniť, už som splnil), uložiť poziciu, a bud mi ju poslať na mail, al. upldnut nekde sem
moc diki, budem vam vdačni za pomoc a opravu
Jméno: Templayer 23. 5. 2012, 10:02:34 delete
e-mail:
 
Zkoušel již někdo z vás Legend of Grimrock?
Právě včera jsem to hrál (stojí babku) takřka celý den (aneb po maturitě je času dost ), je to naprosto úžasný krokovací dungeon s next-gen grafikou. A dokonce to má i možnost Oldschool - žádná minimapa, hráč je nucen použít čtverečkovaný papír xD xD.
Nová verze má import portrétu postavy, takže -- no, 4 rasy (člověk, Minotaur, Ještěrák a Hmyzák), za ještěráky jsem chtěl hrát již od dob MM8 ( :D ), tři rasy, propracované, nutno například jíst. Konečně hra, jak má být. Jste-li fanoušky družinových dungeon RPG z první osoby, je to něco pro vás. Jen jsem chtěl sdělit pocit ze hry (která mně naprosto uchvátila)
Jméno: Majk 22. 5. 2012, 23:20:16 delete
e-mail:
 
To právě vopruz je, a velkej. Ale tam bude něco rozsekanýho v konfiguraci WinUAE, ten mi prostě nepředává úhoz na CTRL do virtuálního stroje... a už jsem zkoušel fakt všechno. Tak jsem si právě myslel, že to tak je a že víš jak to nakonfigurovat. Nevadí, ještě se v tom zkusím pohrabat. Teď mě ještě napadá, že možná ani nemám nejnovější WinUAE... no, uvidím.
Jméno: StriderCZ 22. 5. 2012, 22:31:17 delete
e-mail:
 
Quick fight. CTRL +A na tom není nic k nastavování, prostě jen zmáčkni a uvidíš (mimochodem, popis tohodle "fíglu" je v manuálu).
Jinak ukládání v dungeonech jsem řešil přes Llyodův maják + Town Portal. ale chápu, že ukládání přes emulátor má něco do sebe.
Nedovedu si hru bez CTR + A představit, to musí být neskutečný vopruz.
Jméno: Majk 22. 5. 2012, 22:08:54 delete
e-mail:
 
Strider: CTRL+A je quick fight? Jestli jo, tak mi řekni, jak se ti to podařilo nastavit... nemůžu na to přijít. Kdybych už nebyl v MM2 tak "daleko" (relativně), tak uvažuju o přechodu z Amiga verze na Mac verzi, tam je to bez problému. Ty nekonečný souboje fakt zdržujou nejvíc. Musím se přiznat, že do určitý míry jsem se vykašlal na poctivost a využívám toho, že emulátor sám umí uložit hru (přesněji obraz RAMky) kdekoliv, tolik času přece jen nemám, ale dohrát to chci. Zase ne že bych toho zneužíval, ale je fakt fajn pokračovat v nějakém dungeonu další den a nemuset ho po návštěvě krčmy dělat od začátku.
Jméno: Elemir 22. 5. 2012, 21:09:34 delete
e-mail:
 
Zítra na to vše kouknu, deník jsem jen zlehka prolítl (četl jsem tu předchozí verzi). Je to docela hutné a máš můj obdiv. Já se k tomu chystám už haldu let a pořád si dokážu najít nějakou výmluvu, abych to oddálil. Ovšem na víkend už toho moc nemám, savy ke Golden Land jsem nenašel (hrát to od počátku je taky na dlouho, než je postava schopná jít do divočiny) a nostalgie s Baldur´s Gate apod., mě čeká jindy. Zaklínače jsem taky poslal k ledu, nějak mě k tomu nic zatím netáhne. Takže čtverečkovaný rastr mám připravený a jsem na sebe zvědav
Jméno: StriderCZ 22. 5. 2012, 20:48:59 delete
e-mail:
 
