Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 2. 7. 2012, 09:34:03 delete
e-mail:
 
Třeba tady: http://www.replacementdocs.com/request.php?7868 ... - pro trojku, čtyřku i pětku.
Jméno: LoganStoppable 2. 7. 2012, 09:20:40 delete
e-mail:
 
Menší technická:
Nemá někdo "Passwords" ke Xeenu? I když jsem to sehnal jako "abandonware", tak na jiných stránkách je to vedený jako "commercial". A bez těch passwordů se nehnu dál. Saaakrááá xD
Jméno: Elemir 2. 7. 2012, 07:48:45 delete
e-mail:
 
4Templayer: Problém neni ani tak v tom tvém nadšení, nebo že bys nemohl zapadnout do nějaké skupiny. Problém je v tom, že skáčeš od jedné věci k druhé. Máš rozdělaných plno věcí a jen část z toho dokončenou. A než se kdo nadá, tak ohlásíš, že jdeš dělat zas něco jiného. Pak neni žádný problém, aby se stalo to, co se stalo a my to pochopili jako recesi. Základem je naučit se dělat věci postupně a nemyslet u toho rovnou na nějakou publikaci veřejnosti - ta je celkem podružná. Zbytečně té prezentaci přikládáš velký význam.

Originalita se cení, ale zrovna u programování je to ošemetné. Je rozdíl mezi originálním řešením problému a originální cestou, kterou k řešení dojdeš. Vypadá to zajímavě, když ti jednu operaci řeší metoda na 100 řádků, ovšem v porovnání s 10-ti řádkovou metodou, která dělá to samé už to neni to pravé ořechové Snažit se jít za každou cenu jinou cestou než-li ostatní, zrovna za šťastné nepovažuju. Nakonec Majk toho řekl dost, takže nebudu zbytečně přidávat další věci

Podle mě bys měl přibrzdit a snažit se věci dotáhnout do konce kus po kuse. Jinak nakonec dopadněš jako já, protože nebudeš vědět co začít, nebo jestli to má ještě vůbec smysl

Napadá mě jedna věc, pokud se ti chce překládat, dodnes nebyl přeložen Prolog k třetímu dílu MM3 z manuálu.
Jméno: Majk 2. 7. 2012, 01:04:58 delete
e-mail:
 
No, takhle, k dohrání samotného MM5 celý WoX potřebný není. Ta unifikace je jako bonusový úkol, přístupný jen pokud máš MM4+5 a pokud obě dohraješ. Ale samozřejmě je daleko lepší, když si zahraješ celý komplet MM4+MM5+bonus pěkně od začátku. (Osobně mi dokonce čtyřka přijde hezčí než pětka, ale to je na každém.) Smažení zdar!
Jméno: LoganStoppable 2. 7. 2012, 00:16:39 delete
e-mail:
 
Jsem zabrousil víc do MM5 a zjistil, že k dohrání je třeba "unifikace". Clouds of Xeen se odmítaly spustit, tak jsem myslel, že se na to vykašlu, přeci neskončím v půli děje, ne? Pak jsem překopnul vše podle návodu. A ejhle! Úvodní obrazovka ukázala "World of Xeen"! Jde to i se zvukem, takže můžu vesele smažit!
Jsem nečekal, že to půjde tak hladce.
Jméno: LoganStoppable 2. 7. 2012, 00:10:22 delete
e-mail:
 
ááá, klasika - rčení "Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě!"
Jméno: Templayer 2. 7. 2012, 00:08:59 delete
e-mail:
 
Celý život si potrpím na originalitu.

Neustále je mi vyčítáno, že jsem originální až moc a že vše lze dělat jednodušeji.
Jméno: LoganStoppable 1. 7. 2012, 23:56:05 delete
e-mail:
 
O tom vůbec nepochybuju, ale tohle je občas zrádný - máš hafo nápadů, jenže pak zjištíš, že ty nápady už byly předtím a ty děláš sice svoje,respektive si to myslíš a nakonec přijdeš na to, že tohle už tady sakra bylo ( vlastní zkušenost).

