Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 18. 6. 2012, 22:52:22 delete
e-mail:
 
Teda dneska jsme nějaký ukecaný... tím tropickým vedrem bysme spíš měli bejt vyčerpaný, ne?

Zkusil jsem tu Templayerem nadhozenou Urtica II a musím říct, že se mi to docela zalíbilo. Ze začátku je dost chaos v ovládání, ale naštěstí je přiložen dobrý manuál, bez něj by to nešlo. Questy jsou sice nenápadité a klišé čeká na každém políčku, přesto to nějak nevadí - je nutno vzít v potaz, že je to amatérská hra a v tomhle ranku je jedna z těch lepších.
Jméno: LoganStoppable 18. 6. 2012, 22:52:09 delete
e-mail:
 
Hernajs, všichni tady mluvíte tak zajímavě a nevím dřív o čem s kým mluvit dřív xD

Nejraději vzpomínám na ATARI XL s kazeťákem a Amiga Commodore.


Skyrim mi přišel jako recyklace Morrowindu, jenom upravený pro mainstreamovou cílovou skupinu. Nemám rád zjednodušování ( tak dopadl Dungeon Siege 3 - totální osekání)

Might and Magic VI jsem začal teprve dneska, a hodlám ji dokončit. 7-9 je dohraná. I když jsem zase začal hrát devítku, zkusím to hrát jako střílečku. Divili byste se, ale ono se to tak i hraje. Vychází to z Might and Magic Legends, teda aspoň mě to tak připadá, protože jsem to hrál.
Jméno: Templayer 18. 6. 2012, 21:24:45 delete
e-mail:
 
TES ARENA - Výborný boj nablízko
TES MORROWIND - Výborné všechno až na útočná kouzla
TES OBLIVION - Nadprůměrné (s ooo patchem proti změně atributů nepřátel tak, aby se vždy přízpůsobili hráči, možnosti neomezeného dohledu a když jsem pak viděl v dálce, jak po plání běhá stádo 15 minotaurů s jedním bílým v čele, tak jsem hodně rychle zdrhal se svou rezavou zbrojí xD ) a hlavně výborný magický útočný systém
TES SKYRIM - Připadá mi to, jak kdyby odendali to nejlepší z Morrowindu a Oblivionu a tenhle nejhorší zbytek dali dohromady. Má někdo stejný názor?

Jinak ohledně Hot Seatu - škoda jen, že jsem nikdy neměl s kým hrát. V celém městě každý hraje tak maximálně střílečky a fotbal >_>

Half Life 2, Doom 1+2+3+RoE, Will Rock, Serious Sam a Venom - Codename Outbreak jsou vynikající střílečky na kooperační multiplayer. Prostě jet jakoby obyčejně kampaň, ale ve více hráčích. Doom 3 jsem dohrál s kámošem snad tak do půlky hry (jakýsi pavoučí boss) a to byl hukot xD po asi osmi hodinách ustavičného paření. The Final Doom (1) jsem se Skinerim dohrál na videích (viz můj youtube kanál pro videa, dal jsem tam komentáře, komentářů ve videích je hodně, videa mají kolem hodiny)

MM6 jsem hrál z trilogie jako poslední (nejdříve 8, pak 7 a naposled 6).

Dungeon Siege 3 je naprostá marketingová sračka, oproti epické jedničce a poměrně dosti zajímavé dvojce. Jsem teď v půlce 1čky a mám 100 hodin hraní (prozkoumal jsem každou píď a každé tajné místo). DS 3 se dá dohrát za 4 hodiny. A je to jen choď a zabíjej, kdežto v jedničce byl nádherný rozsáhlý svět, kde jsem se neustále pozastavoval, jen abych se rozhlédl kolem. Ta grafika a atmosféra mně uchvacovala. DS 3 nemá ani pořádnou tvorbu postavy. Tedy jestli ještě nikdo nepřišel na to, jak hrát za někoho jiného, než předdefinované postavy. DS 1 má po rozbalení herních souborů složky ve stylu Zvuky, Hudba, Textury, Modely, Skripty a ... atmosféra (Mood) která obsahuje kombinace osvětlení a atmosférických efektů, které mají vyvolat určitý pocit. Něco takového jsem u žádné jiné hry neviděl, a už vůbec ne, aby tomu byla přiřknuta stejná priorita, jako texturám. :O
Jméno: StriderCZ 18. 6. 2012, 20:51:11 delete
e-mail:
 
