Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Templayer 19. 6. 2012, 19:45:28 delete
e-mail:
 
U Oblivionu doporučuji již zmíněný OOO patch (Obscuro Oblivion Overhaul).

A také doporučuji Morrowind s módy typu Morrowind comes to life
či jak, přidá náhodně chodící NPCčka, můžou vás náhodně přepadnout bandité ...) s módem napohyb stromů v poryvu větru a změny v přírodě. Prostě všechny tyto vychytávky .

Icewind je z nějakého důvodu outsider herní
Kdo byste dali Icewind v coopu? Přes icq komunikace samozřejme ... xD
Jméno: Elemir 19. 6. 2012, 19:14:51 delete
e-mail:
 
4JCMurphy> Já jsem si všiml té poznámky o botanice už včera, ale nechtěl jsem do toho šťourat Docela mě to totiž překvapilo, to že jsme měli něco z botaniky u nás, to jsem chápal, přeci jen biochemie patřila na VŠCHT pod potravinářskou fakultu, ale na veterině jsem to nečekal.

4Majk: Pivo, nu což, kdybys mi to nepřipoměl, asi bych na něj zapoměl ... tak já teda jdu ... Hrát dneska určitě ne, patlal jsem se tu s dalšími distribucemi, až mě z toho přemohl spánek

Icewind Dale neni pro outsidery ... !! Ta hra je sice zjednodušená, ale už v době jejího vydání jsem si považoval za nadprůměrnou. Bohužel komunita to jaksi nelibě nesla a dneska by i prstíčkem skrabali Po letech jsem totiž zjistil, že některé dialogy v BG už stejně nečtu a nějak mi ten akčnější žánr celkem nevadí a hlavně ... kupoval jsem to jako originálku chvilku po vydání, ovšem jak už v to v českých luzích a hájích chodí, v krabici byla krásná White Label edice :D Datadisk HOW jsem sehnal tehdy celkem horko těžko na bazaru.

4VOSA: gratuluji, dám si jedno něbo dvě za tebe Zaklínače shcvaluji, jen začni jedničkou. Na konci si můžem porovnat kartičky :D

Jo, to jsem málem zapoměl, ad Baldur´s Gate - jednu dobu mě docela bavily romance, zbývá mi snad už jen Vic, Jaheiru jsem dostal i bez návodu, tenkrát byl Romancing guide ještě v plenkách, holt to chtělo vydržet dost času v reálu.

Komunita okolo "modů" MMIX jaksi padla, celkem to chápu, LitTech nebyl oblíbený ani tehdy, natož dnes. Stačí, že i ten editor co tu mám dost padá. Celé je to spíše zralé na remake.

Ad Skyrim - co se zjednodušení týče, nejvíce mě dostalo kovářství. Kdybych věděl, že ho mám za 10 minut vytrénované na maximum, tak nebylo co řešit Protože ty bonusy zbraní a zbrojí jsou potom celkem ... no ... přehnané (?). Obzvláště v kombinaci s enchantem. Obr na zem po dvou šípech, mamut po čtyřech a ani stádo se ke mě nestihlo dostat. Štít jsem vytrénoval s hrnkem kafe na pravém tlačítku myši :D Oblivion jsem nedávno nainstaloval, vypadá to, že si mi podařilo vyladit i grafiku, takže se na něj budu muset někdy už zcela vážně vrhnout.
Jméno: VOSA 19. 6. 2012, 17:44:23 delete
e-mail:
 
Pár desítek hodin strávených před PC se nakonec vyplatilo a před chvílí jsem dohrál hru Might and Magic 8 za jedinou postavu - Upír. Obrázek už je v galerii. Musím říct, že jsem byl příjemně překvapen, že mě minuly krize a postava a její schopnosti se ukázaly jako velice silné pro solo hraní. Teď se nejspíše vrhnu na Zaklínače, ať také hraji něco modernějšího Ale MM zase někdy zahraji, to je jasné.
Jméno: StriderCZ 19. 6. 2012, 17:21:14 delete
e-mail:
 
