Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).
| Jméno: | JCMurphy | 30. 6. 2012, 22:19:47 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| kdybys hrál Arcanum, tak tam sis mohl jako plátnéř vyrobit trpasličí bojové rukavice a pak na ně přidělat čepele a tadá :D
do pěstních byl zařadil katar, do vrhacích chakram (Xena, Arcanum, původně zbraň z Indie)do kuší Chu Ko Nu, či jak se jmenuje ta čínská opakovačka ( a pak ještě jedna atypická sranda, která teď u nás v skupině psuedohistorického šermu frčí je "švédský hák" (takhle tomu říkají, ale nikde to nevygooglíš :D údajně prý bojové kopí) je to asi tak metr dvacet dlouhá železná tyčka, na jednom konci dlouhej hrot, u něj hák a na druhým konci malej hrot |
|||
| Jméno: | Templayer | 30. 6. 2012, 21:54:54 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
| To jsem minulý prázdniny potřeboval ... ale to jsem ještě nevěděl, že se tu v knize návštěv kecá o RPG xD.
Jinak bych teď potřeboval někoho, kdo by "umělecky" zpracoval ty obrázky pro intro (jak je vidět ve videích ... jinak mám tady dvě od sebe o dvě zprávy vzdálené své obří zprávy, ta druhá pokračuje od té první, jen aby to dávalo smysl, možná někdo přečte jen jednu z těch obřích zpráv. Tohle je v pořadí třetí zpráva o tomto projektu zde u Elemíra ).
Český Tesák tam defakto je, ale samozřejmě se tak nejmenuje, tohle není Lionheart xD. Je tam dokonce jeden českej Zmiják, ale dal jsem ho mezi Koncíře. (Koncíř = speciální typ meče, jehož defakto účelem bylo projít krožkama kroužkové zbroje. Zmijáky měli podobný účel, akorát se měli dostat do spár plátové zbroje a bývalo možné je tam pak zalomit) A taky bych potřeboval názvy pro zbraně (Rapír Krve ))) )
meče samozřejmě již ne. Vyčtu TYPY a PODTYPY zbraní. Své nápady (vy co máte zájem ) mi jednak napište na EMAIL (Templayer@seznam.cz) a jednak také zde, aby ostatní nepsali ty samé .
Drtivé Zbraně (pracovní název xD ) : Kyje, Palcáty, Řemdihy/Cepy, Morningstary (Peré palcáty), Kladiva, Obouruční kladiva, Bulavy. Myslím, že tam někde mám i obouruční řemdih .
Sekery - Sekáčky, Jednoruční sekery (Jednobřítvé a dvoj), Obouruční sekery (--//--) Dřevcové - Kopí, Halapartny, Trojzubce (a Dvojzubce xD), Píky, Oštěpy, Naginaty, Kůsy, Kosy, Helebardy, Korseky, Partyzány, Runky, Spetumy, Spontony, Menschenfängery ("Nachytávače"), Vidle. Od Helebardy dolů jsou to poměrně vzácné věci (kdo se s tím má kreslit xD ) Luky - Krátké luky, Dlouhé luky, Skládané luky Kuše - Malá kuše (jednoruční), Kuše, Velká kuše Dýky a malé bodné zbraně - Dýky, Nože, Drapáky, Kamy, Srpy, Tanta, Katary, Stilety, Saie, Cinquedey (široké dýky), Misericordia (tenoulinké dýky milosti )Poslední tři jsou poměrně vzácné.