Jina co se týče Skyrimu- přišel mi jako Potěmkinova vesnice, po prvotním nadšení těžké zklamání. A kdy beru hry jako nové a staré- dělítko mám vcelku jednoduché- VGA grafika a 3D využívající spity pro vykreslení postav.
Poslední "nová" hra, kdy jsem se vysloveně KOCHAL byl Oblivion a Half Life 2 (realitický socialismus jako když vyšije, úvod hry byl naprosto dokonalý)
Jméno: StriderCZ 18. 6. 2012, 20:34:21 delete
e-mail:
 
Můj první počítač byla AMIGA 600, koupená bez disketové mechaniky, se zapůjčením hardisku od bratrance, monitor - starý Merkur z bazaru (poměrně rychle odešla lampa, a tak byl obraz "poněkud vybledlý". Zato hudební stránka skvělá- klasický zesilovač, 2x2 bedny, špičková muzika a hlášky typu Yes, sir! z Duny 2 byly fantastické. 1. PC jsem měl až po škole, (Celeron, Riva TNT 2) a z počátku jsem byl z her zklamaný. A do do doby, hež vyšel v Levelu MM VI.
Další byl herní NTB, kde jsem si užil Oblivion ( to už skoro nestíhal a pekelně topil), a Half Life 2, DOOM 3, které se mi velice líbily.
V současné době ale PAŘÍM na netbooku ASUS, který je téměř dokonalý pro emulaci, a ve spojení s desipúalcovým monitorem většina her vypadá fantasticky. DOSbox nestíhá jen ty nejnáročnější 3D hry typu Redneck Rampage, a hraní izometrických her typu Baldurs Gate, Fallout je na malém monitoru poněkud protivné . WinUAE běýí bez potíží. Jinak je svátku jsem dostal Diablo III, a zatím jsem z něj lehce rozčarovaný- manuál nic moc, vývojový strom slabý, mám asi 8. (nebo devátou) úroveň- ani nevím, rozdělovat bodíky není jaksi kam, v (novém) Tristamu je tma jako v prdeli (zase ta nudná tmavá paleta barev jako u všech nových her), postavy, které chci zabít jsou orámovány červenou linkou (jako pro blbé, jakoby nestačilo ji LTM zafixovat).
No třeba se to časem zlepší, nudní na nezajímaví nepřátelé (kostlivci, kostlivci a zase kostlivci). Postup v koridoru, minimapa jako vystřižená z Final fantasy XII. Skoro stejná nuda jako Dungeon Siege III.
Doufám, že se ten ukrutně nudný začátek brzo změní.
Jméno: Majk 18. 6. 2012, 19:32:34 delete
e-mail:
 
Zajímavý - v režimu hot seat jsme hráli docela dost her (nebo v realtime dva lidi u počítače), ale Heroes si takhle vůbec nedokážu představit. Vlastně Heroes jsem nikdy nehrál v multiplayeru, podle mě by to se mnou nikdo nevydržel, hraju je děsně rozvláčně.

Ale je pravda, že aby dva lidi hráli spolu na jedný mašině, to se už strašně málo vidí. Akorát občas někoho překecám na Bulánky a to je asi tak všechno...
Jméno: Elemir 18. 6. 2012, 18:23:52 delete
e-mail:
 
Bohužel moderních věcí už neni více. Internetové hraní přineslo nové návyky, nové požadavky a jak už to bývá, samozřejmě zjednodušení. Proto jsem byl třeba na podzim rád, když vyšel Skyrim, protože Bestheda se vždy zaměřovala na MMORPG v single provedení, což mě třeba vyhovuje. Žel to už nebylo ono a nakonec se ukázalo, že je to předzvěst vzniku skutečného on-line světa. Sledovat současnou herní scénu je spíše za trest. I když třeba Diablo III překvapilo, koncept je +/- stejný jako na počátku milénia, grafika průměrná, ... prostě je vidět, že to jde. Komunita tu je a to je to hlavní. Jen to správně použít.
Jméno: Tindo 18. 6. 2012, 17:36:23 delete
e-mail:
 
Hot seat je ten nejlepší styl hraní. Je velká škoda, že dnes v době internetu už to není moderní. :(
Jméno: Elemir 18. 6. 2012, 16:27:45 delete
e-mail:
 
Slack mi taky dělal potíže, bootuju ho z flashky. Nedokázal si správně nastavit rozsah u monitoru, což je dost blbé, neb bez přístupu k terminálu se těžko něco upravuje Dneska jsem však zjistil, že ono z toho nakonec asi půjde vybruslit na jiný výstup a X schodit. V jednu chvíli jsem totiž k podobné situaci dospěl i na Slackware a podařilo se mi z toho vyjet. Jako zábava je to dobré, já na linuxu kdysi testoval nastavování síťových služeb, dneska je to spíš testování toho, jestli si vůbec ještě něco pamatuju :D

