Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 4. 7. 2012, 19:20:11 delete
e-mail:
 
Já taky nezkoušel žádnou z těch zásadních modifikací. Tak nevím, co je pravdy na tom že v druhé části Chaos Conspiracy jsou i zgruntu předělané mapy. Nicméně návod na to jak předělat venkovní prostředí se někde na internetu povaluje, teď si nevzpomenu, ale určitě nebude problém vygooglit. Osobně jsem to ale nezkoušel. S interiéry to bude větší oříšek.

Ten viewer je dobrej prográmek, dokonce jsem díky němu kdysi zjistil, že některé domečky v MM6 asi měly mít vlastní 3D interiéry, je tam pár malých dungeonů připomínajících obytné prostory. Ale udělat program který to dokáže zobrazit je pravděpodobně o dost jednodušší než udělat nějaký M&M filtr do 3D modelovacích programů, jinak by to tý při obrovský komunitě už dávno muselo existovat...

Jak to v GOG dokázali, to je mi záhada. Buď i M&M umí pracovat s externími soubory, popsanými v LODu, nebo někdo někde vyhrabal zdroják (nikdy jsem vlastně neporovnával, jestli se původní exe a exe z GOGu liší). Ale pravděpodobnější bude první možnost. Na Round Table (tuším) dokonce někdo prohlásil, že je u MM8 schopen změnit i rozlišení obrazovky a dodat další 3D fičury... neviděl jsem ale zatím žádný výsledek, i když asi bych tomu i věřil.
Jméno: schveider 4. 7. 2012, 19:17:15 delete
e-mail:
 
Jeste bych jen doplnil, ze neni navic treba implementovat cely editor, ale stacilo by pouze rozsirit MM Map Viewer o editacni funkce, cimz se celkova slozitost problemu posouva smerek k trivialite.
Jméno: schveider 4. 7. 2012, 19:10:23 delete
e-mail:
 
@Elemir: Ona by to v zasade takova revoluce zase nebyla, jelikoz datove formaty map jsou velice dobre zdokumentovane.
Jen pro zajimavost, tady je dokumentace.
Format .odm http://rewiki.regengedanken.de/wiki/.ODM ...
Format .blv http://rewiki.regengedanken.de/wiki/.BLV ...

Nenapada me zadny principialni duvod, proc by nemelo jit s touto znalosti implementovat jednoduchy editor map.
Pokud jde o tvorbu a editaci .lod souboru tak ta je trivialni a davno zdokumentovana, takze neni problem vytvaret vlastni .lod soubory.
Jméno: Elemir 4. 7. 2012, 18:21:01 delete
e-mail:
 
Zřejmě by to řešit šlo, jen by se musel najít příslušný klíč, který by tu značku v Lloydovo majáku nastavil.

Kdyby se na světlo světa dostal editor tvorby map a dungeonů, to by teprve znamenalo revoluci Přitom třebas viewer existuje. MM6-8 level editor dokáže dost, ale bohužel editovat jde jen již existující svět. Zatím jsem nezkoumal jak moc, vlastně jsem ještě ani nezkusil žádnou z těch modifikací, osobně jsem si zkoušel hrát jen s nějakými drobnými úpravami. Ještě se akorát chystám vyzkoušet nějaké nepřímé úpravy, podobně jako to jde u enginu HoMM (umí načítat struktury i mimo datové soubory). Nějakým podobným způsobem se u GOGu nejspíše podařilo zprovoznit ve hře hudbu.
Jméno: Majk 4. 7. 2012, 02:29:16 delete
e-mail:
 
To je krásné pŕání. Mě čeká dovča-nedovča až v srpnu (děláme každoročně s partou dětský tábor, proto píšu "nedovča" - protože se člověk děsně vyfluše, ale stejně si svým způsobem odpočine). Taky přeju všem krásné léto, ať už prázdninové nebo dovolenkové.

K MM, abych zůstal věrný topicu stránek - Lexův dotaz ve mě vyvolal pochybnosti, jestli by to nebylo možné řešit přes editaci save. Bohužel odpověď zní, že jsem nepřišel na to jak, nicméně jsem asi "objevil ameriku". A to, že MM6-8 level editor (ten javovský) umí otevřít sejvy pro MM6,7,8 a editovat v nich věci, které s běžnými editory sejvů není možné upravit (možná to fakt víte, pro mě je to novinka). Třeba obsah všech truhel ve hře - a vypadá to, že i spoustu dalších věcí. Možná i přímo to, na co se Lex ptal, jen zatím nevím jak a kudy. V každém případě je záhodno zkoumat, co tahle báječná utilita všechno umí. Třeba jednou budem schopni ovládnout každou maličkost.
Jméno: Elemir 3. 7. 2012, 20:40:02 delete
e-mail:
 
Ještě v krátkosti k tématu bankovnictví ... objednal jsem z eBay a PayPal jde v pohodě i tam. Takže potíž byla opravdu čistě jen v nastavení u PS.

