Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 11. 7. 2012, 13:42:36 delete
e-mail:
 
Oprava - http://www.comgad.cz
(ale koukám, že http://www.comgad.com taky vede na herní obchod s dobrými cenami, buď je to mateřská společnost nebo je to čisté spekulantství od úplně jiné firmy, těžko říct.)
Jméno: Majk 11. 7. 2012, 13:35:05 delete
e-mail:
 
Nemůžu říct, že by to byl můj úplý nakupovací hrdina, ale i tak, když už se ptáš, jsem si docela oblíbil poměrně novou českou firmu http://www.comgad.com

Jejich nabídkou se chce prohrabat, protože valnou část repertoáru tvoří budgetovky (i když i mezi nima se občas najde něco zajímavýho), ale taky se dají najít starší i nové hry za slušnou cenu. Hlavně to píšu proto, že to je česká firma, a to se musí podpořit.

Mimochodem, Elemire, když bych chtěl udělat odkaz s alternativním textem (jako jsi udělal v předchozím příspěvku na Megahry), mám použít BB syntaxi, html nebo máš vlastní systém? Nechci to zkoušet nablind, abych ti tu neprasil.
Jméno: Adam23 11. 7. 2012, 12:37:43 delete
e-mail:
 
No tak já myslím kdysi nakupoval na těch Megahrách. Teď už jen Steam, GOG a Humble Bundle a hry co už mám nakoupený.
Jméno: Elemir 11. 7. 2012, 11:42:21 delete
e-mail:
 
Původně jsem chtěl teď cosi rozepsat na téma o e-obchodech, ale vypadl mi z toho skoro div ne PR článek Tak jen ve "zkratce".

Před nějakou dobou jsem si prohlížel staré faktury, kde všude jsem svého času nakupoval a vzpoměl jsem si na jeden nevelký obchůdek http://www.gameshop.cz Vyplatí se to tam projít. Game2K je jasný, tomu jsem se věnoval dost již ve zdrojích a ač tam již dnes aktivně nenakupuji, pořád ho mám jako zálohu. Poslední dobou jsem se však přiklonil k obchodu Megahry.eu, sortiment sice neni taky zrovna buhví jak velký, ale stále mě překvapují nízkými cenami. Sic jsem stále dlouholetým klientem jiného velkého e-obchodu (schválně, poznáte kterého? ), který navíc docela slušně diktuje ceny ostatním, ale to je právě nakonec kamenem úrazu. Zatímco prázdninová sleva Skyrimu skončila a všichni se svorně vrátili k ceně 1099,- z Megaher mi přišel za 699,- Podobně tomu bylo u Zaklínače 2. Určitě neřeknu nic světoborného, ale před nákupem se vyplatí hledat, než-li sázet na jistotu. Osobně mě spíše vadí to množství případných registrací a dost znatelné rozdíly v cenách dopravy, ohledně spolehlivosti však už dnes nemám obavy. Nejhorším maratonem byla v tomto kompletace Neverwinter Nights, kdy jsem musel nakupovat po více obchodech, protože to nikde už nebylo komplet (první jsem sehnal dokonce až datadisky). Nemenší překvapení bylo s Oblivionem (ano 5th Aniversary je dnes dostupná, ale před 3 lety nikoliv ... takže taky hezky disk po disku, tentokráte v JRC).

Možná by bylo docela zajímavé tu vytvořit menší žebříček obchodů, zkuste připsat svoje oblíbené (služby jako jsou Steam a GOG kdyžtak bokem).
Jméno: rengo 10. 7. 2012, 17:17:04 delete
e-mail:
 
Díky
Já jsem chtel jet na olympiadu do londýna bohuzel taky 18 a to je velka skoda miluju olympiadu spot a vse kolem a 18 mi bude v rijnu :/
Jméno: Elemir 10. 7. 2012, 08:07:49 delete
e-mail:
 
Dneska už to bude určitě vycházet jinak, já měl ještě kliku, že mě studia se vším všudy tolik nestála. Na lepší PC jsem si jel tenkrát vydělat na brigádu do chemičky do Sokolova a bedničky pokryla brigáda na stadionu. Možností bylo přiměřeně, ale taky to chtělo si určitá místa pojistit - jinak řečeno domluvit se už pár týdnů předem.

