Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 29. 6. 2012, 07:27:40 delete
e-mail:
 
Strojový překlad taky nikdy nebyl určen pro 100%-ní překlad. Už v dobách (ne)slavného PC Translatoru existovala možnost překladu slovo od slova, kdy celý Translator fungoval spíše jen jako inteligentní slovník. Google translator pak pracuje ještě jinak a to na základě porovnávání s reálnými obraty ... on se může strefit na 100%, ale taky nemusí. Pro jednoduché překlady běžných věcí stačí, pro složitější je logické, že se výsledný text upravuje.

Ti dva se mohli rozčilovat z mnohých důvodů, ale obecně platí, že na jednoduchém překladu (případně bloků) se má podílet jen jeden člověk ... obzvláště u překladu z aj do čj to platí dvojnásob. U velkých hračičků je formát překladu (styl apod.) dokonce stanoven předem, aby to nepůsobilo jako slepenec. Proto překlad obvykle vede jeden člověk a ostatní se mu přizpůsobují + je nutné se na počátku na určitých věcech domluvit ... když někdo lpí na translatoru, tak holt to bude podle translatoru jen s malými úpravami
Jméno: Templayer 28. 6. 2012, 23:50:09 delete
e-mail:
 
Wau.

Asi čas si je přečíst.

Elminstra a Drizzta znám tak maximálně z Baldur´s Gate a Icewind Dale xD

(BTW posledních pár dní pařím IWD xD )

Kolik je to celkově knížek (s obouma včetně spinoffů)? Jestli víc jak 30 (... alá Zeměplocha) tak se k tomu snad ani neodvážím. Prostě na to nemám trpělivost. Hlavně, když mi celej den zabírají překlady / komentáře / střih / nahrávání / rendering (a přes noc upload xD )

Jinak kdo zvládne se dívat na filmy v angličtině bez titulků, tak zvládně plus mínus i číst knihu. Stačí vědět významy slov (ty jsou podle mně nejdůležitější, spousta lidí na významy sere, překládá pomocí google překladače a podobných a myslí si, jak je to správně. Například slovo mine. Má hned tři významy (Mina, důl a můj. It is mine = je to mé! It is a mine (je to důl/mina). Váznam ve větě do překladače nezadáte xD. Nebo naopak z češtiny do angličtiny. Slovo obloha. Jak má překladač poznat, jestli se jedná o oblohu nahoře, nebo o oblohu k jídlu? Samozřejmě vyhrkne třebas několik variant, ale chudák človíček si s tím neví rady. Aby se pak například milenecký pár nedíval místo na oblohu do brambor ))))).

Proč to říkám? Už jsem byl dvakrát (!!) seřván za to, že slovo, tak jak jsem ho přeložil já, překladač jej tak nepřeložil. (společná práce na překladu. Jednou to byl Arthas304 z youtube a ještě předtím Jiří auf Wiedersehen JaW z madbrahmin.cz).

Dokáže si někdo představit, jak to člověka nasere ? :F
Jméno: JCMurphy 28. 6. 2012, 22:17:19 delete
e-mail:
 
Já sbírám legendu o Drizztovi + mám ještě sérii Drowova dcera a kromě FR Goblina Jiga a pak ještě jednu fantasy parodii od slovenskýho autora jako perličku...

mrtě teď toužím o něčem s Elminstrem nebo tím K. Blackstaffem, jenže fantomprint vydává jenom samý mainstreamovky a když jsem se dozvěděl, že dalšího chtějí vydávat nějakýho stínovýho trapáka jménem Eremis Cale co vypadá spíš jako plagiátor co se veze na temné vlně elfů, tak se odhodlávám k přechodu na knížky v angličtině... on i ten Drizzt je po 12ti knížkách strašně klišé a jediný na co se těším je spinoff s Jarlaxlem a Artemisem což jsou nejcharismatičtější bastardi a tím pádem se vyhnu Drizztovu uspávacímu moralizování -_-

jinak jelikož mám teď mrtě málo místa na disku a anime má přednost i před M&M (vlastně anime má přednost před vším) tak tu osmičku v nejbližší době hrát nebudu

Zaklínače knížky jsem četl všechny, jenže to už bude 5 let a pamatuju si z toho velký kulový... ale když tenkrát vyšla hra tak mě neskutečně sralo jak najednou každej co dohrál hru byl na zaklínače strašnej odborník >_<"
Jméno: Templayer 28. 6. 2012, 21:14:52 delete
e-mail:
 
*Oprava
Četl z vás někdy trilogii Star Wars od Timothy Zahna? Musím si to někdy přečíst ZNOVU, máM české "originálky"
Jméno: Templayer 28. 6. 2012, 21:13:10 delete
e-mail:
 
Zaklínač seriál není nic moc. Některé díly podprůměrné, některé silně nadprůměrné.