pěstní - Boxery (Ala planescape torment), Rukavice (aneb splnil se mi dětský sen, mít ve hrách rukavice jako zbraň, ono dostat plátovou rukavkou není prdel xD ), vějíře Hůlky - Magické hůlky (hotovo) Hole - Bojové hole (.. kovové xD ), Hole (obyč + magické) Moderní - Jednoruční=Bambitky, Revolvery, Pistole ; obouruční=Karabiny a pušky Házecí zbraně - h. nože, hvězdice, praky, h. sekerky, h. kladívka, bumerangy (kovové například, vzácné xD ) Různé - (spíše výčet než podtypy) - Biče, Pochodně, Řetězy (... níže zmíněný Temple of Elemental Evil, tam je to jako samostatnej typ xD ), Větve (cca 2 xD ), načinní (ala Dungeon Siege 1 - Hrábě, Lopata ... xD ) a dokonce tam mám i bojový deštník xD Co vy na to? Jména, šup xD. |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 30. 6. 2012, 21:27:07 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| Templayer... děláš si prdel? :D sem si cvrknul do kalhot
a ten seznam typů zbraní... v chladnejch máš docela přehled :D takovej Katzbalger jsem třeba ještě v žádné hře neviděl... a doufám, že máš národní hrdost a do tesáků jsi zahrnul i naši národní zbraň: Český tesák :D no kdybys potřeboval nějakej brainstorming na název kouzla atd., tak ti můžem poradit ![]() |
|||
| Jméno: | Templayer | 30. 6. 2012, 21:11:04 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
| Pokračování:
... intro, outra, udělat v 3Ds Maxu), každá volba bude mít vliv na změnu dialogů (jiná rasa, jiné povolání a dokonce občas i pohlaví) vzhledem na možnosti. Těch bude hafo (je jednoduché naprogramovat quest na 10 zakončení, podle toho, jestli je v partě klerik, je-li první postava žena apodobně, absolutně jednoduché IF konstrukce) Plánuji (ale možná upravím) i volbu CHOVÁNÍ postav, což by změnilo všechny dialogy a také interní dialogy mezi družinou (IF/POKUD postava v družině má proměnou POVOLÁNÍ_ZLODĚJ=1, pak přidat text do řetěžce dialogu, text= [CharacterName proměnná jména postavy+proměnnáportrétu]: "A co takhle ho jednoduše okrást?") Jak vidíte, je to jednoduché, můžu větvit dialogy pro stovky možností bez potu, stačí mít v hlavě trochu logiky. To byl jen příklad, takhle to samozřejmě v programovacím jazyce nevypadá. xD Jestli jste dočetli až sem (nebo spíš přeskočili až sem) xD, proč to tu vlastně píšu (přestože jakmile jakýkoliv svůj projekt uveřejním, tak se posere ve většině případů xD ) tak protože je hra z půlky velmi inspirovaná sérii MM (systémy věcí apod), tak by mě zajímal váš názor na mou Retro RPG hru xD. Jo a mimochodem, jméno je Čepel Prokletých. Grafiku berte s rezervou, jedná se o placeholdery. Až na zbraně ![]() |
|||
| Jméno: | anonymní uživatel | 30. 6. 2012, 21:09:18 | ![]() |
| e-mail: | |||
| Jo, tak už jsem si vzpomněl na další, kam jsem občas zavítal:
http://www.xtcabandonware.com/ ... (píšou re-opened forum, je tam nějakých 2000 příspěvků a vypadá to, že to žije. Ale samotný website si pamatuju trochu jiný, už je to dlouho.) http://www.dosgamesarchive.com/ ... (taky vypadá jinak než pamatuju, fórum dost obsáhlé) Na Abandonwarering to vypadá na klinickou smrt a na C:DOS na oficiální smrt. |
|||
| Jméno: | Templayer | 30. 6. 2012, 21:02:27 | ![]() |
| e-mail: | Templayer(z)seznam(tečka)cz | ||
| Nevím, co máte proti Temple of Elemental Evil.
Je to fajnová hra.
