Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 1. 7. 2012, 19:24:59 delete
e-mail:
 
Přesně tak, řešit výkon je třeba od počátku, obzvláště pokud oblepuješ již existující engine. Ono totiž každé tohle obcházení stojí další režii navíc. Legrace bude, až ti to např. zkolabuje kvůli konfliktům. Právě proto je buďto lepší volit novou tvorbu engine, nebo zvolit engine s dostupnými kódy anebo engine, který podporuje měnit vlastnosti formou modulů (ovšem tady si nějak nevybavuju žádný vhodný příklad ).

Javu jsem zrovna nemyslel, měl jsem na mysli klasické browserverové řešení ... např. PHP/JavaScript. Pro krokovací dungeon jak dělané a nenáročné. Případně to lze samozřejmě uzavřít např. v okýnkové formě pomocí GTK.

4LoganStoppable: Arena mě dostala hned na počátku, nepodařilo se mi vytasit zbraň :D Od té doby jsem se k tomu snad ani pořádně nevrátil. Daggerfall byl dobrý, ale dost roztahaný, unudilo mě to po pár hodinách ... tedy určije je to prima hra, ale nedostal jsem se vůbec do děje. Na vině je nejspíše přehrátí Morrowindem, chtělo to zas změnu.
Jméno: Majk 1. 7. 2012, 18:07:32 delete
e-mail:
 
Oprava: "tím switch _nemyslíme_"
Jméno: Majk 1. 7. 2012, 18:06:27 delete
e-mail:
 
Logan: Kdykoliv.

Templayer: No a právě jak tam píšeš ten příklad s tím elfem, tak to je dobrej příklad, kde by switch byl vhodnější nez if. Ale tím switch myslíme (Elemir určitě taky) nějaký switch 0/1, který si sám o sobě něco pamatuje, ale rozhodovací konstrukci switch...case, kde si nadefinuješ tolik stavů, kolik potřebuješ, a pro každý stav patřičnou akci. A nejenže ti vznikne přehlednější kód, ale je to fakt míň náročný než if. Aspoň pro ten příklad, kterej popisuješ, zcela určitě. Já vím, říkáš si, co má furt s tou náročností, vždyť to ten počítač utáhne. Jo, teď to utáhne, ale kdo ví, co bude za měsíc. A taky výkon, který ušetříš na jedné věci, můžeš mít volný pro druhou věc. Prostě psát úsporně od začátku a máš půl problémů míň na konci.

Ale v žádném případě to nemůžeš brát tak, že tě kritizujem. To mě člověče zarazilo víc než cokoliv jinýho. Zeptal ses nás na názor, tak dostáváš odpovědi. A přichází názory, a když kritika, tak konstruktivní - tedy věcná debata.
Jméno: LoganStoppable 1. 7. 2012, 17:36:48 delete
e-mail:
 
Majk: Díky
Jméno: Majk 1. 7. 2012, 17:31:56 delete
e-mail:
 
LoganStoppable k MM5: Zajdi do libovolné hospody (hned v Castleview na souřadnicích X20,Y25) a knikni na Sign In. Pak můžeš změnit partu, vytvářet vlastní postavy etc.
Jméno: LoganStoppable 1. 7. 2012, 15:43:02 delete
e-mail:
 
Jsem "objevil" docela dobrý hratelný RPG Thunderscape. Teď už strašně připomíná Wizardry 8, ale je to zase něco jinýho

Taky jsem rozjel MM5, ale už je tam předdefinovaná parta, neví někdo co s tím ( jestli se teda dá nastavit).

Taky jsem rozjel obě TES Arena. Daggerfall je nesmlouvavý ze začátku - nemáš magickou zbraň, jsi v rejži, už tam jsou imunní potvory proti nemagickým zbraním.
Jméno: Templayer 1. 7. 2012, 14:39:46 delete
e-mail:
 
Dungeon Master Java již existuje.

M&M remake nepotřebuje (až na devítku a původní pětici her, to by v enginu 6-8 špatné nebylo).

A navíc ani jedna z těchto her není má.

Prohlížečový hry jsou naprd. Mám Dungeon Master Java a stejně hraju v DOSu originál.

V IF se kromě databáze (zbraně, brnění, předměty, kouzla, povolání, dovednosti, rasy, vzhledy, ...) hlavně obchází defaultní omezení a nastavení enginu.