Knihy od Sapkowského se mi válí jako sbírka někde v knihovniče, společně s celou Zeměplochou si pořád říkám, jak je někdy přečtu xD. Stejně tak poslední díl Odkazu Dračích Jezdců a poloviny knih série Magic of Xanth (polovinu mám, druhou v PC, česky Magie Xanthu, česká verze myslím neexistuje aneb čteme knihy anglicky xD).

Četl z vás někdy trilogii Star Wars od Timothy Zahna? Musím si to někdy přečíst, má české "originálky" (je to trilogie pokračování po prvních dvou filmových trilogiích. Kdyby to někoho zajímalo - Dědic Impéria, Temná Síla na Vzestupu, Poslední Povel)

Četl někdy někdo mou oblíbenou Magii Xanthu? Kouzlo pro Chameleona? Zdroj Magie? Hrad Roogna? Zlobře Zlobře? Chytrá Lež? Noční Můra ?!?!?? Muž z Obyčejna? (Alá mé překlady názvů xD . Muž z Obyčejna = Man from Mundania.

Nebo knihy o Starcraftu? (Kvalita se liší podle autorů samozřejmě, některé jsou velmi kvalitní)
Jméno: Elemir 28. 6. 2012, 11:50:14 delete
e-mail:
 
Ano, přesně tak, kam vkročí zaklínač je dalších 100 let mrtvo ... Nj. taky se to musí dohrát, zrovna včera jsem koukal na LEVEL a v něm obsažený Two Worlds II, recenze mě však odradila. V současné chvíli mám takto rozehrané tři věci a nakonec jsem skončil u HoMM3

4VOSA: Ta pekelná bestie je tuhá pokaždé, souboj si jde akorát ulehčit. Je to tím, že Geralt ještě nemá dostatek dovedností a lepší zbraně, takže jsem se na tom při lepším vedení postavy taky znovu zasekl. Základem je sundat bestii pokud možno co nejrychleji a barhgesty nechat útočit na vědmu. Jejich likvidace totiž zbytečně zdržuje. Jakmile v další kapitole dostaneš stříbrný meč, bude to veselejší.
Jméno: VOSA 28. 6. 2012, 10:11:00 delete
e-mail:
 
JCMurphy: Zaklínači jenom zabíjí, to umí ze všeho nejlépe

Elemir: Musím říct, že už mi jednou trošku zamrzl úsměv, a to hned u prvního bosse, té bestie. Nemohl jsem ji ani za nic na světě udolat. To jsem si říkal, super, první boss ve hře a já ho nemůžu dát. Tak jsem se vrátil trochu zpátky, dal talent do odolnosti před popálením a sehnal nátěr na přeludy a stejně to nebylo o nic snazší. Až pak jsem pochopil, že budu muset o hodně víc klikat a docenit sílu uhýbání. Nakonec se tedy dobrá věc podařila a dostal jsem se dál Rozhovory jsou výborné a několikrát mě dost pobavily Hodně se mi také líbí, že člověka dostihnou jeho dřívější rozhodnutí.

Já zase neviděl seriál. Knižní sérii ale mohu jen doporučit, jedno z nejlepších fantasy, které jsem kdy četl.
Jméno: JCMurphy 28. 6. 2012, 09:25:18 delete
e-mail:
 
vy ste to tady tím zaklínačem celý zabili o_O
Jméno: Elemir 26. 6. 2012, 22:17:11 delete
e-mail:
 
Jednička je postavena na Aurora engine, takže si to sebou bere pár nectností, ale jakmile se dostaneš do kapitol za Wyzimu, tak se mnohé změní ... byť samotné město je taky perfektní. Sledování úkolu jsem moc nevyužíval, ve dvojce je to taky. Mapy nejsou tak rozsáhlé, aby je člověk nedokázal za nedlouho prolézt a tušil, kde co asi bude. Stejně je nutno např. vesničany zpovídat, jinak ti uteče několik drobností nebo možností voleb, podobně prohledávat dostupné domy apod. Umí to docela rychle vtahovat do děje, to je pravda. Já Sapkowského do té doby vlastně ani neznal, ale po zhlédnutí seriálu jsem si tam návazností také všiml. Počkej, až se dostaneš k lepším soubojům, pak to začne být teprve zajímavé Škoda jen, že od poslední třetiny už se ta hra spíše zvrtne v samotný boj a navíc podle vývoje postavy to může být dost jednostranný boj ... od vpádu do Staré Wyzimy jsem se stal prakticky neporazitelný (přišel jsem na nerozdělené talenty ). Ženský jsou tam perfektní, jen kurtizány vyjdou docela draho :D
Jméno: VOSA 26. 6. 2012, 17:17:50 delete
e-mail:
 