Ne že bych byl zrovna taky nějaký puritán, ale je to čistě otázka praktičnosti. Ač se systémem herního, potažmo i filmového průmyslu nesouhlasím, holt jsou to jejich podmínky a nezbývá, než je akceptovat a přitom doufat, že se na tom časem přeci jen něco změní.
Jméno: LoganStoppable 9. 7. 2012, 16:01:36 delete
e-mail:
 
Rengo:
Hodně štěstí
Jméno: rengo 9. 7. 2012, 15:51:22 delete
e-mail:
 
Kralovehradec kraj. Tady to je tak ze nejsme moc aktivini kraj a tak... ale ten tabor zkusim no dík za tip
Jméno: Majk 9. 7. 2012, 15:06:33 delete
e-mail:
 
Jo, to je blbý, no. Občas někde vezmou, ale pochopitelně spíš chtěj lidi, na který se nevztahuje ten "lehčí" pracovní režim. No anebo se zkus přihlásit jako vedoucí-praktikant na nějakej dětskej tábor, už jsem takhle pár inzerátů viděl. Tam berou lidi do osmnácti, nebo aspoň většinou to tak funguje. Pochopitelně nemůžou tě přijmout jako člověka plně zodpovídajícího za děti, ale i tak. Něco si vyděláš a ještě máš stravu zadarmo. A odpočineš si od rodičů. Nevím kde bydlíš, ale určitě i u vás máte nějaké oddíly a kluby atd. Tak to jen takovej nápad, třeba ne blbej.
Jméno: LoganStoppable 9. 7. 2012, 14:47:06 delete
e-mail:
 
Rengo:

Rodiče mě sponzorovali ve škole, to jo, ale na všechno ostatní jsem si musel našetřit sám - hlavně těmi brigádami.

S tou brigádou je to špatný, když je to až 18ti. To ti opravdu nezávidím.
Jméno: rengo 9. 7. 2012, 14:23:46 delete
e-mail:
 
Majk:
jj já vim už tu nic takoveho resit nebudu. A ja i na nejakou brigadu chtel jit. Treba doplnovani zbozi a tak ale vsude chtej od 18 a ted mi skoncila i brigada na fotbale no

Logan: tu bohatou rodinu jsem myslel, když si ty byl student. No ja taky moc nepiju a klidne bych na nejakou brigadu sel, ale ted tu fakt nic neni viz vyse.
Jméno: Majk 9. 7. 2012, 12:18:05 delete
e-mail:
 
No je to tak, starší MM obsahujou spoustu herních mechanismů, jejichž důsledky nejsou patrný na první pohled. (Přesto jsou v zásadě herní pravidla jednodušší než u novějších.) Ale s gemy pravděpodobně nebudeš mít během hry problém. Opět - nejlepší je dávat podstatnou část do banky a na výlety brát jen něco, ale řekl bych, že na rozdíl od zlata to není vyloženě nutný.
Jméno: LoganStoppable 9. 7. 2012, 12:07:54 delete
e-mail:
 
K WoX - sakra, jsem tak nepozornej. Jsem přišel asi o 30 gemů jen kvůli tomu, že jsem používal často Mr.Wizarda Když nemám u sebe gemy, je to v pohodě...ale když jo - zkratka se velmi prodraží.
Jméno: LoganStoppable 9. 7. 2012, 12:05:25 delete
e-mail:
 
Rengo:
Pokud sis nevšiml, nemyslel jsem to přímo na tebe, ale jen na tu větu, kterou slýchávám skoro pořád.