Switchů (nula nebo jedna) a proměnných velmi využívám a umožní mi to větvení všeho. Například při tvorbě druhé postavy. Zvolí si elf, to změní statistiky, pohlaví, vzhled a ještě před výběrem povolání se přepínač Postava2_ELF=0 (nastavení defaultní pozice přepínače) přepne na 1. A pak třeba v rozhovoru či v různých triggerech pak bude IF Postava2_ELF=1, poté změň dialog/přidej řádku "Tady nemají cwelfové co dělat", else "Dobrý den, budete si přát?" atd.

Stav switchů bývá až na výjimky permanentní a ukládá se samozřejmě do uložených pozic . Můžu si ve hře zapnout debug mód a stavy různě přepínat, kdyby mi něco dělalo chybu, tak abych přišel na příčinu. Jakože už jsem se v tom tolikrát musel hrabat a sranda to nebyla xD.

Zamýšlím zavedení interních herních hodin (které budou po stylu pokémonních her fungovat během hraní xD). Takže pak budu moci udělat POKUD herní doba vyšší jak hodina 30 A menší jak 5 hodin A určité příběhové switche jsou 0 nebo 1, pak se kupříkladu změní celá počáteční lokace xD. ( z města ruiny xD)

Jak jsem řekl, tenhle základ je snadný na pochopení a pokuď jej někdo použije při již dořešeném enginu, pak si může bez širších znalostí vytvořit vlastní hru xD.+ grafika samozřejmě. To bude problém. Ještě, že je má hra plné 2D xD.
Jméno: Elemir 1. 7. 2012, 14:06:55 delete
e-mail:
 
Smáznuto, jakmile dáš odeslat, tak je to obvykle v tahu. Holt http je v tomto založen na historických metodách, ovšem stále plnících dokonale svůj účel. Mě se to stává na jiném fóru, kde nemám registraci, takže se obvykle zapomenu podepsat

Obecně dost záleží na tom, co ten if má rozhodovat, resp. v jak rozsáhlých datech se poté hrabe. Jednoduchý if je celkem jednoduchý Ovšem pro složitější rozhodovací strukturu se používají složené if, což je klasika případ u AI Menu a jiné věci se řeší elegantněji pomocí switch. Řešit dneska něco zastaralým offline enginem neni in ... zkusto v prohlížeči ... takový DM by byl třeba skvělá výzva :D Anebo remake M&M ...
Jméno: Templayer 1. 7. 2012, 13:49:48 delete
e-mail:
 
Dop**ele, double post.

Elemire, pls smázni ten anonymní.

Já jsem totiž klikl odeslat a zjistil jsem, že nemám vyplněné údaje, tak jsem je tam stihl vyplnit než se to odeslalo a udělalo to double post. Grr. (s internetem upload 15 kB za sek od O2 je občas problém poslat textovou zprávu ... )

Než mi někdo vyčte, proč nemám rychlejší, tak předem podotýkám, že v mé lokaci (... na kraji města) není možné. Proč? Přípojka je hodně stará, takže pevný internet od O2, nebo T-Mobile (řekli to samé) není možný provést s tím jejich 40 MB a blablabla. Mobilní bezdrátový net - kvůli zástavbě/nedostatku signálu/absenci přímé dráhy spojení mezi anténou a vysílačem není možný. Sousedi to zkoušeli. Ach jo.
Jméno: Templayer 1. 7. 2012, 13:45:08 delete
e-mail:
 
Na fórum se mi psát nechce, stejnak brzy přestane platit většina věcí, kterou jsem napsal.

Zatím od vás všech slyším jen samou kritiku. Dívali jste se doufám před kritizováním na ty 4 videa ? xD

Nic samozřejmě podle názoru ostatních měnit nebudu, víme, jak to dopadlo u datadisku k Heroes 3

I´m sorry for spamming this page, I didn´t mean to do that, but I thought you might be interested in the game I am trying to make.

Módy zvládnou i začátečníci (většinou) a spousta (=většina) módů je k ničemu. Dobré jsou ledatak módy na opravy a pak takové vychytávky, jako BG1Tutu.