Když jsme u Zaklínače, tak jsem už nainstaloval a trošku zahrál tu jedničku. Chvilku jsem se do toho musel dostávat a zvykat si na klikací styl, ale jinak se mi to dost líbí Vzhledem k tomu, že jsem četl i knihy, tak mě potěšilo, že se na ně hra i kolikrát odkazuje. Také mě pobavilo, jak rychle člověk v té hře přijde o panictví Ale fakt je, že ty hry jsou opravdu čím dál jednodušší (např. funkce veď mě k dalšímu úkolu na mapě). Jen to, co mě trošku vadí, že jsem nějak nenašel něco jako poslední hlášky nebo poslední texty. Pár věcí jsem nechtěně proklikl :-(
Jméno: Elemir 24. 6. 2012, 21:25:51 delete
e-mail:
 
Zas trochu odbočím ... :D Zjistil jsem, že jsem sice mizerný šermíř, zato alchymista jsem obstojný. Lehká změna taktiky skóre Zaklínače 2 trochu vylepšila, neni nic složitého sundat i početnější skupinky nepřátel petardami. Všiml jsem si, že už jsem nějaký level 26 a z talentů mám investováno prakticky jen do výcviku. To by mohl být případný zdroj hlavních problémů (u jedničky se mi to přihodilo taky), jen kdybych věděl, co si zvolit Ovšem je to ještě na dlouho, počáteční radost vystřídal opět strnulý úsměv ... ta hra má úžasný smysl pro černý humor ...

Puzzle jsou proti tomuhle legrace, tady už se obávám předem někam vyrazit, abych náhodou nebyl málo připravený ... tahám sebou raději kdejaké harampádí, co kdyby se z toho nakonec dalo něco slušného uvařit :D
Jméno: Majk 24. 6. 2012, 12:55:34 delete
e-mail:
 
Ty souboje ve W&W si matně vybavuju (už je to fakt něco let a za hodinu jsem to odinstaloval) a mám pocit, že tam byl kámen úrazu, že mě zoufale nebavily. Jo a ještě že se člověk nemohl procházet městem, bylo celé na jedné obrazovce, to mi taky ruinovalo to vžití se do hry. Ale co, nad tím bych asi dneska mávnul rukou. Třeba to ještě někdy zkusím. Zase takový věci, co píšeš ohledně hádanek postavených na interaktivním prostředí mě baví dost (nemůžu nevzpomenout hororovou Penumbru, tam to bylo dovedeno k dokonalosti).
Jméno: Striebrovlas 24. 6. 2012, 12:08:56 delete
e-mail:
 
A este jedna vec ktora mi je v W&W sympaticka, mozte si pocas hrania rozohrat aj novu hru s inou partou, ale s tym, ze splnene hl. questy sa uz nedaju splnit kedze su uz splnene. Takze si len vyvyjate postavy (monstra sa tam spawnuju vzdy, okrem bossov). ALebo pocas hranie s hlavnou partou, nejaku postavu vymenit za inu. Alebo hlavnej parte vynulovat dobrodruzstvo a tak zacat odznova, ale level a itemy ktore postava mala v inventari a na sebe ostanu, okrem questovych itemov.
Jméno: Striebrovlas 24. 6. 2012, 12:00:50 delete
e-mail:
 
Majk:

Ja berem W&W podobne ako M&M s tym, ze W&W je pre mna ako vylepsene M&M v niecom. Ma to pre mna lepsiu grafiku (co dodava viac atmosfere), viac interaktivne (napr. v krypte som si musel vystavat z krabic schody na jedno miesto), suboje su kus lepsie zvladnute, ale tu je to trocha diskutabilne, viac sa mi pacia asi v M&M. Mozes jazdit na koni, pltke - zatial taketo prostriedky som tam nasiel. Svet je mozno mensi, ale potrebujes kukat niekedy na mapu aby si sa nestratil .

Inac, W&W je skor podobne Wizardry, kedze ten pan co to designoval, pracoval na wizardry 6-7 tusim. A toto mi pride lepsie nez wizardry 8 ktore som hral, ale nedorhral koli nekonecnym subojom a hlavne zdlhavym.


Ondra:
hmm, so soundtrackom som v MM7 problem nemal, pokial som mal CD v mechanike.

