Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Templayer 22. 6. 2012, 14:14:03 delete
e-mail:
 
@Logan

Přesněji zde

http://www.youtube.com/watch?v=LY6lM9pZTBk&list=PL ...

A už můžeš projít dál

Jen s tím časem jsem se dosti sekl xD
Jméno: Templayer 22. 6. 2012, 14:02:53 delete
e-mail:
 
@ Logan

Bílá věž - tu jsem dával jako malej asi po dvou hodinách, teď když jsem to nahrával na video, tak jsem to dal tuším za 15 minut.

Jen je na videu krásně vidět, jak jsem použil třebas malování na to, abych si zakreslil, co v puzzlu potřebuju. Nejvíce mně překvapilo 4 patro (pravda - nepravda) logicky jsem šel a klikal čudly tak, aby to bylo podle svitku správně (ten když říká to tak lže a druhý v tom případě mluví pravdu apodobně) a najednou se dívám, portál otevřený ! Mé myšlenky v tu chvíli byly Jak to? Copak je to tak lehké? Jako harant jsem se s tím sral kdoví jak dlouho !! xD xD xD

Jinak v živelných levelech jsi byl? (Ledové jeskyně + zatopená část, Sopka, Podzemí, Větrná hora)?

Brány Skeldalu jsou skvělé, doporučuji použít můj videonávod (odkaz je trochu dole) mrkni se v seznamu videí na obrázky (podle nich je vidět, kde zrovna se nacházím v jaké části hry) najdi ten, ukterého je bílá věž a máš návod na puzzly xD. Zní to těžce, ale prostě se můžeš u sebe do hry podívat, jak vypadá vnitřek bílé věže aby sis ho připomenul, mrknout se na ten odkaz a zvolit video, ve kterém je na malém obrázku vedle též vnitřek bílé věže.

Dvojka - žádná tvorba postavy a boj ve stylu strategií, tfuj xD

U Rytířů je ten hrad docela malý, celý jsem ho prošel a udělal, co v něm udělat lze, město venku se mi zdá větší

Ale na Elder Scrolls 1 Arena to nemá, to byly kurva města náhodně generovaný, klidně pár set budov a spousta obchodů. Prostě město jak se patří na fantasy.

Jaké jsou zážitky z hraní Urtiky ?
Docela by mě zajímal názor jiných lidí na Urtiku, moc lidí ji nehrálo ...
Jméno: LoganStoppable 22. 6. 2012, 13:38:24 delete
e-mail:
 
Templayer:

Mi povídej, kolik parádních her tohle totálně zkazilo ( třeba takový Deus Ex 2, například)

Jednička je docela dost těžká, jsem zkejsnul v Bílé věži ( nebo jak se to jmenovalo) v těch vytuhlých puzzlích.

Dvojka pro mě byla trochu zklamáním, ale protože já rád adventury, překousnul jsem to a měl s tím srandy kopec.

Přesně tak, a je to škoda.

LoG jsem pařil - paráda! Vrátilo mě to do dob Dungeon Mastera. Akorát tohle mělo vynikající hudbu a líbivou grafiku

Urticu jsem zkoušel - sakra, docela vytuhlík!

Rytíři Grálu - byla plná hra na Levelu, ale nějak mě nezaujala. Ale to je asi tou zmlsaností. Docela mě odradil ten úvodní superrozsáhlý hrad. Možná později zkusím znovu.

Ó ano, zkoušel. Sranda na entou. Ale ruku na srdce, všechny japícký gamesy jsou hard-core. A to mě až zas tak nebere.
Jméno: Templayer 22. 6. 2012, 13:32:02 delete
e-mail:
 
Zjednodušování je ta nejhorší věc, co kdy hry potkala.

Lidi mi pořád píší PMka na youtube, ať udělám videonávod na Brány Skeldalu 2 (když už jsem udělal na jedničku). Jednička je dungeon RPG a VELMI dobré.

http://www.youtube.com/playlist?list=PL30B2FC982E0 ...

Dvojka? Dvojka je adventura (s těmi problém nemám) s naprosto debilním způsobem boje (to už je horší), kvůli kterému se mi ji ještě nepovedlo ani dohrát :S :S

Skyrim je příliš zjednodušenej, holt konzolářský průmysl kvete.

Také stále všem RPGčkářům doporučuji Legend of Grimrock, ve stylu starých dobrých dungeon RPGček z první osoby (a né rádoby) s next-gen grafikou (ikdyž teď by se tomu mělo říkat spíše now-gen xD )

O urtice jsem tady mluvil ... jaké další vzácné RPG znám ....