Jen k levelscalingu: Nejen že se jedná o pohodlnost vývojářů a řiťolezectví vůči hráčům, ale mně vadilo to, že pokud jsi chtěl hrát po svém, tak si byl v háji. Pokud si netrénoval odolnost a zbroj, a povedlo se ti se zdokonalit se v speechcraftu, v obchodování, akrobacii, otevírání zámků apod, tak se hra stala absolutně nehratelná. V oblivionu se to dalo ještě trochu obejít (minoritní skily), v Skyrimu (v rámci zjednodušení) už to "dotáhli do dokonalosti" :(
Jméno: Majk 19. 6. 2012, 16:38:13 delete
e-mail:
 
Teda že vůbec najdete sílu hrát... tohle se nedá, tady pomůže jenom pivo a příjemný chládek na baru. Ale nejsem srab, takže jestli na hraní trváte, dám si i za vás, nebojte.
Jméno: Templayer 19. 6. 2012, 16:16:05 delete
e-mail:
 
To vedro je neúnosné, chce se mi spát a kafe nepomáhá.

Co myslíte, že si mám zahrát (a nahrát do videí) MM6 nebo Rytíře Grálu ?
Jméno: JCMurphy 19. 6. 2012, 15:39:35 delete
e-mail:
 
Tak a jsem zmožen horkem :D 3 hodiny spaní, vstávat v 5 ráno a do čtyř odpoledne v obleku v 30ti stupňovejch vedrech sem dělal zkoušku z botaniky... (ano Elemire...na veterině potřebuješ umět botaniku :P)nakonec jsem to uhrál na velice potupné E... mi přijde, že mi ty éčka dávají jenom z lítosti jak se dovedu zdrceně tvářit... no každopádně můžu začít hrát M&M 8
Jméno: Adam23 19. 6. 2012, 15:25:43 delete
e-mail:
 
Teda klucí, vám ty vedra vůbec nevadí a rozpovídali jste se solidně :o, skoro nestíhám číst.
Jméno: Templayer 19. 6. 2012, 14:34:08 delete
e-mail:
 
Ještě bych zapomněl zmínit ... jaktože nikdo nedodělal Might and Magic IX ? Devítku?

Podle samotných vývojářů byla hra vydána narychlo v alfa verzi, neobsahuje ani polovinu věcí, které měla mít.

Dokonce i inventářní okénka jsou sketche původních návrhů pro inventář. WTF.

Pěkně pak 3DO zbankrotovalo.

Jaktože nikdo když už nic jiného nepředělal inventář na kvalitu předchozích her, jak to má být?

Spravit alchymii?

Předělat dovednosti ??!!?? (Jsou zjednodušené a některé dovednosti jsou byly smíchány dohromady).

Já to už nechápu.
Jméno: Templayer 19. 6. 2012, 14:28:54 delete
e-mail:
 
Fallout 3 je dosti velká sračka. Dohrál jsem to do poloviny a pak jsem si uvědomil, že je to jen průměrná střílečka se špatně sepsanými dialogy a že se jedná o velice podprůměrnou RPG hru s nálepkou Fallout.

Spousta chyb, co byla v F 3 jsou i ve Skyrimu, takže je vidět, jak to autoři odflákli, když nedokáží ani opravit chyby, co už byly v předchozí hře na obdobném enginu (místo létajících Deathclawů/Páračů máme ve Skyrimu létající mamuty xD )

A já du překládat další epizodu MM8
Ještě dneska vydám čtvrtou epizodu Ultimy Online.

Znáte někdo adventuru pro děti od EONu, zvanou Joulinka? Cheche xD

Mimochodem, nechápu, co kdo máte proti Wizardry 7 GOLD edici. Právě jsem 20 minut četl rozdíly a stále dám přednost GOLD. Sice má pár bugů navíc, diplomacie nefunguje, zbytek se dá ošetřit patchama, další věc je, že je pohyb a načítání mnohem pomalejší ... u mně tedy ne (po pár ošetřeních ).

