Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).
| Jméno: | Templayer | 30. 6. 2012, 00:28:45 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
| Sakra, jaktože o těchto hrách nevím? D:
Menzoněco stažený, plánuji hrát xD. |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 29. 6. 2012, 20:52:59 | ![]() |
| e-mail: | |||
| http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Menzoberranz ... naše bible :D
ale já tady ty starý záležitosti ještě nehrál... |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 29. 6. 2012, 17:40:05 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| tohle mě vždycky zajímalo... já vím, že když se zkoumal způsob jak se dostat do blázince pro Imoen, tak vás kromě zlodějů verbovali i právě ti upíři... bylo teda možný se k nim přidat a kdyby jo, tak jak to pak ovlivnilo dějovou linku?? | |||
| Jméno: | JCMurphy | 29. 6. 2012, 13:15:16 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| no o té jeho konverzi k dobru je celá jedna knížka... on mu to do hlavy nacpal jeho učitel/otec jenže těžko to vysvětlit aniž bych spoiloval :(
jinak já řekl ve dvojce Drizztovi ať mi jde pomoct získat tu lucernu od upírů a docela se hodil... myslím, že šli ještě naverbovat paladinové a zloději, ale nejsem si jistej |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 29. 6. 2012, 11:07:34 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| :DDD no já měl u sebe Keldorna, kterej mi to vysvětlil... jinak v té době sem nevěděl kdo to vůbec je, a že je to Drow sem si ani nevšiml
|
|||
| Jméno: | Templayer | 29. 6. 2012, 10:35:45 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
| V Baldur´s Gate xD | |||
| Jméno: | Templayer | 29. 6. 2012, 10:35:24 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
| Sakra ... já myslel, že Drizzt je záporák.
Dyť je to Drow ! xD Jsem ho fragnul a lohnul jeho meče ! xD |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 29. 6. 2012, 10:29:43 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| Jarlaxl je největší klasik :D člověk ho musí prostě milovat... je to prostě takovej záporák co dělá hlavně pro zisk, ale má svůj... mno... nazval bych to kodex cti
jinak z Drizzta doporučuju pouze trilogii Icewind Dale (kdo by neměl rád planinu ledového větru, že? a Domovina (kultura temných elfů a celkově prostředí podtemna)tj. prvních 6 dílů
zbytek už je strašně monotónní a jediný co pak stálo za řeč byl až 9. díl kvůli monstrózní bitvě a pak 10. ale to jenom kvůli námořním bitvám... všechno ostatní se drží schématu: moralizování, přátelství, Drizztovy čepele vířily a nepřátelé padali... |
|||
| Jméno: | Templayer | 29. 6. 2012, 09:20:52 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
![]() |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 29. 6. 2012, 09:06:21 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| což mi teď připomíná, že ovládání bylo čistě klávesnicový, takže to bude skvělá zábava na přednášky/do autobusu stejně jako M&M | |||
| Jméno: | JCMurphy | 29. 6. 2012, 09:03:33 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
haaa :D Soul Reavera dvojku jsem hrál, ale tenkrát jsem na některý skládačky neměl buňky a cca v polovině jsem přestal... ale příběh a atmosféra + skládačky byly v té době senzační... a ta hlavní znělka to je nostalgie
jinak bacha na pojem AMV - animated movie video... protože AMV - anime music video |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 29. 6. 2012, 08:59:26 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| Tak když jsem teď počítal Drizzty, tak jsem s hrůzou zjistil, že jich mám už 14 :D 15. už u nás vyšel, ale já se ještě nemám k tomu ho koupit... mno, pak jsou ještě tak 4 díly... o Jarlaxlovi (Jarlaxla potkáte v BG2 ve městě drowů) a Artemisovi je pak série o dalších třech knížkách, která by se měla začít u nás vydávat ještě letos
Drowova dcera je v podstatě stejný klišé :D akorát místo muž/hraničář je kombo žena/kněz/mág, oba dokonce pocházejí ze stejnýho města a má to tři díly... ale já to měl rád protože v knížkách mám nejradši námořní bitvy a ty tam byly pěkně udělaný o Elminstrovi toho moc nevím, ale minimálně 6+ knížek o něm taky bude co se týče angličtiny -_- tak dneska si každej myslí jak ji ovládá... a pak když vidím ty emo příspěvky na fb, kde si myslijou jak to vypadá líp když nějakou kravinu napíšou anglicky a pak tam mají hrubku jak prase... já mám takový pravidlo, že u anime netrpím český titulky, ani anglickej dabing (otřesná záležitost), takže 99% je japonsky/anglický titulky... rozumím v pohodě, ale angličtinu beru hlavně jako prostředek jak se dostat k lepším materiálům a nehodlám tím nahrazovat češtinu jenž mám rád (i když tam taky občas hodím fatal error :D) |
|||
| Jméno: | Templayer | 29. 6. 2012, 08:51:33 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
Nebo alespoň krátké AMV pro uvedení
http://www.youtube.com/watch?v=vPCF1r0ARpc&list=PL ... |
|||
| Jméno: | Templayer | 29. 6. 2012, 08:49:10 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
| Njn, ale ten text z translatoru nemá pranic společného s původním anglickým textem. Vůbec.
Ani není možné při množství významů, které některá slova mají, aby to bylo správně, pokud daný člověk vždy vezme jen první významové slovo z výsledku (příklad - google translator vyhodí 10 možných slov, z toho jen jedno je správné (občas se tam ani nenachází >_>) a člověk neznalý vybere vždy hned to první :S) Strojový překlad bývá naprosto odkloněný od překladu původního a většina lidí si myslí, že je správně. To mně na tom právě štve. Já sám překladač používám, ale pouze pro překlady typu "mám to na jazyku, grr *podívá se na výsledek, 10 slov* tohle jedno slovo je přesně to, co jsem měl na jazyku ! (kolikrát tam ani není)" Podívejte se na můj překlad celé herní série Legacy of Kain. Není sice kdovíjak dokonalý, ale není strojový. 11 hodin dialogů. Pár let práce na překladu. Kdo nezná, doporučuji shlédnout jako film (jen se musíte překousat grafikou první hry xD)
http://www.youtube.com/playlist?list=PLAB1CD35A356 ... |
|||