Řeknu to takhle - proč by měl být problém s IF strukturou? Můj počáteční dialog pro tvorbu postavy má skoro sto stránek (kdooo chce přeposlat xD) IF konstrukcí. Hra jede v pohodě, tvorba taktéž. Procesor pár tisíc výpočtů zvládne a paměť těch pár MB taky utáhne.

Mimochodem až bude kód pro tvorbu postavy hotový, tak ho hodlám postnout všude na net jako open source. Hlavně na stránky pro engine, jelikož jsem za pomocí spousty jednoduchých IF konstrukcí obešel omezení enginu xD xD xD xD.

Vše zamozřejmě jen za použití logiky a hlavně spousty jednoduchých IF konstrukcí, sice tam skripty po stylu normálního programovacího jazyka a změny hardcodingu v enginu (kterej vychází z Final Fantasy ) jsou, ale dělat je, nebo upravovat přímo hardcoding enginu je POROD. (Aneb sedm hodin mi trvalo, než jsem zjistil, že mi tam na jednom místě chybí závorka xD xD).

Jinak jsem neschopný programátor, nejde mi to, nebaví mně to, není to pak moc kvalitní. Ale účel to splní tak jako tak.

Jméno: Elemir 1. 7. 2012, 11:09:20 delete
e-mail:
 
Jedna technická, vím že to láká chrlit vše do Knihy návštěv, ale tohle je lepší do fóra, které je tomu více přizpůsobené. Tady ty informace za prvé rychle mizí (odsouvají se dozadu) a za druhé se tu pak blbě dohledává.

Pokud bych měl mluvit vážně, tak osobně jsem spíše pro modifikace již existujících věcí. Člověk je sice dost svázaný s podmínkami, na jejichž díle tvoří, ale zas se neni třeba soustředit na haldu věcí kolem. S těma if podmínkama mě to připomělo jednu starou záležitost z dob, kdy jsme se pokoušeli rozlousknout AI Compiler pro Baldur´s Gate. Přesně na tomhle to všechno padlo ... s každou další podmínkou se hra stávala nehratelnější, zkrátka počítač přestal zvládat. Tím šla celá tahle vychytávka k šípku a nastoupil zpět starý dobrý mezerník

Množství zbraní a vůbec různých věcí považuju za zbytečnost. Mě docela sedla třebas jednoduchá nabíka v CMM, případně Golden Lands, kde byl podobně jako u starých MM zaveden prvek materiálu. Nakonec v dobrém RPG by mě nevadil vůbec textový inventář ... mimochodem v MM2 apod. měla každá zbraň tolik vzhledů, kolik si kdo dokázal představit :D

4Majk: Dobré odkazy. DOS Games Archive mi něco říká, ale jestli změnili vzhled webu, tak je to nakonec dost pravděpodobné. Ještě nesmím zapomenout na samotné fórum na GOGu. Včera jsem prohlížel eBay a docela mě překvapilo, kolik věcí se k nám ani pořádně nedostalo. Vůbec jsem třeba netušil, že Dark Sun je postaven na klasické stolní předloze ... někdo tam rozprodával knížky apod. Ale to už by bylo moc
Jméno: Templayer 1. 7. 2012, 10:16:44 delete
e-mail:
 
Jo, sehnal jsem CD od Menzorberranzanu a musím říct, DOST rozdílů oproti disketovce.

A taky Dark Sun 1 jsem si vytvořil družinu (sličná půl obřice, jmenující se Snu-Snu xD )
Jméno: Templayer 1. 7. 2012, 10:12:11 delete
e-mail:
 
*OPRAVA ne zbraní, ale kouzel. (na začátku minulé zprávy)

Mimochodem nikdo neříkejte, že je něco takového nemožné, protože pak se najde někdo jako já, kdo neví, že je to nemožné, půjde a udělá to xD
Jméno: Templayer 1. 7. 2012, 10:09:59 delete
e-mail:
 
Jenže těch 433 zbraní nikdo samozřejmě nebude mít naráz. Každé ze 4 počátečních povolání se větví 5 krát, a ty mají ještě druhé povýšení opět s volbou, takže 2x.

Četl jsem tolik knížek a hrál tolik her s úžasným příběhem, že by byla hanba ho zkurvit.

Kritiku nesnesu :D

Kód nezpřehledním (už teď mám celý obrovský desky s poznámkama co kde a jak).