Mimochodem, už pár let vyvíjím hru, která by byla vzdáním holdu prvním dvěma Final Fantasy (1+2) a sérii Might and Magic (spíše 6-8). Snažím se o co nejkomplexnější RPG hru, jakou kdy kdo (... já xD ) stvořil. Systém kouzel podobný Might and Magic, každé kouzlo má 4 úrovně, zhruba sedm kouzel za element, elementy mají i vzájemné kombinace. Narozdíl od MM série mají kouzla v rozdílných úrovních (normal, expert, mistr, velmistr) i jiné názvy. Takže jsem musel vymyslet názvy pro cca 433 kouzel (!!). Holt pár měsíců trvalo jen vymýšlení názvů (a co budou kouzla dělat z toho vyplývá), na tvorbu jejich animací se netěším. To je jedna věc nedávno domyšlená. Dnes jsem částečně dokončil všechny meče, co ve hře budou. 12 dlouhých mečů 9 velkých mečů (obouručních) 14 krátkých mečů 6 rapírů 10 kordů 6 Schiavonn 12 mečů bastardů (jedna-a-půl ruční meče) 5 Claymorů 7 šavlí 10 scimitarů 14 katan 5 Dai-katan 13 širokých mečů 13 gladiusů 7 koncířů 2 kordíky 3 tesáky 3 flerety 2 karabely 4 palaše 4 Katzbalgery 4 Popravčí Meče VŠECHNY MAJÍ JINOU GRAFIKU !! Myšleno jako v inventáři. Na animace v boji se moc netěším xD. Každý z těchto mečů má jiný název (některé jsou artefakty a tak podobně, nebo třeba sufixy a prefixy ala MM, Katzbalger Ledového Ostří například) Statistiky (útok, rychlost a tak podobně jsou nastaveny tak u třetiny všech zbraní ve hře (takže i u kopí a jiných typů zbraní)). Povolání se větví a začíná po stylu MM9, kdo může mít jakou školu / úroveň magie a jaké dovednosti (lehká zbroj atd.) je samozřejmě vyřešeno .
Videa ze hry zde (první Techdemo neberte v potaz, akorát na tom vidíte, jak se všechno zlepšilo xD ) http://www.youtube.com/playlist?list=PL8C0C846AFC7 ... Hra samozřejmě není zatím hratelná. Po pár letech je to co říct. Tvorba samotného světa je ve skriptovacím jazyce RGSS RUBY jednoduchá i pro takového neschopného programátora, jako jsem já xD. Takže zatím jsem stále u tvorby postav (která je MASIVNÍ (pche nějaký Baldur´s Gate a MM xD )) Ve hře je prozatím "pouhých" kolem 500 zbraní (včetně výše zmíněných mečů), každá z těchto zbraní má unikátní grafiku (texturu/sprite).
Skilly se budou učit jednak větvením povolání, levelováním a také v gildách (magické po stylu MM) Ve hře půjde hrát za rozličné rasy i obě pohlaví. Volba atributů (vše z programovací stránky uděláno, jen pro vzhledy ras, kterých bude opravdu hodně (tuším kolem 60 různýh vzhledů, herní sprite a portrét) mám jen šablony. Lze se vracet zpět v tvorbě postavy, což zvrátí nastavení. Doprogramoval jsem "obourukost", za začátku hry si lze u určitých povolání vybrat, zda-li budou chtít mít umožněno držet v každé ruce jednu jednoruční zbraň, ale v tom případě nebudou moci mít štíty. Příběh se bude VELMI větvit, bude VELMI dlouhý (plánuji 100 + hodin, i kdyby mi to trvalo dalších pár let), plánuji 7 konců (a pravděpodobně 3D videa jako in |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 30. 6. 2012, 20:44:43 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| Demon stone jsem dohrál 2x ... jednou před legendou o Drizztovi a pak dodatečně, protože jsem měl nějaký divný tušení... ano... hraješ tam jednu misi za Drizzta při obraně Mitrilové síně :D
Lionheart... další taková sranda... ale po té co člověk odešel z Barcelony tak ta druhá polovina byla úplně mrtvá... škoda, Arcanum a Fallout to nepřekonalo |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 30. 6. 2012, 20:40:53 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| pool of radiance jsem nehrál (no ok... mám hodně restů) ale je to prostě tahovej systém jako ve falloutu, akorát s partou a ve FR, max. lvl. je jenom 10, což mi přijde docela omezující ve srovnání s ostatníma legendama
ale zase u tvorby postav jsem se mohl vyřádit :D |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 30. 6. 2012, 20:06:08 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| bože já se zděsil :D
tos nemohl říct rovnou temple of elemental evil? já to kdysi jenom začal a pak se hnedka sekl někde na začátku... ono s tím tahovým systémem v partě mi to připomínalo mnohem starší sci-fi řežbu Incubation no asi poslední novější FR hra, kterou jsme tu ještě nezmínili je konzolovka Demon stone hrál někdo? |
|||
| Jméno: | Majk | 30. 6. 2012, 19:58:11 | ![]() |
| e-mail: | |||
Aha, tak už se stydím, že jsem o Greyhawku neslyšel, když ho původně vymyslel sám velký Gary. Ostuda pro mě. No... člověk se pořád učí. |
|||
| Jméno: | Majk | 30. 6. 2012, 19:49:50 | ![]() |
| e-mail: | |||
| 1) Dneska už ta služba není (po několikaleté nečinnosti) využívaná jako dřív a hodně lidí ani neví, že Home of the Underdogs zase funguje. Přesto nějak tam to fórum funguje a hlavně je to pořád velký katalog. http://www.hotud.org
Jinak nepočítám s tím, že bys tam chtěl ty menší weby typu BestOldGames a 486Games, kterých je hafo, že tě zajímají větší hráči - zkusím si vzpomenout na další. Nedávno jsem přišel sw chybou o všechny záložky v prohlížeči, pochopitelně nezálohované. Tak teď sám vzpomínám, co kde hezkého, vč. abandonu, bylo.