LoganStoppable:
no, ja som sa vybral hned, na plnenie hl. questu a uloh pre wizardow, a som siel bez vybavi a dalo sa, i ked som po chvyli si radsej kupil nejake slabsie brnenia, zbrane mi vypadli od nepriatelov. Ale pri jednom tuhsom suboji som musel utekat, ale nakoniec som to dal . Najlahsi su magovia ak, ked stojis na rohu chodby tak, ze sa uhybas strelam, tak som zmakol jedneho maga v kryptach, ktory ked ma trafil, mi zabil vzdy jednu postavu na jednu ranu.
Jméno: Templayer 24. 6. 2012, 09:27:29 delete
e-mail:
 
Jó, nehádejte se my tu o gramatyce, ta přecy vůbec nený důležytá !!! xD

:P

(Jen bohužel z didakťáku na maturitu jsem dal pouhých 94% :( ; percentil 96,4 % )
Jméno: Elemir 24. 6. 2012, 08:27:03 delete
e-mail:
 
W&W jsem před pár týdny sehnal na Aukru, zdálo se mi to jako dobrý nápad. Někde podvědomě mi o tom v mysli cosi zůstalo, ale ještě jsem neměl možnost to rozehrát. Měl bych toho načatýho už moc. Zas jsem kousek pokročil v Zaklínači 2, ale už po pár hodinách dostal Geralt zase plno neslušných jmen ... teda on za to nemůže - toho návrháře enginu bych pověsil na hřebík do průvanu. Když už tam mám lítat jako v konzolovce, tak to taky musí mít volnost pohybu dokonale zmáknutou, ne že se zaseknu o kdejaké smítko na zemi a díky autofocosu namísto elegantního oběhnutí skupinky nepřátel vlítnu přímo do klubka mezi ně Budu muset kouknout, jestli to jde někde vypnout. Zajímavé je, že u single bojů to pro změnu zaměřuje všude možně ... teď mě tak napadá, doufám, že to nesouvisí se zvolenou obtížností hry, to by bylo už dost ujeté řešení.

Lands of Lore 3 mám v hledáčku taky, dlouhou dobu se to dalo sehnat, ale ta cena byla docela nadsazená. I když je pravdou, že Daggerfall v porovnání s ní vycházel o dost tučněji (lehce pod 2000 ,-) ... no a minulý nebo předminulý rok byl uvolněn free, podobně jako před tím Arena. Počkám, až bude LoL na GOGu.
Jméno: Majk 24. 6. 2012, 03:07:42 delete
e-mail:
 
Klucí, nehrajme si na nejlepším webu o MM na grammar nazi. Sám si pro sebe prskám, když někdo něco napíše špatně, ale nahlas? Snad jsme všichni dost na úrovni, abysme (a nebudu psát "abychom" ) si předhazovali pitominky, které vlastně vznikají jen proto, že člověk chce rychle odpovědět někomu jinému, protože mají společné téma.

Jinak Wizards and Warriors jsem zkoušel na XP (už je to několik let) bez technických problému, vše v pohodě, ale vůbec mě to nechytlo. Možná proto, že jsem čekal něco hodně podobného MM a nedočkal jsem se... (a to samé platilo třeba u Gothic - ačkoliv ze začátku to působilo víc než slibně, nevcuclo mě to ani po pár hodinách). Možná je fakt chyba u mě, fakt se vám to líbí tak, že byste W&W doporučili?
Jméno: LoganStoppable 24. 6. 2012, 01:59:55 delete
e-mail:
 
Ondra:

Než odepíšeš, zkontroluj si prosím, komu. Nic takového jsem ti nepsal.
Jméno: Ondra 24. 6. 2012, 00:12:44 delete
e-mail:
 
Pre Striebrovlas:
Jasne, MM7 som na W7 rozbehol tiež... rovnako aj šestku, lenže tam je práve problém so soundtrackom...

LoganStoppable: Nepřísluší Ti komentovat moji gramatiku, sám máš chyby. Taktéž jsem před lety prohlašoval, že XPčka jsou sračky, a na W98 jsem nedal dopustit. No offense.
Jméno: LoganStoppable 23. 6. 2012, 23:55:40 delete
e-mail:
 
4Striebrovlas:

Se mi to nedařilo rozeběhnout na noťasu s WinXP, ale je to možná jen místní chyba - některý hry mi jdou na klasickým stolním PC s na noťasu ne. Přesvědčím se o tom až si v pondělí vyzvednu stolní PC a vyzkouším ho na W7. Uvidíme.
Rozběh jsem to na Win98.

Když jsem se pídil po dobrých hrách, někdo právě o WW psal, že to doporučuje. Tak jsem to zkusil a fakt se mi to líbí. Akorát už ze začátku je to dosti tvrdý a za prolejzání oblastí, kde nemáš co dělat, tvrdě trestá.