Rytíři Grálu - mám ještě originálku, první česká dungeonovka, solidní příběh a i grafika je hezká.

A když jsme u toho, hrál někdo z vás někdy staré pokémonní RPG hry ? Já jsem na nich vyrostl, první skupinové RPG, které mně do žánru RPG dostalo xD. (Verze Red,Blue, nově Green, Gold, Silver, Crystal, Ruby, Sapphire, Emerald a remake verze) Neznalcům doporučuji překousnout tu trapnost, hry jsou to až překvapivě složité (=složitější než polovina her dnešních xD )
Jméno: LoganStoppable 22. 6. 2012, 13:31:13 delete
e-mail:
 
Obdivuju tvoje odhodlání a výdrž, bych to asi nevydržel a nahrál starší pozici Se divím, že jsi měl pak ještě trpělivost s polomrtvou postavou dorazit zpět do města a ještě to harampádí prodat. Bych asi půlku vyházel
Jméno: Elemir 22. 6. 2012, 13:22:33 delete
e-mail:
 
Jj, to slavné horolezectví Přišel jsem na to celkem náhodou po velmi vyčerpávající cestě. Šel jsem si to takhle jednou z Whiterunu na ten jícen nahoru do kláštera tech dračích mnichů. Někde za kopcem jsem se u jedné hlásky přetížil výzbrojí padlých banditů a leniv se otočit zpět jsem si to naslepo vydal vpřed doufaje, že narazím na nějakého obchodníka. No samozřejmě nenarazil a co hůře, ani jsem nevěděl, jak se k tomu klášteru dostat. Po asi dvou hodinách reálného času (ano, mnohokráte jsem to chtěl vzdát a nahrát starší pozici), jsem konečně dorazil do té vísky pod poutní stezkou. Obchodník zas žádný, naopak, v mohyle jsem nabral další věci a hurá nahoru. Schody jsem nepočítal, měl jsem úplně jiný starosti. Když jsem dosáhl cíle, absolvoval ten podivní rozhovor s úkoly, tak jsem se otočil zpět. Před klášterem jsem na útesu ze zoufalství dumal, jak by se to dalo zkrátit. Zlostí se mi chtělo skočit a tak jsem taky skočil Bylo to herrgott dost nízko, postava přežila, ba co víc, za chvíli jsem zjistil, že ona při pomalé chůzi může bez problému chodit i po kolmém povrchu. Nu což, za půl hoďky jsem byl ve Whiterunu :D
Jméno: LoganStoppable 22. 6. 2012, 13:00:36 delete
e-mail:
 
4Elemir: Bacha na mě, jsem velmi chaotická osoba a občas strhnu všechny kolem sebe :D

Strašně mi to připomínalo Morrowind zasazený do prostředí vikingů.A mělo všechno strašně zjednodušený. Ale hrálo se to dobře a zabavilo to.
Mountaineering tuším myslíš stoupání na hory, že? Díky tomu, že se bylo čím se kochat, tak mi to až tak nevadilo.
A kobyláci? Ty jsem nikdy v žádný hře nepoužíval. Hlavně měli strašně nedotažený textury. Jediný, co se mi na nich líbilo byl vysloveně ten jejich koňský kukuč, když ses k nim přiblížil a ta jejich zvědavost a jak za tebou otáčeli hlavu.
Jméno: Elemir 22. 6. 2012, 12:21:05 delete
e-mail:
 
4LoganStoppable: Musím říci, že jsi mě tím taky zmátl, musel jsem si ten příspěvek VOSY přečíst znovu, jestli pro změnu neuteklo něco mě

U Skyrimu jsem vydržel asi o něco déle, ale do těch dvou dnů šlo stihnout prakticky vše podstatné. Hlavní linii jsem končil lehce okolo 20. levelu. Prolézání dungeonů mě moc nebavilo neboť hra kolikráte počítala s tím, že u questových dungeonů ho navštívím až poté, co ten quest nejprve dostanu. Díky tomu nesmyslnému respawnu pak hrozilo, že se stejnou nekonečnou cestou budu brodit stejným počtem nepřátel znovu. U malých dungeonů jsem to ještě zkousl, ale u těch rozlehlých to bylo na mrtvici. Ve finále to vedlo ke změně taktiky a z absolutní volnosti se stal hon na questová NPC. Když jsem popáté krátce za sebou míjel již vybitou hlásku, tak jsem se musel smát ... stále titíž banditi Ve skutečnosti se stačí prostě motat jen v okolí Whiterunu a vysoký level je zaručen. No, konec kritiky, o mountaineeringu už jsem psal a koně raději komentovat nebudu :D
Jméno: LoganStoppable 21. 6. 2012, 23:17:51 delete
e-mail:
 