2) Ani ten název jsem snad neslyšel... |
|||
| Jméno: | Elemir | 30. 6. 2012, 19:38:39 | ![]() |
| e-mail: | |||
| Jen v rychlosti dvě věci:
1) Dneska jsem dával dohromady abandonware stránky a herní katalogy (zajímají mě zejména diskuze apod. ke starším hrám). Mám tu http://www.databaze-her.cz http://www.oldgames.sk http://www.abandonia.com http://www.rpghry.cz Kdybyste si náhodou vzpoměli na nějaké další zajímavé diskuze / katalogy, dejte mi sem prosím link. Poslední dvě znám dobře, hlavně RPGHry jsou klasika, bohužel mají již ukončenu podporu. OldGames jsou celkem zajímavé, s dobrou komunitou. DH jsem si všiml nově, byť nejspíše existuje už nějakou dobu. Počin celkem dobrý, ale nesedlo mi moc prostředí komunity ... našel jsem tam jedno osazenstvo ke kterému mám již pár let upřímně řečeno averzi, tak mě prvotní nadšení celkem přešlo. 2) Greyhawk ... hrál ho někdo? |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 30. 6. 2012, 17:44:36 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| ona další výhoda je ta, že tam máš v kampani možnost udělat několik důležitých rozhodnutí, který ovlivní dějovou linku a hru celkově...
ty achievmenty jsou na konci mise... máš 3 medaile za splnění bonusových questů, nebo kvalitně odehranou hru a pod tím je dodatečná za to, žes nenahrával no a obtížnost je další věc :D ono těch pár prvních je v pohodě... ale některý byly pro mě tak pekelně těžký, že sem přestal hrát a pokračoval třeba až za rok... tady nějaký početní převýšení neexistuje, ale zase o to víc to člověka donutí taktizovat... schovávat se za stromy, využívat vysoké trávy, výškových rozdílů, zvolit správně zbraně a hlavně se nebát ustoupit
|
|||
| Jméno: | JCMurphy | 30. 6. 2012, 15:22:27 | ![]() |
| e-mail: | j(tečka)c(tečka)murphy(z)seznam(tečka)cz | ||
| McMillene, ty zkurvysynu, kde ses do hajzlu flákal?
Nechtěl jsem aby základne epsylon padla do nepřátelských rukou... Mě je hovno po nějaké základně epsylon, tys měl bejt tady Original wars je nejzábavnější strategie a pro mě byla mnohem víc strategická než celý warcrafty a starcrafty... omezený počet postav na misi, postava může dělat všechno, ale přeci jenom některý věci umí líp... navíc má každá postava svůj charakter a zatímco po některejch mi bylo kulový a když jsem si to mohl dovolit tak jsem je nechal zařvat, tak pro některý jsem neváhal nahrát hru a přijít tak o achievment... montování vlastních vozidel... senzační kreslená grafika a z některejch hlášek sem uchcával smíchy :D a ta komunistická propaganda v mezivideích za Rusy byla absolutní perla :D |
|||