Osobně mám raději prosté, přehledné weby. Takže ty tvoje mi naprosto vyhovují.

Jméno: Templayer 1. 7. 2012, 23:41:57 delete
e-mail:
 
Já četl tolik knížek a hrál tolik her, že bych ohledně příběhu mohl dělat designéra. Vymýšlet úkoly/příběh/herní systémy a tak. Nápady jsou jednou věcí, o kterou nouzi nemám.

Extrakcí hudby z her jsem se zajímal, "rippoval" jsem jí z herních souborů a dával jako neoficiální/nevydaný soundtrack na youtube (Dungeon Siege 1+2 včetně datadisku, Dungeon Keeper 2, Fallout 1+2+3+Archives+BOS, Legenda: Poselství Trůnu 2) ale přestal jsem s tím, je to poměrně lehké a nic svého tím nevytvářím. Na youtube to samozřejmě ještě je.

Jinak mé stránky (na ty jsem zde snad ještě ani neodkazoval), přestože nic moc, hlavní jejich vlastností, na kterou jsem kladl důraz, je přehlednost.

www.Templayer.707.cz

Doporučuji sekci videoprojekty a tam videonávody.

Všechny projekty na stránce jsou dokončené (tedy až na výjimky typu MMO hry - které se dokončit nedají, Minecraft a náš starý známý herní projekt. To je tak všechno nedokončeného. Zbytek je dokončený. Odkazy na první epizody a na seznam videí. Jeden, nebo dva obrázky. Stručný popis. ..... )
Jméno: LoganStoppable 1. 7. 2012, 23:29:33 delete
e-mail:
 
Templayer:

Jasně, když se s něčím pořád zabýváš, tak to by bylo, aby do tebe z toho něco nenalezlo
Napřed jsem se o to zajímal, ale po zjištění, že nemám nápady CO vytvořit, nadšení jaksi ochladlo :D

Vím, že se dá modifikovat hodně věcí ( nejstarší co znám byla modifikace HEX souborů - alias cheatů).
Občas jsem blbnul s editory (ofiko i neofiko) a měnil všechno možný. Naposled jsem se vyřádil u Wizardry 8. Spíš jsem se zajímal o to, jak vyextrahovat tu fajnovou hudbu z toho podivnýho formátu, jak se dostat přes glitch atd. Ale vysloveně vytváření nových věcí nebo modů - to se říct nedá.

Ale ty tvoje videa jsou opravdu hodně poutavý a zajímavý.
Jméno: Templayer 1. 7. 2012, 23:18:58 delete
e-mail:
 
No dobrá, dobrá, přestanu o tom mluvit.

Samozřejmě, stejnak to jako všechno nedokončím.

Jako mejch 1300 videí na youtube (včetně komentářů a kompletních překladů.

nebo překlad celé série her Legacy of Kain, ten mně také stál jen PÁR let KAŽDODENNÍ práce. (!!)

Ach jo. Asi to budu dělat jako strýc. Ten taky co vytvoří programově/jinak, dá jen rodině a přátelům. Když jsme jednu věc společně dodělali, tak jsem se ho zeptal, kdo to upne na ulož.to a on my málem jednu vrazil

No nic no, myslel jsem, že tu bude nějaké nadšení z RPG. Omlouvám se, zmýlil jsem se, už se to nestane. Za celý život jsem nebyl schopen nalézt bandu lidí, mezi které bych zapadl a evidentně to tak i zůstane. Du překládat další RoM (... Runes of Magic) epizodu.
Jméno: Majk 1. 7. 2012, 22:59:31 delete
e-mail:
 
Právě - ono to bylo ze začátku trochu nešťastný - protože já se taky zdráhal uvěřit, že to je něco jinýho než recese. Pak jsem si řekl, že teda není, když máš ty videa. Ale v tom případě by bylo mazání medu na nic. Prostě řeknu, jak to vidím. To neznamená, že projekt odsuzuju nebo se mu nedejbože směju. Naopak, spíš chci přinýst něco, co třeba k něčemu bude - anebo si z toho nic nevezmeš, ale je to užitečnější než bezduchý chvajdy. Mám rád lidi, kteří pořád musí něco dělat. (Ale ještě radši lidi, kteří něco dotáhnou do konce, i když všechno nevyjde podle představ a musí slevit - ta věta, že bys to radši hodil do koše než udělal kompromisy, docela zamrzela. Come on, to stejně nemůžeš myslet vážně.)