Ad BG a spol. Párkrát jsem to po síti hrál, ale nějak mě to neoslovilo. Co si neudělám sám, jako by nebylo Spoléhat se na nějakýho dýchavičnýho mága nebo šišlajícího kněze ... hm, než se vyžvejknou, je půlka mapy mrtvá :D

Arcanum jsem rozehrál, ale podobně jako Lionheart hned zase odložil, ještě neuzrál ten správný čas

Tindo mě s tím mulťákem u M&M připoměl, jak perfektní byl Hot u HoMM, to mělo svoje kouzlo. Když jsme pak HoMM zkoušeli po síti, tak to najednou byl spíš opruz, sedět zády k sobě neni ono ...
Jméno: Templayer 18. 6. 2012, 15:48:59 delete
e-mail:
 
*googlí*
Jméno: JCMurphy 18. 6. 2012, 14:45:27 delete
e-mail:
 
:D aaaah... jak se rozvířila diskuze...
jinak já mám 17" CRT a můžu vám říct... na lisování kytek k zápočtu z botaniky neexistuje nic lepšího a jak chcete hrát ten BG, tak jenom co z bratrance vymlátím starej 9,5gb hadr s XPčkama a dodělám zkoušky tak můžeme zahrát
Arcanum vřele doporučuju, skvělá Falloutovku
btw: hrál někdo z vás Original was?
Jméno: Majk 18. 6. 2012, 14:14:51 delete
e-mail:
 
To mi ani nepřipomínej... X jsem nedávno nastavoval kamarádovi na Slaxu, že mu to prej nejde - myslel jsem, že to bude brnkačka, a nakonec jsem na tom sám ztratil podstatnou část nervů. A když se podařilo nastavit monitor, tak to zase odmítalo uznat myš jako jinou než dvoutlačítkovou. Grrr... (Ale jinak I Linux - i když spíš ho používám na vývoj, péhápko a tak, než na kancelářskou práci a hraní)
Jméno: Tindo 18. 6. 2012, 14:08:21 delete
e-mail:
 
U Legend of Grimrock mi vadí, že bitvy nejsou tahově.

Mě baví hlavně hry, které jsou tahové a dají se tak hrát ve dvou nebo více lidech.

I Might and Magic hraji jako multiplayer ve dvou lidech, kdy každý ovládá polovinu postav.
Jméno: Elemir 18. 6. 2012, 14:04:06 delete
e-mail:
 
Heureka ... eh to jen tak na okraj, právě smolim odpověď ze Slackware Po haldě hodin vzpomínání a nepříjemném záseku s grafickým rozhraním jsem se konečně dostal na konec (... k úspěchu mi dopomohla jako obvykle náhoda a asi nejpitomější pokus o nastavení, který mi zůstal ) Po šesti letech jsem zas doma ...

Já byl vždy optimista a doufal, že ty nové hry nebudou jen o grafice, ale nakonec jsem se zaradoval jen párkrát. Nezbývá, než se vracet ke starším stálicím. Když vemu, kolikrát jsem odehrál M&M nebo BG, tak se někdy až divím. U dnešních her mě k opakovanému hraní nic nenutí. Třebas to vývojáři někdy pochopí a půjdou do sebe :D

4Templayer: problému jsem si všiml zatím jen u IWD 2, ostatní jsem od nákupu nové grafiky ještě nehrál (tedy vyjma NWN (?? - možná a ke všemu to je pro změnu na Auroře :))). IE mělo to, co jsi popsal, na nic víc si teď taky nevzpomenu. Podle všeho s tím mají Radeony HD 5xxx problém.
Jméno: Majk 18. 6. 2012, 14:02:04 delete
e-mail:
 
Templayer: Tak o téhle hře slyším poprvé, a jakkoliv nemám rád RPG z jiného než 1st person pohledu, tak tohle mě podivným způsobem láká zkusit. I ta amatérská "grafika" má svoje kouzlo. Díky za odkaz.