Na www.oldgames.sk jsem zkusil zhodnotit MM II
Největší problém téhle hry je to, že (pokud hrajete bez návodu) po splnění prvních několika questů vám hra moc neporadí kam dál. Časem zjistíte, že nápovědy jsou roztroušeny po celém CRONu, ale nikdo asi nemá tolik ochoty prošmejdit úplně každé políčko ve hře při hledání nápovědy (mnohdy zaheslovaných). Systém sejvů v pouze hospodách a náhodné generování nepřátel- na to se dá více méně zvyknout. Souboje samotné jsou zajímavé, velké spektrum nepřátel, s MNOHA typu útoků, rezistencí, a různých specialitek. Pomalé levelování je ale otravné (spoustu času jsem strávil kombinací CTRL+A + sledování seriálu CHUCK, popř. MS v hokeji...), a hra není user friendly . Musím uznat, že velkým nepřítelem byla moje vlastní představivost, klaustrofobie a strach z neznáma. Dále nevyváženost ve hře (třeba souboje v dungeonech jsou mnohem těžší, než venku). U mne se tak střídaly chvilky euforie a frustrace. Tahle hra má své kouzlo, a podle návodu je dohratelná v celkem slušném čase (zkusím upravit návod na Elemirových stránkách tak, aby nebyl úplným vozením za ručičku, ale na druhou stranu aby se každý vyhnul mnoha zbytečnostem a zmatkům).
Hrál jsem i podle návodu (hlavně na konci), ale i tak to byla slušná výzva, a těší mně, že jsem jeden z mála, co MM II hrál a dohrál.
Hra splnila to co jsem očekával- cítil jsem se jako herní archeolog- dopředu si sehnat maximum materiálů, přeložit manuál, zprovoznit hru, dohrát + napsat návod, a jako bonus: herní deník.
Na druhou stranu- teď hraji MM VI- The Chaos Conspiracy (mod) (včetně českého překladu :D) a hraní mně baví mnohem více.
Jméno: Elemir 22. 5. 2012, 19:07:36 delete
e-mail:
 
A co to má být??
Jméno: SerRolandzee-Zafira-Winterfell 22. 5. 2012, 11:52:57 delete
e-mail:
 
https://rapidshare.com/files/2859074433/M_M6-saves- 2012.zip

https://rapidshare.com/files/21300445/Might_Magic_- 6_-saves2012.zip
Jméno: Elemir 21. 5. 2012, 21:26:21 delete
e-mail:
 
Starter edice D3 dohrána: Monk(yně) level 10, cca 4 hodiny 45 minut, Skeleton Knight definitivně death (konec Aktu I). Jestli to má 4 akty, tak upravuji odhad délky - pro mě na 20 hodin (docela mě zdržovalo prohlížení všeho možného, ale nakonec jsem za to získal achievment ). Doprovod mi ke konci dělal nějaký templář, ovšem v tu chvíli začali být protivníci tužší, což je podle všeho normální, kvůli vykompenzování obtížnosti. Atmosféra skvělá (značně podmíněno grafikou, level design je opravdu dobře odvedený), děj ujde, questy odsýpají, respawn mi nepřišel tak rušivý, jako v D2. Do levelu 6-7 jsem jel bez jakéhokoliv vylepšení skilů, což je prakticky do výpravy za Skeleton Kingem ... samozřejmě jde o normální obtížnost, ono to ani jinak na začátku nejde. Celkový dojem dobrý, dokázalo mě to ukovat k židly, ale ... na výzvu k upgrade jsem reagoval chladně. Pro mě je teď dost v nevýhodě poměr cena vs délka. Ono to totiž třeba neni o tolik menší než např. srovnatelné NWN, ale je to jako bych na počátku NWN importoval postavu na 20 levelu. To pak taky značně odsýpá. Nicméně, Blizzard opravdu překvapil.