Takže Majku - Proti gustu žádný dišputát. (There is no dispute against one´s preference - takhle bych to přeložil ) Ještě to má pomalejší obnovu many a podle všech špatný dabing, ale podle mně na tu dobu byl nadprůměrný a pořád lepší, než nic. Kvalitu uznám až po dohrání. Diskuze různých haterů jsou sice jedna věc, ale já si rád utvářím vlastní názor a používám vlastní mozek. Spousta her, které mám nejraději jsou outsideři her. Třeba UFO Aftershock (s Total Rebalance módem). Nebo Fable 3 v multiplayeru. Nebo Icewind Dale. Nebo Freelancer. Nebo že je mou nejoblbienější hrou v sérii Heroes of Might and Magic čtvrtý díl (+Equilibris mód). Mou nejoblibenější MM hrou není šestka, ale sedmička (a nově spíše osmička od dob, co si můžu vytvořit celou družinu). Ultimě taky lidi moc nefandí. Sacred. The Sims 1. Wiggles. Staré verze pokémonů )))) .
Jméno: Elemir 19. 6. 2012, 12:33:14 delete
e-mail:
 
Vidím, že únava z vedra dostihla včera jen mě :D

Ad Hot Seat HoMM ... taky jsme málokdy mapu dohráli, obvykle se hrálo ve 3-4 a cpali jsme se k PC každou dobrou přestávku ... chybějící holt nuceně pauzírovali, nebo to hrál za ně někdo jiný. Trojku jsem začal až na vejšce, takže to jsme chvilku hráli jen na pokoji max. ve třech. Ovšem ... a tady si sypu popel na hlavu ... jak jsem mohl zapomenout nevzpomenout Wormy, to nechápu To jsme pařili ještě na koleji mezi odbíháním na panáčkové kolečko S manželkou jsme doma krom HoMM hrávali ještě Get Medieval, to šlo jako koop na jedné klávesnici (podobně jako na gymplu oblíbené Tankkk :)). Autíčka si pamatuju až z PS, na PC to nebyl můj oblíbený žánr.

ad Skyrim ... asi jsem to tu ještě nepsal, poslední dobou se mi to už plete, v práci mám za kolegu dalšího pařana a tak je o čem si povídat Když jsem poprvé vylezl z toho úvodního dungeonu, tak první myšlenka byla, ale vždyť tohle je přeci Oblivion. Žádné grafické orgie ani nic takového, prostě na mě hned dýchla tato atmosféra a bylo to. Jakmile jsem se pak o pár dnů později díky bugu dostal k řešení pomocí nástroje, který byl ve skutečnosti používán pro Oblivion, tak mi bylo hned vše jasno Vynechám teď to zjednodušování, skrytý skill mountiniering apod., ale působí to na mě povětšinou dost ponuře a nedotaženě. Ani členství v gildách ve mě nebudí tentýž pocit, jako v Morrowindu, což je proti tomuhle úplně jiná třída (tedy až na ty kouzla, Morrowind je opravdu nakloněn spíše oceli).

Ad) Diablo III ... nemůžu tolik posoudil jako StriderCZ, poněvadž jsem dvojku svého času jen prosvištěl, proto se mi možná trojka nezdá tolik ujetá ... jinak mimochodem, taky docela zvažuju nákup Netbooku.

U her mívám trochu jíný problém, naštěstí se zaseknu obvykle někde do poloviny hry, takže po letech si beztak moc nepamatuju a jakmile je čas a nálada, tak to sjedu celé. Dungeon Siege mám tedy taky jen rozehraný, ale nemá smysl hledat save, byl jsem tam celkem na začátku, stejně tak Lionheart a PT.

Jo, ještě k tomu Oblivionu ... žádný "omezovací" pluginy jsem neměl, mě ten systém byl jasný, takže jsem to odchodil do poloviny hlavní linie s postavou do levelu 2, podobná vyčůranost funguje i ve Skyrimu. Holt levelohunteři, což je ta ultra moderní komunita nové RPG generece to snadno přehlídne Ale jo, chápu, málokdo se u hraní nejprve zastaví a začne si teoreticky promýšlet svůj další postup. V dnešních hrách to ani nemá moc význam, tempo je vražedné a autoři mnohdy s nějakým zbytečným zastavováním ani nepočítají, viz strnulá grafika u 3D akce (CoD MW klasika, mezi FPS sice vyjímka s příběhem, ale po stránce grafiky standardní FPS ... je zajímavé, že grafický pokrok je spíše tlačen žánrem RPG ).