VOSA:

Omluvuji se :D Mě zmátlo to "časově vytížená" ale nedočetl jsem řádku a byla tam osoba :D

Velmi zajímavé, stopro zkusím Až se dostanu přes MM6 (což bude saaakra dlouho trvat). Sakra, takových her, co jsem nikdy nedokončil. To je docela šok po hrách, který se daly dohrát v téhle době za 8 hodin :D

Ale u Skyrimu jsem vydržel asi 45 hodin, ale jenom prot, že mě bavilo prolejzání dungeonů a plnění quesťáků.
Jméno: Elemir 21. 6. 2012, 19:34:15 delete
e-mail:
 
Postavy jsou v Gothic 3 vůbec zajímavé, to považuju za největší slabinu grafiky. Nejde ani tak o ztvárnění předchozích protagonistů, ale o celkový styl. Kdysi jsem někam napsal, že v Gothic 3 se velmi těžko odhaduje u postav věk, zajímavěji jsou ztvárněné jen významější postavy. V principu jsem to přirovnal k bandě mariňáků z Quake 4 oděných do fantasy kostýmů Jinak Myrtana samotná prostě dodnes působí úchvatným dojmem. Holt z velké části je to vlastně taky nedodělek. U trojky mě vadila spíše jiná věc a to takovéto jisté odcizení ... vlastně nebylo nutné se nakonec někam přidávat, přišel jsem si tak ve hře docela osaměle ... no, Skyrim mě k tomu nakonec dovedl taky, ale to je zas jiná kapitola :D

Teda pánové, ještě chvilku tu budeme takhle rozjímat a místo práce na M&M vytáhnu nějakou tu zaprášenou placku a zas se na pár týdnů vrhnu do jiné říše
Jméno: JCMurphy 21. 6. 2012, 14:28:18 delete
e-mail:
 
Tak samozřejmě, že jedničku sem dohrál minimálně 3x :D bez toho by dvojka byla úplně mrtvá... a když mezi těma dílama máš nějakou časovou mezeru, tak je pak člověk úplně nadšenej jak potkává starý známý a pozoruje jak se kolonie změnila a vybavuje si co všechno kde dřív bývalo

btw: co tvůrcům Gothic 3 nikdy neodpustím je to co udělali Laresovi s vlasama -_-
Jméno: Elemir 21. 6. 2012, 10:13:41 delete
e-mail:
 
U trojky se vyplatilo počkat na CP patche. Jinak u bojů řešilo množství současně útočících tuším zvýšení obtížnosti, ale jinak bojový systém stál zaprd vůbec. Dvojka mě taky dlouho bavila, ale s Nocí Havrana jsem to rozehrál už jen jednou, přeci jen toho bylo už příliš
Jméno: Templayer 21. 6. 2012, 09:33:04 delete
e-mail:
 
Tak si zapař jedničku.
Já jsem hrál jak dvojku, tak trojku a ani jedna se mi tolik nelíbila
Jméno: JCMurphy 21. 6. 2012, 08:54:15 delete
e-mail:
 
Nevím proč u upíra zmiňuješ mistra meče a ne velmistra dýky :P protože podle mých zkušeností s druidem jsou dýky nejrychlejší zbraně...

Jinak když se tu už řeší gothic já měl nejradši dvojku a co sem hrál trojku, tak ta mě vůbec nechytla... nemělo to podle mě žádnej děj... prostě se jenom přidat k jedné frakci a pomoct jim proti druhé... po třetím osvobozeným městě sem toho měl plný zuby a nevím jestli se nedělaly nějaký opravy nebo něco, ale skřeti bojovali jak totální idioti... stáli okolo mě v kruhu a chodili na mě po jednem (pokud zrovna neměli kuše) Dostal jsem se ke questu jak dostat ty artefakty, prošmejdil sem si mapu ať vím jak to tam vypadá a skončil sem... bratr mi pak ukázal konec a to mi stačilo
Jméno: Elemir 21. 6. 2012, 06:50:08 delete
e-mail:
 
První Gothic byl docela zajímavě poskládaný. Volnost tam sice byla, ale jen do té úrovně, co postava dokázala zvládnout - skřetí území nebylo zrovna to pravé místo pro procházky v kožešinové zbroji Svět byl docela malý, ovšem zajímavě naaranžovaný, až mě celkem překvapilo, co všechno se tam vešlo a ještě to přitom nepůsobilo nijak divně. Dřív než se člověk začal nudit, tak ho děj popohnal k jedné z frakcí apod. Odehrál jsem to tenkrát za všechny tábory a povolání. Z jedničky dost vyšel Risen, ale ten už mě tolik nechytl, prostředí, kde se odehrává je sice hezké, ale už to prostě neni ono. Ta pravá volnost se konala až v Gothicu 3, kde je ten svět pro tohle přímo dělaný, bohužel místy je docela pustý. Kdyby Bezejmenný nedostal na počátku radu, co dělat, tak mohl být ten příběh dosti zajimavý
Jméno: VOSA 21. 6. 2012, 06:36:57 delete
e-mail:
 