Zadruhý taky víš co - já těch projektů na nejkomplexnější RPG fakt četl spoustu. Zajdi někdy na weby pro amatérský vývojáře a zkus to tam prezentovat takhle - rovnou tě pošlou víš kam, přesně tohle čtou desetkrát denně. Ale zase máš tu výhodu, že máš aspoň ta videa z techdema. Takže nakonec by tě asi přece jen začali brát vážně. A pak poznáš, že jsme tady úplný beránci - tamti by na tobě nenechali nit suchou. A ne v negativním slova smyslu, naložili by ti tolik konstruktivní kritiky, že se z toho jeden podělá za ušima. Ve vývoji sw to prostě nikdy nechodilo jinak. Ježiš, co já dostal v životě zprců, jak je tohle a tamto úplně špatně - ale všechno to k něčemu bylo. (Mimochodem za spoustu těch zprců můžou blbý návyky z Basicu, takže tudy přátelé né! Učte se opravdové jazyky. )

Ale dost o tom. Ta debata o hypotetickém krokovacím MMORPG mi přijde zajímavější. Myslím že kdyby se taková hra podařila, musela by se nechat full realtime. Těch problémů s přepnutím na tahový mód by bylo šíleně moc. A těch naštvanejch lidí, kteří by se mihli kolem nějakého souboje a už by je to vcuclo, ještě víc. Jo, mně se už nějaký čas zamlouvá myšlenka na krokovací MMO dungeon, byla by to zajímavá alternativa, ale těch problémů je tam strašně moc. Naproti tomu spáchat singleplayer dungeon za použití těch jednodušších technologií (PHP a spol) by byla určitě realizovatelná. Ale zas by nejspíš moc lidí nepřitáhla - já osobně taky radši hraju desktop hry. Tak nevím no, ale možná jen tak ze srandy to zkusit vyrobit, jen pro ten pocit... možná jo.
Jméno: Templayer 1. 7. 2012, 22:29:36 delete
e-mail:
 
Prezentoval jsem čtyři videa. Odkaz někde dole
Jméno: Templayer 1. 7. 2012, 22:23:13 delete
e-mail:
 
Abys modifikoval hru, nemusíš mít moc znalostí.

Na základce jsem s programováním a podobně nepřišel do styku (fuj na co myslíte, perverzáci).

Udělat mód do hry občas znamená jen otevřít konfigurační soubor a pár věcí přepsat. Aneb přidat si na záda v Neverwinter Nights křídla xD.

Já více než polovinu her, jenž hraji, upravuji tak, aby mně víc bavily.

Myslím, že na stránkách mrkvosoftu je i česká sekce základu programování v Basicu, když to zběžně jednou pročteš, tak víš nějaký základy a můžeš s tím něco lehčího dělat xD. Ber mně jako příklad, jsem neschopnej až to bolí a přesto .... http://www.youtube.com/playlist?list=PL16F6BA08EDE ...
Jméno: Elemir 1. 7. 2012, 22:20:01 delete
e-mail:
 
Ovšem to by nebyl krokovací dungeon/RPG, tam by se na kola přepínaly jen boje, což by svým způsobem šlo, ale tuším, že by to mnoho úspěchu nepobralo. Jakmile by se takové bitvy účastnilo dejme tomu 10 lidí, tak by to polovina hned vzdala. Osobně si to nedokážu vůbec představit.