4Adam: Jsem zvědav, jak to dopadne u tebe, alespoň si přečtu, jak to vypadá za Aktem I.
Jméno: Elemir 21. 5. 2012, 14:01:51 delete
e-mail:
 
V Zaklínači 2 je jedna celá pasáž věnovaná Tolkienovi (druhá kapitola za elfy). Začíná to narážkama na prsten (už jsem to tu tuším i psal) a končí to v trpasličích dolech Podobnou část mělo i BG2, ale tam byla návaznost na Tolkiena zřejmá až chvilku před bojem.
Jméno: Majk 21. 5. 2012, 13:14:31 delete
e-mail:
 
No jo, tak speedrun je ještě jiná disciplína, dokonce i MM4 lze dohrát za 7 minut, když víš co a jak. Spíš jsem mluvil o tom, když to hraješ poprvý -- ale už to téma nechci znova otvírat. Jsem rád, že si rozumíme, i když každý na to máme trochu jiný pohled.

S tím Balrogem v Zaklínači, to jsem sice nevěděl, ale je to taky klasika, vývojáři prostě budou vykrádat Tolkiena tak dlouho, až z něj zbyde jen protéza.
Jméno: Adam23 21. 5. 2012, 08:31:16 delete
e-mail:
 
Majk, v pohodě
Elemir, tak tak, bratr si liboval, že je to delší než DII a o tom to je. No já si to brzo zahraju sám a poreferuju
Jméno: Elemir 21. 5. 2012, 01:34:07 delete
e-mail:
 
Před pár hodinama jsem se dočetl, že D2 je dokonce kratší a před pár dny jsem na YouTube viděl jedničku dohranou za 6 minut (někde tam bylo i pod 4 minuty ). Což mě připomíná, jak jsem před pár lety koukal na video Morrowind za 14 minut (hlavní příběhová linie). Těch 10 hodin se ale násobí, mě to tenkrát přišlo taky zvláštní, když kolega porazil Diabla nebo Mephista (už nevím kdo z nich) a na odpověď co teď odvětil, že teď to pojede s tou postavou znovu na vyšší obtížnost. Potom se to začne úměrně natahovat (až po Hell). Dokonce snad ani ty mapy nebyly shodné, neboť D2 dungeony apod. generuje. A opravdu se u toho bavil. Pro náročnějšího hráče to holt neni. Po oněch 10-ti hodinách musí být člověk dokonale uklikaný

Zkracování her je teď běžný jev a nejspíše ustoupí do pozadí i datadisky. Dneska je moderní vydat nedodělek a obsah postupně za úplatu nabízet formou DLC. RPGčka to čeká taky (tuším, že u Dragon Age to už bylo implementované). Druhá věc je postupný přesun k MMORPG, to bylo vidět už u NWN, kde single kampaň nebyla zrovna nejnápaditější, ale měla jen utišit hráče, kteří to nechtěli nebo nemohli hrát online.

Diablo kdysi dávno zřetelně ovlivnilo i Forgotten Realms (tedy alespoň některým z nás to tak připadalo). Byla to ta chvilka, kdy se žánr RPG dostal na vrchol a pozvolna zas začal klesat. Datadisk Throne of Bhaal k BG2 měl výrazně posunutý experience cap a přibylo akčnosti. Před ním však vyšla samostatná sága jménem Icewind Dale, která byla přímo pojata jako akční RPG. Prostě hráči chtěli údajně potoky krve a nezatěžovat se zbytečnými dialogy ... zkrátka každé řešení, kde neni nutno vytáhnout meč = špatné řešení :) Naštěstí epičnost BG to zachránila, u IWD to bylo horší, ale i to má své světlé chvilky (spíš si myslím, že se vývojářům moc nechtělo kolem toho vymýšlet a na druhou stranu potřebovali vyzkoušet modernizovaný engine ještě před BG2). Dodnes jsem ten jejich krok moc nepochopil, pro mě to bylo plýtvání potenciálem, ale nejspíše si chtěli také ukrojit svůj podíl z trhu. AD&D totiž neni zrovna moc navrženo pro dynamickou akci, ani v BG nejsou boje ve skutečnosti v realtime. Mimochodem, pozornému hráči neujdou ani shodná jména některý bossů Diablo vs BG (popř. vs NWN). A ještě pozornějším podobnost samotného Diabla s Balrogem v Pánovi prstenů. Ostatně setkání s Balrogem v Zaklínači 2 mě dostalo už do kolen ... příště bude snad i v Call of Duty ...