Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: KILLER 29. 7. 2012, 12:17:34 delete
e-mail:
 
VOSA: Předměty v MM8 uchovávej v inventářích postav v krčmě dobroduhů.
Jméno: JCMurphy 29. 7. 2012, 10:14:03 delete
e-mail:
 
na konci sem měl nějak 800 tisíc, možná víc
a co s tím? za stovku vám v chrámu nahodí hodinu moci, za 20k sem si koupil na regně helmu, za dva tisíce sem nakupoval svitky a za pětikilo lektvary
trénink schopností vyšel celkově tak na 70k
já si vždycky cenil víc reálnýho času jak herního, takže sem třeba tak dlouho jezdil z jedné stáje do druhé dokavaď mě to nevyplivlo tam kde sem chtěl, i když to třeba sežralo dva týdny herního a radši sem 3x nahrával, než abych se šel pěšky vyléčit do chrámu

ke stylu boje:
na začátku sem bojoval metodou, že jsem si je v tahovým módu držel od těla na vzdálenost, že oni nedosáhli a já jo... je to docela těžký odhadnout o kolik můžu ustoupit do zadu, ale za chvilu už má člověk cit
jakmile jsem měl 1000hp, tak šlo vybít jednoduší dungy na jeden zátah, případně s jedním vyspáním, střelce a mágy sem si držel pokud možno za rohem a využíval sem prostoru tak, aby na mě v jednu chvíli dosáhlo co nejmíň nepřátel
pokud se mi podařilo někoho ochromit, tak jsem udělal krok dozadu abych přestal mlátit do ochromenýho, jenž zůstal vzadu... takhle se po větších bitvách vytvořil pásek mrzáků, kterej se po zabití hrozbyschopných protivníků odzadu dorazil
a jestli znáte takovej ten luk s výbušnýma šípama, co nejde nijak identifikovat ani opravit, tak s ním zabijete v pohodě tolik draků kolik chcete, pokavaď máte dost času
v jeskyni v Regně sem takhle za čtvrt hoďky upižlal toho speciálního draka + 3 velký wyrmy... je tam prostorná jeskyň na manévrování a draci jsou pomalí, takže ta exploze s nima cukne... oni vás nemají jak dohnat a jak je známo, tihle draci neplivou
a pak bylo taky důležitý využívat faktu, že s objekty se dá pracovat v tahovým režimu, takže v Bludných pláních sem prokličkoval přes gorgony k pokladu Stanleyho, nahodil tahovej mód, v klidu vybral všech šest truhel, vypnul tahovej a prokličkoval pryč
nebo je fajn to zapnout když se jede výtahem, protože vám nezačnou mlátit do noh, ani nestihnou přijít k výtahu a když se vám to tam nelíbí, můžete zase vyjet nahoru a oni budou pořád na stejným místě
Jméno: VOSA 29. 7. 2012, 07:41:15 delete
e-mail:
 
Když jsem tehdy hrál také za jednu postavu, tak jsem nejprve sbíral vše, co šlo. Takže jsem se jak trouba vracel třeba 3x do stejného dungeonu, abych to tam vybral a vše prodal. Později jsem ale pochopil to, co tady říká JCMurphy, že opravdu není třeba brát úplně každou cetku, protože s jednou postavou budete mít peněz spoustu. A unikátní nebo kvalitnější předměty člověk pozná podle obrázku nebo statů.

S tím soudcem mi to připomíná, jak jsem zaplakal. Část hry jsem si syslil všechny možné prsteny a zbroje s živelnými odolnostmi, že si je pak vezmu do rovin. Dával jsem si je do truhly na Havraním pobřeží (do té truhly za ubytovnou na němstí). Nechápu a nevím proč, ale měl jsem zafixováno, že do téhle truhly si můžete schovávat itemy a nikdy Vám nezmizí. Jaké však bylo mé překvapní, když uběhly 2 roky a po respawnu jsem našel v truhle trochu zlata, nějaké šmejdské rukavice a pár nízkých svitků. Takže ty itemy si mohu dávat kam, aniž bych riskoval jejich ztrátu? Do domu obchodníků na HP?