A teď zas jinam, nějak mám pořád víkend ... zrovna mám volno a tady mrtvo Tak si to užiju za vás. Do Tipy a triky jsem přidal jeden návod k potížím s Win7, opět nemohu přesně posoudit, ale vypadá to, že do měsíce budu taky upgradovat, tak uvidím nakonec sám, jak to bude u mě. Prázdniny jsou v plném proudu, za 14 dní mám dlouhou dovolenou, tak snad stihnu smáznout všechny resty. Všem přeji hezkou dovolenou, pokud se zrovna chystáte pryč a školákům hezké a ničím nerušené prázdniny.
Jméno: Elemir 3. 7. 2012, 07:32:45 delete
e-mail:
 
Ahoj, po zničení krystalu už jedině s pomocí majáku.

4Adam: Taky bych utekl, ale díky své lennosti to nějak nejde :) Vždycky to nakonec dopadne tak, že si jen zanadávám a dál pokračuju - i když teď to bylo o fous, hlasoval jsem pro Two Worlds a málem jsem mohl jít rovnou k šípku. Ještě že jsem nic neodklikl na eBay, to bych šel rovnou do mdlob :D (vyhlídl jsem si tam Dark Sun 2). Na druhou stranu mám k PS historický vztah, měl jsem tam už studentské konto.
Jméno: Lex 2. 7. 2012, 21:32:16 delete
e-mail:
 
Nazdárek všem,
nevíte, jeli možné v MMVIII jet do roviny mezi rovinami i po zničení krystalu?
Bohužel, maják jsem si tam nenechal. Děkuji.
Jméno: Adam23 2. 7. 2012, 19:47:07 delete
e-mail:
 
Já utekl od ČSOB k PS :o a pak úplně.
Jméno: Majk 2. 7. 2012, 18:01:18 delete
e-mail:
 
Ještě že tak, ale stejně to není od PS korektní chování (ne že by to bylo poprvý). Ale nechci zase zakládat offtopic na úplně cizí téma.
Jméno: Elemir 2. 7. 2012, 17:36:08 delete
e-mail:
 
PayPal to vzal potom bez problémů, ale od včerejška jsem pořád koumal, co s tím je, než jsem si dneska všiml té nenápadné zprávičky. GOG totiž možnost problému kvůli 3DSecure označil jako rare Tak jsem se tímto směrem nevydal. Naštěstí to jde všechno změnit přes web, docela jsem se obával, že zas budu muset letět na poštu a čekat pár týdnů na schválení
Jméno: Majk 2. 7. 2012, 16:48:08 delete
e-mail:
 
Co to zase vymejšlej za voloviny. Já mám taky PS (vlastně celá rodina), to mě teda těší.
Jméno: Elemir 2. 7. 2012, 13:05:34 delete
e-mail:
 
Ale teď úplně něco jiného, zkoušel teď někdo někdy něco koupit na GOG.com? Vyhodilo mě to kvůli 3DSecure, který naše milá Poštovní spořitelna zavedla, tak teď jsem zvědav, jak tam budu platit?? :/

Edit: Vyřešeno :) Akorát to zafungovalo jinak, než jsem dle popisu čekal ... no dobrá, aby někdo neřekl, že jsem soukromník. Banka se prostě s touhle změnou rozhodla bez nějakého většího oznámení všem zakázat internetové bankovnictví, takže ho bylo třeba znovu povolit ...
Jméno: Elemir 2. 7. 2012, 12:07:22 delete
e-mail:
 
Myšleno je to celkem jednoduše, máš tu řadu příspěvků, kde popisuješ, co všechno děláš, takže mi to jako práce na jedné jediné věci nepřišlo
Jméno: Templayer 2. 7. 2012, 11:55:57 delete
e-mail:
 
At elemir ohledně rozdělaných až příliš mnoho věcí: To je myšleno jak?

Já vím, už pár let zase jednou pracuji jen na jedné věci a u ní všechno dělám pěkně postupně. Takže toho mám příliš rozděláno.
Jméno: Elemir 2. 7. 2012, 11:03:09 delete
e-mail:
 
Myslíš Keywords? Já mám na ně odkaz trochu nešikovně strčený v http://www.svetmightandmagic.cz/omm/omm_download.p ...
Jméno: LoganStoppable 2. 7. 2012, 09:42:12 delete
e-mail:
 
To ale nic nemění na faktu, že ses snažil mi pomoct. A snaha se cení
Jméno: Majk 2. 7. 2012, 09:40:30 delete
e-mail:
 
Jo, tak koukám že sis pomohl sám, v pohodě.
Jméno: LoganStoppable 2. 7. 2012, 09:39:29 delete
e-mail:
 
Majku, mockrát ti děkuji za velmi rychlou pomoc!
Jméno: LoganStoppable 2. 7. 2012, 09:37:44 delete
e-mail:
 
Hurááá, Abandonia mi zachránila virtuální zadnici xD