Ad Wizadry 8 ... taky ještě nedozrál čas

Jinak nové RPG typu Mass Effect jde mimo mě, podobně nové Fallouty, jak jsem se dozvěděl, kdo to bude tvořit, tak jsem to ani nezkoušel. Kolega mi jen při mém vyprávění o Skyrimu odvětil ..., ale vždyť tohle znám z Fallout 3 ...
Jméno: Majk 19. 6. 2012, 12:05:47 delete
e-mail:
 
Templayer: Zapřísahám tě pro tvoje vlastní dobro, vykašli se na gold edici Wiz sedmičky, sic ti zástupy kobkařů zakroutěj pazourama. Každej milovník dungeonů přece ví, že jeden z nejdokonalejších (pro mnohé nejdokonalejší) dungeon byl tou takzvalou "gold" edicí totálně zprzněn... (mimochodem že by šlo o těžko sehnatelnou vzácnost se taky říct nedá). Viz diskuse na RPGHry, Oldgames etc etc. Vždyť máš chlape jinak dobrej vkus...
Jméno: Templayer 19. 6. 2012, 10:33:51 delete
e-mail:
 
No, můj první "počítač" byl Didaktik, poté herní konzole NES (Nintendo Entertainment System) s peckama typu Batman (výborná hra) Mappy apodobně. Poté PC s Alley Cat, Prince of Persia 1+2 a později Dungeon Keeper.

Urtika mi přijde zábavná, jen co dojde na volby a možnost vstupovat do cechů a zlepšovat se v nich. Obzvláště hlášky jsou plícervoucí xD. Několik konců takového Free RPGčka je také plus. Řekl bych, že toto free RPG stále překonává plno nových her.

Zjednodušování je k ničemu. Naprostá chujovina.

Wizardry 8 ? Tam jsem se moc daleko nedostal, v Arhoce (či jak se jmenuje to první městečko) jsem na robotech nabral patnáct levlů, jen abych vyšel před město a zjistil, že se síla nepřátel zvyšuje podle levelů, jenže já jen expil a nové vybavení jsem neměl, takže mi pak jedinný boj trval třeba dvě hodiny a když mi nakonci někdo chcípl a já musel load od začátku, protože není ukládání v boji, tak mně to opravdu nasralo. Jinak možná udělám W 7 v Gold Edici jako videoprůvodce / videonávod. Tady test video (a dokonce jsem to i česky daboval, takže o komentář a vysvětlivky postaráno xD). V Gold Verzi sedmiček je dabování postav, lepší grafika apodobně.
Je ale docela vzácná a narozdíl od normálních 7 ček, který v dosboxu rozjedete, tady to jede vyloženě na oknách 98ček, takže je to občas haluz rozjet. Uff.

http://www.youtube.com/watch?v=G-qpNMHIhlo ...

A jsem rád, že jsem konečně našel skupinu lidí, které hry jako staré Infinity engine hry, Might and Magicky (nejenom Heroesy, spinoff sérii, o které dnes skoro nikdo neví, že to byla vedlejší série MM), Urtika, Wizardry, Neverwinter Nights.

Baví tady někoho také Star Wars: Knights of the Old Republic (Rytíři staré republiky)? Mass Effect 1 byl docela solidní, jenomže jsem prokoumal každou píď každé planety a udělal snad všechny vedlejší questy ve hře a potom přestal hrát xD. Nebo Ufa (X-Com série, Ufo Aftersérie)? Jen mně nas.. štvalo, že ten nový remake zase zjednodušili.