Majk: Vidíš, a já v šestce dost válčil i s celou partou, natož abych vyhrál s jedinou postavou Naopak osmička mi přišla za jednu postavu dobře hratelná. I když s tím trolem to musel být přeci jen vyšší level.
Jméno: Majk 29. 7. 2012, 01:48:21 delete
e-mail:
 
To je taky dobrej trik, takhle úmyslně využívat soudce, to mě ani nenapadlo. (Chce to holt myslet česky ) No je to dost o stylu hraní, určitě to má hodně do sebe a donutí tě to myslet u hry jinak. Za jednu postavu mám rozehranou šestku a stejně jsem neodolal a inventáře zdechlin využívám. Ale šestka jde s jednou postavou docela dost v pohodě a ani nečekám zdramatizování situace, naproti tomu osmičku bych takhle fakt nedal, a ještě s postavou bez magie. Klobou dolů, to ti řeknu.
Jméno: LoganStoppable 28. 7. 2012, 23:27:09 delete
e-mail:
 
JC, mě nestačíš udivovat Jsem měl plný meče práce i s plnou partou.
Jak už tady padlo, někdo to zkoušel hrát s upírem. Docela by mě zajímalo jestli je to možný. A jak tak koukám, i s trolem to bylo ultradrsný. UF!
Jméno: JCMurphy 28. 7. 2012, 23:03:38 delete
e-mail:
 
bych do toho inventáře musel nejdřív mít co dat alchymii sem neměl, akorát sem nosil 3x rezervní odstranění jedu a nemoci
s penězma nebylo co dělat, takže sem poklady nechával ležet pokavaď sem si byl jistej, že to nemůže být lepší než to co mám
sem tam sem si ušmelil buffovací svitky
a když bylo potřeba něco s quest předmětama, tak sem si to potěžkal, zahodil a dle potřeby vyzvedl u soudce v Havraním pobřeží
Jméno: Majk 28. 7. 2012, 18:58:59 delete
e-mail:
 
Expy za questy ti nebudou užírat ani živí, ani mrtvolky, tam se nedělí, každý získá fixní počet bodů. A co se týká expů za zabití, tak to se rozděluje jen mezi živé (i v bezvědomí), mrtví ostrouhaj. Nemám to ověřeno akorát v devítce, ale jinak tahle pravidla platí pro celou sérii.

Ale teda jestli jsi to dohrál jen s jednou postavou bez využívání inventářů ostatních, tak to jseš fakt drsnej, to bych asi těžko dal.
Jméno: JCMurphy 28. 7. 2012, 15:15:25 delete
e-mail:
 
jenom jedna, protože mrtvoly by mi asi užíraly expy za questy
já toho stejně moc nosit nemusel... podařilo se mi hned ze začátku u draka v železném písku sehnat nejlepší palcát a boty, pak jsem haluzově našel svitek očarování, kterej mi na nejkvalitnější koženou nahodil +10 all resisty, takže sem ji nosil až do konce
většinou jsem teda poklady nesbíral
potom byla jedna situace kdy jsem si vzal licha lvl 50 na sbírání obelisků (kvůli úspoře času a k některejm se bez letu ani nešlo dostat) a na odtažení sarkofágu
Jméno: VOSA 28. 7. 2012, 08:54:45 delete
e-mail:
 
JCMurphy: Gratulace Je mi jasné, že za trola to muselo být dost těžké. Jinak, hráls jen s jendou postavou nebo jsi měl s sebou mrtvolky na zvětšení inventáře?
Jméno: JCMurphy 28. 7. 2012, 01:02:11 delete
e-mail:
 
tak pokračuju v solování starých klasik, tentokráte IWD, fighter/druid... zatím to vypadá dobře a opět se potvrdila všestranost druidů... jestli to půjde hladce až do konce (alespoň základní hry) tak se možná rozhoupu a zkusim i třeba BG2 s jednou postavou (i když tam to asi bude chtít víc plánování)ale když to lidi dohráli s kensai/mage a archerem, tak proč by to nemohlo jít s druidem, že?
Jméno: StriderCZ 27. 7. 2012, 08:52:28 delete
e-mail:
 