Bohatá rodina? Je mi 26, řádně pracuju a od tý doby co mám PC tak jsem celý dva měsíce o letních prázdninách hákoval na brigádách , mezitím co mí vrstevníci akorát chodili do hospody a nadávali, že nemají dost peněz. A tím že nechlastám, nepiju tak toho hodně ušetřím.

Jako jasně, věřím ti že máš jiný zájmy, do tohohle se ti nechce investovat a přesto to rád zkusil. Nejsem žádný purista abych tě odsuzoval za stahování. Ruku na srdce, kdo si tady něco nestáhl? Jenom jsem se rozlítil nad tou univerzální větou.
Jméno: Majk 9. 7. 2012, 11:47:43 delete
e-mail:
 
Tak popravdě většina lidí tady už dávno studenty není, nevím sice jak Logan, ale tipnul bych, že taky ne. Na léta "študý chudent" si pochopitelně pamatuje každý (i když za nás byla spíš otázka kde vzít na občerstvovnu ) - ale jsou i brigády, zvlášť teď v době dovolených. Na L.A. se dá opravdu vydělat za jediný den. Ale jako OK, já taky nepovažuju za hrdélní zločin, když si někdo semtam stáhne hru. A neříkám, že mám svědomí 100% čistý, to ani nejde. Jen jsem chtěl upozornit na Elemirovo přání neřešit tady případné problémy.
Jméno: rengo 9. 7. 2012, 11:23:20 delete
e-mail:
 
LoganStoppable: výmluva? ty si asi z celkem bohate rodiny co? Dávát 400 za koníček je tedka celkem dost pro me...
Jméno: LoganStoppable 9. 7. 2012, 09:49:19 delete
e-mail:
 
Připadá mi, že éra demoverzí odzvonila příchodem rychlejšího netu.
Na PC už hraju většinou jen multiplayerový záležitosti, třeba BF3, World of Tanks atd. Na SP záležitosti mám X360 - nejlépe na extra dlouhý RPG, kdy se můžu rozvalit do křesla a obraz mám na televizi Jistota, že všechno rozjedu. Nevýhoda je většinou vyšší cena, ale když si vyberu dobře tak toho ani nelituju.
Jméno: Elemir 9. 7. 2012, 06:31:59 delete
e-mail:
 
Chudý student je holt chudý student Ohledně výběru je to naštěstí v dnešní době podstatně jednodušší. Recenzí existují spousty a ne jen těch "placených". Na YouTube se toho dá shlédnout taky dost, takže obrázek o dotyčném titulu si lze celkem slušně udělat. Sic to neni 100%, ale vysloveně chybnému nákupu se tak dá celkem obstojně předejít. Pamatuju si, když před pár lety jakoby naschvál přestaly k řadě her vycházet i dema a místo nich zesílil marketingový tlak. Podstatné je, nenechat se strhnout s davem Pak zbydou peníze na ty opravdu dobré tituly.

Druhou věcí je, zda-li to opravdu tu hodnotu má? Nj, to už je ale něco zcela jiného, buďto tu tenu akceptujeme, nebo si holt řekneme, že za 5 hodin hraní 1000,- opravdu nedáme. Obvykle pak stačí pár měsíců počkat, oni to určitě zlevní ...
Jméno: Majk 9. 7. 2012, 01:17:00 delete
e-mail:
 
S tou grafikou je mi to úplně jedno - ona podle videí co jsem teď viděl vypadá, jako kdyby šlohli engine původní Mafie a o něco ho vylepšili. Ale to je klasický Rockstar: ať si grafika klidně neodpovídá době, my se soustředíme na špičkovou zábavnost. A tak to má byť. Jojo, tohle kupuju.
Jméno: LoganStoppable 9. 7. 2012, 00:04:58 delete
e-mail:
 
Majk:

Teď už moc nestojí, navíc je to příšerně rozsáhlý a aktivit je tam víc než dost. U těch výslechů se pekelně zapotíš, i když grafika údajně není nic extra, ta mimika je naprosto perfektní.