Jméno: VOSA 19. 6. 2012, 10:13:34 delete
e-mail:
 
Tak třeba ta Trackmania měla regulérní horké křeslo. Tam se hrálo na čas, nejdříve hrál prnví hráč, který zajel nějaký čas. Pak hrál další, který se snažil udělat lepší čas. Atd. Byla to hodně "nasrávací" hra. Pár lidí mi chtělo praštit do notebooku :-(
Jméno: Majk 19. 6. 2012, 09:01:44 delete
e-mail:
 
Tu hru teda neznám, ale u autíček mi nepřijde, že by se jednalo o hot seat (zvlášť když se teda dala rozdělit obrazovka) - nebyl to prostě multiplayer na jednom počítači? Hot seat je, když se hráči vyloženě střídají, typicky v tazích ve strategii, i když nejenom. U nás byl nejhranější hotseat olympiáda od Accolade.
Jméno: JCMurphy 19. 6. 2012, 04:54:19 delete
e-mail:
 
Na hotseat u nás ještě frčelo Rollcage... to sou takový ty auta co mají tak velký kola, že když se překlopijou na střechu tak se nic neděje a jedete dál :D byly tam rakety, blesky a podobný různý cypoviny, takže proti sobě to byla celkem sranda a hrálo se to tak, že se obrazovka rozdělila na 2,3,4 části
Jméno: Majk 19. 6. 2012, 02:26:43 delete
e-mail:
 
Logan: odkaz na download Urticy je přímo v popisu Templayerova videa http://www.youtube.com/watch?v=XGNWdBAUTck ...

Wizardry 8 jsem kdysi rozehrál a nedávno znovu, ale mám tolik herních restů (zejména MM2), že jsem to radši odložil. U tak velkých her si si pak člověk nepamatuje co, kde, komu, jak a za co udělal. Ale až konečně dohraju MM2 (snad už to nebude trvat dlouho), tak jdu na W8.
Jméno: LoganStoppable 19. 6. 2012, 00:20:27 delete
e-mail:
 
Urticu nemůžu za boha najít :/

Hot seat! Toho jsme se nemohli nabažit u Worms Armageddon. Boží :D

JC, ale prosimtebe! Koukej to dosmažit a neremcej :D Tím, že to takhle "porcuješ" se o to připravuješ o kopec zábavy a pak se ti to nechce dokončit

Momentálně mám čtyřjádro v opravně...ale nijak mi nechybí :D Naštěstí Oldschool RPG se hrají příšerně dlouho, pokud nepospícháte.

MM6 má neuvěřitelnou znovuhratelnost. Zase jsem si vytvořil družinu a zkouším jiný systém hraní - žádný nepotřebný skilly. Už teď na 5 lvl kosím okolí Sorpigalu s lehkostí, o jaký se mi ani nesnilo (když jsem to hrál poprvé). Ale to je asi tím, že mám spoustu zkušeností s předchozími hrami od té doby

Hrál někdo Wizardry 8? Já jsem zase začal. Sice starouš docela protestuje, ale jde to víceméně bezvadně hrát

Jméno: VOSA 18. 6. 2012, 23:38:21 delete
e-mail:
 
HOT Seat Uplne na me dychla nostalgie. Pamatuji si, jak jsme jeste na zakladce hrlai na horkem kresle HOMAM 2 a 3. Na mych jedenactych narozeninach jsme hrali tusim ve 4ti nebo 5ti lidech na jendom PC No samozrejme jsme tu mapu nedohrali, ale zabavili jsme se Jinak vim, ze jsme hot seat hrali jeste na trackmanii (Freeware formule. Sice nejsem uplne fanda aut, ale tahle hra me docela bavila). A hot seat jsme hrali jeste u hry, kterou jsem zel nikdy nesehnal v plne verzi THE RAGE (styl hry - zmlať je všechny). Tu jsme hrali jednou ve trech lidech na jendom PC. Ale at se vratim k might and magic, tak jsme hrali sestku a sedmicku stylem moje jsou dve postavy a tvoje druhe dve. U osmicky uz jsme takhle nehrali. Jo a jinak devitka mi nikdy neprirostla moc k srdci. Uz to pro me bylo asi moc moderni.
Jméno: JCMurphy 18. 6. 2012, 23:20:05 delete
e-mail:
 
já taky ještě nedohrál M&M VI... mě se to nějak nelíbilo... ale taky se mi dřív nelíbilo baldurs gate, planescape torment atd. :D a v M&M IX sem skončil před koncem... to je můj stupidní zlozvyk, že před koncem mě všechno přestane bavit a buď se k tomu dokopávám půl roku, nebo to smažu