Skripty, kdyby se načítali postupně podle první nody dialogu/triggeru, tak by to mělo všechno zvládnout (s tím , že většina se nenačte + nenačtou se do vstupu do oblasti a pak se zase odečtou, s tav dialogů zachovají proměnné (YAAY)

Jak jsem říkal jsem jen neschopný programátor.

Hra má v současnosti 1 GB, po zakomprimovaní (nutno podotknout, že sprity / obrázky / zvuky se nedají o moc zakomprimovat ) je to jak se dívám 150 MB.

Přeháním ano. Chci přehánět. Budu přehánět. Chci udělat přesnej opak o moderních her, který jsou tak debilním způsobem zjednodušovaný a odfláknutý, až je mi zle.

A také lepší, když se to propadne v propadlišti dějin (nebo navždy skončí v síních slavných her), než aby to vyšlo zjednodušené.

U mně je rozdíl u zbraní zásadní v jedné věci - jiný vzhled.

A když už nic jiného, mám hned několik tabulek ohledně toho, jak se jednotlivé typy liší. Nejenom rychlostí, útokem či jinou z 20 statistik (asi 7 stupňů odlišení) ale také stupněm síly (základní nekvalitní/zrezlé/uhnilý kyj,...) základní, okouzlené (... ledu) u kterých bude mít každý nepřítel slabinu a odolnost, poté silnější okouzlení (krve, odplaty,...) a nakonec artefakty (každý typ například zmíněných mečů má jeden, nebo dva artefakty)

Jeden z deseti módů na Diablo, které navíc bývají horší a nedotaženější, než původní Diablo, bych vytvořil opravdu nerad.

BTW měla každá zbraň v MM2 a 3 jinej vzhled? Každá?

Logika světa by tam měla mít, mé dokumenty o způsobech kouzlení, principech hry, příběhu (jen úvodní lokace, zbytek jen načtrtnutý, úvodní první lokace je proymšlená včetně úkolů a všeho), logice měst, dokonce mám i desatero map, jedno ukazuje speciální místa (hory..) další mapa povodí, další chrámy živlů, další hranice národů (originálně od jiných her lidí je v tomto světě nejméně), lokace a jména měst..... cca 100 MB jen popisky v .txt xD xD xD (a to mám řadu stránek jen na papíře v REAL LIFE xD , například popisy bytostí)

Já jsem v každé hře dokonalý perfekctionista. Musím udělat vše, co jde, jak nejlépe to jde. Sebrat každou věc z každý bedny (viz můj videonávod na MM8 XD )
Jméno: JCMurphy 1. 7. 2012, 00:30:11 delete
e-mail:
 
jn... taky si myslím, že zbytečně přeháníš :D
já mám třeba v plánu udělat "někdy" mód do Diabla 2... týkalo by se to jenom změn skillů na zábavnější a originální a každá postava by představovala nějaký náboženství... s předmětama, questama a lokacema nemám nervy se plácat

sorcka - kabala
magie krve - místo many stojí hp, magic dmg
alchymie - poison/fire - manipulace a tvorba s lektvary
démonologie - vyvolávání a dvojsečný buffy typu - okamžitě vyléčí 50% hp, ale nahodí poison co postupně sežere 2x tolik (nápad, bude to chtít balanc :D)

paladin - křesťanství
protector - skilly se štítem a obranný buffy
avanger - útočný skilly pro 2h zbraně
inkvizitor - lightning/fire dmg, skilly proti undead

druid - severoameričtí indiání
hunter - vrhací zbraně a luky
sumonning - různý zvířata se specifickými dovednostmi + statický buffovací totemy
elemental shaman - kombinovaný element dmg

atd...




Jméno: Majk 30. 6. 2012, 23:53:02 delete
e-mail:
 
JCMurphy: to máš pravdu, spamujem dost... možná že kdyby se v diskusi na téma pokračovalo, jestli by to nebylo vhodnější na fóru.
Jméno: Majk 30. 6. 2012, 23:51:37 delete
e-mail:
 
Templayer: No můžu ti říct, že by se mi fakt nechtělo pamatovat, nebo pokaždý znova zkoumat, který z těch 433 kouzel mám právě použít. A ten výběr zbraní - stejně se nakonec budou dát podle účinku rozřadit do nějakejch pěti skupin. Tohle je třeba přehnaný už v MM2, a to jich tam zdaleka není tolik typů. Už i tam se nádherně ukazuje, že mezi zbraněma, z nichž jedna zasahuje (příklad) za 1-6 a druhá za 2-4 opravdu žádnej rozdíl není, potvoru vyřídíš úplně stejně rychle. Taky ten výběr šel od MM3 rapidně dolů a od MM6 ještě víc, bylo to zbytečný, akorát to mátlo. Samozřejmě, chceš mít artefakty a ty by měly mít unikátní vzhled, tohle mi naopak u MM přišlo vždycky škoda. Takže to jako jo, ale nepřeháněl bych to.