Chápu Vás, skenování příruček není zrovna velká zábava.
Jméno: LoganStoppable 27. 7. 2012, 00:24:21 delete
e-mail:
 
Strider:


Mám 6-8, ale než bych to naskenoval tak bych exnul. Ale Elemir už má snad všechno tady.
Jméno: JCMurphy 26. 7. 2012, 21:40:23 delete
e-mail:
 
Když už řešíte ty příručky atd...
nevíte jak vlastně funguje dual wield? v jednu chvíli jsem byl v takové situaci, že když sem z levé ruky oddělal meč, tak se mi paradoxně zvedl dmg a attack, když sem tam dal nejlepší artefakt, tak se to >vyrovnalo< + 7 z armsmastera a když sem tam dal obyčejnej pajzák, tak sem už šel o 10 dolů
Jméno: Majk 26. 7. 2012, 20:57:17 delete
e-mail:
 
Doplnění: tedy samozřejmě ještě mám v pdf všechno pro 1-5, ale počítám, že tě zajímaly příručky Prima pro novější díly.
Jméno: Majk 26. 7. 2012, 20:55:17 delete
e-mail:
 
Strider: V pdfkách mám akorát pro osmičku a devítku, a to pouze anglicky. Výhoda zase je, že to nejsou scany, ale vyloženě elektronický verze těch příruček, takže velmi kvalitni. Balancujem ale na hraně AZ, tak mi kdyžtak pošli mail, jestli máš zájem.
Jméno: StriderCZ 26. 7. 2012, 20:27:48 delete
e-mail:
 
Gratuluji Jen tak dál.
Jen pro zajímavost, nemáte někdo v pdf naskenované oficiální příručky? (na narozky plánuji čtečku, a tak místo hraní budu číst, číst a číst. Docela se na to těším, těch restů mám spousty.
Jméno: StriderCZ 26. 7. 2012, 20:07:46 delete
e-mail:
 
Gratuluji Jen tak dál.
Jen pro zajímavost, nemáte někdo v pdf naskenované oficiální příručky? (na narozky plánuji čtečku, a tak místo hraní budu číst, číst a číst. Docela se na to těším, těch restů mám spousty.
Jméno: JCMurphy 26. 7. 2012, 14:11:04 delete
e-mail:
 
Dohráno M&M 8 s jedním trolem... je to v síni slávy, až bude Elemir zase aktivní tak napíšu report ať to hodí do atypických družin
ke konci jsem měl dps 200-300 útok +100, 1400 hp a element resisty všechny 60
ale je to neskutečnej nervák, těžký a nikomu takovou magořinu nedoporučuju >_<
kde sem raplil úplně nejvíc tak rovina země - neskutečný physic resisty, imunní na paralýzu, tlustý hovada kvůli kterejm to nešlo pomalu ani proběhnout a každý 2 vteřiny mi rozmlátili půlku výbavy
no a všechno co mělo paralýzu/zkamenění/instant kill jsem z dálky obcházel
Jméno: Majk 26. 7. 2012, 13:32:16 delete
e-mail:
 
Vrátím se v diskusi trochu zpátky, jak se Elemir ptal na zajímavé abandonware sajty. Dneska jsem objevil Older Games, není tam sice fórum, ale zato tam mají v RPGčkách i dalších žánrech hry, které jsem vůbec neznal, na podobných webech jsem je neviděl (nebo si aspoň nevzpomínám). Zkuste mrknout, třeba vás taky něco překvapí.
Jméno: Uran 25. 7. 2012, 12:21:48 delete
e-mail:
 
aha tak si odpovim sam "Troli palice" + " Vysává životy z terče útoku a zvyšuje rychlost zbraně."