Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).
| Jméno: | StriderCZ | 20. 6. 2012, 21:59:18 | ![]() |
| e-mail: | |||
| Zkusím, podobně jako Maros na www.oldhgames.sk, hrát a dohrát hru Crystal Dragon...kdyby se někdo chtěl přidat... | |||
| Jméno: | Adam23 | 20. 6. 2012, 10:26:09 | ![]() |
| e-mail: | |||
MM6 a MM7 jsem hrál s překladem z Levelu, a ten mi tehdy přišel docela dobrej ![]() |
|||
| Jméno: | Templayer | 20. 6. 2012, 00:10:08 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
| @Elemir
Ohledně Morrowindu - proč hrát česky? S češtinama jsou ledatak problémy a často jsou velmi nedokonalé. V češtinách autoři kolikrát odfláknou, co můžou, vynechávají věty, co neví, jak přeložit a dělají chyby ve významech. A taky na ně pak nesedí patche, módy atd. Třeba MM8 (co jsem porovnával s Lubonukem ,který dělá videoprůvodce na MM8 s češtinou). Originál (snad cituji přesně, ale kdoví, jsem po půlnoci): I am Aryon Hunter, and you could say, that smuggling is my proffesion. Česky: Já jsem Aryon Hunter a dalo by se říci, že lovení je mou profesí. WTF? Zaprvé, když už tak by správný tvar měl být lov místo lovení, nehledě na to, že v originále je smuggling (pašeráctví) a ne lovení (hunting). Takhle je v české verzi MM 8 vysekáno pár vět, občas změněn smysl slova ... to si radši celou hru přeložím sám . Oni autoři češtiny asi nečekali, že si někdo otevře vedle originální verzi a bude srovnávat.
České verze MM6 a 7 jsem neviděl a ani vidět nechci. Stejně tak všechny ostatní hry. Ikdyž Baldur´s Gate 2 má jednu z nejzajímavějších češtin, co jsem kdy viděl (myslím tu, která vám dokáže skloňovat jméno) |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 19. 6. 2012, 22:37:50 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| Na forgotten realms hrách miluju to, že pokaždé když je hraju tak objevím nějaký nový souvislosti/spojitosti atd. miluju jak je to rozsáhlý :D a úplně si pamatuju jak při hraní BG2 se Keldorn rozplýval, že půjdeme bojovat po boku Drizzta a já tenkrát ještě neměl nejmenší tušení kdo to vlastně je a pak jsem začal číst ságu o Drizztovi a pak sem si uvědomil, že jsem nosil Montoliův plášť... nebo když jsem si teď přojížděl předměty z BG2 tak je tam prý Dakkonova čepel z PS:T bych si to chtěl někdy zahrát úplně všechno po sobě, pokud možno chronologicky a pospojovat s knížkama
Elemir: Ono celkově tam je pár poměrně divných předmětů typu biostatistika, zemědělská produkce, etika a historie... no naštěstí to jsou spíš takový štěky na jeden semestr |
|||
| Jméno: | StriderCZ | 19. 6. 2012, 21:23:56 | ![]() |
| e-mail: | |||
| Na gogu jsou zdrama hry Ultima Worlds of Adventure 2:Martian Dreams a Worlds of Ultima: The Savage Empire | |||
| Jméno: | StriderCZ | 19. 6. 2012, 20:50:40 | ![]() |
| e-mail: | |||
| Icewind Dale, Ulltimu, BG a ostatní isometrická RPG si zahraji až budu mít (nový- tzn za nějakých pár let) NTB s velkým displejem... | |||