Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: JCMurphy 18. 7. 2012, 00:12:28 delete
e-mail:
 
Elemir: Trilogie IWD byla napsaná jako úplně první a je poměrně stará, takže spíš to je tak, že herní IWD se svezlo na téhle vlně a bylo zaměřeno na čtenáře
Jméno: Majk 17. 7. 2012, 22:04:10 delete
e-mail:
 
Sejvy jsem si ukládal dlouhá léta ze všech možných her, už od DOSu. Nevím kolik toho nakonec bylo, gigabajty určitě, ale jestli dva nebo pět nebo deset, to netuším. Pak jsem o kus přišel při havárii filesystemu a o další kus díky nepozornosti při obnovování těch ztracených. A to jsem si řekl, že jsem se stejně nikdy ke starým sejvům nevracel, možná až na dvě tři výjimky, tak co s nima, a poslal jsem to do háje všechno. Co mě mrzí podstatně víc, že jsem smazal i nasnímaný vítězný obrazovky (nebo aspoň nějaký signifikátní závěrečný, když hra přímo vítěznou neměla). Kdo by řekl, že zanedlouho mě ta nostalgie dožene, dneska bych se tím probíral rád. (Se sklenkou cognacu v hlubokém křesele u krbu, zahalen v županu, ofkóz. )
Jméno: Adam23 17. 7. 2012, 21:28:11 delete
e-mail:
 
Ty máš 5 GB jenom savů?!
Jméno: Elemir 17. 7. 2012, 20:56:31 delete
e-mail:
 
Dneska jsem se konečně dostal ke třídění archivu savů. Nenašel jsem úplně všechno (jedna z havárií disku chybí), ale má to úctyhodných 5 GB. Do toho jsem se začetl do Drizzta ... je docela zajímavé, jak si člověk přitom vybavuje ty skalní města BG a IWD. Připadá mi to, že je to spíše cíleno právě na skupinu, která zná tu omáčku z herního zpracování Forgotten Realms, ale jinak se to čte dobře.
Jméno: Templayer 17. 7. 2012, 10:15:27 delete
e-mail:
 
Myslím, že ty omezení byly pro staré hry dobré. Alespoň jim tolik nezáleželo na grafice. A tak se to snažili vynahradit dobrým příběhem, hratelností apodobně.

NWN je hra docela dobrá, ale v multiplayeru.

Konečně Oblivion multiplayer COOP, kterej funguje - http://www.youtube.com/watch?v=1RyhkJ5m-e8 ...

NPC synchronizace (tu většina ostatních COOP módů nemá), druhý hráč si může brát a používat výbavu apodobně. Střelba je upravená na částečně automatické míření, jak bývá v konzolích. Tomu říkám něco. Vypadá to velmi kvalitně, včetně nastavení kamery.
Jméno: Elemir 17. 7. 2012, 09:17:55 delete
e-mail:
 
Běhání s šípama v zádech a spol je celkem ještě dobré, nejhorší však byly nemizící ledové střely, to docela překáželo i ve výhledu, pokud to měl člověk zapíchlé v hlavě Ovšem v originálce jsem na to ještě nenarazil, nejspíš už je to opatchové. To byl asi jediný výrazný bug předchozí "verze" + se mi občas stalo, že z draka nešla vysát duše.

Nakonec jsem to koupil z povinnosti k sérii, takže spíše než-li chyby, v tom hodlám hledat nějaká pozitiva :) Na první příčce už zůstane na věky asi jednoznačně Morrrowind, ale tohle už jsem zažil i u jiných sérií. Gothic 3 taky neni zrovna nic extra, přesto se v tom dá najít dost zajímavého. Stejně tak se mezi sebou liší Baldur´s Gate nebo IWD (o NWN ani nemluvě). U starších her je to jasné, delší vývoj a velmi podobně limitující možnosti neumožňovaly tolik excesů. Co se od roku 2002 na svět prodral DirextX 9, tak se to začalo dost tříštit. Přitom je třeba zajímavé, ja dokáže stará koncepce probudit zájem i současnou herní generaci, viz Diablo III.
Jméno: Templayer 16. 7. 2012, 22:12:20 delete
e-mail:
 
But then I´ve got an arrow in the knee. xD

GLITCHBORN !!

http://www.youtube.com/watch?v=UQ3K_XFRB68&list=PL ...

Chudáci nevěděli, do čeho jdou xD
Jméno: Majk 16. 7. 2012, 20:57:37 delete
e-mail:
 
Zrovna teď jsem neměl na mysli bug, myslel jsem tu "slavnou" průpovídku ohledně šípu v koleni. Jinak Skyrim ani nehodlám hodlat. Třeba by se tomu daly ty bugy i prominout, ale z těch videí co jsem viděl (moc jich nebylo) to není hra pro mne.
Jméno: Templayer 16. 7. 2012, 20:19:30 delete
e-mail:
 
Skyrim je zabugovanej jak prase, ani jsem ho nehrál. Nechápu, proč kolem něj byl takovej poprask. Já na grafiku seru a zbytek Skyrimu - nic moc.