Technická k personalizovaným dialogům - proč ne, v Cardhalii je to třeba taky a je to freewarovka, ale jestli půjdeš v každým dialogu cestou IFů ve skriptu, tak se stanou dvě věci: 1) neutáhne to ani dedikovaný EC2 od Amazonu (ještě kdyby to běželo nativně, tak móóžná dobrý, ale běží to v runtime) 2) za nějaký čas si tak znepřehledníš kód, že se v tom prostě ztratíš. Asi by bylo víc postupů jak to řešit a neuvařit počítač, teď z hlavy bych to třeba rešil dialogama uloženýma v DB a parametrickýma dotazama. (Navíc by se ti značně zjednodušil případný překlad.) Může bejt ještě lepší řešení, teď takhle těžko říct.

Ale to nejdůležitější - slevil bych prostě z toho megalomanství, který se obecně stejně nevyplácí a projekt mizí v propadlišti dějin. Takhle rozpracovaných projektů jsem viděl doslova tuny a všechny čekal stejný osud. Soustředil bych se spíš na něco, co by hru udělalo opravdu unikátní. Jednou mě třeba napadlo udělat RPG/dungeon na motivy starých českých pohádek. Takže žádný zombíci, ne pane. Dostaneš ve vesnici úkol zafajtovat pod vrbou s vodníkem a zachránit dušičky z hrnečku. (Nápad reserved, třeba se k tomu jednou dostanu. ) A třeba je to taky pitomost, i když mě by to přišlo jako docela osvěžují změna. Může to bejt i něco jinýho, než celkový background, kromě Cardhalie 2 je teď ve vývoji http://www.ctyrielementy.cz/ (diskuse http://forum.kreveta.net/viewtopic.php?f=9&t=544 ... ) - tam vypadá zajímavě třeba systém profesí a craftingu.

A propracovat historii světa. Udělat to reálně - vždycky si drbu hlavu, proč někde stojí město, když kolem není žádná H20. (Příběh nemá smysl zmiňovat, to je alfa a omega, ofkóz.) Prostě takový věci by mě bavily víc než se probírat stovkama kouzel... hm, proč se třeba nesoustředit na ty zbraně, který hned tak někde neuvidíš, místo sedmi různých (ale funkcí stejných) šavlí a deseti kordů. Tak toť můj názor, jestli ti k něčemu bude...
Jméno: JCMurphy 30. 6. 2012, 23:46:57 delete
e-mail:
 
ajo... sem si nevšiml, že už tam katar máš...

já byl v Arcanu ultimátní vědátor, co měl všechny vědy namaxovaný a pak jsem byl rád když jsem se se svojí Tesla puškou trefil :D ale zase ten pocit co všechno jsi mohl poskládat z odpadků

ohledně toho kopí nevim... asi to bojové kopí?
a když už tam plácáš ty východní nesmysly, tak přidej nunčaky :D

btw... jak tak přemýšlím, tak tady Elemirovi spamujeme knihu návštěv jako by sme byli někde na chatu a ani se to netýká M&M :D

Jméno: Templayer 30. 6. 2012, 23:16:01 delete
e-mail:
 
Arcanum jsem hrál, ale nebyl jsem platnéř.

Byl jsem elektrotechnik : - ))))))

Katar zůstane u krátkejch bodnejch xD

Chakram zařadím. Opakovačku pravděpodobně též. To, co jsi psal, to už jsem od toho viděl hafo obrázků a dokážu to zakomponovat. Jen mi musíš poradit, jak to pojmenovat, když jaksi neexistuje švédsko xD. Jen Hák? :O
Jméno: Adam23 30. 6. 2012, 22:33:54 delete
e-mail:
 
Koukám, že ty vedra vám lezou slušně na mozek, RPG pozitívně :D