Konstruktivní kritika je základ, každý, kdo něco někam uveřejní, ji riskuje Rozdíl mezi kritikou a názorem je pak mnohdy zanedbatelný. Potíž je v tom, že pokud bys to s tímto projektem myslel vážně, tak bys měl vyjít až s něčím, co se dá opravdu prezentovat ... takhle jsem to pochopil spíše jako recesi

4LoganStoppable: Znám, nedávno jsem se podobně nechápavě sám sebe tázal u závěrečného boje v Trials of Luremaster (IWD)
Jméno: LoganStoppable 1. 7. 2012, 21:58:13 delete
e-mail:
 
Templayer:

To by určitě bylo, ale jak znám vývojáře, určitě by to omezili AP/1den a dobíjelo by se to vždy po půlnoci. A taky by tam asi lidi jezdili jak fretky - znáš to, čtverák je hodně velký skokan.

Myslím, že NIKDO nemá rád kritiku. Konstruktivní kritika pomůže jen tehdy, kdy dotyčný má o dost víc zkušeností. Když je to naopak, nikdy to nedělá dobrotu. Určitě je zajímavý se o tom bavit a myšlenka je to fajn, podělit se o vlastní vědomosti s ostatními. Jenže když ty základní termíny někdo moc nechápe (ehm, ehm,třeba já), tak se moc nezapojím, i když by mě to zajímalo.
Jméno: Templayer 1. 7. 2012, 21:50:55 delete
e-mail:
 
Krokovací RPG by bylo zajímavé jako MMORPG.

Udělat velký svět.

A pak tahový systém po vzoru Bran Skeldalu. Jakmile se přiblíží nepřítel, zapne se tahový mód. Pokuď bude v okolí dejme tomu 7 políček kolem účastníků počátku boje. Každý kdo se k nim přiblíží, též začne tahový režim.

Bylo by to zajímavé a inovativní.

S tím switchem jste mně dostali. Znám to pod jiným názvem. Používám v menší míře.

Konstruktivní kritika je to nejhorší. A ještě k tomu na programování. Já to jsem dal, abych to udal do povědomí. Když jste fanoušci MM a RPG. Názor se nemusí rovnat kritice.
Jméno: LoganStoppable 1. 7. 2012, 21:46:09 delete
e-mail:
 
Je velmi zajímavé číst si o modifikacích, žel se zapojit nemůžu, protože jsem tomu nevěnoval toliko času, když jsem byl na ZŠ :D

I když nechápu, jak jsem se s MM6 mohl v minulosti dostat tak daleko, když jsem nepoužíval žádné podpůrné magie. Teď je používám skoro pořád a občas bych se bez nich neobešel - hrozný :D
Jméno: Elemir 1. 7. 2012, 21:28:14 delete
e-mail:
 
Před pár lety jsem o něčem takovém uvažoval, přišlo mi to jako celkem dobře realizovatelná věc. Asi by mi to nijak nevadilo, si něco takového zahrát, ale asi bych to musel zkusit. Multiplayer si moc představit nedokážu, to je spíše pro realtime věci (viz moje zkušenosti ze síťového hraní HoMM).

GTK se mi líbila, na Linuxech je to jedna z dobře použitelných knihoven. Chvilku jsem ji ve spojení s PHP zkoušel, ale nebylo to nic zázračného, takže nemohu srovnávat. Python mě kdysi zaujal, resp. manželku ten přebal tehdejší učebnice ... leta mi to vrtalo hlavou a od verze 3 o tom vážně uvažuju. Projekty na něm se docela rozmáhají a vypadá to slibně. Jen mě tam trochu vadí ta syntaxe. Přišlo mi to jako když jsem před haldou let po zkušenostech s C koukl na kód ve Fortranu Na Pygame kouknu.
Jméno: Majk 1. 7. 2012, 20:31:22 delete
e-mail:
 
Nad browserovým (PHP+AJAX) čtevrečkovým dungeonem jsem se člověče onehdá zamýšlel. Hrál bys takovou věc? Nebo kdokoliv... ať už singleplayer nebo multiplayer - hráli byste klasický dungeon v browseru?

Jinak s tím PHP+GTK - já to jen tak ze srandy zkusil a ono to samozřejmě funguje, ale je to líný jak vepř. Na provoz nějaké normální aplikace nebo hry typu dungeon si to moc nedokážu představit. Jakkoliv na péhápko nedám dopustit, tak na desktop aplikace se to fakt nehodí. Ale dobrej je třeba projekt Pygame, s tím se dá docela blbnout.