Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).
| Jméno: | Templayer | 28. 6. 2012, 23:50:09 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
| Wau.
Asi čas si je přečíst. Elminstra a Drizzta znám tak maximálně z Baldur´s Gate a Icewind Dale xD (BTW posledních pár dní pařím IWD xD ) Kolik je to celkově knížek (s obouma včetně spinoffů)? Jestli víc jak 30 (... alá Zeměplocha) tak se k tomu snad ani neodvážím. Prostě na to nemám trpělivost. Hlavně, když mi celej den zabírají překlady / komentáře / střih / nahrávání / rendering (a přes noc upload xD ) Jinak kdo zvládne se dívat na filmy v angličtině bez titulků, tak zvládně plus mínus i číst knihu. Stačí vědět významy slov (ty jsou podle mně nejdůležitější, spousta lidí na významy sere, překládá pomocí google překladače a podobných a myslí si, jak je to správně. Například slovo mine. Má hned tři významy (Mina, důl a můj. It is mine = je to mé! It is a mine (je to důl/mina). Váznam ve větě do překladače nezadáte xD. Nebo naopak z češtiny do angličtiny. Slovo obloha. Jak má překladač poznat, jestli se jedná o oblohu nahoře, nebo o oblohu k jídlu? Samozřejmě vyhrkne třebas několik variant, ale chudák človíček si s tím neví rady. Aby se pak například milenecký pár nedíval místo na oblohu do brambor ))))).
Proč to říkám? Už jsem byl dvakrát (!!) seřván za to, že slovo, tak jak jsem ho přeložil já, překladač jej tak nepřeložil. (společná práce na překladu. Jednou to byl Arthas304 z youtube a ještě předtím Jiří auf Wiedersehen JaW z madbrahmin.cz). Dokáže si někdo představit, jak to člověka nasere ? :F |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 28. 6. 2012, 22:17:19 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| Já sbírám legendu o Drizztovi + mám ještě sérii Drowova dcera a kromě FR Goblina Jiga a pak ještě jednu fantasy parodii od slovenskýho autora jako perličku...
mrtě teď toužím o něčem s Elminstrem nebo tím K. Blackstaffem, jenže fantomprint vydává jenom samý mainstreamovky a když jsem se dozvěděl, že dalšího chtějí vydávat nějakýho stínovýho trapáka jménem Eremis Cale co vypadá spíš jako plagiátor co se veze na temné vlně elfů, tak se odhodlávám k přechodu na knížky v angličtině... on i ten Drizzt je po 12ti knížkách strašně klišé a jediný na co se těším je spinoff s Jarlaxlem a Artemisem což jsou nejcharismatičtější bastardi a tím pádem se vyhnu Drizztovu uspávacímu moralizování -_- jinak jelikož mám teď mrtě málo místa na disku a anime má přednost i před M&M (vlastně anime má přednost před vším) tak tu osmičku v nejbližší době hrát nebudu
Zaklínače knížky jsem četl všechny, jenže to už bude 5 let a pamatuju si z toho velký kulový... ale když tenkrát vyšla hra tak mě neskutečně sralo jak najednou každej co dohrál hru byl na zaklínače strašnej odborník >_<" |
|||
| Jméno: | Templayer | 28. 6. 2012, 21:14:52 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
| *Oprava
Četl z vás někdy trilogii Star Wars od Timothy Zahna? Musím si to někdy přečíst ZNOVU, máM české "originálky" |
|||
| Jméno: | Templayer | 28. 6. 2012, 21:13:10 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
Zaklínač seriál není nic moc. Některé díly podprůměrné, některé silně nadprůměrné.
Knihy od Sapkowského se mi válí jako sbírka někde v knihovniče, společně s celou Zeměplochou si pořád říkám, jak je někdy přečtu xD. Stejně tak poslední díl Odkazu Dračích Jezdců a poloviny knih série Magic of Xanth (polovinu mám, druhou v PC, česky Magie Xanthu, česká verze myslím neexistuje aneb čteme knihy anglicky xD). Četl z vás někdy trilogii Star Wars od Timothy Zahna? Musím si to někdy přečíst, má české "originálky" (je to trilogie pokračování po prvních dvou filmových trilogiích. Kdyby to někoho zajímalo - Dědic Impéria, Temná Síla na Vzestupu, Poslední Povel) Četl někdy někdo mou oblíbenou Magii Xanthu? Kouzlo pro Chameleona? Zdroj Magie? Hrad Roogna? Zlobře Zlobře? Chytrá Lež? Noční Můra ?!?!?? Muž z Obyčejna? (Alá mé překlady názvů xD . Muž z Obyčejna = Man from Mundania. Nebo knihy o Starcraftu? (Kvalita se liší podle autorů samozřejmě, některé jsou velmi kvalitní) |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 28. 6. 2012, 09:25:18 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| vy ste to tady tím zaklínačem celý zabili o_O | |||
| Jméno: | Templayer | 24. 6. 2012, 09:27:29 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
| Jó, nehádejte se my tu o gramatyce, ta přecy vůbec nený důležytá !!! xD
:P (Jen bohužel z didakťáku na maturitu jsem dal pouhých 94% :( ; percentil 96,4 % ) |
|||
| Jméno: | LoganStoppable | 24. 6. 2012, 01:59:55 | ![]() |
| e-mail: | |||
| Ondra:
Než odepíšeš, zkontroluj si prosím, komu. Nic takového jsem ti nepsal. |
|||