LoganStoppable: Ještě jsem zapomněl zmínit regeneraci na mistrovské úrovni. Také velmi šikovná věcička. Jestli to opravdu zkusíš, tak přeji hodně štěstí a zábavy Je to taková zajímavá výzva (Za upíra celkem snadno dosažitelná )
PS: POPSAL ne popsala Údaj v občanském průkazu hovoří jasně. Ale chápu, že nickname může být matoucí

V souboji mezi MM IX a G 1 mi k také přirostl více Gothic. Pamatuji si, jak moc mě to chytlo, když jsem to hrál poprvé. I ten příběh mi přišel hodně dobrý a ten svět možná takový živější, nebo jak to říct jinak ... věrohodnější než mi přišel v might and magic. Samozřejmě teď s odstupem času vidím, že v té hře je spousta nedostatků, ale přesto ho uznávám, jako dobrou hru.
Jméno: Templayer 20. 6. 2012, 23:19:22 delete
e-mail:
 
@ Elemir
Kdybych si měl vybrat mezi MM IX a Gothicem 1, beru Gothica 1. Popravdě ho mám zrovna nainstalovaného (s Dark Mysteries fan datadiskem). Je na mně poněkuď těžký, ale jinak je to skvělá hra. Hlavně mi připadá dosti volná.

A překlad k Warcraft 3 do češtiny mi připadal výborný. Jeden z mála

Jezdkyně na Hipogrifovi (při spoustě klikání) Hipogrif je úžasné zvíře ! Podívejme, co se stane, když mu dám ruku do zobáku ! UAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!! xD

Morrowind bez módů? To bych nehrál .
Minimálně alespoň Morrowind Přichází k životu (přidá náhodné NPC, postavy chodí nakupovat do obchodů, po cestách chodí patroly, občas vás přepadnou bandité a konečně můžete mít i toulec místo tahání šípů ze zadku xD)

Mrknu se na své módy -
Better Heads (verze pro všechny datadisky, lepší hlavy, ženy maj konečně sexy ksichty)

Seasons (roční období)

MCA (Randomly adds over 1200 friendly and hostile NPCs to over 450 cells to bring Vvardenfell, Mournhold and Solstheim to life.)

Abode

A good place to stay

Balconyhouse

VGreetings (postavy vás zdraví včetně dabingu podle vaší hodnosti, rasy a já nevím čeho všeho)

Tree house of Friends (barák u Seyda Neen, můj oblíbený)

Skladiste (mé oblíbené místo v Balmoře)

Better Bodies (lepší těla)

Morrowind Enhanced

Tribunal Laura (romance )

Ownership indicator (ukazuje, zda-li je sebrání předmětu krádeží - červený kurzor, či nikoliv - klasický kurzor. Opravdu se hodí pro ty z nás, kteří ukradnou, co není přibyté xD )

RunLikeTheWind (zvyšuje rychlost běhu skoro na úroveň Oblivionu)

New Khajiit bodies, New Argonian bodies


Tak tyhle fungují dohromady, doporučuji
Bez češtiny samozřejmě
Jméno: LoganStoppable 20. 6. 2012, 22:28:35 delete
e-mail:
 
Adam23:
Tak můžeme porovnávat zážitky :D Na to si zvykneš, protože budeš mít co dělat s tou šílenou rychlostí :D Budeš potřebovat víc než držení palců, to mi věř :D
Jméno: Adam23 20. 6. 2012, 22:25:58 delete
e-mail:
 
Tak jsem právě teď rozehrál MMIX, držte mi palce. Zatím se mi to graficky vůbec nelíbí (narozdíl od 6-8) :D
Jméno: LoganStoppable 20. 6. 2012, 22:25:47 delete
e-mail:
 
VOSA:

Paráda Zkusím prostudovat vše co dokáže upír ( ale už jsi to popsala tady ). Začínám mít chuť zkusit něco nového a že bych to taky zkusil? Když získáváš XP, tak všechny jdou jen té jedné postavě?

Jsem slyšel jen o jedné postavě ve Wizardry 8 ( což mi přišlo nemožné - i se všemi osmi postavami je to pekelná hra!)