Nejvíc mně nasralo, jestli už jsem to tedy zde jednou neříkal, že ve Skyrimu jsou ty samé bugy, co byly ve Falloutu 3. Akorát místo létajících Deathclawů máme létající Mamuty kupříkladu. Když jsou vývojáři líní spravit chyby z předchozí hry, ze které berou engine, a ty pak jsou i v další hře, tak to je hnus. Kde jsou ty časy, kdy vývoj trval i 6 let a poté se hra stala legendou ... dneska všichni šílí, když vyjde hra a kolikrát za rok po ní nikdo ani neškytne ... co teprve za 10 let.

Ikdyž Skyrim docela spíše svou slávu čerpá od Oblivionu. Stejně jako čerpal Fallout 3 slávu od F 1 a 2. U Oblivionu byla na tu dobu vynikající grafika (a s Obscuro Oblivion Overhaul ještě lepší, například možnost nekonečného dohledu, odstranění level scalingu ... jak už jsem zde beztak jednou říkal, vidět patnáct minotaurů v dálce, když máte rezavou plátovku, je průser xD )

V Morrowindu stál boj kouzlama zahovno.
Jméno: Majk 16. 7. 2012, 19:41:42 delete
e-mail:
 
Já myslel, že na problémy ohledně špatně mířených šípů je tady Skyrim.
Jméno: Templayer 16. 7. 2012, 19:21:12 delete
e-mail:
 
Nikdy nedělejte hovadiny ! Žádný hrabání se v menu s věcí v kurzoru xD

Žádný střílení šípů do země (to ani nevím, jak se mi povedlo ... ve videu to možná není, mám ten pocit, že se mi to stalo na konci, když jsem šel z města na kraj mapy, to jsem totiž vystřihl/nenatáčel)
Jméno: Elemir 16. 7. 2012, 18:40:37 delete
e-mail:
 
GrayFace taky nepoužívám, navíc by mě nikdy nenapadlo ukládat hru s předmětem v "ruce"
Jméno: Majk 16. 7. 2012, 18:02:01 delete
e-mail:
 
Což o to, dobrá hospodyňka použije před plotem i kouzla Skok, aby sebrala harpyjí pírko. (O Pádu pírka nemluvě.)

Ale tedy k problému - bez grayface to funguje normálně, zkusil jsem podmínky co nejvíc přiblížit, a všechno v pohodě. Navíc jsem zkusil save zkryplit dokonce několika editory, aby byla jistota. Tudíž chyba bude s největší pravděpodobností opravdu v grayface patchi. Ten se mi ale opravdu nechce instalovat...
Jméno: Templayer 16. 7. 2012, 17:28:13 delete
e-mail:
 
Počkat, hele, na zemi je cetka !! V_V
Jméno: Templayer 16. 7. 2012, 17:27:36 delete
e-mail:
 
Ono o vykliknutí předmětu nejde, spíš o to, že se nemůžu po nahrání uložené pozice (kterou jsem uložil s předmětem v kurzoru) dostat z lokace. Informace o ostatních lokacích šly do kelu. Když loadnu autosave, tak mám jen jednu postavu xD

Pro ostatní: Podívejte se od půlky videa do konce a máte to. Na závěr videa i jeden přídavek xD
Jméno: JCMurphy 16. 7. 2012, 17:14:36 delete
e-mail:
 
nemůžu se dívat jak sbíráš kdejakou cetku >_<
Jméno: LoganStoppable 16. 7. 2012, 16:06:56 delete
e-mail:
 
Templayer:

Zvláštní, za tu dobu co jsem to hrál ( ještě na Win98), opatchováno oficiálním patchem a nic takovýho se nestalo. Většinou stačilo vykliknout pravým tlačítkem nebo to odhodit na hlavní obrazovce. Vypadá to na Grayův patch.

Jak to tak sleduju...sakra, hned se mi chce začít! A to mám rozehranou šestku ( charaktery na lvl 26) a WoX ( 5-7 lvl). To je hrůůza! xD
Jméno: Majk 16. 7. 2012, 15:47:58 delete
e-mail:
 
Můžeš uvést minutu, ideálně i sekundu? Sledovat celých patnáct minut kvůli chybě se mi nechce.
Jméno: Templayer 16. 7. 2012, 15:24:16 delete
e-mail:
 
http://www.youtube.com/watch?v=X2Ezm0j9cmw ...

Dobrá chyba v MM8, aneb nedělejte moc věcí s předmětem v kurzoru.

Stalo se to už někomu? Mám Grayfacův patch tuším.

A jsem si 100% jist, že to není způsobeno editorem uložených pozic. Který byl použit jen na počátku hry, takhle dodatečně vymazat data / zaměnit je po tolika A TOLIKA hodinách není možné :S .
Jméno: Majk 16. 7. 2012, 01:11:32 delete
e-mail:
 
Trochu odbočím, ale stojí to za to. Už jste zkoušeli kombinaci Wolfensteina a Minecraftu? :-D Teď jsem u toho slušně vytuhnul. Je to prakticky skoro jakoby starý dobrý wolf, ale kdykoliv můžete zapauzovat a level si upravit nebo postavit úplně nový po minecraftím způsobu z kostiček a dalších prvků. Má to pár bugů a není to plnohodnotná hra, ale dobrá hříčka na pobavení to je určitě.