Jinak mám teďka volno, tak jsem do té 386 hodil zvukovku, 120 MB disk, dokonce jsem z krabice s arzenálem vylovil i fungující CDROMku. A už tam běží MS-DOS 6.22 (podle mě zároveň s XP jediný operační systém, který se Microsoftu navýsost povedl), Manažer602, k tomu oba perští princové, MM3, Lands of Lore, F-19, LHX... ono je to prostě kvůli tomu retro zážitku, kvůli ničemu jinýmu, jak by řekl pan Spock, je to nelogické. To se prostě nedá vysvětlit, pokud k tomu nemáte vztah z dětství. Samozřejmě že emulátory a DOSBox a tyhle softwary normálně používám a mám jich pořádnou sbírku, ale tu atmosféru emulovat nedokážou.
Jméno: Templayer 18. 6. 2012, 13:46:50 delete
e-mail:
 
Tady odkaz, tomu říkám RETRO xD xD XD

http://www.youtube.com/watch?v=XGNWdBAUTck ...
Jméno: Templayer 18. 6. 2012, 13:45:25 delete
e-mail:
 
@Tindo
Hráls Legend of Grimrock? Jsem čtvrté patro ! xD
Skoro stejně dobré, jako staré dobré Brány Skeldalu, nebo například Rytíři Grálu (od obou mám originálky ).
Nebo Wiggles s CZ dabingem.
Pamatuje ještě někdo na retro RPG hru, zvanou Urtika ][: Angelo? Vynikající. Hledal jsem ji několik let, než jsem ji konečně v bazaru od cd nějakého Levelu vyhrabal a dal na net. Minimálně na CZ trackeru by měla být. A Abandonware nepovažuji za Warez xD.
Jméno: Templayer 18. 6. 2012, 13:42:09 delete
e-mail:
 
@Elemir

Mně hry v Infinity enginu fungují na XP bez problému. Co všecko vlastně mělo infinity engine? Tuším, že tyto hry (mám je nainstalované a fungují bez problému) Baldur´s Gate série, Icewind Dale série, Planescape: Torment (už jsem natáčel videa ale o pár hodin nahrávek jsem přišel kvůli závadě harddisku :S ), Lionheart, Arcanum a Fallout 1+2 ? Poslední dobou docela jedu Arcanum (of steamworks and magic obscura tuším je název) a stále čekám na někoho, kdo by si se mnou zahrál celou sérii Baldur´s Gate a Icewind dale v coop multiplayeru příběhovém a hezky při nahrávání . Stálo by vás to hodinu týdně, hlašte se ! xD

A spoustu her (včetně starých dosáckých a 98čkových) rozjedu i bez emulátoru. Monitor mám 1600x1280 CRT ! xD Do LCD bych nikdy nešel, u CRT jsem schopen vydržet hodiny a u LCD mně po 2 hodinách bolí hlava :S . Třeba Blood, Doom a podobně mi jedou i bez DosBoxu xD. A při správném hrabání se v konfiguraci můžete učinit DosBoxovou emulaci identickou s retro. Jen u Roland zvukovejch digitalizačních zvukovek apodobnejch vylomenin, které jsem ani neměl, to tuším nejde
Jméno: Tindo 18. 6. 2012, 13:20:32 delete
e-mail:
 
Pro mne éra nejoblíbenějších her skončila hrou Disciples II v letech 2002 až 2003

Co se týče RPG, nic už mě nikdy nelákalo tak, jako MM6-8. Bude to nejspíše tím, že nikdo už nepokračoval v tomto stylu dungeonu.

Co se týče strategií, tak klasických her, tak hraji spíše novější díly starších her, jejich předělávky, nebo hry, které se svým stylem blíží starým hrám. Hry jako HoMaM 5, The Settlers II 10th Anniversary, Locomotion, Crusader kings.

Přijde mi, že snaha o co nejlepší 3D grafiku dnes vede k tomu, že hry se nesnaží být hrami se kterými si může člověk vážně vyhrát, ale simulátorem reality nebo nějaké fantazie.

Mým asi těžko splnitelným snem je se podílet na nějakém projektu, který by přinesl hru ve starém duchu.
Jméno: LoganStoppable 18. 6. 2012, 12:53:37 delete
e-mail:
 
Elemire, ani nevíš jak jsem rád za takový úlovek! A navíc jsem vyhrabal starou, funkční CRT :D Taktovat to nehodlám, bál bych se o zdraví takovéto stařešiny. Na běžnou zapářku starých pařeb ( Stonekeep,...) to bohatě stačí. Dokonce jsem rozeběhl TechnoMage, kterou jsem přes x lety hrál jen demo. A nic z atmosféry to neztratilo ani po tolika letech

Co jsem četl, stačí jen patch 1.1- bugy budou stále, ale jde jen o to, jestli to bude dohratelné